Klauni

Na počátku kariéry vytvořili OSKAR, MAX a VIKTOR klaunskou skupinu Busters. Jejich klauniády představovaly ostrůvky svobody uprostřed nehybné bažiny rezignace v komunistickém režimu bývalého Československa. Pak se však mezi třemi klauny cosi vážného odehrálo. Jak se ukáže, národem milovaní klauni se mezi sebou nedokážou vystát. Nyní se Oskar vrací po třiceti letech z emigrace, aby v Praze uzavřel svoji uměleckou kariéru. Setkání s bývalými přáteli vede k nevyhnutelné vzájemné konfrontaci. Osud jim tak nabízí ještě jednu šanci, jak to naposledy pořádně roztočit. I po třiceti letech otázka zůstává stále stejná: Kdo se bude smát naposled? (Falcon)

nula87

Český film (dobře, v koprodukci, ale převážně český), který je silný ve scénáři, v hercích a hlavně v celkovém vyznění, a může úplně v pohodě soupeřit s tím nejlepším na evropské scéně. Pro mě velké pozitivní překvapení. 80% ()

Pitryx odpad!

Podle názvu a obsazení jsem čekal nějakou legraci. Bohužel, dostalo se mi rádoby psychologické polostudie se zdlouhavými dialogy a ničím jiným. Asi po hodině jsem se podíval, kdy už bude proboha konec a málem mne jeblo. To co se mi zdálo hodinou, byla polovina. Některé scény jsou o lidství, o lásce, o štěstí i smutku. Jenže to všechno je poskládáno tak debilním způsobem, že se na to velmi špatně dívá. Nemá to prostě břink. Snad až po hodině a čtvrt. Jenže to je sakra pozdě. Takže váhám mezi nulou, anebo alespoň něčím malým… ()

ostravak30

A zase ty osobní tragédie na pozadí komunistického režimu. Takových filmů bylo v těch letech natočeno dost. Osobní křivdy nikdy nezapomenuté a stále dokola omílané. Začíná to trochu nudit. Osobně chápu, že pro některé byl socialismus dobou útlaku, ne každý to tak však měl, ovšem na můj vkus se každý druhý film točí o starých křivdách a bolesti. Zde je to ještě podpořeno bojem o ženu. Klauni jsou navíc docela dlouzí. Každý klaun si totiž mimo své minulosti, se kterou se neumí nebo nechtějí vypořádat, řeší své osobní trable. Je tragikomický pohled na tři stárnoucí chlapíky, které dohromady svede až vidina blízké smrti. Herecké výkony tria byly povedené. Ovšem namaskovaný Lábus vypadal hrozně. S kratší stopáží s důrazem na ty důležité věci bych tomu hvězdu přidal. Bohužel té omáčky kolem bylo moc. ()

Joostas

Někdo vám přijde sympatický a o to více tristní je potom podivení nad prohrou. Hezké téma,dobří herci,špatný scénář.Myslím,že by ti lidé,kteří ve filmu hráli to zvládli bez předepsaného scénáře lépe. ()

Honzulik

Tak toto je opět jeden slušný český film, který po všech těch "Kameňácích, Babovřeskách" a dalších stupiditách dokázal, že Češi umí udělat film, za který se nemusíme stydět. Krásně smutné až dojemné, s humorem a šarmem. Mě osobně se velmi líbil a je to opět jeden z filmů na který se hned nezapomene! Děkuji panu Taušovi a pánům hercům Kaisrovi s Lábusem... ()

Luswani

Když jsem viděl poprvé trailer k filmu Klauni, byl jsem přesvědčen, že se opět jedná o jeden z těch nic neříkajících trapných filmů. Spletl jsem se. Klauni jsou opravdu povedení, asi i díky koprodukci vypadají velmi světově. V první řadě chválím excelentní, na české poměry nevídanou práci s kamerou. Už jen pro ni tento film stojí za to. Příběh samotný je zpočátku poněkud nepřístupný a chvíli trvá než diváka vtáhne. Chválím herecký výkon Oldřicha Kaisera. Velmi mile mě překvapila Eva Jeníčková. Nedokázal jsem si ji představit v takovéto dramatické herecké poloze. Ale i ostatní herci byli dobří. Chválím hudbu Petra Ostrouchova a použití ústřední melodie: Johaness Brahms, Symphony No.3 Poco Allegretto. Celkově je tento film velmi příjemné překvapení. Film, který je osobitý, který má co říct, který má to "něco" navíc. 85% ()

jendamaty

LFŠ 2014. Viktor Tauš je režisér, který vypadá, mluví a směje se tak, že bych nečekal, že toto dokáže natočit, ne tedy že by to bylo úplně bez chyby, ale jde spíše o překombinovanost scénáře a velké množství dějových linek a postav. Režisér v kině říkal, že se zahraniční herce podařilo nalákat právě na ten scénář, takže možná film v cizině uspěje více, zřejmě příběh chápu jinak než my. Musím říct, že některé scény byly velmi silné, některé zas hraničily s groteskou (Kaiser na autobusové zastávce, rozpad auta). Škoda opravdu velmi špatného dabingu Flamanda, možná by to chtělo jinou metodu než počítání slabik číslovkami. Také Jeníčková a Uhlířová byly dost slabé. Dobrý nápad s maskou Lábuse. ()

honzic

Na dnešní totální krizi české kinematografie poměrně nadprůměrný film, kde herci sice silně přehrávají, ale Kaiser to zahrál celkem slušně, každopádně to má nějaký příběh, nějakou myšlenku a téma a tak se některé chyby scénáře, režie či herecké dají odpustit. Ten film nepatří k těm, který by člověk musel vidět opakovaně, ale rozhodně to není ztracený čas se na to mrknout a zamyslet, což se o většině dnešních českých filmů bohužel říct nedá. Hodnocení: 60 % ()

tsatsiki

Film nudny,ale exceloval zde Kaiser a Labus, ti meli i vtipne hlasky, napr.Kaiser kdyz mu malovali na zadek zony k operaci. I Medvecka byla dobra. Jinak dej zajimavy, ale natocen prumerne,dost nudne,slo to udelat mnohem lip, ale nekolik momentu bylo opravdu vtipnych, zajimavych a meli hloubku. Hlavne to bylo zbytecne dlouhe, slo to zkratit na hodinu a pul. Co cekat od Tause, diky kteremu a jeho zalibe v Jenickovou,prodrazil Snezenky o 80milionu. Samozrejme i tento film byl na ceske pomery predrazeny a i jsem ji nezapomnel obsadit. Kameraman byl hrozny, nektere zabery byly spatne udelane, nektere postavy nebyli videt, v jednom zaberu Labus zustal zacerneny. A dorazil to fotkami, na ktere kamera najizdela, ale nenajela bliz, takze nebyl videt obrazek na nich a nebo najizdeli bliz a usekli to, takze ani pak nebylo videt, co na fotce je. Ve spouste obrazu byl obraz rozmazan, i treba u postav, co mluvili. Ani to si Taus nepohlidal. A dorazil to bilyma titulkama na bily kostym klauna,takze nesli precist. Parkrat to vypadalo, ze vystrihli nejaky obraz a omylem tam nechali jeho zacatek. Je to artovy snimek s par dobrymi napady, kde diky Kaiserovi, Labusovi a Medvecke na to se da koukat. Dlouho jsem se rozhodoval,zdali dam 3*, ale vzhledem k tomu, ze film v kinech videlo necelych 9tisic, tak davam 2 a pul hvezdicky. ()

Cibulka_C

Varování: Je to depresivní komedie, která na mě dost zapůsobila. Znepokojuje mě fakt, že je to vlastně přiblížený osud jednoho člověka. - Borise Hybnera. 🙆🏼‍♀️ Je to natočené opravdu kvalitně, tu depku to na člověka přenést opravdu s klidem dokáže. 👍🏻 Film mě vtáhl do děje asi po deseti minutách a pustil možná mírně ke konci, kde už se všechno dávalo do souvislostí a pomalu končilo. - To je asi normální, takže wtf. 🤠 Oldřich Kaiser a Jiří Lábus v rolích klaunů je docela nezvyklé, že? :D Ve filmu se objevila celkem silná témata, která mezi sebou určitě řeší i ostatní lidé na tomhle světě. Vzpomínky, nemoc, láska, nenávist. Jiří Lábus za film v roce 2014 získal Českého lva, Oldřich Kaiser byl nominován. A nedivím se, ten film je opravdu dobrý... a hlavně silný, fňuk. 😢 ()

Alden_Larson

Moc krásný snímek s moc krásně rozvinutými postavami a velmi působivým dějem. Herecké výkony byly skvělé a hudby byla pěkná. S prezentací mám ale pár problémů. Celkově je film velmi dobře natočený, je v něm spousta krásných záběrů a zajímavých kompozic. Je tam ale taky spousta záběrů, které se mi vůbec nelíbily, přijde mi, že pan ražisér neví, co je to holandský úhel a proto ho používá, jak se mu zachce. Musím ale uznat, že zvukař zde odvedl skvělou práci. Některé postavy byly předabované v postprodukci, dabing je ale tak dobře zakomponovaný do prostředí, že to skoro nejde poznat. 8/10 ()

kokofek

Něžné,smutné,dojemné s jemným humorem.Mě osobně film dokonce 2x rozplakal,protože mi asocioval některé věci z mého života.Opět jeden z filmů na který myslím před usnutím.Děkuji. ()

kolodej1

pro mě dost rozporuplný film, na kterém se mi líbily některé scény, super byla především scéna s hřebenem, i herecké výkony Kaisera s Lábusem byly výtečné, zato výkon Flamanda byl velmi průměrný a nechápu, proč zde vůbec hrál. Casting vůbec byl slabinou filmu, pro Evu Jeníčkovou se vůbec nehodila role, v které vystupovala, kdyby tak hrála štětku, to bych chápal. Také se nepovedla příběhová linie, která připomínala velké nic. Bylo to takové roztěkané, nesouvislé, ke smíření Oskara s Viktorem došlo bez zjevné příčíny. Finální katarze pak bohužel proběhla jen během pár vteřin. Je to fakt škoda, jednotlivé scény byly většinou velmi podařené, promyšlené, dobře natočené a většinou kvalitně zahrané. Jako celek to ale nedrželo pohromadě, takže promarněná příležitost ()

tyrs26

Velmi silný příběh, nicméně děj místy velmi pokulhával.... Hudba luxusní, luxusní herecké výkony. Film ze života... možná spíše k zamyšlení než k pobavení(dle názvu Klauni) ()

Dawe2

Pro mě nuda, velká. Měl jsem problém dokoukat. 20% za většinu výkonů Oldy Kaisra a za myšlenku děje, ostatní nestojí za řeč. Za mě ne. Ani drama, ani komedie, divný příběh, zvláštní průběh a konec a leckteré nepovedené herecké výkony. ()

esmoke

Viktor, Max a Oskar spolu kdysi pořádali klaunská představení. Pak se udály různé věci a trio se rozpadlo, Oskar emigroval. Nyní se vrací... Postaveno hlavně na hercích, ti hlavní jsou dobří, ale vedlejší postavičky jsou jak z ochotnického vesnického představení. (2D dabing) Rozpočet: 6 472 900 Kč ()

RyonMathrin

Takhle extrémní tragikomedii jsem dlouho neviděl. Mám na mysli extrémní depresivní momenty a zároveň neskutečné humorné hlášky. Kaiser s Lábusem excelují v rolích starých herců, jsou naprosto výborní. Deprese z Kaiserovy těžké nemoci a Lábusova manželka s demencí, to byl těžký kalibr. Na druhou stranu herecká etuda Kaisera s Flamandem (hraní na piano) mě naprosto rozebrala, stejně jako scéna s česáním pleše nebo dialog s realitním makléřem ("Můžu si zapálit?" "Klidně si zapalte, my se potom osprchujem.") Konec na autobusové zastávce byl velmi, velmi zvláštní, překlopil u mě celkově spíše depresivní dojem z filmu do trochu jiné roviny. Zasloužených 80%. ()

21. Český lev - nominuj svého favorita!

21. Český lev - nominuj svého favorita!

22.01.2014

PF 2014