Léčba šokem

• Francie Traitement de choc (více)

Vyčerpaná Helena (Annie Girardot) přijíždí do léčebny na ozdravný pobyt. Po několika dnech se cítí mnohem lépe. Má více sil a naváže intimní vztah s doktorem Devilersem (Alain Delon). Vše je tu příjemné, společné koupání, terapie. Pacienti získávají opět energii. Jen obsluhující mladí Portugalci jakoby se ztráceli před očima. Omdlévají a někteří i narychlo zmizí. Helena se o to začne zajímat. A zvědavost je nebezpečná vlastnost. (Jezinka)

Historik

Pointa je na pět hvězdiček, ale v průběhu filmu jsem měl několikrát pochybnost, jestli to nešlo udělat lépe, takže nechám čtyři hvězdy. Jinak je to každopádně pozoruhodný film, který je neprávem takřka zcela zapomenut. ()

Pierre

Film zůstavá až do samého závěru tajemný a záhadný. Docela mě celou dobu zajímalo jak to dopadne, což je vždycky u filmu velké plus. V závěru mi připadala Helena trochu nesmrtelná. Leckterý muž, by jí tu její vytrvalost a fyzičku mohl závidět. Třeba já. Hold, hrála jí milá Ááánička. To se není čemu divit. Rozuzlení mě neurazilo, ale ani nepřekvapilo. Nicméně, i tak bylo docela děsivé. Snímek by určitě snesl o takových 15-20 minut delší stopáž, neuspěchané zakončení, méně nahoty, nebo respektivě žádnou nahotu (scéna v moři měla znamenat jako co?) a také hudbu která by k němu pasovala a nebyla by jak z jiného filmu. Ale vcelku to byl docela dobrý úlet. Ale na 4 to skutečně není. ()

slunicko2

Vyčpělý thriller bez překvapení, bez napětí, ale taky bez nudy. 1) No...vyčpělý...řekl bych, že stejnou charakteristiku bych filmu připsal i v roce jeho vzniku. 2) Nezajímavý 38letý seladon Delon a 42letá zde nevýrazná Girardotová dodali filmu to málo šťávy, kterou měl. ()

Maq odpad!

Mohlo by se to snad uchytit jako comics. Hodně provařený comics. Pro hodně nenáročné. Takové první čtení ve škole pro kolchozní pastevce. V Burjatské ASSR. Před šedesáti lety. ()

Vědma

Zvláštní film, řekla bych zároveň francouzský i nefrancouzský.Dost mě udivil podivnou odosobněnou atmosférou, kde jako by živí lidé byli jenom Alain a Annie. Která ostatně nebyla úplně dobře obsazená, protože jsem zrovna jí nevěřila, že by se za každou cenu snažila udržet mládí a krásu. Ona nikdy nebyla typem krasavice. Na rozdíl od Alaina, který je tak krásný až to není hezké a jeho nahota v moři potěšila. ()

OG_Swifty

Francouzskej hipízáckej film o poněkud podezřelý léčebně, ve který dělá primáře Alain Delon. V první polovině filmu sledujeme povislej zadek Annie Girargot a bandu dalších pacientů, kterak se nahý šlehaj v sauně chaluhama a pak dováděj ve vlnách moře za doprovodu afrických bubnů v psychedelickým rytmu - chybělo tomu už jen plácání dicků na tváře obnažených pacientek. Druhá polovina odkrývání toho tajemna měla docela dobrej spád a ačkoliv to bylo čitelný, bylo to fajn. Závěr však nestojí za moc a tak jediný pozitivum, který si po shlédnutí filmu vybavíte, jsou melodický portugalský rytmy v závěrečných titulkách. ()

Martin741

Francuzi nikdy netocili poriadne frylery, a tento je len dalsim krasnym dokazom francuzskej frylerovej nemohucnosti. Vyse polhodinu sa nic nedeje, ucast Alaina Delona /ano, velmi dobre viem, kto to je/ a Annie Girardot su miestami az samoucelne. Napatie ziadne, rezia amaterska z kazdeho uhla pohladu. Takze len dalsi francuzsky zvachanec a zbytocna cvachta. Bez filmarskej hodnoty. 20 % ()

cariada

Takový nevýrazný, přesto v druhé polovině poměrně koukatelný film. Od začátku není moc jasné co že si tam jde hlavní hrdinka léčit, vzhledem k tomu , že jí nic moc netrápí. Jenže jaksi už není cesty zpět. Je tu i poměrně velké množství nahoty, ale jinak je spíš psychárna, která se dala mnohem víc přitvrdit. ()

gabin(a)

