Řemeslo má zlaté dno. Ovšem jen v případě, že ho člověk umí. To se však o dvojici Paolo Villaggio a Renato Pozzeto rozhodně říct nedá. Vrhají se do práce s těmi nejlepšími úmysly, ale všude, kam vlezou, nadělají spoušť. Mají totiž obě ruce levé! Jako údržbáři v kostele moc úspěchu nemají. Jako automechanici na benzínové pumpě zničí několik aut a raději sami odcházejí. Zkoušejí také prodávat vysavače po domech. V jednom hotelu udělají takovou škodu, že tu musí rok pracovat zadarmo. Otevřou si dokonce pohřební ústav, ale po ztracení nebožtíka a zmlácení vdovy to vzdají. Nakonec dostanou nabídku pracovat jako dvojníci, netuší však, že jim jde o život. Jako vždy, když se člověk zaplete s mafií. Ještě, že jejich anděl strážný nad nimi bdí! (oficiální text distributora)

dopitak

Můžete spojit koho chcete, ale na tohle zkrátka a dobře musíte mít náladu. Asi polovina vtipů je trapná hodně a zbylých 40 % trošku, takže si vypočtěte, jak moc se vám to může líbit. Pořád ale lepší dobrejch 10 % filmu, to každý nemá. Pochválím první dabing (Postránecký, Zavřel). ()

Chrustyn

Bláznivá italská komedie, která je sledem neuvěřitelných dobrodružství dvou packalů, kteří zlikvidují vše na co sáhnou. Extrémně jednoduchý snímek, skrývající povedené i neskutečně trapné vtípky. ()

eraserhead666

Je fakt, že po zcela vynikající a naprosto ultimátní smršti v úvodní části v kostele, to dost zvolní, ale i přesto, já tyhle crazy šílenosti docela rád. Mnohé vtípky byly k popukání. ()

Kimon

Jak už sám název napovídá, jde o bláznivou komedii, která v určité části (pohřební služba) dosahuje až hranice morbidního humoru. Pokud se divák nad touto hranicí povznese a nedotýká se ho v ten okamžik citlivě z důvodu vlastního truchlení, může být i tento kritický okamžik překonán a hodnocení může být vyšší. Komedie je od toho, aby pobavila, i když to může být na samé hranici vkusu a za cenu toho, že někoho citlivějšího urazí. Mě neurazila, přijal jsem ji. ()

Tryskomyš

Hodnocení ke třetímu dílu. Až teď, když v televizi dávali jedničku, tak jsem si uvědomila, že to mám špatně. Tak se na jedničku budu muset kouknout. Tohle je prostě komedie nad komedie. Super gagy. I když druhá část je trošku horší. U první jsem se několikrát řezala smíchy. ()

MikO_NR_1909

Účelová defraudácia konvencií a stokrát opakované vtipu, ktorý siaha k svojim limitom. Ak Pain and gain je morbídnou stupiditkou terajších vysokoškolákov, tak Fantozziho nanajvýš priemerné gagy, reč tela a pády strojov a zariadení je 80-tkovým béčkovým vrcholom, ktorý už z dnešného hľadiska vyznieva značne škrípajúco. 3 za to, že niekedy som už nechápal podaktoré absurdity, ktoré už zvrátenejším spôsobom vari nešli vyjadriť. Lacná kamera, dej nič moc. ()

Pierre

Série s účetním Fantozzim byla v 90.letech už nesnesitelná. Bláznivá komedie je přece jenom o dost lepší, i když má stejně primitivní styl humoru, který sedne jen malému procentu lidí a zbytek znechutí. Některé vtípky jsou opravdu neuvěřitelně trapné (až jsem se styděl), ale pár jich je povedených a nemůžu říct, že bych se nezasmál, ba naopak. Pohřební část je vážně drsná, ale suverénně nejlepší. Navíc na to není Villaggio sám, ale má skvělého parťáka Pozzetteho (v českém dabingu výborný Postráněcky se Zavřelem.) ()

gogos

Mam doma VHS, a esi je neco masakr, tak todle... Co je to tu za smrad??? Asi sem se trochu priposral no.... :D ()

blackrain

Pa účetní rapidně změnil profesi, ale měl raději zůstat u toho účetnictví. Jako udržbář nadělal více škody než užitku. Navíc k tomu měl stejně šikovného kolegu. Ty dva se prostě hledali až se našli. Mám ale pocit, že bohužel všechny komedie s Paolem Villaggiem jsou pořád o tom samém, takže krozí, že se jich člověk až moc rychle nabaží. Což pak může být zásadní problém, který diváka odradí od dalších filmů s tímto italským komikem. Já jsem na tom úplně stejně. ()

K.I.N.G.

