Tento dojemný příběh, natočený na motivy stejnojmenného bestselleru z pera Paula Coleha, připomíná, že všichni lidé někdy potřebují v životě druhou šanci. Tváří v tvář svému bezútěšně předvídatelnému životu se krásná a úspěšná Veronika (Sarah Michelle Gellar) rozhodne spáchat sebevraždu. Když se po svém neúspěšném pokusu probudí v nemocnici, lékaři jí sdělí, že předávkování léky jí způsobilo infarkt s nenapravitelnými poškozeními srdce. Veronice zbývá jen pár týdnů života a tak se bez zábran chová a vyjadřuje zcela otevřeně – tak, jak by jí společnost nikdy dříve nedovolila. Veronika ve své otevřenosti nachází úlevu, její mysl se pročišťuje a ona se zamiluje do překvapivě tichého a velmi zajímavého pacienta. Tento mladý muž v ní probudí emoce a touhu po vší kráse, kterou jí může život nabídnout… (oficiální text distributora)

Martin_W

Těžce dokoukatelný film. Více jsem si v psychiatrii snad užil i Gregoryho House. Nepomohli ani Radiohead jako hudba v pozadí. 42% ()

EllienPM

Coelho je takový náš našeptávač. Více či méně nápadně našeptává, že život je dar, že život máme ve svých rukách, že nových rán nebude nekonečně, a že vše má jen a jen takovou barvu, jakou my chceme vidět. Je potřeba si na něj dávat pozor... Je to dobře přes deset let, co jsem četl Coelhovu knihu. Byla silná. Díky dlouhé dekádě jsem však k filmu přistupoval bez předsudků. Vyplatilo se. Zklamání se nedostavilo, ani nemohlo - snímek je vynikající. Nic nechybí, nic neruší, vše dynamicky plyne. Záležitost "srdce" mi kapku připomíná ´Pravidla moštárny´, která jsem četl v podobné době. Zde skvostný Jonathan Tucker, do nějž a jeho příběhu není možné se nezamilovat. Jasných pět. ()

Domec

Film ma tak silnej pribeh a atmosferu, ze jenom malo komu se nezataji ani na chvilinku dech. Sarah dokazala roli zahrat na vybornou, diky jejimu vykonu jsem si dokazala udelat k postave vztah a s napetim ocekavala, jak se bude dal dej vyvyjet.. 4**** zaslouzene, uvidime jak zhodnotim po druhem shlednuti, mozna pude jeste o stupen nahoru. ()

RomanHyde

Odvážný a zdařilý pokus přenést knihu Paula Coelha na plátno. Určitě se nejedná o veledílo, ale filmeček pohladí a donutí k zamyšlení. Hlavní představitelka je velmi sympaticka a přesvědčivá. Filmek na mne působí místy lehce "televizním" dojmem, slušel by mu větší důraz na umělecké ztvárnění. Všichni si pamatujeme například na Kieslowského Dvojí život Veroniky, tedy jmenovkyně a právě tak nějak podobně natočen mohl být i tento snímek. Každopádně stojí za vidění! ()

dosig

Kdo četl knihu, asi nemůže dát víc jak 3*. S.M.Gellar nemám ráda, ale jestli měla Veroniku hrát Jessica Biel, tak díkybohu za Sarah. Celkově bych víc ocenila neznámé herce. Filmy s tématikou psychiatrických léčeben mě vždycky baví, ale tento mi zkazil náladu. Asi si jdu znovu přečíst knížku. Jediné pozitiva filmu jsou hudba, David Thewlis a budova psyciatrické léčebny. Achjo ()

toi-toi

Pomalý, komorný ba až nudný film s nehrajúcimi hercami (okrem slečny Christensen). Film má však podmanivý a nečakaný koniec,ktorý rozochveje citlivé dušičky a do hlavy narve silné myšlienky. Vďaka za skvelý výber hudby inak by som sa konca asi ani nedočkal. ()

Kervorkian

"A taky nenávidím všechny ty idioty z mé kanceláře, kteří si myslí, že vydělávat peníze je to nejlepší na světě. A ze všech nejvíc nenávidím ty chodící mrtvoly v metru, co zapomněly na všechny své sny, nebo aspoň na skutečnost, že ten jediný sen, který kdy měly, si mohly uchovat. " ()

Yokolobuna

Nulová empatie a tím i bezbřehá nuda, kterou je opravdová výzva dokoukat do konce. Zajímavý nápad zabitý špatnou výpravou... škoda. ()

Florfila

Tak tohle byl opravdu nádherný film. A Gellar byla úžasná. Uvěřitelná. Naprosto a zcela jsem chápala Veroniku, soucítila jsem s ní, protože...jakoby mi mluvila z duše. Opravdu krásné pojetí. ()

Jaroslaf

Sice to byl vlastně jeden dlouhej videoklip (hudba v tomto filmu hraje téměř neustále) ale i tak se mi to líbilo, zvláště proto, že je to hudba VELMI dobrá. Líbilo se mi to nejspíš víc než předloha. Buffy, přemožitelka i celkem něco hrála, a i když její "přerod" proběhl poněkud megarychle, snímek byl jinak takový příjemně civilní a uvěřitelný. Natočeno velice, velice něžně. ()

Vesecký

Vyznění filmu jsem pochopil až na konci, když jsem zjistil, že námětem byla kniha dnes velice módního a nekonvednčního autora P. Coelha. K celkově mdlému vyznění filmu přispělo ovšem hlavně natočení hollywoodskými tvůrci. Po nedokonané sebevraždě se Veronika ocitá v blázinci, kde je na ní zkoušen trik ošetřujícího lékaře, který jí oznámí, že si nenávratněš poškodila cévy a že zanedlouho zemře. Coelha možná chápe mladá generace, ale po přečtení Alchymisty musím říci, že mu nerozumím. A nerozuměl jsem mu ani v tomto filmu. ()

KOZEL84

Už sem si myslel,že od Coelha si už nikdy nic nepřečtu (četl sem Alchymistu a kecy jako,že když něco chceš tak se vesmír spojí aby ti pomohl,fakt nemusím!Prostě snůška rádobymoudrých žvástů!),ale přečtu.Je odpuštěno,protože tohle byla fakt nádhera!Taky sem nikdy moc nepovažoval Sarah M. Gellar za skutečnou herečku,ale po tomhle mám chut šoupnout ji do mých nej.Stejně tak celý film.Hudba byla dokonalá at už ta od Murraye Golda,song od Radiohead nebo klavírní skladba kterou ve filmu hraje Sarah Gellar,kterou jestli neseženu tak umřu.Po skončení filmu sem si tu scénu pustil ještě asi 10x.Mohl bych to poslouchat pořád.I konec mě celkem překvapil a potěšil protože tohle byl jeden z nejlepších happy endů co sem kdy viděl.Nebyl totiž prvoplánový a v příběhu měl opodstatnění a důležitost.Pro mě to byl nejlepší film co sem za poslední minimálně měsíc viděl. ()

fifi.m

Kniha se mi nelíbila. Tak ani nevím, proč jsem se na tohle dívala. Snad ze zvědavosti. Nelíbí se mi už hlavní myšlenka filmu/knihy. Tohle bylo i špatně natočený. Podivné herecké výkony. Nesympatická hlavní hrdinka. Hudba byla sice fajn, ale nějak mi tam nepasovala. ()

Kajusska01

S tímto námětem se tvůrci poprali celkem slušně. Pravda, film nikdy nemůže být stejný jako knižní předloha, ale v tomto případě bych uvítala, kdyby více detailů sedělo. Proč se děj nemohl odehrávat na stejném místě jako v knize? Ve Slovinsku? Také Zedka mohla být Zedka a ne Claire. Na druhou stranu mě naprosto uchvátila hudba ve filmu, ta byla úžasná. Kdyby nebyl Coelho můj oblíbený spisovatel, tenhle film by dostal určitě plný počet... ()

Johnee

Typický příklad ne úplně povedeného přepisu knížky do motion picture.. Úplně tu chybí Coelhův patos a výsledek působí znuděně a táhle.. ()

Caaslav

po přečtení titulku k filmu jsem čekal psychologické drama stylu filmu "Mrtvý muž přichází" kdy hlavní postava se musí smířit s tím že smrt zkrátka příjde a příjde brzo.......... ...herecké výkony a scénář (dle mého názoru) neodpovídaly hodnocení filmu zde na CSFD ..........................PRO MNE BYL FILM VELKÝM ZKLAMÁNÍM .................... (možná zbůsobené přehananým očekáváním)... ()