Muž z Ria

That Man from Rio

That Man from Rio

Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický

Francie / Itálie, 1964, 112 min

predevsim z velke nostalgie, z rozestavene Brasilia a pak z faktu ze je to proste mile... ale trochu to uz po letech skripe.(7.4.2008)

Mám nejraději Muže z Acapulca, ale to je jiný žánr. Muž z Ria je o napínavém hledání několika sošek, které v amazonském pralese mají ukázat cestu k pokladu. Příběh inspiroval Stevena Spielberga ke stvoření Indiana Jonese.(25.3.2003)

Pro mne je Muž z Ria prakticky stejný kult, jako býval pro starší generace např.Vinnetou. I když je film celkem blbina, pro mě je nebojacny s neuvěřitelnými kaskadérskými kousky obdařený Adrien, jeho věčně ztracená, sexy potrhlá přítelkyně Agnes, tři sošky vedoucí k pokladu, padouši jak se patří, prosluněná lokace a v neposlední řadě výborný humor, vzpomínkou na jednu z prvních véháesek a několikanásobné pouštění této dobrodružné podívané. Z kraje roku 2015 proběhla digitalizace, vydání blue-ray disku obohacené o vystřiženou scénu. Takže kdo má tento flm v oblibě, doporučuji připomenout. Vadou na kráse u tohoto je dabing, jelikož se jedná o rok 99 a o hlas 61 letého Krampola na mladičkého Jean Paula moc nesedící.(25.1.2015)

Tohle se tempem vyrovná snad jenom filmu Copak je to za vojáka. Belmondo se nikde nezdržuje, furt je splašenej a v nebezpečí, ale on si s ním dycky poradí důvtipem, kaskadérským kouskem či humornou hláškou. Děj nápodobně. Je to klasickej děj a klasické typy nebezpečí z těchhle starších dobrodružnejch filmů. Ocitáme se na zemi, ve vzduchu, ve vodě. Tu krokodýl, tu pohyb ve vejškách, tu zabijáci, tu proletí něčím ze dřeva. Tu nějaká vedlejší postava, která nemá skoro žádnej význam. Je to klasika let šedesátejch, kterou nás krmil komunismus a mátl nás tím, že se to jmenovalo "Muž z ..." a všichni si mysleli, že to je pokračování z trilogie Acapulco a Hongkong. A všechny to bavilo. Akorát nevim, co je to za happy end, když to skončí kácením pralesů kvůli silnici.(7.6.2010)

Poctivé a s charizmou. Také nestarnú.(18.2.2015)

• - Film se z části natáčel v Brazílii a v jejím hlavním městě Brasilia, které jako nové město vybudoval brazilský architekt Oscar Niemeyer, kterého si ve filmu zahrál italský herec Adolfo Celi jako představitel Maria De Castra. Natáčelo se též v Riu de Janeiru a v Paříži. (Cucina_Rc)

• - V 76. minutě je Agnes () přenášena z jednoho auta do druhého, přičemž u jednoho vozidla jsou ponechány dveře otevřené. Když však jede o několik okamžiků později okolo Adrien (Jean Paul Belmondo), dveře jsou zavřené. (Terva)

• - Po uvedení Muže z Ria do amerických kin napsal Steven Spielberg režisérovi Philippe de Brocovi. Tvrdil, že viděl film devětkrát a hlavní hrdina je podle něj dokonalý "ve své mladickosti, opovážlivosti a sportovních výkonech". (candy_daze)