Ve filmu Policajt nebo rošťák je Jean-Paul Belmondo přesně takový, jakého ho mají diváci nejraději. Tvrdý, neústupný, trochu samotářský, ale především vždy obklopen krásnými ženami a vždy nad věcí. Do Nice přijíždí inkognito divizní komisař oddělení vnitřního vyšetřování Stan Borowitz, specialista na čistky uvnitř policie. Vše totiž nasvědčuje tomu, že nedávno zavražděný komisař Bertrand byl v úzkém spojení s místní mafií. A není zdaleka sám. Policejní inspektoři Rey a Massard jsou do vraždy přímo zapleteni, je tedy nutné je usvědčit a policii očistit. Borowitz má vlastní netradiční prostředky a postupy a rozhodne se vyvolat válku gangů, která by jako první vydala oba zkorumpované inspektory. Nečekaný příjezd neposlušné dcery Charlotty vše zkomplikuje. (Česká televize)

Harry_

Klasika, kterou jsem si pořeboval osvěžit. Koukat se na to dá, ale žádná bomba, poctivých 75 %, takže dnes jen ***. ()

kluzo

Časy jsou těžké Kamile... Tlusťochu, zaplať. Co se to stalo s vašim autem. To není moje auto. Skvělá krimoška, která pobaví i po 40ti letech. ()

dalziel

Namiesto Inspecteur Massard , sme ako decká behali povonku a vykríkali Inšpektor/Komisár Masár alebo Masiar 😃 To balenie každej baby čo mu prišla do cesty obdivujem dodnes. ()

Stíba

Muj první posmrtnej Belmondo, kterej mě chytil za srdce už úvodní jízdou v milovanym Caterhamu a stejně tak tím typickym Belmondovskym rošťáckym šarmem nebo elegantní Marií Laforêt. ()

BDMarty007

Nemá cenu řešit otázku co by zbylo z tohoto filmu bez Belmonda. Co by zbylo z "U pokladny stál" bez Vlasty Buriana?! Tohle je prostě "belmondovka" a asi ta vůbec nejlepší. Šarmatní inspektor, který nedbá na pravidla, krásné ženy, krásná auta a honičky v autech, a asi největší nálož nesmrtelných hlášek ... Dokonalý dabing vše umocňuje. Tenhle film mohu znovu a znovu a vždy mě pobaví a zvedne náladu. ()

HonzaMag

Tak to byla pro mne určitě nejlepší Belmondova pecka. Dnes už se na to člověk dívá trochu jinýma očima, nicméně hlášky jako "časy jsou zlé Kamile, musíme si pomáhat" (pamatuje určitě i Jan Hřebejk -i když na Kamila pozapomněl) nebo "tlusťochu zaplať"(ne to opravdu není výkřik obsluhy parlamentní restaurace za odcházejícím a dobře napapinkaným panem Parou-backem) nebo úvodní scéna s výměnou oblečení, opravdu zlidověly. Kdo nepamatuje "zlaté" osmdesátky, tak to asi vidí jinak.... ()

Enterprise

Jean - Paul Belmondo jako donchuan i tvrdý polda, který si při řešení případů jde svou vlastní cestou. Celý film s jeho hereckým výkonem stojí a padá (ostatně jako většina filmu, kde hraje hlavní roli), ale úplně se zde nemůžu ztotožnit s jeho postavou, tak jak pro něj byl napsaný scénář a i děj mi celkově připadá místy naivní, místy nereálný a místy trochu utahaný. ()

kratina

„Policajt nebo rošťák?“ tak přesně tuhle otázku si určitě kladli i Mario, Theodore Musard, inspektoři Rey a Massard a samozřejmě i Achille Volfoni se svým pohůnkem Kamilem. A nakonec všichni dostali nejen odpověď, ale i co jim patřilo. „Časy jsou zlé, Kamile“ :-) Přesně tak, zejména pro gaunery a křivácké policajty. Jakmile si k nim, s noblesou jemu vlastní, přifrčí ve svém kabrioletu bouchač Antonio Cerutti. Cha, prý Cerutti! Divizní komisař Borovitz, pacholci, ten vám zvedne mandle! A co na to madame Edmont Puqet-Rostand? No co by... Je ráda, že mohla poskytnout gentlemanovi ubytování (all inclusive) a na nic se neptá, jen cudně klopí oči.. ()

ZnalecH

Zábavná akční podívaná se světoznámým hercem, který provádí takové kousky, které by vás ani nenapadlo. 70% ()

Inozuka

Samozřejmě, že je scénář děravý jako ementál, ale koho by to štvalo, když tam Belmondo předvání tu nejčistší esenci sebesama: sarkastický, drsný polda, který to válí se zločinci stejně mistrně jako dostává ženský do postele. Tak trochu se karikuje, kdoví jestli záměrně, a to dává filmu šmrnc (narozdíl od jiných jeho filmů té doby). Pár kultovních scén si sebou nesu již od dětství a většina zde vystupujících figur je přímo geniálně zahraná: typani na parkovišti, Kamil, Achil, Křupan i Rey s Massardem. Navíc ta HUDBA, Sarde sáhnul k zajímavému mixu různých stylů, který překvapivě dobře šlape s i mimo obraz. Po x-tém shlédnutí stále zůstává mojí srdcovkou na stabilních 5 hvězdičkách. ()

Acrobat

Belmondo je kopirák v jeho mimike, gestách, grimás. Do akcie sa však vrhá po hlave čo je len dobré, režiséri si ho vedú po svojich bezúhonnejších cestách alebo ten scenár trochu rozmnožia. Všetko dobré do príchodu dcéry, ktorý som neospravedlnil, rovnako ako komediálny nádych bezstarostnosti. Ináč stále niečo čerstvé, spádové. Rušiace prvky akoby z inej planéty sú len technika zvuku a katastrofálny hudobný doprovod ako už býva zvykom v starších Francúzoch. (videné 18.11.2015,STV1) ()

Belmondicek

"Jste připraven?..Já ano, vy také?....Prosím jděte na to!...Doopravdy? Tak jdem na to!" Komisař Bertrand je zavražděn a jeho smrt mají na svědomí jeho zkorumpovaní kolegové - policisté Massard a Rey, kteří se upsali mafii. A tak do Nice přijíždí inkognito tajemný chlapík, je to divizní komisař oddělení vnitřního vyšetřování Stan Borowitz, specialista na čistky uvnitř policie, aby vše vyšetřil svými neortodoxními metodami. Skvělý Jean-Paul Belmondo jako tvrdý, neústupný, vždy nad věcí, opět oslnuje elegantní nenuceností a šarmem. Skvělá hudba, úderné hlášky, svižný děj a vytříbené dialogy Michela Audiarda v režii Georgese Lautnera. Vše podtrhuje velmi dobré obsazení dalších rolí, namátkou Marie Laforet nebo Michel Galabru v další své roli policejního komisaře. Původní dabing v čele s Miroslavem Moravcem je par excelence! "Jestli máš nějaký poslední přání, jestli se chceš pomodlit nebo pronýst historickej výrok, tak sebou hoď!  Za patnáct vteřin to bouchne!" ()

junxi91

Charismatický Belmondo v roli hulváta a chuligána Antonia Ceruttioho, který s destruktivní silou vyšetřuje případ smrti své "sestry" a komisaře Bertranda, kteří byli společně nalezeni mrtví na hotelovém pokoji, ženská byla navíc nahá a tak šly vidět její kozi. Ve francouzském Nice tedy dojde ke dvojnásobné vraždě policejního komisaře Bertranda a jedné kurvy. Vyšetřování vedou dva úplatní inspektoři Ray a Massard. Proto se na scéně pod dohledem komisaře Grimauda objevuje neřízená střela ve sportovním autě jménem Antonio Cerutti, která po sobě nechává zmlácené a zraněné lidi, vybuchnuté a vyhořelé podniky a spoustu škody. Jedná se ve skutečnosti o komisaře Stanislava Borowitze, který má za úkol rozpoutat ve městě válku dvou gangů, kterým velí "Auvergnat" Theodore Musard a Achille Volfoni "Korsičan". Účelem je odhalit zkorumpované policisty a provést interní čistku u policie. Při té příležitosti se mu jako správnému chlapákovi podaří sbalit a opíchat krásnou spisovatelku Edmunde Puget-Rostand. Situaci také zkomplikuje příjezd Borowitzovy 14ti leté dcery Chalotty, která začne bydlet společně s Borowitzem a Puget-Rostand a která zoufale touží po pozornosti svého otce. Oběma zločineckým skupinám však dojde, co se děje, a tak spojí své síly dohromady a unesou Charlottu. Z toho je Borowitz ještě více vytočen a jeho metody jsou ještě více bezohledné. Inspektor Massard dostane z Borowitze strach a naoko se s ním spojí. Sice mu pomůže osvobodit Charlottu, ale spolupracuje při tom s Musardem a myslí si, jak toho policajta převezl... Prostě typický film s Belmondem, který je jako vždy elegantní, šarmantní, všehoschopný, odvážný chlápek, který se s ničím nesere a kterému podlehne kdejaká ženská. A vtipné to bylo taky. ()

Dexx

Něco jako Kašpárek, ale ještě ne tak žánrově rozptýlené a chaotické, a taky zábavnější a v konečném důsledku i napínavější. Belmondo v nejlepší formě. ()

PaRi

Tak po letech jsem si zase zopakoval tuhle Belmondovku a znovu jsem se bavil. Myslím, že podobný komisař by našel hodně práce i v tom našem Augiášovo chlévě, což? ()

Tiiso

Humorné a zároveň i vážné. Jean je v tomto filmu na vrcholu sil. Nelítostný komisař, který jede podle svých pravidel. Velmi dobrá francouzká záležitost. Výborně i po těch letech vyplní zimní večery. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo