Muž z Ria

That Man From Rio

Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický

Francie, 1964, 112 min

• PinokKio

Run Belmondo Run. Ulítané dobrodružství se spoustou příliš nudných ingrediencí ..(16.8.2014)

• D.Moore

Když jsem byl mladší, byl Muž z Ria mnohem lepší... ČÍm to asi bude, že? Dnes je z něj přespříliš dlouhý film, v němž se to nejlepší stane zhruba v poslední půlhodině (počínaje rvačkou v hospodě dojde na celkem zábavnou akci a Deleruova hudba začne být také zajímavější). Belmondo je samozřejmě velký sympaťák, ale napsat totéž o hysterické a naprosto nesnesitelné Françoise Dorléac, by chtělo velké sebezapření. I s těmi inspiracemi pro Indianu Jonese bych byl opatrnější.(1.3.2015)

Je to spíš na ***, ale za Bebela jedna navíc.(26.5.2014)

Hysterické pronásledování s neurotickou obsesí pro banality a divergenční frustrace.(27.2.2011)

Jsem rád, že Spielberg byl takovej frajer, že přiznal, že právě tento film ho inspiroval k Indiana Jonesovi.Faktem zůstává, že na Bebela stojícího vysoko na okenní římse jednoho hotelu v Riu nikdy v životě žádnej Indy ani zástupy dalších dobroduhů mít nebudou, protože to co tady dokáže uděla Adrien pro záchranu své milé, to na světě dokážou jen dva frajeři Belmondo a já ! Dodávat, že tenhle mix dobrodružství, akce humoru a romantiky mě do konce života nikdy neomrzí má u tandemu Belmondo + de Broca stejný význam, jako vylejt tři kýble vody do oceánu.(25.5.2013)