Tento dojemný příběh, natočený na motivy stejnojmenného bestselleru z pera Paula Coleha, připomíná, že všichni lidé někdy potřebují v životě druhou šanci. Tváří v tvář svému bezútěšně předvídatelnému životu se krásná a úspěšná Veronika (Sarah Michelle Gellar) rozhodne spáchat sebevraždu. Když se po svém neúspěšném pokusu probudí v nemocnici, lékaři jí sdělí, že předávkování léky jí způsobilo infarkt s nenapravitelnými poškozeními srdce. Veronice zbývá jen pár týdnů života a tak se bez zábran chová a vyjadřuje zcela otevřeně – tak, jak by jí společnost nikdy dříve nedovolila. Veronika ve své otevřenosti nachází úlevu, její mysl se pročišťuje a ona se zamiluje do překvapivě tichého a velmi zajímavého pacienta. Tento mladý muž v ní probudí emoce a touhu po vší kráse, kterou jí může život nabídnout… (oficiální text distributora)

MareT.

Dle mého názoru má příběh hloubku i jisté cosi, co nám má napovědět, že si máme život užívat a rozhodně jím neplýtvat. Ale bohužel celý fim má motor porouchaného trabanta na dalnici D1, což je největší mínus. Jinak S. M. Gellar je naprosto báječná (jako vždy). ()

danielosbourne

Úžasná úvodní scéna, božská Sarah Michelle Gellar, hypnotický David Thewlis a naprosto nevhodná masturbační scéna u piana. To vše je film Veronika se rozhodla zemřít, natočený podle knihy Paola Coelha " Veronika Decides to Die". Film plný romantiky, odhodlání a lásky mezi apatickým Johnatanem Tuckrem a životem vyčerpanou Sarah Michelle Gellar, ve zdech psychiatrické léčebny. Konec mě mile překvapil. Moc povedený počin Emily Young. ()

Hanys_

Věřím, že knižní předloha bude mít neskutečnou sílu, ale film samotný mi přišel dost mdlý a nebýt klavírní scény a pro mě celkem nečekaného závěru, asi bych tak shovívavý nebyl...5.5/10 ()

MaaaR@

Ač se snažím s knížkou nesrovnávat, ignorace některých stěžejních myšlenek (a ta hlavní byla tedy taky dost stručně odfláknuta) mě prostě nehorázně štve. Druhou věcí, se kterou se nevyrovnám, je totální absence Coelhovy atmosféry. Takhle to působí jako obyčejná americká slaďárna, což samozřejmě může fungovat, u mne tentokrát bohužel ne. Přitom knížka není z kategorie nezfilmovatelných, zručnější scénarista, režisér a dvouhodinová stopáž by dokázali divákovi převyprávět Veroniku daleko, daleko lépe. Nejraději bych dal dvě hvězdičky, ale věřím, že to ve mně jen vře zklamání a při neznalosti předlohy bych dal hvězdy tři. ()

aquiver

Povedená minimalistická adaptace stejnojmenného románu. Nejvíc se mi líbil úvod a závěr. V New Yorku je dvacetiletá krásná Veronika (Sarah Michelle Gellar) s dobrou prací a pěkným bytem. Pocit prázdnoty jejího pesimistického pohledu na život ji však dovede k sebevraždě předávkováním prášky. Ve svém záměru selže a o dva týdny později opustí kóma a probudí se v psychiatrickém ústavu, řízeném neortodoxním doktorem Blakem (David Thewlis). Je informována, že její předávkování poranilo srdce, což vyvolalo aneuryzma, a má jen několik týdnů života. Postupem času se Veronika sbližuje s katatonickým Edwardem (Jonathan Tucker), který byl před mnoha lety ponechán v ústavu. Cítí vzájemné pouto a Veronika znovu objevuje smysl života... 80 % ()

Bety88

To není fér. Já tady zarytě poctivě dvě hodiny trpím za hlavní hrdinku a scénáristé (spíš spisovatel) na nás takhle. No, né že bych měla něco proti dobrým koncům. Jak by řekla dnešní mládež, to si dělají pr...el. ()

Ještěřák

Výtečně - první opravdu zásadní film pro rok 2009, který jsem viděl. Mohu tak konstatovat díky fenomenální (a upřímně doufám, že i oscarové) Sarah Michelle Gellar, dobrému tahu na bránu, kdy se film prohryzává až na samou dřeň jednoho z největších problémů moderní doby, a jednomu z nejemotivnějších konců, které jsem ve svém třiadvacet let "dlouhém" životě viděl. Pár klišé se sice zevrubně snažilo degradovat o třídu níž, hlavně společné orgasmy začínám fakt upřímně nesnášet, ale brutální lidství sem přenesené přebije všechno. Čmuchám nové jak herecké (SMG, Jonathan Tucker), tak režisérské (Emily Young) talenty. Takže tedy pět, ale pro tenhle typ filmu jsou CSFD hvězdy stejně mrhání časem. Mimochodem, ono je to skvělé i audiovizuálně, a kdybych věděl o nějaké sebemrskačské klapustýně s podobnými sklony, vrazil bych jí do ruky tenhle film, stejně jako začínajícím psychologům, nebo komukoliv, kdo si chce jenom rozšířit životní obzory v oblastech, které jsou pořád tak trochu tabu a k nedělnímu obědu se moc nehodí. ()

decay

Od Coelha som čítal iba Alchymistu. Veronika je vraj tiež dobrá, tak som pristupoval k filmu opatrne, absolútne nevediac, o čo v ňom pôjde. Nejak stále som počas pozerania rozmýšľal, ako je to v tej knihe. Neviem prečo, ale samotný film ma nejak nepresvedčil, resp. nezapôsobil na mňa. Celý čas je to také mdlé a až koniec z čista jasna objasňuje celý priebeh toho, čo sa mi odohrávalo pred zrakom. Ak režisérka šla po stopách knihy, tak sa to moc neosvedčilo. Preniesť knihu na plátno vyžaduje buď viac úsilia, alebo zvoliť úplne iný postup. Ale možno sa úplne mýlim. ()

Schuldiner

Čekal jsem přeci jen větší drama. Tenhle námět by si zasloužil POŘÁDNÉ drama, abych řekl pravdu. Sarah Michelle Gellar nebyla uplně špatná. Ten kluk mi tam ale neseděl. Celkově - takové trochu moc ´´filmové´´. Realita by asi vypadala jinak. Možná bych mohl hodnotit i hůře, ale zatím to nechám na třech *. Nicméně, rozhodně zklamání... -- 50% -- ()

DannyBoy80

Výborný film, který vás celou dobu drží v napětí. Herecky zvládnuto, scénář není bůhvíco, ale slušně to graduje. Prostě příběh o člověku, který chce zemřít a pak chce žít. O nalezení smyslu života. ()

Piškotka

Veronice chyběla notná dávka melancholie, slz a utrpení. Takhle si představuju toho, kdo je down a k sebevraždě chybí už jen malý kousek. Pravda, že Veronika, neztotožněná s tímto světem, svým místem a rolí v něm přestala doufat v obrat. Ale k sebevraždě mi chyběl pádnější důvod. Pobyt v sanatoriu jí otevřel oči a probudil touhu říct životu ANO. A možná taky projevovat své nitro a pomoci svému okolí. Němý mladík se díky ní opět rozmluvil a byla to láska jako trám. Nejkrásnější byly momenty, kdy tajně opustili brány sanatoria a ruku v ruce sdíleli opět nabytou svobodu. Tady byl prostor pro jejich city, které nepotřebují slov. I chvilka zdánlivé ztráty znamenající pro mladíka dvojnásobné trauma byla zde vsazena velmi citlivě. Vynikající J. Tucker a D. Thewlis. Otázkou je, zda Veronika při vědomí omezenosti vlastního života by jej prožívala intenzivněji. Tady si uvědomuji přínos terapeutova konání ji o faktu úplné úzdravy zatím neinformovat. I přesto, že se pohyboval v experimentálních vodách. ()

Drirr

Minimalistický způsob vyprávění, který mě zpočátku nechával chladným a až v průběhu si mě pomalu získával. Snímek oceňuji především pro krásu a sílu myšlenky, kterou se (byť v místy natahované stopáži) snaží předat. Závěr přes svou určitou umělost neskutečně potěšil a zanechal díky zvláštní a až překvapivě silné katarzi v hlavě pár důležitých myšlenek, pár vět, pár tónů vynikající hudby. Young přenesla na plátna s velkou citlivostí důležité téma vrcholící do zvláštní posmutněle lyrické lovestory, která je zobrazena bez zbytečných odboček a prázdných frází a do očí bijících klišé. Herecky bez exhibicí, opravdové, nevnucující se, přesné. Práce se světlem a kompozicí obrazu odpovídá záměru natočit komorní příběh komorním způsobem. Nemyslím si, že je Coelho zklamán, přestože film nepochybně zjednodušuje a osekává předlohu (nečetl jsem). Tak či tak: Ano, tenhle film stojí za to vidět a ano, chci si přečíst knihu.80 % ()

Matematicka

Zfilmovat Coelhovu předlohu? To je asi jako šlápnout do vosího hnízda :-) No, ale já se podívala ráda. Je to už dávno, co jsem knihu četla, a moc mi z ní neutkvělo, takže film hodnotím samostatně. Jeden z těch filmů, na který jsem se nedívala kvůli jejich napětí, ale pro drama, které je kdesi pod povrchem "všedních událostí". Zvláštní byly v tomto filmu určitě podíl ticha a hudby, už jen to stojí podle mého soudu za vidění a slyšení. Jinak jde film v mnohém divákovi naproti, čímž sklouzává až k jisté polopatičnosti. Ne vše se mi líbilo, ale můj soucit s nejtragičtější lidskou situací vyjádřenou zde slovy o obou hlavních postavách "Na nikom mu/mně nezáleží." byl silný. Je krásné sledovat katarzi z této katastrofy. Zajímavé komentáře: Radek99, Aky, ivishka, cheyene, Malarkey, novoten. ()

lucijelucije

Veronika Decides to Die, není podle mě nevyzrálý snímek, spíše naopak. Je to psychologické drama o lidech, kteří nevědí, kde vězí jejich duše, a snaží se navzájem se svým údělem nějakým způsobem vyrovnat. E: Young věděla, jak ponurý tenhle příběh má být, a proto možná pro někoho nudný a pro někoho naopak velmi silný příběh o smutném osudu lidí. Pro mě je to obojí. Proto zlatá střední cesta, a kousek navíc za dobré zpracování. 6/10. Mimochodem E. Young se panu Coelhovi dost vyrovnala, myslím, že ve filmu nechybělo nic, co by v knize přebývalo. ()

Mírouš

Na film jsem se těšil, protože knížka patří mezi těch pár, který jsem v životě přečetl, neboť jsem (ne)kulturní buran. Když nepočítám povinnou četbu ve škole a několik foglarovek, co jsem hltal jako chlapec malý. I filmová podoba se povedla, a to tak že dost. Jsem z něj vážně nadšenej. Samozejmě že nešlo do necelých dvou hodin filmu nacpat obsah celý knížky, slovo od slova, každej dialog, nebo úvahu, která byla v tištěný podobě, ale celkově bych řekl, že to dopadlo na výbornou. Sarah je pro mě ne až tak známá, moc jsem toho s ní neviděl, ale tady byla neskutečně krásná a role ji padla jak ulitá. Hudba super, herci taky, zkrátka nemám co řešit a dávám plný hodnocení. Pochopitelně mi na konci zvlhlo oko, páč jsem starej cíťa :-))) ()

sona123

Od Paula jsem četla jen Alchymistu, ale přesto bych řekla, že kniha Veronika se rozhodla zemřít je úplně jiná než film. Dobře, ale rozhodla jsem se podívat na film a ne číst knihu, takže v tomto ohledu nechci být kritická. Myslím, že můžu zatleskat za odvahu dílo vůbec převést na plátno, Coelho je dle mého názoru nepřeveditelný. A tohle se poměrně zdařilo - kdybych nevěděla, že to má předlohu, asi jsem nadšená (i když - Shakespear je nesmrtelný!) - myšlenka je báječná, miluji Jonathana Tuckera a doufám, že jeho hvězda bude jen stoupat, Sarah ušla od Buffy velký kus cesty a myslím, že se do filmu povedlo vnést řadu emocí, celkově to bylo dobře zvládnuté, scénář určitě mohl být lepší, ale já jsem spokojená, nemít vysoké očekávání, asi bych i byla spokojenější. ()

yehudit

Veronika potlačovala své skryté pudy a touhy, neboli řekněme to na plnou hubu - byla hodně nadržená a po tom, co ji zavřeli do ústavu a ona tam objevila onanii, vše šlo k lepšímu. Najednou byla schopna pojmenovat své pocity a prožít je "naplno". Řemeslně téměř dokonalé - hudba, herecké výkony, KAMERA, chvílemi se daří na obrazovku přenést i silné emoce. Pointa je zajímavá, ale bohužel jsem ji prokoukla asi po 10 minutách a nekonalo se ani sebemenší překvapení. Navíc film koketuje se silným tématem, které více nerozvíjí - opravdu stačí ke spokojenému životu "žít naplno" v počáteční fázi zamilovanosti ve vztahu? A co potom?Aby po pár letech spokojeného vztahu zas nepolykala prášky... ()