Super obsazení a perfektní hudba a ikdyž moc tento žánr nemusím, přesto dávám 81 %(6.6.2010)

Výborné kriminální drama se skvělým obsazením hlavních tří rolí (Delon - Gabin - Ventura) a úchvatnou Morriconeho hudbou. Rodina nadevše!(23.9.2011)

Výborný gangsterský film, jeden z najlepších. Morriconeho hudba sa vpíja do žíl diváka a my sledujeme márny boj zločinca Sarteta ( presvedčivý Alain Delon ) s políciou ( na čele s Linom Venturom ) a mafiou ( s vynikajúcim Jeanom Gabinom na čele rodiny ).(16.2.2007)

S klidnym svědomim se můžu podepsat pod komentář, co napsal flanker.27. Kmotr mě dost nudil. Tady jsem se nenudil snad ani chvíli. A sestava Lino Ventura, Jean Gabin a Alain Delon prostě strčí Ala Pacina, Jamese Caana i s Marlonem Brandem do kapsy. Rozhodně lepší než Kmotr, o trochu horší než Scorseseho Mafiáni - 4 hvězdičky.(9.9.2007)

Rodina – co všechno jste pro ni ochotni udělat? Zabít? Být zabit? Bez ohledu na odpověď, bez ohledu na realitu – o rodinách (a kolem rodin) se točí velice poutavé snímky. Sicilský klan by mohl mít stejné krédo jako o tři roky později famiglia Corleone – „rodina nadevše“. Samotný akt zločinu je upozaděn a někdo by mohl namítat, že se v tom filmu vlastně nic neděje. Vzhledem k délce není děje vskutku mnoho, ale tohle „first class“ krimi má jiné přednosti. Napjaté (i uvolněné) vztahy mezi členy rodiny Manalesových a „námezdní sílou“ v podání recidivisty Sarteta jsou díky perfektním hereckým výkonům jednou z nich. Jean Gabin – hlava rodiny, ve své podstatě hodný starý pán, který rád rozmazluje svého vnuka. Alain Delon – všestranný a spolehlivý playboy. Na svou náruživost musí nutně doplatit. Lino Ventura – inspektor ze staré školy, odhodlaný nastolit pořádek za využití jakýchkoliv prostředků. Tři rozdílní muži – oni vás nutí trpělivě čekat na konečné rozuzlení, o ně se celý film opírá. Proto mi nevadilo hodně dialogů a nepoměrně méně akce. A taky pro geniální hudební motiv – nemohl jsem se jej nabažit, tipuje přitom, že by mohlo jít o Morriconeho (úvodní titulky jsem nestihl). Tak kouknu na IMDb – a pochopitelně, kdo jiný než maestro Morricone! Jednoznačně to nejlepší, co jsem v podobném typu filmu kdy slyšel (včetně Rotovy práce pro Kmotra). 80% Zajímavé komentáře: Faidra, mm13, sportovec(30.5.2008)