Typický tříhvězdičkový film bych řekla. Dobré obsazení, dobré téma po 37letech určitě ještě daleko aktuálnější, na svou dobu odvážné zpracování, i když mnoho scén, včetně té koupací, je jen na efekt. Určitě to ale mohlo být lepší... ()

pakobylka

Šok to je ... jestli i léčba, to nechám na vás. Silně znepokojivý a maličko schizofrenní snímek. Jeho "stáří" je na něm patrné na první pohled - především v těch okamžicích, kdy chce navodit napjatou atmosféru … takže pobyt na klinice doktora Devilerse by mu určitě prospěl. Nicméně Annie Girardot spolu s Alainem Delonem ho na nostalgické slabší 4* vytáhnou. ()

frings

I v dnešní době mizí beze stopy lidi, jejichž orgány jsou využívány v medicíně.Latinskoamerické země, Čína. Škoda jen toho uspěchaného konce a zvláštně zvolené hudby, jinak pěkná napínačka, trochu sci-fi... ()

mortak

Ve všech směrech doslovná a polopatistická moralita ukazující se vztyčeným prstem na honbu za krásou, díky které podepíšeme doktoru Devilersovi (kdyby alespoň to jméno neříkalo od první minuty filmu vše o zápletce) jakýkoliv úpis, a na naše zneužívání těch bezmocných chudých ze zemí méně bohatších. Herci sami neví, jak ke svým postavám přistupovat, protože jim scénář do úst vládá pouze papírem šustící deklamace (Delon je viditelně v roli ztracený, Girardot většinou nesnesitelně přehrává - viz scéna jejího záchvatu po smrti přítele), takže z filmu si nakonec divák zapamatuje jen příval plnočelné nahoty. Je vidět, že se herci při natáčení slušně odvázali a zařádili si. ()

vesper001

Nezvyklá hudba, ale on i ten příběh je zvláštní. Annie Girardot jako pacientka poněkud nekonvenčního doktora. Jak příběh postupuje, pomalu se přesouvá z kategorie thriller do škatulky horror. A co se těch diskutovaných nahých scén týče, vlastně nevím, proč tam byly. Ovšem co je v příběhu nadbytečné, může být v marketingu rozhodující… ()

andrii

Věc Makropulos po francouzsku. Regenerace organismu v lázni ševelící klapotem mystické úzkosti. Sérum léčebné kúry na vyhlazení vrásek větří odvrácenou tvář, která hryže v útrobách pekelného omlazujícího elixíru. Alain Delon coby padoušský Dr. DEVILers se zářným úsměvem ve tváři se "prochází s nožem v ruce." Annie Girardot jako "sherlockovská" trosečnice pátrá na vlastní pěst po pramenu "věčného mládí." Opatrnosti není nikdy nazbyt. Matiné koupelí blažených, rdousících se v krvi nevědomé. Honba za věčným životem v proceduře kontroverzní, ad acta uložené. ()

JohnSmith

Od Delona a Girardot jsem čekal podstatně víc. Je to celkem zajímavý námět, ale je to průhledné od samého začátku. ()

Josefin

Zvláštní thriller, oceňuji především jeho originalitu. Hlavní roli spíše měla Annie Girardot, většinou sympatická a tady navíc dokonce kočka. Ozdravný pobyt mezi elitou společnosti se pomalu zvrhává v boj o holý život. Kontraverzního doktora Devilerse si vystřihl Alain Delon. Jen malá zajimavost je dost pravděpodobné, že jedno z nahých mužských těl, skotačících ve vlnách moře v celé kráse patří A.Delonovi. Což zase příjemně navodilo šok mě. ()

EKLEKTIK

"Ti Portugalci jsou milí." Prázdninová idyla, měnící se v boj o holý život, aneb kdo si počká, ten se dočká, vyprávějící příběh o zázračné léčbě krevními buňkami, pocházejícími nejenom z ovcí, která předznamenává léčbu takzvanými kmenovými buňkami, jejichž první izolaci na myších, provedl roku 1973 a tedy i v roce premiéry tohoto sci-fi hororu, profesor Martin Ewans, společně se svým týmem, ale které se k léčebným účelům používají až dnes, takže film už není sci-fi a protože od té doby byla natočena i díla, jako "Saw" nebo "Hostel", snímek již není ani horor a divákovi tím pádem nezbývá nic jiného, než se kochat příjemným prostředím, swingers party v sauně, bifteky z řas, či pudinkem z chaluh a zjistit, že podobné téma později nabídl, třeba snímek "Smrtící léčba", z roku 1996. ()