Muž z Ria

Muž z Ria

That Man From Rio

Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický

Francie / Itálie, 1964, 112 min

Mám trochu dilema. V původním znění se to jen tak sehnat nedá, původní dabing taktéž a na nový dabing se sedmdesátiletým Jiřím Krampolem se dívat nebudu. Takže tenhle film jsem naposledy viděl jako cca sedmiletý a to už je pár let, takže si skoro na nic nepamatuju... P. S.: Po shlédnutí s původním dabingem - 4 hvězdičky....(13.6.2010)

Veliký předchůdce Indiana Jonese. Místy má člověk také pocit jestli nesleduje nějakou starší Bondovku. Každopádně jeden z vrcholů mého dětství.(29.6.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,400,000/80%/(22.7.2005)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = ?.?.199?, réžia českého znenia (NOVA 1999) = ANTONÍN NAVRÁTIL+SLOVENSKÁ (obnovená+HD) TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 15.2.2016, réžia českého znenia (ČST Praha 1972) = BLANKA NOVÁKOVÁ (16.2.2016)(16.2.2016)

Beze strachu můžu říct, že střihač má koule. Protože udržet po celou dobu snímku střih typu "I don't care" a k tomu ho udržet funkční, tomu se říká kumšt. Dle mého odhadu s tím bude mít co dočinění Nová vlna, jelikož mi přišlo, že střih používá přesně postupy, které považuje divák u takového Truffauta za běžné, ale u dobrodružného rodiného filmu se mu můžou jevit přinejmenším podivné. 6/10(5.1.2016)

• - Uklouznutí Adriena Dufourqueta (Jean-Paul Belmondo) ve scéně, kdy prchá z rozestavěné bytovky, bylo zcela náhodné. Herec podklouzl omylem a nahoru se dostal sám bez cizí pomoci. (jarjarbinx)

• - V 76. minutě je Agnes () přenášena z jednoho auta do druhého, přičemž u jednoho vozidla jsou ponechány dveře otevřené. Když však jede o několik okamžiků později okolo Adrien (Jean Paul Belmondo), dveře jsou zavřené. (Terva)

• - Film byl inspirován Hitchcockovými filmy The 39 Steps (1935) a Na sever severozápadní linkou (1959). (Cucina_Rc)