Muž z Ria

Muž z Ria

That Man From Rio

Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický

Francie, 1964, 112 min

Oscar 1 nominace: Scénář(8.4.2004)

• RHK

Již hodně zastaralý dobrodružný předchůdce Indiany Jonese, s Belmondem v hlavní roli. Ten běhá a běhá a běhá, občas dostane ránu a zase běhá.(30.12.2015)

• Angerr

Scény s Belmondem jsou výborné a dobře jsem se u nich bavil. Zdálo se mi ale, jako by se ve zbytku filmu hledaly jakési sošky a poklad, ke kterému vedou. Proboha proč? 4/10(7.11.2005)

CITÁT - Ale tohle všechno jsou dnes už jen pohádky.......... Kdo by si nevzpomněl na scénu Agnes u moře v Riu, jak na opuštěné pláži potkala Nympha Neptuna. DIALOG : AGNES - Kde to jsme ? ADRIEN - Á dáma se probudila. Tak se podívej. AGNES - Co to je ? Víš jak se to tu jmenuje ? ADRIEN - Rio de Janeiro........... CHYBA VE FILMU - V 76 minutě přenášejí Agnes z jednoho auta do druhého a nechají auto z otevřenými dveřmi. Když však za několik vteřin jede kolem Adrien ( Jean Paul Belmondo) má auto dveře zavřené.......... Dobrodružná romantická komedie o hledání dávného pokladu Maltéků. CITÁT - Tak jsem obstál ? Nebo mám ještě zabít draka ? Scénář : Jean-Paul Rappeneau, Philippe de Broca, Daniel Boulanger a Ariane Mnouchkine. Kamera : Edmond Séchan(26.3.2012)

Hysterické pronásledování s neurotickou obsesí pro banality a divergenční frustrace.(27.2.2011)