Joss Beaumont byl jeden z nejlepších francouzských tajných agentů. Především proto mu byl „ve státním zájmu“ svěřen tajný úkol – v jakémsi africkém státě odstranit diktátora. V Paříži však došlo ke změně politického kurzu a útok na nepohodlného politika se stal z hospodářských důvodů nevhodným. Beaumontovi nadřízení zvolili tu nejjednodušší cestu – nechali svého agenta odsoudit a poslat na doživotí do trestaneckého tábora. Beaumontovi se podaří uprchnout a vrací se do Francie posedlý myšlenkou na pomstu, tedy dokončit svěřený úkol! Úmyslně prozradí bývalým nadřízeným a kolegům svůj plán a odtroubí tak zběsilý hon, kde lovnou zvěří je on sám. Nebude to jednoduché, neboť Beaumont, a toho jsou si všichni vědomi, byl jedním z nejlepších. Ostatně tak jako Jean-Paul Belmondo! (Česká televize)

Ripley

Zatím nejlepší "Belmondovka" jakou jsem viděl.Výborný scénář,výborná hudba a výborný Belmondo.Ty jeho kožené bundy miluju.90%. ()

Kovaja

Drsný Belmondo,drsný konec skvělá hudba prostě supr film ale něco tam ještě chybělo,nějaká ta třešnička na dortu.Ale film prostě bomba ()

Rssa

Spolu se Strachem nad městem je to nejlepší detektivka Belmonda, dokonce i jeden z jeho nejlepších filmů. Nezapomenutelný duel s Hosseinem, hudba, konec... 90 % ()

Paity

Profesionál je typický Belmondo. Kdo měl rád tohohle věčně vrásčitého chlápka a jeho kousky, na které si nikdy nebral kaskadéry, přijde si na své. ()

Hanys_

Někde mezi 4-5, ale za ten fenomenální hudební motiv mistra Ennia jdu výš. Belmondo jako osamělý mstitel jdoucí proti všem, slizký Robert "Joffrey" Hossein a takřka westernová atmosféra z tohohle snímku dělají jednoznačně nejlepší Belmondovku, jakou jsem zatím viděl. 9/10 ()

ChrisBa

Jeden z najimpozantnejších filmov európskej kinematografie a to najmä vďaka vynikajúcemu Belmondovi a ešte lepšej hudbe od Morriconeho. Cesta neľútostnej pomsty a odplaty a vôbec príbeh samotný a jeho spracovanie s dvoma mnou uvedenými hlavnými faktormi robia z filmu napínavú akčnú drámu so všetkým čo k tomu patrí. Belmondo na vrchole svojej slávy exceluje v jeho najlepšom filme s fantastickou atmosférou...jasných 5* ()

Ebon

Pro mě asi nejhustší Belmondo, srdce svírající melodie od geniálního Morriconeho, jedn z nejlepších filmů osmdesátek. ()

Mleako

Profesionálovi se v podstatě nedá nic vytknout a všechny superlativy už tu byly řečeny. Jen dodám, že je škoda, že už se dneska takové filmy netočí. ()

Lionheart

Pro mě nejlepší Belmondo, jaký jsem kdy viděl (a to jsem jich viděl hodně). Nádherný příběh podtrhuje ještě nádhernější hudba mého favorita Morriconeho (Le Vent Le Cri mě skoro vždy rozbrečí). A ten konec... ()

Wishkah

Bezpochyby jeden z nejlepších francouzských filmů s neuvěřitelně charismatickým Bebelem v hlavní roli. Tomuhle filmu nechybí nic co by správný thriller měl mít. Odhodlaný hrdina, výrazný protivník (skvělý Robert Hossein), precizní režie, dobrý příběh a skvělá hudba ()

Piškotka

Ty starší filmy z Belmondem mají sakra něco do sebe a jiný nádech než ta dnešní snůška amerických stupidit. Akce probíhají jen tak mimochodem, Belmondo je smrtelník, co se tváří jako nesmrtelný a divák je chtě nechtě zapleten do veškerého dění, které je okořeněno složitými souvislostmi, co v průběhu a na závěr vyzní úplně jednoduše a prostě. "Profesionál" je ostrý a ošlehaný chlapík, co je tak mrštný, důvtipný a umí vyčůrat kdekoho. Robert Hossein stačil v Angelice, tady jaksi nezapadal, pořád jsem hledala tu "žofrého" jizvu. ()

javirgo

Výborný scénář, dokonalá hudba a jako vždy vynikající Belmondo. I Robert Hossein v roli padoucha je dost dobrý. ()

peetriss

Dnes už naprostá klasika, jeden z nejlepších Belmondových filmů, výborný Hossein, precizní práce tvůrců a fantastická a nepřekonatelná hudba Ennia Morriconeho. ()

Prochy38

Srdeční záležitost. Tomuto filmu nechybí vůbec ale vůbec nic. Politický krimi thriller v hlavní roli s dokonalým J.P. Belmondem. Film jsem miloval už jako dítě a nikdy tomu nebude jinak. U mě nejlepší film J.P.Belmonda + geniální hudba E. Morriconeho = 100%. ()

Itar

Můj nejmilejší film s Belmondem. Možná to je i tím, že už mě v těch komediálních rolích trošku přestával bavit. Tady se naopak kloubí zručná režie s výborným scénářem na vážno. No a když se k tomu přidá Morriconeho nadpozemská hudba, už tomu chybí... jen ten Belmondo. Tedy... chyběl by... kdyby tady nebyl. ()

Neotom

Lehce nadprůměrná kriminálka s Belmondem v hlavní roli, tak jak jsem u něj zvyklý. Tentokrát se obešla bez úsměvných scén, což vykompenzovala přítomností pohledných hereček, úchvatnou ústřední melodií Morriconeho a parádním závěrem. 65% ()

Hanes88

Belmondo zahraje úplně všechno, to je známá věc. Zde se opět dokonale vžil do role a vyplynul z toho skvělý akční film :-). ()

Foxhound#1

Tu francouzskou mladší a hubenější kopii Lukáše Pavláska jsem po tomhle filmu nenáviděl. Korunu tomu skvělou závěrečnou hudbou dal mistr Morricone. ()

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein