Klauni sú obdivuhodná kombinácia drámy a komédie s nádherným hudobným doprovodom.(7.8.2016)

Pro mě je to za poslední dobu jeden z nadprůměrných počinů z české líhně co jsem viděla. Samozřejmě, že není zcela bez chyby. 120 minut je dlouhých a některé scény působí zbytečně rozvlekle. Samotný film negraduje postupně až k závěru, ale emoce po celou dobu lítají nahoru a dolů jak na vlnách, což je dost nezvyklé. Mě osobně se líbily výkony herců a nejvíc ze všech Jiří Lábus. Po Americe druhá nejlepší role v jaké jsem ho viděla. Nutno zmínit skvělou kameru. Celkově jsem byla mile překvapená a spokojená.(23.8.2014)

Vynikajúci herci + zaujímavá forma ( niektoré Cuarónovské jednozáberovky sú fakt super) + vtipný nenásilný humor + dojímavá dráma = príjemne české prekvapenie.(22.11.2013)

Po několika letech zase český film, za který se nemusím stydět. Brilantní herecké výkony všech hlavních představitelů a zejména Jiřího Lábuse. Konečně za jeho kariéru byl na plno využit jeho talent. Film se pohybuje na rozhraní tragiky a komiky a mnohdy je velmi bolestivý. Ostatně jako život sám. Křivdy z mládí, smrtelná choroba. Po této klauniádě zamrzne úsměv na tváři.(22.11.2013)

Poctivý kumšt je rozerván žabomyšími válkami celosvětových, ale i soukromých rozměrů. Spojuje je optimistický humor, ač jejich životy připomínají dramata. Co bylo léta za nimi, je opět před nimi. Zvládnou to s grácií herce či slabostí člověka? Hlavně, každý po svém. Film o rozhodnutí a pokračování, i když už zdánlivě není v čem. Skvělá režie, která jakoby pouze s respektem sledovala dění, a nabízela ho divákovi. Postsynchronní dabing je u některých vedlejších herců rušivě nepřirozený a při jemném stylu vyprávění je i délka filmu lehkou brzdou v mém plném počtu. Nicméně koprodukce funguje a ústřední trojici si lze skvěle užít, nemáte-li ovšem s někým z nich nějaký vlastní filmový problém.(26.7.2014)

• - Zatímco Lábusovi maskéři "přidávali", Oldřichu Kaiserovi naopak "ubírali". Jeho postava totiž k stáru přijde o vlasy, takže herci celé tři měsíce natáčení znovu a znovu holili hlavu i obočí. Jednou se solidárně přidal i režisér. [Zdroj: kultura.idnes.cz] (hippyman)

• - Proměny herců měl na starosti mistr oboru René Stejskal, pod jehož rukama stárl např. Martin Dejdar ve Zdivočelé zemi a jenž pracoval pro zahraniční štáby na projektech Wanted, Duna nebo Borgiovci. [Zdroj: kultura.idnes.cz] (hippyman)

• - Původně se do kina snímek chystal už v říjnu 2013, jenže se strhla tlačenice, stejný měsíc si totiž vybraly k premiéře i české filmy Přijde letos Ježíšek?, DK, Příběh  kmotra, Všiváci či Kameňák 4. Proto Klauni svůj start posunuli na konec listopadu. [Zdroj: kultura.idnes.cz] (hippyman)