Příběh, který poslal celý svět do kolen a dal naději všem, kterým život rozdal jen nízké karty. V historicky první sérii televizní show „Británie hledá talent" předstoupil před krutou porotu a nepřátelské obecenstvo Paul Potts. Nevzhledný, jako exot ohlásil, že zazpívá operní árii a ve svých čtyřiceti letech sklidil to, co doposud od života – výsměch a kopance. Naposledy. Paul Potts začal zpívat árii z Pucciniho opery Turandot a jeho život se v té vteřině navždy změnil. Za pár okamžiků mu uslzená porota ležela u nohou a diváci nadšeně aplaudovali. Soutěž nakonec oproti všem předpokladům a sázkovým kurzům vyhrál, jeho operní vystoupení shlédlo na YouTube 120 milionů lidí, operní album, které následně vydal, se stalo nejprodávanější deskou v několika zemích světa. A na začátku byl jen drzý tlusťoch, který chtěl veřejně zpívat operu. (Bontonfilm)

Themilhaus

Až skoro k neuvěření, že tohle je příběh podle skutenčné události. Další důkaz toho, že jít si za svým cílem má svůj smysl. Velmi pěkně zpracovaný příběh obyčejného kluka co si prochází různými útrapami až jednou dojde za svým snem. Pěkně, Dojemné, povedené a zasloužené 4 hvězdy! ()

Plastík

Příjemný, pohodový příběh podle skutečné události. Jít si za svým snem je fajn, najít spřízněného člověka je fajn, mít přítele je fajn, mít zastání u rodičů je fajn. Celý film je fajn. ()

DjsVorel

Přiznám se, že příběh znám velmi dobře a přesně si pamatuju na první vystoupení Paula v talentu, ale tenhle film mě ani nenadchl ani neurazil. James Corden je vtipný moderátor, jeho show mám ráda, ale s ním jako hercem mám problém. Za mě je bohužel velmi průměrný herec, spíš podprůměrný a bohužel i v roli Paula mně hrozně vadil. ()

Gamekeeper77

Jak trnitá je cesta k vítězství. Osud je pěkná svině, ale tak to má většina z nás. Nevím, na kolik je film pravdivej, po historii příběhu jsem se nikdy nepídil, ale každopádně působí dost nepřehnaně a uvěřitelně a to se počítá. A i když nejsem zrovna fanda opery, byly místa, kdy mi běhal mráz po zádech. 75% ()

Honzulik

Životní šance (One Chance) - Solidní film o mladém muži s diktátorským jménem Paul Potts (James Corden), který zaujal velkou Británii ve známé soutěži Británie hledá talent. Stal se jejím historicky prvním vítězem (2007). Otloukánek při těle, který ke štěstí a slávě přišel je klasický popelkovský koncept. Až na to, že v tomto případě se stal skutečnou realitou. A tak se dnešní hvězda operní scény pouhých pár let po svém objevení v britské televizi dočkal záhy životopisného filmu. Naštěstí není jeho oslavou, ale primárně hraje na komediální strunu. Paul Potts (James Corden) byl odmala terčem šikany svých spolužáků. Byl tlustý, rodina byla spíše z chudých poměrů a navíc měl ještě jméno, které se téměř shodovalo se známým kambodžským diktátorem. Utíkal tak do svého vlastního světa. Zamiloval se do opery, žánru jež ve Walesu, průmyslovém městě s mnoha sociálními problémy vzbuzoval jen posměch....3* ()

Gortyna

Má pravdu Mrak1: naštěstí to nenatočil Holywood. Takhle to byla velice příjemná romance, kde byly emoce namíchány do naprosto vyváženého koktejlu. Na film se lépe dívá než pak na něj vzpomíná, čímž nechci jeho kvality snižovat. Potts má heslo i na naší Wikipedii, na té anglické je samozřejmě lepší. ()

Blazis34

Příběh Paula Pottse jsem sledoval když byl aktuální a nedivil se jeho dalšímu a dalšímu postupu. Překvapení bylo určitě jeho vítězství v celé soutěži, avšak určitě ne nezasloužené. Řekl bych, že i ten jeho příběh sehrál určitou roli. Obecně mám rád když podceňovaní lidé dokáží všechny překvapit a stanou se pro někoho idolem, pro jiné hrdinou. Právě v těchto show se tohoto můžeme často dočkat, vzpomeňme například na Susan Boyle. Tím jsem chtěl naznačit jen to, že příběh Paula stál za zfilmování. Zpět k filmu. James Cordan zahrál hlavní roli znamenitě a i ostatní herci předvedli solidní výkony. Líbilo se mi, že byl slyšet originální zpěv Paula, žádné předělávky. A ačkoliv nejsem fanouškem operní hudby, některé písničky si prostě rád poslechnu a pustím. Tento styl zpívají jen velcí zpěváci. Sečteno podtrženo, Životní šance mě zaujala a lehce i dojala. Dávám slabší čtyři hvězdy, zhruba 75%. ()

