Muž z Ria

Muž z Ria

That Man From Rio

Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický

Francie, 1964, 112 min

Francouzský "Indiana Jones" ? Možná na první pohled ale co se zábavnosti týká, tak ani náhodou.(5.2.2013)

Skvělá komedie a ještě lepší dobrodružný film. Hodně dobře se nechá poznat, čím se asi nechali inspirovat Steven Spielberg a George Lucas v osmdesátých letech pro vytvoření postavy Indiana Jonese. Protože právě "Muž z Ria" je "úplně první Indiana Jones". Spoustu vynikajícího dobrodružství prokládají skvělé fórky a výborné nápady. Jean-Paul Belmondo je neodolatelně ztřeštěný, Francoise Dorleácová je zase úžasně trhlá kočka. Zkrátka zábava jak vyšitá. 85%.(7.11.2005)

Asi jsem divná, ale Belmonda nějak nemusim. Spoustukrát jsem zkoušela koukat se na jeho nejlepší a nejslavnější filmy, ale nikdy mě nijak zvlášť nenadchnul. A i když tento film táhne docela dost nahoru, pořád je to prostě jen průměr.(17.11.2005)

CITÁT - Ale tohle všechno jsou dnes už jen pohádky.......... Kdo by si nevzpomněl na scénu Agnes u moře v Riu, jak na opuštěné pláži potkala Nympha Neptuna. DIALOG : AGNES - Kde to jsme ? ADRIEN - Á dáma se probudila. Tak se podívej. AGNES - Co to je ? Víš jak se to tu jmenuje ? ADRIEN - Rio de Janeiro........... CHYBA VE FILMU - V 76 minutě přenášejí Agnes z jednoho auta do druhého a nechají auto z otevřenými dveřmi. Když však za několik vteřin jede kolem Adrien ( Jean Paul Belmondo) má auto dveře zavřené.......... Dobrodružná romantická komedie o hledání dávného pokladu Maltéků. CITÁT - Tak jsem obstál ? Nebo mám ještě zabít draka ? Scénář : Jean-Paul Rappeneau, Philippe de Broca, Daniel Boulanger a Ariane Mnouchkine. Kamera : Edmond Séchan(26.3.2012)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = ?.?.199?, réžia českého znenia (NOVA 1999) = ANTONÍN NAVRÁTIL+SLOVENSKÁ (obnovená+HD) TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 15.2.2016, réžia českého znenia (ČST Praha 1972) = BLANKA NOVÁKOVÁ (16.2.2016)(16.2.2016)