Talaash

• Indie तलाश (více)

Na pozadí osobnej traumy zo straty milovaného syna rieši inšpektor Surjan (Aamir Khan) prípad záhadne podozrivého úmrtia veľmi známej bollywoodskej filmovej hviezdy Armaana Kapoora, ktorý bol naposledy videný v spoločnosti dvoch mužov a jednej prostitútky, ako to je evidentné zo záznamu hotelovej kamery. V týchto ťažkých chvíľach nachádza porozumenie zhodou okolností tiež u prostitúky Rosie (Kareena Kapoor), ktorá je jednou z najexkluzívnejších dievčat pasáka Shashiho, na ktorého padá podozrenie z vydierania známeho herca. Čo bolo príčinou nečakaného úmrtia bollywoodskej celebrity a čo majú nakoniec všetci zúčastnení spoločné? (sochoking)

Bazilich

Krom netypicky pochmurné a tíživé nálady má Talaash (=hledání, pronásledování) skvělou atmosférickou hudbu, Jiya Lage Na mi bude znít v uších ještě dlouho. ()

Saxos

Pouze pro příznivce bollywoodu. Uvědomělá prostitutka, zločinci, policajti, prostředí, vše jak z nedělní školy. Všude čisto, světýlka, písničky, veselo i smutno. Tak si představuji červenou knihovnu nebo odpolední nedělní německý romantický film v tv. Ale dal jsem to až do konce, protože jsem byl zvědavej o čem to vlastně bylo a taky poliš byl dobrej. ()

Damnsinead

Jsem ráda, že se tady obešli bez pěveckých čísel a přehrávání. Hodně jinak dobrých indických filmů to zabilo (aspoň pro západního diváka).  Talaash je fajn krimi/ thriller v mysteriózním kabátku. A sekne mu to. Začíná prostě, vyšetřováním smrti jednoho herce, a taky se soustředí na tři hlavní postavy, policistu, jeho ženu a prostitutku, která je do případu nějak zapletená.  Děj se pomalu rozmotává a když si divák v půlce myslí, že je všechno jasné, objeví se něco, co tam nesedí. Závěrečná půlhodina je docela překvápko, ale taky mnohokrát viděné klišé. Nicméně velmi dobře zpracované. 80% ()