Příběh, který poslal celý svět do kolen a dal naději všem, kterým život rozdal jen nízké karty. V historicky první sérii televizní show „Británie hledá talent" předstoupil před krutou porotu a nepřátelské obecenstvo Paul Potts. Nevzhledný, jako exot ohlásil, že zazpívá operní árii a ve svých čtyřiceti letech sklidil to, co doposud od života – výsměch a kopance. Naposledy. Paul Potts začal zpívat árii z Pucciniho opery Turandot a jeho život se v té vteřině navždy změnil. Za pár okamžiků mu uslzená porota ležela u nohou a diváci nadšeně aplaudovali. Soutěž nakonec oproti všem předpokladům a sázkovým kurzům vyhrál, jeho operní vystoupení shlédlo na YouTube 120 milionů lidí, operní album, které následně vydal, se stalo nejprodávanější deskou v několika zemích světa. A na začátku byl jen drzý tlusťoch, který chtěl veřejně zpívat operu. (Bontonfilm)

blackJag

Úvahy o tom, jak z dojemného klišé vydolovat klišé na kvadrát se někdy (dost často) obrací proti svým konstruktérům. Tvůrci by z diváků nejraději extrahovali dojetí až někde z morků kostí a to není příjemné ani v přeneseném smyslu slova. Je to přehnané. Méně je někdy (dost často) více. Určitě ten skutečný příběh šlo natočit normálně, bez nechutné a vychcané kumulace evidentní "umělecké" licence. 35% ()

gutshoter

S jistou dávkou protekce pleskám várku pětihvězdičkovou. Geniální pohádku nám naservíroval sám život, a to ve stínu té nejlepší světové hudby. ()

Zagros

Film inspirovaný skutečností na motivy příběhu outsidera Paula Pottse, jenž se stal vítězem britské verze Superstar, i když jeho osobnost byla spíš pravým opakem, než jakou hledali. Především musím říct, že je to výtečně natočeno. Ač nejsem fanouškem podobných reality show, filmové zpracování mě strhlo a Paulovi jsem fandil. Samotný příběh je obdivuhodný sám osobě a tentokrát pochválím i dramatizaci na těch potřebných místech. Závěr, kdy jsou ve filmu použity i reálné prostřihy na porotu je skutečně silný. Životní šance je další z příkladu, kdy se outsider stane hvězdou a lidé občas podobné příběhy potřebují. Je ale dobré si uvědomit, že na jeden podobný příběh připadne několik tisíc neúspěšných pokusů. Přesto je filmové snění potřeba, dávám čtyři hvězdy a v rámci žánru nemám potřebu nic vytýkat. ()

bloodline

Pokiaľ sa vám naskytne šanca vidieť tento biografický kompilát, nechajte si ju ujsť. Upúta azda sympatickým castingom, povinným drbom do romantiky a dobrou náladou. Všetko ostatné smeruje priamou linajkou do finále, ktoré asi videl každý v originály, až máte pocit, že Britain's Got an American Dream. Po tom všetkom si na druhý deň nespomeniete na nič, podobne ako na nutrične a výživovo zabitý obed v staničnej jedálni. 2 a 1/2* ()

Merkin

Svým způsobem sympatický Paul, který vždy schytá rány osudu v podobě šikany, všemožných nehod, urážek otce, nízké sebedůvěry nebo nemocí. Nechápete ho, smějete se, spíláte mu, litujete. Cesta za štěstím je klikatá a trnitá a jistě ji scénáristé nezachytili autenticky. Pravdou však zůstává, že mu vysněnou cenu přejete, jakkoliv si o nekonečném smolaři myslíte svoje :) ()

Janega

Ten film by nepôsobil tak tuctovo a ten príbeh tak klišé, keby takýchto životných príbehov o lúzroch, ktorý "dobyjú" svet prostredníctvom talentových show, neboli vo svete desiatky. Pamätáte si koľko takýchto prípadov bolo len v našich talentových show? Že nie? Ich sláva je ako bublina, ktorá čoskoro spľasne. Ale keby natočili film o pánu Pátrovičovi, to by bola iná káva. To by som dal aj 5 hviezdičiek. ()

dopita

Já jsem nikdy tyhle pošahaný soutěže superstar a další podobný nesledoval, protože to je jen vynášení průměrnosti do nebes. Ale na příběh vymívaného a šikanovaného chlapíka, kterej na této soutěži nakopal prdel celýmu světu jsem byl hodně zvědavý. A víte co - bavil jsem se. Ztrémovaný dobrák nikdy moc velké štěstí neměl, všichni mu to dávali sežrat (včetně tatíka), ale pak se do toho jednou pořádně opřel a během minuty se mu změnil život. James Corden v hlavní roli předvádí supr výkon (takovej ten správně sympatickej blbeček, kterýmu držíte palce), stejně tak Alexandra Roachová; navíc to mezi nimi správně jiskří. Na zmíněnou soutěž dojde až v samém závěru filmu, ale David Frankel dal filmu patřičnej šmrnc, aniž by z toho udělal kýčovitou limonádu pro seniory - tudíž jsem neměl ani na chvíli pocit, že bych se nudil. Spokojenost. ()

EKLEKTIK

"Další a poslední" A co Susan Boyleová? Nebyla sice první, nezpívala operní arie a nebojovala s trémou, ale není její osud ještě smutnější? ()

Shakeus

Dá se to viděl, je to docela zábavné, milé, někdy trochu hloupé a hlavní hrdina je mnohem větší fešák než Paul Potts .. je to ale hlavně trochu zbytečných 90 minut, stačí si totiž pustit na youtube originální vystoupení pana Pottse a v těch pár minutách je mnohem víc. ()

lucijelucije

Pěkný příběh o touze a naději být tím nejlepším. Ke všemu je to příběh životopisný a to se cení. Jinak pro mě ničím zvláštním. Moc jsem ty emoce a vůli necítila. Ale určitě hezká hudební podívaná pro fandy vážné hudby. ()

orkadimenza

Do posledních 5 minut jsem si říkal, že snad neexistuje životopisný film o obyčejnějším chlápkovi než je Paul Potts. Je vskutku zajímavé, že se tvůrci vrhli do zpracování Paulova života před jeho šancí, spíš než aby dali přednost jeho proslavení. Zpočátku to fungovalo velmi hezky, hlavně vyobrazení Paula jako skutečného outsidera se povedlo, ale posléze už kolejnice nebyly zdaleka tak namazané. Ono když v době na pomezí peripetie a katastrofy řešíte raději Paulovu bouračku na kole než jeho cestu talentovou soutěží, tak není divu, že to diváka zdaleka tolik nenadchne. Je to jako kdyby v Milionářovi z chatrče všechny retrospektivní vzpomínky do minulosti při pokládání otázek byly chronologické a o žádné vědomostní soutěži by nebyla do posledních 10 minut ani zmínka. Pak by ten výsledek 8:0 v Oscarech a 47 tisíc-2 tisíce v počtu hodnocení nebyl tak propastný. To jen k příčině, proč film není extra ničím výjimečný, bohužel. Jinak ale jde o pohodovou nenáročnou komedii, na které mě v rámci postav asi nejvíce zaujal vztah Paula s jeho otcem a krásná Valeria Bilello. Pro obyčejné lidi, jejichž snem je, aby o nich byl v budoucnu natočen životopisný film, je Životní šance skvělou motivací. Životopisný film o Paulu Pottsovi ale šel natočit daleko lépe. ()

qxkamo

Film poukazuje na to, aky vie byt zivot divoky. Preplietaju sa v nom uspechy a pady, blizkost smrti s totalnymi vysinami jedneho obycajneho cloveka. Vo filme ani neide o nejake preukazanie hereckeho talentu, ale cisto len o pribeh natoceny podla skutocnej udalosti s davkami emocii. Kvitujem tiez krasne nastavene zrkadlo spolocnosti, ktora odsudzuje cloveka na zaklade vzhladu. P.S. Film sa mi paci napriek tomu, ze tie vrieskacie sutaze (superstar, talent a pod.) nemam rad. ()

filipvrbik

Velice dojemně natočený příběh vítěze Británie má talent. O kvalitách filmu se není potřeba moc rozepisovat, je vynikající. Ale co se týče Lůzrů je situace jiná- ano Paul měl hromadu smůly, ale takových je mnohem víc a nikdy nic nedokážou-třeba já ( a nepište mi, že jsou lidi bez ruk a noh, vím), no to taková vsuvka...95% ()

Bukk

Když máte chuť na něco sladkého, ale zároveň něco, abyste s z toho nepo...tak tohle je přesně ono. Paul Potts se zapsal do historie talentovek jako ten. co to někam jakž takž dotáhl, ale že by se o něm měly točit filmy, to mi přijde až moc. Každopádně to nebylo úplně marné a přišlo mi to jako takový úsměvný snímek, který možná lehce přehnaně vypráví o té tolikrát obehrané roli outsidera, ale snaží se to podat nenásilnou formou, abyste po zhlédnutí zase na chvíli měli ten pocit, že nic není nemožné a stačí chtít, prožít si to své a ono se vám ty sny jednou splní. Sice to po vykročení do reality zase pěkně rychle opadne, ale znechucení, že člověk vyplýtval necelé dvě hoďky úplně pro nic nehrozí. A mít přehled nejen co se hlavního dění ve zprávách týče, ale i v kulturní oblasti - to se hodí. ()

Ydrosten

Asi stejný film jako Billy Eliot. Mám tyhle těžko uvěřitelné filmy celkem rád. To jen dokazuje že šanci má každý ( sice nemusím tyhle ty X-faktory, talenty a podobný soutěže ale tady má šanci opravdu každý ) Velmi silný film. Dávám 5 i pře fakt že jsem operu nikdy nechápal a nerozumím zpěvu natolik abych mohl kritizovat nebo chválit. ()

Majkak

Jmenuje se téměř stejně jako jeden z nejkrvavějších diktátorů, má výrazně přes váhu a miluje operu. Umíte si představit lepší oběť šikany? Tak nějak prožíval dětství Paul Potts, vítěz první ročníku soutěže Británie hledá talent. Vysmívaný mladík, vášnivě milující operu a neschopný uvěřit vlastnímu talentu. Paulovi rodiče představují skvěle vyváženou harmonii partnerů přitahujících se v protikladech. Otec je zemitý fachman z ocelárny vzpomínající na svá nejlepší v ragby a považující za životní úspěch schopnost vydělat nějaké peníze na živobytí a jednou dvakrát týdně si zaš.….. Jeho největší obětí je účast na synově operním představení, kvůli kterému se musel vzdát sledování fotbalového utkání. Matka syna miluje a podporuje jeho talent. Kupodivu z něj nevychová fracka, ale spořádaného skromného mladého muže, který se živí jako prodavač mobilů. Romantická linie je pojata s vtipnou nadsázkou, on je podobný Bradu Pittovi, ona zase Cameron Diaz, oba ovšem v XL provedení. Hlavní story oživuje vedlejší postava Paulova šéfa, typického pábitele, schopného ve chvíli splínu vyhodit z obchodu zákazníka, protože právě teď jeho duše trpí, a ostatní počká. ()

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky