Muž z Hongkongu

• Francie Les Tribulations d'un Chinois en Chine (více)

Multimilionář Artur Lempereu (Jean-Paul Belmondo) je znuděn životem doslova k smrti. Dříve, než si z nudy sám sáhne na život, mu jeho přítel a guru poradí, aby uzavřel životní pojistku. A tak se Artur pojistí na dva miliony dolarů, které v případě jeho smrti dostanou jeho snoubenka Alice a orientální přítel Goh, kterého požádá, aby najal profesionální zabijáky, kteří ho mají zabít. Jenže právě když se tak stane, seznámí se Artur s okouzlující striptérkou Alexandrinou a najednou se mu strašně chce žít. Nezbývá, než se pokusit uniknout všem nástrahám, které na něj najatí zabijáci chystají a najít Goha, aby vrahy odvolal. Ten prý však odletěl rozjímat do himálajského kláštera. Začíná bláznivá honička, která hrdinu zavede nejen do Tibetu a zasněžených himálajských velehor, ale také do tisíce a jedné nebezpečné situace. (Česká televize)

spiritus

já tenhle film prostě miluju. Měl jsem ho jako jednu z prvních VHS na konci kazety a nebylo tam posledních cca 15 minut. Stejně jsem se na něj koukal co to šlo a nikdy neomrzel. :-)) Dnes už je to hlavně úsměvná a hlavně značně nostalgická záležitost. ()

laepus

Další z filmů, na kterém se zub času už výrazně podepsal. Honičky jsou úžasné, Uršulka je nádherná, ale docela často si člověk říká, jestli je to opravdu až tak naivní. Ale na druhou stranu je to tak krásně a upřímně naivní (a bylo i ve své době), že se na to člověk vždy rád podívá a zavzpomíná na časy, kdy mu bylo deset a smál se u toho jako pako. Jen škoda, že tam té Uršulky není ještě víc a pokochání přichází až v závěru filmu... ()

Jayem

Jediné čo tu môžem pochváliť bola krásna Ursula. Inak pre mňa jedna z najhorších Belmondoviek čo som videl. ()

Garch

Na jednu stranu obsazení, náročné kousky a parádní dialogy, na druhou: "bláznivý humor" za pomoci zrychlených záběrů a pod. PS Ursula Anderss si byla s Olinkou Schoberovou v obličeji dost podobná ;-) ()

Brejlil

Občas velmi ztřeštěné (pronásledování triádou po staré pevnosti), někdy velmi nápadité (scéna na lešení), většinou dost vtipné. I když film tu a tam nedává vůbec smysl, dobrou náladu přivodí docela rychle. ()

Vesecký

Tenhle film je ze série "Mužů" asi opravdu nejslabší, asi hlavně proto, že se tu opakují podobné gagy - honičky aut, srážky aut, krkolomné honičky ve výškách, artistické kousky. Ano, takový byl francouzský film šedesátých let, nám se to jako klukům ohromně líbilo, ale s odstupem času musím konstatovat: jako oddechovka film dobrý, především exotické záběry jsou zajímavé - jsou tam Himálaje, kláštery, mniši, čínské krámky a zakouřené putiky, džunky a opium, sloni... Jinak je ale příběh přitažený za vlasy - a vlastně o něj ani nejde. K základnímu dějovému rámci popsanému v Obsahu jsou prostě připojeny výše zmíněné gagy. Ale člověk nesmí příliš myslet na logiku proč a jak. ()

hemul

Na podobný námet natočil film aj Kaurismaki. Tu je to podľa Petra von Bagha, tam bol námet podľa Julesa Verna, ale ide o to iste. Len s tym rozdielom, že Belmondo je bohatý a Léaud je chudobný. Spracovanie je však úplne iné. Viac sa bavím pri de Brocovi ako Kaurismakovi, ale obidva tie filmy stoja za to. ()

majec4

Po hodinovom bezduchom prepinani v TV som narazil na zaciatok tohto filmu. Vravim si, že Belmonda si realne pamatam mozno z jedneho filmu, tak to skusim na pat minut. Nakoniec som to dopozeral cele. Bola to teda poriadna jazda. Podobnych fimov za sebou nemam vela, takze som ostal viac menej ohureny ake tempo si film drzi pocas celeho deja. Tie niektore sceny su fakt wau. Navyse nadherna Ursula bola bonus k tomuto zazitku. ()

Grafito

Pro mě kultovní záležitost.. Bond girl Ursula Andress jako striptérka.. nemůžu jinak než pět hvězd.. dovětek.. pouštěl jsem si to znova předevčírem po docela dlouhý době a můžu rád a s klidným svědomím říct, že na svým hodnocení nemusím nic měnit.. úžasná Belmondova klauniáda.. ()

mh.mail

20% - Bláznivá dobrodružná komedie s Belmondem, u které se budu nudit a nakonec i usnu? Ano, to je Muž z Hongkongu. Základní zápletka byla celkem jednoduchá, ale na ni se nabalil ztřeštěný děj, ve kterém jsem se jen velmi obtížně orientoval. Ze všech těch situací přímo odkapávalo, jak měly být třeskutě zábavné, ale já jsem se téměř ani nepousmál. Hlavně jsem nechápal, kdo je kdo a proč se to vlastně všechno děje. Hlavní hrdina v podání J.-P. Belmonda se bezhlavě vrhal hned sem, hned tam, v každém viděl svého potenciálního vraha. Jako by se mi na obrazovce zjevila Cimrmanova Hodina pravdy, jen ten vichr z hor stále nepřicházel. Opravdu u tohoto žánru bych čekal větší zatažení do děje. ()

Bozvav

Vtipné a zábavné. hlavně výborná kaskadérská práce a krásné lokace, děj maličko chaotický. Za mne 90%. ()

pipapa odpad!

Pro děti? Snad. Pro dospělé s normálně fungujícím mozkem? Určitě ne!...Stupidní rádobykomedie s ošklivým, herecky protivným a nezáživným Belmondem s přilepenou "patkou" a la końský ocas. Humor té nejnižší úrovně, zápletka  pro imbecily, děj = veškerý žádný. Pěkné exteriéry nemohly tenhle kýč zachránit. Repete? Ani náhodou, jen přes mojí mrtvolu! ()

MickeyStuma

Řekl bych že tento postarší snímek, kde exceluje Jean-Paul Belmondo, je dnes již poněkud pozapomenut. Klasická dobrodružná taškařice plná různých nápadů a reálií sice už přeci jen poněkud skutečně zestárla a ne všechno ještě dokáže pobavit, za shlédnutí přesto stále stojí. Ztřeštěností a akčních scén je tu přehršel a byť je to místy rychlé až moc, stále se jedná o zábavnou klasiku. Francouzská kinematografie v tomto žánru dokázala doslova divy a ve své době slavila nemalé divácké úspěchy. Bohužel je velice tristní nový český dabing, kde mladého Belmonda dabuje starý Krampol. Tohle už opravdu k sobě nejde. ()

guri odpad!

Tak toto nikdy viac! Vydrzim vela a drvivu vacsinu filmovych blbosti aspon zo sucitu dopozeram do konca, tento film vsak nie! Nudne, nezazivne a nezachrani to ani Belmondo. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo