Found

Marty, fanúšik hororových filmov a komiksov, je v škole obeťou šikany. Prednedávnom však prišiel k hrozivému nálezu - odrezanej hlave nachádzajúcej sa v bratovom šatníku. Objav mu pomohol prísť na skutočnosť, že jeho brat je brutálny sériový vrah. Všetko zlo sa na neho začína rútiť z každej strany, ale on si musí zachovať chladnú hlavu, čo v dnešnom svete plného násilia ľahké nie je... (ash99)

Pítrs85

Myslel jsem si, že to bude hloupý, amatérský a zbytečně dlouhý. Bylo to hloupý, amatérský a zbytečně dlouhý. Prostě špaténka. Kvituju zapálení tvůrců, protože natočit tohle za pár šušňů, to už chce řádný nadšení pro danou věc, navíc borci si vypomáhají všema těma béčkovýma a céčkovýma hororama, tu na plakátu, támhle na videokazetě (ano, na vi-de-o-ka-ze-tě, pro mladší generaci- taková ta černá krabička, designově určitě hezčí než dévédéčko... předchůdce blu-ray... :-). Ale prostě ten film je nuda, na psychologickou stránku je to moc nedomrdlý, měli přepnout výhybku víc do hororu, jako slasher by to i mohlo šlapat. Ale ať nejsem za kazišuka, ten starší brácha toho malýho maníka byl dobrej psychouš a ten jeho krutě zlej pohled jsem mu i docela žral. A poslední záběr, buhahaha, jo, o tomhle mluvím... ()

JASON_X

Křehký příběh o pevném bratrském poutu a o strastech klukovského zrání a dospívání na americkém maloměstě, který jistě pohladí po duši každého citlivého a romantického diváka. Už první věta filmu ("Můj bratr si schovává lidské hlavy ve skříni.") slibovala nevšedně hluboký, umělecký a meditativní zážitek. Výsledek nakonec ještě předčil má nesmělá očekávání a já se se sentimentálním úsměvem na tváři zasněně vrátil do dětských let... Vždyť který kluk by si nepřál mít za staršího bratra sympatického a psychopatického magora, který bez váhání uřízne hlavu každému všivému negrovi, který si na školních hajzlících dovoluje na jeho mladšího brášku? No... vlastně si ani nemusí dovolovat na jeho brášku, s chutí odkrágluje i jakéhokoliv jiného negra, protože tak jako každý touží po lepším a krásnějším světě, no a ti negři jsou v něm prostě navíc... Ten mládenec je vlastně spíš idealista, žádný magor. No... vlastně v tom jeho světě jsou jaksi navíc i jeho rodiče, kdo zná pověst o Oidipovi, nebo má aspoň naposlouchaný The End od Doors, už ví o čem je řeč. Líbí-li se vám American Psycho s Balem, měla by se vám líbit i tahle nízkorozpočtová roztomilost. Aspoň u mne tedy naprostá spokojenost - znamenitě pobaven a odreagován solím bez váhání plný počet. ()

Morholt

Výborný scénář, který ovšem často ztroskotával na minimálních financích, což je vidět zejména u obrazu a zvuku. Na druhou stranu vyvedl se casting, což platí zejména pro role obou bratrů, kteří by těžko mohli být vybráni lépe. Líbilo se i laciné gore, které sem, vzhledem k odkazům na oldschoolové klasiky, sedělo jak p*del na hrnec. Schimmerova režie má také svoje rezervy, ale na druhou stranu vybroušený diamant se nenachází každý den a pro svět filmu to platí dvojnásob. Debut i tak výborný a zbývá jen doufat v to, že producenti příště přihodí pár doláčů navíc.60% ()

Khalesi

Neviem či by som to nazvala práve hororom, ale rozhodne to bol dosť brutálny kúsok. Balacoval na hranici medzi zdravým rozumom a šialenstvom. Myslím, že sa vydaril a ani sekundu som sa nenudila. ()

sidzej

Zaujímavá psychologická dráma nakrútená za pár šupov veľmi talentovaným režisérom s originálnym námetom a mrazivým záverom. Fakt nič pre slabé povahy. Posledný záber filmu z hlavy tak skoro nedostanem. ()

maddy

„Are you scared? Then go watch PG-13 horror movies!“ a ja asi aj skutočne pôjdem :) Hororový žáner síce zbožňujem, aj keď strach pri týchto filmoch nikdy nezažívam, ľakačky na mňa absolútne nefungujú a ani z gore sa mi žalúdok nedvíha. Samotný Found síce ani nemá čím vystrašiť a je to skôr taká psychologická rodinná dráma ako horor, ale aj napriek tomu som už dlhú dobu nevidel film, pri ktorom by som bol takto znechutený. A nebolo to vôbec nejakými krvavými výjavmi na obrazovke, ale len podstatou príbehu. Pojednáva o dvoch bratoch (jeden z nich adolescent, druhý ešte dieťa), pričom ten starší z nich je masový vrah s odťatou hlavou ukrytou v izbe. To je v podstate kompletne celý dej, lenže dôležitá je tu skôr forma akou je film natočený. Je to síce veľmi amatérske (ale čo iné čakať za 8 000 dolárov!), ale práve to amatérske prevedenie umocňuje nepríjemné pocity a celému filmu dodáva taký dokumentárny look. Celý čas sa filmom nesie neskutočne ťažká, dusná, nepríjemná, dokonca až morbídna atmosféra, ktorá diváka doslovne traumatizuje. Temnosť je takmer hmatateľná a ani v jednom momente nezvoľňuje. Doslovná psycho-depka, ktorá ma však svojím prístupom vyslovene znechucovala skôr akoby ma akokoľvek bavila (viem, že to bol zámer, ale aj tak). Navyše má film množstvo hluchých miest a dosť prešľapuje na mieste. Oveľa viac by tomu sedela krátkometrážna stopáž o dĺžke max. 30 minút. Do celovečerného prevedenia sa takýto úchylný námet takmer nehodí. A nie som si istý, či chcem od Scotta Schirmera vidieť ešte nejaký film. Určitý talent má, ale v tomto prípade išla táto jeho prvotina úplne mimo mňa. CELKOVO: 1,5* (3/10) ()

kaylin

Americký snímek „Found“ je ukázkou toho, že i v hororu je možné natočit snímek, který je o dospívání, dát tomu trochu jiný drive, ale přitom zůstat v onom specifickém žánru, který se vyznačuje celkem zajímavými postavami a pomalým tempem. Osobně je tohle něco, co mi až tak nesedí, a tak se z mého pohledu tenhle film musí spokojit pouze s průměrným hodnocením. ()

TheDon

Nízkorozpočtovej BOYHOOD opepřenej tíživou atmosférou jedné rodiny, která už k sobě dávno ztratila cestu a každej si našel tu svoji vlastní. Co k tomu víc napsat abych to neprozradil? Ona stačí úplně úvodní věta filmu : " Můj bratr si schovává lidské hlavy ve skříni ". 80% ()

honajz2

No, špatné to rozhodně nebylo, ale i tak mě to tolik neoslovilo. Jako psychologické drama to docela obstojí, jen jsem čekal, že se víc po psychologické stránce rozebere motiv bratra, ale zase cením, že zde vůbec je zmíněný, protože na tohle spousta hororů kašle. I když to ale je dobré (až na pár utahaných scén - a faktu, že po mrtvolách nikdo nepátrá), i tak jsem pořád čekal, že mě to zaujme víc. A taky proto s hodnocením výš nepůjdu. Možná by se šiklo to zkrátit, možná se to mohlo víc rozjet.Ještě ale musím pochválit povedené gore, kterého tady sice je málo, ale i tak se velmi podařilo. 3* ()

Havaj8

Čekání na titulky 2 roky se asi vyplatilo. Nebyla to sice žádná hitparáda, ale dobrá ukázka, jak může člověk dopadnout, když moc kouká na horory. Rozpolcená osobnost staršího bratra. Zprvu morbidní, poměrně rasistický. Pak přicházel na řadu ten správnej pocit zadostiučinění, když se mladší z bratrů dokázal vzepřít. Obdiv toho staršího, ale ne všechno je tak jak se zdá. Ke konci už to přešlo ve slušný psycho, a tady to sedí víc než jinde, za málo peněz hodně muziky. Přestože nemám rád tenhle béčkovej vizuál, dokonce i ten zvuk tu byl dost špatnej, tak i přesto klobouk dolu, jak to režisér dokázal pěkně vykreslit na plátno. ()

dubinak

Dám začátečníkovi skromné tři hvězdy na rozjezd. Nemůžu tvrdit, že jsem se úplně ztotožnila se zdejšími nadšenými komentáři. Upřímně jsem čekala malinko větší maso, ale myslím, že Schirmer teď nebude mít o peníze takovou nouzi a určitě si přinejmenším slušně vydělá tímto jeho malým začátečním pokusem. Jsem velice ráda, že alespoň hlavní malý hrdina dokázal vcelku zahrát to, co měl, protože ostatní herci byli bída a co mi vadilo nejvíc byl asi zvuk, který vážně nebyl moc kvalitní a neustále jsem držela ovladač a štelovala hlasitost. Když opomenu tyto peněžní záležitosti, docela dobře jsem se bavila a stopáž mi utekla. Režisér poskytnul tak nějak od všeho trochu. Od psychologie, vztahů, vnitřních rozporů malého hrdiny až k napětí a krvavému gore. Takže mu určitě přeju další úspěchy, má dobře našlápnuto. ()

PavelVanekArt

Většina filmu o hovně, klasická šikana, která v něco vyústí, ale tady trochu vedle, než by se zdálo. Za závěrečnou půl hodinu dávám čtvrtou hvězdu, ta byla skvělá. 4* a.k.a 70% ()

FritoleXx

Trochu artovka mezi horory. Tváří se to zprvu jako klasické indie drama o šikaně se vším, co k tomu patří. Nádherná hudba, spousta melo záběrů, ale pomalu to přechází do creepy atmosféry až k brutálnímu hororu. Jediná vada filmu je silně amatérská kamera a vůbec nižší náklady. Připadalo mi to jak točené mobilem pomalu. Každopádně velmi originální záležitost, nad kterou asi bude většina jen vrtět hlavou, ale já už dlouho u hororu nevydržel bez mikrospánku od začátku do konce. Doporučuju všem, kteří jsou unavení z hororů jako já. "Jsem hodný v kostele, jsem hodný ve škole. Jsem tichý a mám dobré známky a stejně to vždycky schytám. Jak bych mohl věřit v Boha?" ()

uiu

Tak tohle byl masakr i na mě. Marty jednoho dne našel u svého staršího bratra v pokoji useknutou hlavu a od té doby ví, že jeho bratr je nejspíš sériový vrah. Rozehrává se příběh o jeho disfunkční rodině, šikaně ve škole a Marty musí dospět rychleji než ostatní děti v jeho věku, jelikož stojí na hraně toho, jestli má bratrovo tajemství ctít, vyhrožovat šikanátorům tím, že je bratr zabije nebo se snad bát, že jeho samotného si povedený bratřík podá. Pro milovníky brutálních gore hororů asi základ. ()

Tereszka33

Tak tohle je naprosté psycho. Tenhle snímek si rozhodně zaslouží být v červených hodnotách. Velice přesvědčivé a reálné ztvárnění. Na takto nízkorozpočtový snímek, klobou dolů. Živě si to dokážu představit, že by to mohla být v dnešní době pravda, stačí k tomu pár filmů a psychicky labilní člověk. ()

netahlo

No ty kravo, takovu psycharnu jsem nevidel pekne dlouho! Jasny dukaz, ze pokud mate talent, rozumite remeslu, pak dokazete vytvorit i s minimem prostredku nehorazne nervozni a znepokojivou atmosferu. A naopak, kdyz umite hovno, nepomuzou ani miliony dolaru rozpoctu. A plakat IRON MAIDEN na dverich? Body pro vas, pan rezisere! ()

herr_carter

Naprosto traumatizující film,ale klobouk dolů,tohle natočit za pár šupů...perfektní herecké výkony obou kluků,především toho staršího,jehož úchylnost místy ani nevypadala jako hraná,pro mě jednoznačně hororové překvapení roku......... moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Jane18CZ

Nízkorozpočtový snímek, kterému to ale vůbec neuškodilo. Výborně natočený film. Působil realisticky (kromě maskování hlav atp, což u takového filmu toleruji), místy mě mrazilo, akorát závěr byl na můj vkus slabší. Jenže působivé, skvělé závěry umí točit málokdo... ()