Bývalý advokát Jean-Paul Belmondo přišel o ženu, ztratil důvěru dcery a začal holdovat alkoholu. Po jednom večírku je u nich v domě nalezen mrtvý mladík. Ujme se obhajoby hlavního podezřelého a pokusí se získat zpět důvěru rodiny a možná i svou bývalou reputaci... (oficiální text distributora)

Anglofile

Drama dle románu George Simenona, autora velmi známého Maigreta. Toto není typický film Belmonda, není zde žádná akční role, ale role stárnoucího bývalého advokáta, který příliš mnoho času tráví pitím vína a utápění se v lítosti a lhostejnosti. Z oné lhostejnosti ho však vyburcuje vražda spáchaná přimo v jeho domě. Je vinna jeho dcera, se kterou už deset let prakticky nemluví? Nebo to má co do činění s partou jejích přátel? Belmondo se ujímá role advokáta, poté co je obviněn přítel jeho dcery. Věří v jeho nevinnu a snaží se vést pátrání na vlastní pěst. Návrat k soudu se mu zdaří, stejně tak jako se mu podaří najít opět cestu k dceře. Belmondo dokazuje, že je výborný herec, ostatní jsou též velmi dobří a přesvědčiví. ()

st.lupen

"Vy ale říkáte samý blbosti Beaupoile!" "Vy jste si toho všim? To je pravda. Sem já starej vůl. Přišlo to pomalu. Poslouchal jsem se, pak mě to otravovalo, tak jsem držel hubu. Pak už jsem přestal dávat pozor a teď to jde úplně samo." ()

cing-ti

starý chlastaj, mladý fetujou, všichni na to serou. (hláška která mi neustále zní v uších) Belmondo v roli v roli jak ho neznáme, o tom ho mam raději. ()

anakonda007

Plynulo to pomalu, ale dobře. Bohužel až na konci jsem si vzpomněla, že už jsem to viděla. A to pro film není dobrý znamení. ()

elodieB

Ta pasáž, kde Jacques ve sklepě vysvětluje policajtovi smutek jako kruhy na vodě .... pokaždé mám z toho svírání žaludku, jak je toto přesný příměr. Kdo by pak nechlastal jak o duši .... ()