Sled bláznivých situací. Bez děje, prostě do plných rádoby legrace. Někdy trapas, někdy nuda, občas něco, co už bylo v jiných Villaggiových filmech a něco se vskutku povedlo. Asi tak průměr. ()

rt12

Na to, že se jedná opět o naprosté blbce to celkem ušlo, prostě mi tento humor nesedí. Jenom se přiznám, že u předvádění rakví jsem smíchy zařvala ,,oznamuji, že jsem z definitvní platností pryč". ()

Derek

Ked pride na humor typu "dlhe ostre predmety zarazene do zadnice" tak duo villagio a pozzetto nema konkurenciu... ()

Colonist

VELIKÉ PŘEKVAPENÍ! Nečekal jsem, že Bláznivá komedie bude až tak povedená. Vlastně jsem čekal, že to dopadne bídně, jako většina "Fantozziho" počinů z 90. let. Film jsem si vybral z toho důvodu, že má na komedii s Villaggiem ještě poměrně slušné hodnocení (69%). Na legendární Maléry pana účetního 1 tento film sice nemá, ale jako jeden z mála Villaggiových filmů se jim aspoň částečně dokázal přiblížit. Humor je typicky italský a občas vážně šílený, ale až na výjimky se neuchyluje k trapnostem nebo vulgarismům. Ba naopak, je to smršť humoru a já se chvílemi vskutku bavil. Není to sice nejinteligentnější humor, ale občas si člověk potřebuje vyčistit hlavu a pobavit se něčím tak buranským. A to pak takováhle komedie přijde k duhu. Pozzetto a Villaggio vytvořili slušnou dvojku nešikovných troubů. Jak se dá od podobného filmu čekat, nemá ustálený děj, skládá se z několika různých příběhů, ve kterých hlavní hrdinové střídají zaměstnání a prožívají plno patálií - jako údržbáři v kostele, pumpaři, zaměstnanci hotelu, pohřebáci a nakonec si "užívají" neděli na pláži a stanou se z nich dvojníci mafiánů). Sem tam se objeví trapné momenty, ale žádný z příběhů není jako celek vyloženě špatný. O některých vtipech bych se dokonce nebál říct, že jsou opravdu výborné! Mimochodem, pár věcí si tato komedie vypůjčila i z jiných filmů - vdova "klíště" byla už ve zmíněných Malérech a scéna se zabijákem na záchodě, kdy Villaggia zachrání před zastřelením spadlý toaleťák, jako by z oka vypadla stejné scéně z filmu Růžový panter znovu zasahuje. Ale jak už jsem napsal, tento film mě mile překvapil a já se dobře pobavil. Určitě se k této zábavné blbosti budu čas od času vracet. V české verzi propůjčil Villaggiovi hlas Václav Postránecký a jeho parťáka nadaboval Vlastimil Zavřel. ()

Tygrys

Nemůžu si pomoct, ale já tohle žeru. Le Comiche 1 a 2 jsou parádní komedie a Villaggio s Pozzettem geniální dvojice. Vyzdvihl bych scénky v kostele a v hotelu. Nezaostávají ani pohřebáci a nebo scénky na benzínové pumpě a na pláži. ()

OG_Swifty

Fred Flinstone a účetní Fantozzi spojili na počátku 90. let síly a vznikla "bláznivá" komedie sestávající se z několika volně na sebe navazujících humorných scének. Na úvod musím podotknout, že italský humor v podobě účetního Paola Villaggia bytostně nesnáším a kabaretiér Pozzetto mě vždycky úspěšně míjel (i když Nástrahy Velkoměsta si ještě velmi matně pamatuju). Úvodní scénka se svatbou v kostele, kde dva mentálové během obřadu vykonávají rekonstrukci a tudíž všemožně svatbu sabotují, byla dost trapná. Když pak následovaly humory na benzínce, tak jsem vážně propadal beznaději a začal jsem pociťovat úzkost. Pak se objevila scéna v hotelu, kde prodávali vysavač a všude po hotelu házeli sračky (zvířecí i vlastní) na ukázku super vysavače, což pak pokračovalo dál a nakonec se to už dalo vydržet. Víceméně je to komedie založená na tom, že jsou v ní nahotinky (je jich hodně a jsou skutečně sexy) a pořád si tam někdo něco rve do prdele a kope se mezi nohy. A odpanění nevěsty během svatební cesty bylo taky vtipný. Takže nakonec to mělo několik světlých momentů, na kterých se dalo něco stavět... ()

Hennes

Ono spojit Villaggia a Pozetta jakoby předurčovalo k dobré zábavě. Tady to opravdu vyšlo stoprocentně a scénář je oběma "ušitý" na míru. V 90 letech mi italské komedie, u kterých jsem v dětství brečel smíchy, tak vtipné už nepřišli. ale toto je velice světlá vyjímka. ()