t.b.kat

Pěkný a občas vtipný film, který si drží poměrně solidní tempo a náboj, ale jehož zbytečně sráží tak předvídatelný a naivní konec, proto 3* ()

blondboss

Na rovinu povedané...nie som fanúšik britských filmov, lebo im jednoducho chýba "šťava". Z tohto filmu som bol ale prekvapený, pretože som sa aj zasmial, v poslednej štvrtine mi behal mráz po chrbte a celé to malo takého príjemného ducha. Stále sa však One Chance nedokázala trištvrtiny filmu dostať z priemernosti a je to síce pekná a príjemná oddychovka, avšak viackrát by som si to asi nepozrel. Ale tak človek nikdy nevie. A navyše tie prestrihy v rámci vystúpenia v Britains got talent boli dosť mizerne spracované. Každopádne pre mňa britské prekvapenie roka. 65 % ()

solisoli

Príjemná podívaná autobiografického príbehu plnej prirodzenosti v slušnej atmosfére životných udalostí, tak ako to život prináša. Raz si hore, raz dole, ale vždy to niekam dospeje. Je to len na tebe kam sa posúvaš. Ja nie som práve prívržencom opery, skôr naopak, ale tento príbeh ma aj tak zaujal. Paul Potts je skutočný dobráčisko, ktorý si naozaj zaslúžil pozornosť, úspech a zadosťučinenie, ktorému sa mu dostalo . David Frankel sa postaral o slušnú atmosféru v sprievode dobrých hereckých výkonov, ktorú sa oplatí pozrieť. ()

blazma

Mám rád Jamese Cordena, takže jsem si i tento film nesmírně užil. Nic méně jestli Paulovi skutečně stalo, že potom co znovu začal zpívat, tak ho štěstím srazilo auto, tak musím říct, že ten chlapík měl sakra smůlu. V každém případě, Paul Potts je velký talent a kvůli lidem jako on má Talentová show takovou popularitu. Fajn film na večer. ()

megajalec

Milý príbeh ako sa z loosera stane hviezda. Nie je to geniálne, nie je to trapné, je to proste len milé a pohodové. Stávka na istotu (a podľa šablóny), dobre sa na to pozerá. Príbeh Paula Pottse navodí dobrý a pozitívny pocit. ()

metztlimoon

Prekonávať prekážky a ísť si za svojím snom. To som si z toho filmu odniesla (niežeby som to nevedela už predtým). Záver priniesol vytúžené ovácie po prekonaní vlastného strachu-úžasná emócia! Ako raz povedal jeden človek, ktorého si veľmi vážim: "What is the greatness inside you?" PS: Braddon je úžasný kamoš a láska cez internet asi určite existuje... 80% ()

SamaelMors

Možná bych se mohl ztotožnit s názorem, že film je nenápadná citová vykrádačka, nicméně ani to mi nezabrání v udělení 5 hvězd. One chance má příjemný a plynulý děj, který je protkaný spoustou zajímavých okamžiků, spoustou vtipných, či úsměvných scén. Rozhodně stojí za shlédnutí! ()

mr.twizta

Rutinne odvypraveny horkosladky pribeh se znamym koncem. Paulovi se neda nefandit, ale co naplat - kyzenemu vrcholu v podobe ucasti v talentove soutezi je venovano poslednich deset minut. Podobnych underdog stories uz byly odvypraveny desitky a i tato cilene chyti za srdicko, pridanou hodnotou budiz prvek opery, kteremu ja osobne nerozumim a nestydim se to priznat. Mackenzie Crook a neskutecny prizvuk Alexandry Roach ale nastesti dokazi pobavit i vaznohudebni ignoranty, jako jsem ja. -> Jednohubka za tesne tri. ()

Merenre

Musím říct, že se to nečekaně dobře povedlo. Film s nenuceným humorem, výborným obsazením a nádhernou hudbou. Ačkoli poněkud zbytečně přeslazený. ()

mandella

Celkem příjemný film na nedělní velké prádlo nebo k zašívání ponožek. James Corden a jeho filmoví rodiče Meaney a Walters ok. Natočeno zřejmě kvůli dojímání se sám nad sebou, případně nad tím, jak je ten náš život těžký a jak je hezké, že televizní soutěž někomu změní život. P. S. csfd.cz nabízí jako podobný film Billyho Elliota, ve kterém taky hrála Julia Walters. Ten však měl na rozdíl od tohohle koule. Možná proto, že fikce? ()

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky