Příběh, který poslal celý svět do kolen a dal naději všem, kterým život rozdal jen nízké karty. V historicky první sérii televizní show „Británie hledá talent" předstoupil před krutou porotu a nepřátelské obecenstvo Paul Potts. Nevzhledný, jako exot ohlásil, že zazpívá operní árii a ve svých čtyřiceti letech sklidil to, co doposud od života – výsměch a kopance. Naposledy. Paul Potts začal zpívat árii z Pucciniho opery Turandot a jeho život se v té vteřině navždy změnil. Za pár okamžiků mu uslzená porota ležela u nohou a diváci nadšeně aplaudovali. Soutěž nakonec oproti všem předpokladům a sázkovým kurzům vyhrál, jeho operní vystoupení shlédlo na YouTube 120 milionů lidí, operní album, které následně vydal, se stalo nejprodávanější deskou v několika zemích světa. A na začátku byl jen drzý tlusťoch, který chtěl veřejně zpívat operu. (Bontonfilm)

Vědma

Když jsem byla malá, tak vždycky jsem si přála zpívati v ópeře.... Příběh mi připomněl podobný film o velkém snu - Říjnové nebe, který ale dokázal zaujmout a dojmout více. Neříkám, že to bylo špatné, ale úplně vtáhnout mě to nedokázalo. ()

d-fens

Nie je to zas také zlé, ako by sa z mojich dvoch* mohlo zdať. Je to iba úplne obyčajné spracovanie pomerne známeho (a nie zas až tak prehnane zaujímavého) príbehu z TV (resp. internetu), a nebyť toho puncu "podľa skutočnej udalosti", pravdepodobne by to zapadlo prachom ešte viac. Klasické posolstvo, aby si ľudia verili, aby verili svojmu talentu a nikdy sa nevzdávali robiť to, čo ich naozaj napĺňa. Ale pre mňa tento film proste určite nebol druhý Billy Elliot. Ale film som si pozrel rád, aj keď operu nijak zvlášť nemusím a obzvlášť jej zjednodušené poňatie v duchu dvoch-troch najslávnejších árií jej "zlatého veku" (Čo sa týka "posadnutosti" operou, tak na Fitzcarralda to nemá ani zďaleka :))) ()

Aljak

Životopisné filmy sú skvelé, len vždy ma zamrzí, keď tam nasilu pridávajú kopu vymyslených situácií, aby príbeh pôsobil viac dramaticky a zaujímavo. Ale aspoň, že tá kostra zostala taká ako má byť - teda až na to zbytočné preháňanie a prílišnú hyperbolizáciu. Životný príbeh Paula Pottsa okrajovo pozná asi každý, ale až po pozretí filmu som si prečítal o jeho živote viacej, aby som to vedel objektívne porovnať - pretože ten filmový príbeh sa mi zdal až moc neuveriteľný. Takže odhliadnuc od toho prekrúcania skutočností treba uznať, že film stál za to a pôsobil všestranne ako romantická komédia, dráma a miestami to išlo až do sfér muzikálu. No a Alexandra Roach, ktorá hrala Julz, mi prišla nesmierne sympatická - taká milá ozdoba celého filmu. ()

Martin741

Presne tak ako to pise POMO, priame stuchnutie do ludskych emocii zanecha stopu tak roku 2013, ale dlhodobo to zmizne, vypari sa do prazdnoty. Jo, takychto ludi je na mraky, nestaci tvrdo makat a chciet a nevzdavat sa - napokon toto povedal kultovy W. Allen : Chcete uspech? Budte inaksi nez ini. Tam bych povedal /a ze pan Allen sa vyzna, sakra/ ze je cesta k nadcasovostia k velkemu uspechu : 55 % ()

BarryLyndon

Pamatujete na toho tlustoprda Paula Pottse, co asi před 7 lety vytřel všem zrak a tímhle https://www.youtube.com/watch?v=1k08yxu57NA videem si získal srdce stamilionů lidí u obrazovek a youtube? Jak já to tenkrát žral a viděl to snad stokrát! Film je hodně nečekaně fajn komediální a když říkám komediální, tak tím nemyslím žádnou ucajdanou žívotopisnou dojímavou uchcanost, ale fakt ryzí komedii u který jsem se nasmál větší měrou než malou. Hodně to hraje na takovou notu jako geniální Cemetery Junction. Hodně mne bavil Colm Meaney, ten chlap je prostě bůh. :-) Pokud někoho odrazuje Superstar a podobný sračičkovinky, tak se to řeší asi v posledních 10 minutách a v klidu to tam ani nemuselo být, abych si film užil. Bylo to hodně hodně fajn. 7/10 ()

Streeper

David Frankel je jeden z mých nejoblíbenějších režiséru. U jeho filmu si vždycky krásně odpočinu nebo se zasměji a prostě si to užívám a jinak to nebylo ani u snímku One Chance. Byla jsem zvědavá na "vážnější" roli, kterou tu zahrál James Corden a k mému překvapení to zahrál skvěle. Líbilo se mi, že svojí stránku komika úplně odsunul a zahrál to s respektem. Film má malinko hluchá místa, ale hudba je skvělá. Příběh šikanovaného chlapce, který se od malička touží stát operním zpěvákem a i přes všechny překážky, které mu život nastražil to dokáže. Podle skutečné události a tudíž pro mně velmi inspirující příběh. ()

danecek24

71. Zlatý Glóbus za rok 2013 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - „Sweeter Than Fiction“ - hudba a text Taylor Swift a Jack Antonoff ()

carly

život Paula Pottsa je naozaj ako opera. neviem, čo sa naozaj odohralo a čo si scenáristi primysleli. páčilo sa mi, že to nebol len príbeh o splnení si sna, o vytrvalosti. že bol aj o prehrách a že ak niečo naozaj chcete, tak sa po nich treba postaviť a skúšať to znovu a znovu. a že niekdy to nejde bez pomoci a na tom nie je nič zlé. najsympatickejšia postava bola jednoznačne Julz. a najlepšie výkony podali Julie Walter, Calm Meany a Mackenzie Crook. ()

pakobylka

Příběh, který se ke své škodě ve finále vynoří na hladinu, nadechne se - vyhledá pobřeží a zmožen únavou následně bezmyšlenkovitě brouzdá toliko v mělčích vodách. Částečně tak rezignuje na vlastní vtip i vkus, o charakterech postav a jejich motivaci nemluvě - jakoby nabyl dojmu, že se už exponoval dost. Kromě toho v počátečním tvůrčím zápalu trochu přetáhl limit - tudíž teď už potřebuje jenom urychleně uzavřít zápletku a odevzdat v termínu veškeré vyprodukované a zkompletované záběry. Přesto - za čistotu a svěžest první poloviny ... 3,5* ()

Pajky3

Takový milý film s britským humorem, kterých by se mělo točit víc. Navíc je to založené na skutečném příběhu, což tomu přidává body navíc. Příběh Paula Pottse stojí za vyprávění a tím pádem i za vidění. ()

Juto

Film je najsilnejší vtedy, keď odstraňuje fakty a zameriava sa na emócie. Niekedy je to až moc sladké. 6/10 ()

Dado

To, že sa nejedná o hollywoodsky film, je zjavné už po úvodných minútach filmu. Tvorcovia sa na vás nesnažia sypať prehnané emócie a často prepálené scény, aké by sa určite z námetu pýtali, naopak, bez enormných ambícií sa snažia divákovi naservírovať príbeh obyčajného muža, ktorý aj napriek mnohým životným prekážkam ide za svojím snom. Daňou za to je však to, že snímka za celú svoju stopáž napokon ponúkne len jedinú skutočne pamätnú scénu, scénu, pri ktorej vám po chrbte behajú zimomriavky a to pri tom ide len o prepracovanie záverečného vystúpenia v súťaži, ktoré sa už pred rokmi stalo internetovým hitom a tým pádom je tento okamih filmu pripravený o akékoľvek napätie. Hodnotenie je na hranici medzi 3 a 4 hviezdami, no minimálna snaha o citové vydieranie, kvalitné herecké výkony (za všetkých spomeniem "polovičného elfského čarodejníka z cechu čiernych mágov z Quilanthiumu" Mackenzieho Crooka) a vtipné momenty, ktorých dokázal senárista natlačiť do zdanlivo seriózne pôsobiacej snímky naozaj požehnane, spoločne s čisto subjektívnymi pocitmi priklonili misky váh na stranu lepšieho výsledku. (75%) ()

viperDavid

Naprosto skvělí žívotní příběh jednoho vola, kterej udělal vola ze všech co se mu posmívali. Neuvěřitelný talent kombinovaný s neuvěřitelnou smůlou. Ale to je prostě náš Paul, kterého poslouchají i ti z nás včetně mě, který operu zrovna nemusíme ()

Ryuuhei

Film vypadá jako pohádka. Nicméně nádherná pohádka založená na jednom velkém životním příběhu. Čím víc se člověk vžije do hlavního hrdiny Paula, tím víc k němu jeho příběh přilne. Krásná ukázka toho, že člověk se může vzdát, ale když se následně ještě jednou chopí šance navzdory tomu, kolik posměchu sklidil a kolik nepříjemností v životě prožil, může se během několika minut dostat na úplně opačný břeh přežívání. Filmu jsem zprvu nevěřil, ale ke konci jsem skoro brečel. Pro mě osobně briliantní záležitost, která netlačila na pilu jako třeba Kid, ale dokázala vykreslit různé emoce a přiblížit je člověku, jako málokterý životopisný film dokáže. Cítil jsem se po celou dobu sledování naprosto výtečně a konec ve mně zanechal příjemný, hřejivý pocit. 95% ()

venison

Jeden z nejlepších anglických filmů poslední doby! Nejsem zrovna fanda Talentů, SuperStar apod., tak jsem se trošku dopředu obávala, ale naštěstí se v tom moc nebabrali a zmínili to jen na konci filmu a to ještě z rychlíku.. Jinak se jedná o příběh nevzhledného tlouštíka, který je soustavně celý život šikanován spolužáky a zesměšňován otcem.. Čím menší je jeho sebevědomí, tím větší má hlasový rozsah.. Naštěstí má kolem sebe lidi, kteří ho dokáží podržet a i přes nepřízeň osudu se nakonec dobere svého vysněného cíl = zpívat operu ;-) Doják jak bejk, co vám budu povídat :-D Herci skvěle přirození, lokace výtečné, scénář napsán životem a režie více než koukatelná.. Jako třešnička na dortu skvěle obsazen "pirát" Mackenzie Crook ;-) Je vidět, že tenhle filmeček měl na VB hodně tučného sponzora ;-) Vřele doporučuji všem, kteří mají rádi pohádku o Popelce a vydrží úryvky operních písní (velmi únosná hladina) ;-) Ps: S dabingem si to neumím představit, tak snad zůstat u originálu a nepokoušet osud ;-) ()

progression

Mohla by to být hezká romantická pohádka nebo zajímavé drama o boji s ranami osudu, ale je to skutečný příběh outsidera s mnoha "handicapy" (vynikající James Corden, zpěv přímo Paul Potts), který neúnavně bojuje za svůj sen stát se operním zpěvákem. Díky ranám osudu dostává neustále "přes hubu", ale cestu za svým snem nevzdává i díky svým nejbližším (velmi zajímavá a sympatická Alexandra Roach - doufám, že "pivní" scénu nemusela při natáčení opakovat 15x :-). Film nejenom o tom, že naděje umírá poslední, a že stojí za to stále bojovat o svůj sen. I když v tomto případě byla ta cesta za úspěchem zatraceně křivolaká a trvala více než 20 let, nakonec byl "osud" i film tentokráte spravedlivý, což samozřejmě v životě obecně nefunguje. Většina "bojujících s osudem" stejně nakonec nevyhrává, ale jde i o to ty své sny mít a boj s nepřízněmi osudu jen tak nevzdávat a přesto se snažit věřit a bojovat dál. V tomto případě to ale nakonec zafungovalo, a i o tom je tento "životopisný" film, kde "potenciální fantazii scénáristů" samotný životní příběh zcela zastínil. P.S. A to nejsem žádný fanoušek těch všemožných talentových a bůhvíjakých "rychlokvaškových" soutěží ... ()

VanTom

Tahle romantická pohádka podle skutečného osudu začíná krásně svěže a britsky vtipně, žel zanedlouho zadrhne, poztrácí švih a vlastně i zajímavost - ono také s těžkotonážní operní hudbou, již hlavní postava vyznává, se v tomto módu operuje dosti nesnadně. Povznášející závěr před porotou soutěže "Británie má talent" samozřejmě divákův pocit vyspraví. ()

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky