Všechno uvidíme

• Francie On aura tout vu (více)

Francois Perrin, reklamní fotograf, je už znechucený a unavený desítkami reklam na prací prášky, spodní prádlo, lahodné sušenky. Chce točit film. Jeho nejlepší přítel mu ale napsal poetický scénář, že to každého producenta vyděsí. Jen jeden je ochoten dát na film peníze - jenom místo poetiky tam hlavně chce mít hodně tvrdé erotiky (oficiální text distributora)

Historik

Jedna z těch "vážnějších" komedií s Pierrrem Richardem podle scénáře Francise Vebera. Navíc Richard tu hraje spíše než vyloženě hlavní jen jednu z hlavních rolí. Výborný je J. P. Marielle jako producent, dobrá je rovněž Miou-Miou. Byl jsem velmi příjemně překvapen tímto pro mne naprosto neznámým, ale výborným, filmem. Rád se k němu vrátím. VIDĚL JSEM AMERICKÝ DEVADESÁTIMINUTOVÝ FILM, VE KTERÉM BYLO 88 MINUT SEXU. - A CO TY ZBÝVAJÍCÍ DVĚ MINUTY? - PSYCHOLOGIE. ()

Pierre

Pornografického tématu se štítím, ale bylo by škoda, se kvůli němu na tento film nepodívat. Sice pojednává o natočení erotického filmu, ale až na pár nešťasných vyjímek a jedné dost ošklivé slečené sekretářky celkem cudně. A v jádru ukrývá citlivý příběh o tom, kam až člověka může dohnat boj za úspěch a jak se to dá spojit se záchováním lásky. Aneb další životní ztroskotanec Pierra Richarda vstupuje na scénu. I v tomto případě dokáže rozesmát ale tentokrát je pojatý daleko vážněji. A mně se zde konečně potvrdilo, že Pierre Richard ať hraje komediální nebo vážnou roli vždycky zůstane. Miou-Miou je zvláštní herečka, ale s Pierrem utváří docela zajímavý pár. Narozdíl od jiných Richardovek je i tento film úmělečtěji natočen Georgesem Lautnerem (třeba záveřečné líbaní v autě pod vodou.) ()

Frenegonda

I čert snáší na větší hromadu. A když už se má něco posrat tak se to posere odshora dolů. Francois se dostal do pěknýho průšvihu. Původně chtěl nafotit skvělou sýrovou reklamu, ale přilítla tam ta blbá moucha a... Pak chtěl natočit skvělý citlivý film hlavně o duši... ale producent má rád výrazy jako NA KOLENA TY PSICE... ()

Martin741

Jedna z tych lsabsich Richardovych komedii - aj napriek 5 -6 kvalitnym scenam je to film cudny a vyslovene priemerny, samotny Pierre Richard by tymto v zivote neprerazil : 66 % ()

MrPierc

Velmi zajímavá komedie na téma : děláme porno ! Všechno tam proberou a vy neuvidíte nic, jen pár záběrů nahoty. Jo pornoprůmysl není žádná lehká profese. Nejvíce praktická byla šéfová od špaget :-) ()

tomtomtoma

Trochu podivná komedie. Byli tam občas celkem zábavné pasáže, ale jako celek to na mě působí divně, trochu dětinsky a protivně postavou Christiny (skoro pořád tak nějak divně pištící Miou-Miou), která by nejradělji život svého milého Francoise (Pierre Richard) zcela a stále řídila. On se chce prosadit a musí pro to udělat něco, co by za normálních okolností rozhodně nedělal, ale když je to tak velké lákadlo! A ona místo plodné diskuze a argumentů, mu začne dělat scény na veřejnosti a veřejně ho zesměšňovat a provádět mu všechno na truc, ke vzteku. Až mi z toho bylo trochu smutno. Dalčí zajímavé postavy: produkční pornového impéria Morlock (Jean-Pierre Marielle), který dokáže lidi dotlačit většinou tam, kam chce, naprosto bezpáteřní scénýrista Ploumenech (Gérard Jugnot), spoluautor příběhu a cílevědomý prodavač těstovin Mercier (Henri Guybet) a těstovinová královna Ferroni (Renée Saint-Cyr) se svoji velmi stydlivou dcerou Claude (Sabine Azéma), kterou probudí až sex. Zkrátka komedie o míře bezpáteřnosti, pokud opravdu moc chceme uspět v oboru po kterém toužíme. Ale je jiná šance? ()

Martrix

Většině filmů Francise Vebera jsem dal 4*. A skoro vždy to bylo ze stejného důvodu. Průměrná komedie, která je vytuněná přesahem, který vás přiměje k zamyšlení a samozřejmě účastí Pierra, si vždy zaslouží lepší hodnocení. Vždyť dnes už se takové věci ani netočí. Ono je to velmi těžké namíchat komedii s nějakým solidním vzkazem, aby to bylo homogenní a uvěřitelné. Ten přesah je tady pohřben snahou o romantiku a neochotou přitvrdit v humorných situacích. Vlastně ani pořádně nevím, co se autor snažil říct. Což by mi nevadilo, kdybych se celou dobu bavil. To se ale dělo jen zřídka, takže jsem na vážkách. Ten potenciál nebyl pořádně vytěžený a režijně to taky nemělo šmrnc. Takže tentokrát jen lepší 3*. ()

Angelopul

Filmy režírované Georgesem Lautnerem připomínají svojí nevyrovnaností výkony našich sportovců. Jednou jsou výjimečné, jindy podprůměrné. VŠECHNO UVIDÍME je ten druhý případ. A přitom se na něm podílelo tolik zajímavých tvůrců. Například za scénářem stojí Francis Veber (VELKÝ BLONDÝN S ČERNOU BOTOU). A nutno říct že scenář bude asi tou největší slabinou. Film je moralizující, ale zároveň amorální - postavy se staví k pornografii jako k něcemu velmi zavrženíhodnému, přičemž si ale sami bez skurpulí provádějí daleko zavrženíhodnější věci. Celý problém, který se pak ve filmu 100 minut řeší by se dal vyřešit v prvních čtyrech a postavy se chovají naprosto hloupě a absurdně oproti tomu, jak by člověk čekal vzhledem k jejich motivacím. A není to bohužel skoro vůbec vtipné, jak by človék od bláznivé komedie s Pierem Richardem očekával. Pierre a Miou Miou se k sobě vůbec nehodí a její role je napsaná tak, že si člověk celý film řiká, že to je pěkná vyděračská kráva. Humorný potenciál námětu se vyčerpá v první třetině filmu a zbytek už je nudný a protivný. A těch pár povedených fórů už to nezachrání. ()

MJMilan

Tohle je jeden z nejlepších romantických filmů, jaký jsem kdy viděl a přitom je paradoxně z pornografického prostředí a se skvělým hercem převážně komických až šaškovských rolí. Především se mi líbí, že je svým tématem a zpracováním úplně jinde než ostatní romantické filmy. Ono vymyslet romantický scénář je možná příliš jednoduché, či lacinné, avšak udělat kvalitní pornáč z obsahem romantického filmu, to je ta pravá práce pro Francoise Perrina! ()

dr.fish

Jemný situační humor Francise Vebera. Hlavním hrdinou po léta broušený scénář přetavený bezohledným producentem v porno. Kamarád spoluscénárista o tom však neví a chystá se pěkný trapas. F.Perrin se za cenu úspěchu zaprodá a zradí kamarády i svou lásku Miou Miou. Najít ztracenou cestu zpět není snadné. Herci si film dokonale užívají, zřejmě dobře znají chování producentů. Dokonalá komedie, která zas až tak komedií není, protože nás vede i k úvaze nad prohnilostí tohoto světa a lidstva na něm žijícím. Chuťovka na nedělní odpoledne...85% ()

filmmovier

Nejslabší komedie s Pierrem Richardem, která navíc není ani moc vtipná. Tenhle film mě moc nepotěšil, ani jsem ho nedokoukal a to se mi u Richarda ještě nestalo. 60%. ()

LadyPupu

Film o pornu bez porna? Film passionnant! Vlastně ne, úchvatné to vůbec není. Ani tak vtipné jako jiné Richardovi komedie, ale v těch se zase neřeší to, co tady, jako například, že "mečíky vyrůstají ze země, ... a zahradník, který přichází..." Scéna v kavárně je dobrá, pár dalších gagů, dialogů taky, ale ani po druhém shlédnutí se nedostanu přes tři hvězdy. Pardon. ()

JohnSmith

Lautnerovi šli zcela zjevně nejlíp kriminálky. Kombinace Lautnera, Vebere a Richarda měla zajistit mega úspěch, ale bohužel. Richard se sice vyhýbá zbrklostem a podobně jako v Hračce se jedná o jeho téměř vážnou roli, ale příběh bohužel není tak silný ani na tolik vtipný, aby z toho bylo něco víc než jen průměr. ()

Čtec

"Nejnovější americká produkce obsahuje 128 minut sexu, ze 130 minut." .. "A co jsou ty zbývající 2 minuty?" .. "Psychologie." ()

MR007

Vtipná zápletka se podařila natočit stejně vtipně, je to takový jemnější film, co se gagů týče, než jsme u Richarda zvyklí, ale scénář je dobře napsaný a kromě pár hluchých míst jde o dobrou zábavu. ()

RomanHyde

Všechno uvidíme je trošku méně známý film s Pierre Richardem a je to škoda. Dle mého názoru patří k tomu nejlepšímu, co tento můj oblíbený herec natočil. V tomhle filmu rozhodně nepůsobí jako šašek, kterému všichni přihrávají, ale zcela naopak zde působí jako ten normálnější, kde většina lidí kolem něho působí poblázněně a jsou to právě lidé z pornobranže.. Některé momety filmu bych dokonce označil poctivou filmařinou, myslím zejména scény psychicky zlomeného Richarda hrajícího na trubku či závěrečné líbání v autě pod vodou, kolem něhož plavou lidé snažíc se je zachránit. Zejména tato scéna, jakási třešinka na dortu, působí jako jisté memento ve filmu, který není povrchní komedii s prvoplánovými fórky, ale s nadhledem pojednává o lidské morálce a citech. Partnerkou Pierre Richarda ve filmu se stala krásně roztomilá Miou - Miou a na tuto navzájem doplńující se dvojici je fajn podívaná. Určitě bych chtěl vyzdvihnout také hudbu v tomhle snímku, o kterou se nepostaral matador francouzských komédií Vladimir Cosma, ale Philippe Sarde, který výborně vystihl "vážnější atmosféru této komedie" . Film vřele doporučuji a rád se podívám znovu. ()

Brejlil

Snad bych mohl být trochu shovívavý za dvě nahé Francouzky (nejsou ovšem spolu), zvlášť když jednou je proslulá Miou-Miou. Jenže ta neustále divně kníkala, ba co více, chudáka Pierra neskutečným způsobem vydírala. Některé scény jsou opravdu vtipné. V jiných Pierre ukazuje, že je schopný herec, konec je mile absurdní, ale celek je... No není. ()

crozet

Výborný scénář, občasné záblesky perel francouzské komedie, krásná Miou-Miou a momenty jejího usmiřování s P. Richardem.. Jako celek však režijně odfláknuté, škoda. Měl to natočit ten Veber sám... ()