Tento dojemný příběh, natočený na motivy stejnojmenného bestselleru z pera Paula Coleha, připomíná, že všichni lidé někdy potřebují v životě druhou šanci. Tváří v tvář svému bezútěšně předvídatelnému životu se krásná a úspěšná Veronika (Sarah Michelle Gellar) rozhodne spáchat sebevraždu. Když se po svém neúspěšném pokusu probudí v nemocnici, lékaři jí sdělí, že předávkování léky jí způsobilo infarkt s nenapravitelnými poškozeními srdce. Veronice zbývá jen pár týdnů života a tak se bez zábran chová a vyjadřuje zcela otevřeně – tak, jak by jí společnost nikdy dříve nedovolila. Veronika ve své otevřenosti nachází úlevu, její mysl se pročišťuje a ona se zamiluje do překvapivě tichého a velmi zajímavého pacienta. Tento mladý muž v ní probudí emoce a touhu po vší kráse, kterou jí může život nabídnout… (oficiální text distributora)

uiu

Film začíná opravdu dobře, Veronika, která již dlouho trpí depresemi, je už unuděná stereotypním životem, lidmi v metru, hloupou prací, snahou zavděčit se rodičům a tak jednoho dne spolyká prášky. K jejímu zděšení se po pár dnech probudí na soukromé psychiatrické klinice a proti své vůli žije. Je jí sděleno, že stejně během pár týdnů zemře, protože si při pokusu o sebevraždu oddělala srdce, které to každou chvíli vzdá. Do té doby má čas se rozhodnout, jestli zemře s pocitem, že chce zemřít, nebo se jí podaří najít důvod, proč by nechtěla zemřít. Kdyby v této notě film pokračoval, nebála bych se dát 4*. Jenže... Ona ten důvod proč žít najde a zbylá hodina filmu je nudné romantické drama o dvou lidech, kteří se navzájem snaží jeden druhého vyléčit, i když oba vědí, že u Veroniky to není možné. Prožívají spolu zdálivě obyčejné chvilky "poprvé a naposledy". Film mě zaujal především tím, protože jsem o něm četla, že během své léčby v blázinci Veronika zároveň pomáhá i ostatním, aby se vyléčili. Nic takového jsem ve filmu nenašla, pokud nepočítám jednu osobu a to Edwarda, který se do ní zamiluje a začne po letech mluvit. Velká očekávání - velké zklamání. ()

Teebo

Obyčejný film. Někdy se ale stane, že takový člověka ovlivní nejvíc - vyvolá řadu otázek, má tendenci během dvou hodin měnit životní postoje... No záleží na osobních zkušenostech, jak se člověka dotýká téma apod. Každý má jiné malé velké filmy. Ve mě Veronika se rozhodla zemřít vyvolalo filosofování na celý den. To je hlavní důvod, proč na filmy koukám - fascinuje mě, jak během chvíle dokážou rozvíjet a měnit názory. ()

venison

Filmaři se rozhodli převést na plátno knihu Paola Coelha a trochu mě mrzí, že se rozhodli o formu nízkorozpočtového filmu. Hlavní protagonisté mi do příběhu nějak nezapadli, ale o to víc jsem ocenila vedlejší role ztvárněné Davidem Thewlisem a Melissou Leo. Film bohužel nezachytil hloubku příběhu, ale koukat se na něj dalo.. ()

Raven0

Trochu zkratkovité, přesto zajímavá psychologická studie o lidech, kteří nedokáží (a ani nechtějí) žít v dnešním předem nalinkovaném, odosobněném světě. Prachy a konzum nejsou hodnotou... Ale láska je věčná. Nebo snad ne? Asi ne, ale to je nejspíš jedno :-) ()

Pavlínka9

Film si mě získal již od prvních vět, které pronáší hlavní hrdinka a skvělým způsobem mapuje životy těch, kteří se nerozhodli vybočit z řady a doopravdy žít. Film má pro mě silné kouzlo hlavně z hlediska tématu, které je o tom, že každý může vzít svůj život do vlastních rukou a postava Veroniky se rozhodla svůj život ukončit. Bohužel u mě klesla ve chvíli, kdy se naládovala prášky a zapila to alkoholem - kdo by chtěl sakra umírat v křečích a bolestech? Když už, tak pořádně, abych to už nerozchodila.Film se sice nese hlavně na lechce melancholické a depresivní vlně, ale jak je na konci řečeno - postupně se to mění v pozitivní ;) Je plný prohlášení a názorů, které zastávám a proto se mi rozhodnutí lékaře při závěrečných titulcích líbilo ještě víc. Závěr je vynikající. Ohromující je výkon Sarah Michelle Gellar, která ukázala svoji schopnost zahrát mnoho pocitů a výrazů pouze se záběrem upřeným na její obličej. ()

Wendy

Kdekdo se toho bál, ale myslím, že naprosto zbytečně. Film je narozdíl od knižního Slovinska zasazen do amerického New Yorku. Poněkud rozdíl, což? Když jsem to zjistila poprvé, lekla jsem se jako ostatní, ale vzhledem k tomu, že se adaptace chopila režisérka ze Západu, to dává smysl a Veroničina národnost, ač nevyřčená, zůstává ve filmu zachována. Sarah Michelle Gellar zase jednou odvedla výbornou práci a i s ostatními hereckými výkony jsem spokojená. Film sice začíná trochu konvenčně (deprese ze stereotypního koloběhu života je sice stále pravdivá, ale už je trochu ohraná) mě nakonec dokázal vtáhnout do atmosféry psychiatrické léčebny a Veroničina zoufalství více než přesvědčivě, i když, asi z části kvůli mé znalosti předlohy, chyběly momenty překvapení či okouzlení nad dialogy (a že doktor Blake nějaké zajímavé věci pronáší). Mezi mé oblíbené scény patří zejména chvíle u piána a závěrečný útěk. K závěru je i má poslední výtka - mně osobně by vyhovoval kratší. Jinak pěkné. ()

!Malak-11!

Když jsem zjistil, že má hlavní roli hrát Sarah Michelle Gellar tak jsem si hned musel koupit knížku a přečíst a musím říct, že Paulo Coelho je opravdu úžasný a dokonalý spisovatel. Knížka se mi velmi líbila a nemohl jsem se filmu dočkat. Když se konečně objevil na internetu v celku tak jsem ho myslím hned mezi prvními stáhnul a musel se na to hned podívat. Toto dílo je pro mě zatím jedno z nejlepších z roku 2009, dokonale vtáhne do děje, herci to zahráli naprosto dokonale (Ať si kdokoli zkusí říct, že Sarah neumí hrát tak je asi trošku divný, tady to všem 100% dokázala). Ikdyž tento film není tolik o dialogu spíš o hraní herců/hereček a hudbě, která to úplně završila. Nemám ani co vytknout. Tento film jsem už doporučil zatím asi 20 lidem a všichni si ho jenom schválí. Celkové hodnocení 95% ()

tere.z

Na první pohled téměř dokonalý film. Syrově podmanivá atmosféra, skvělá hudbam kamera i herci (Gellar jsem málem nepoznala, z roztomilého Jonathana Tuckera by mohla vyrůst hvězda a David Thewlis si zádumčivého cvokaře náležitě užil) a spousta úžasných momentů. Jenže najednou zjistíte, že se všechno sice tváří hezky hluboce, ale přitom to zůstává víceméně na povrchu (jenže takové jsou Coelhovy triky, co si budem povídat). Hlavně citování různých životních pravd a hesel působí trochu prvoplánovitě a prázdně. Nakonec nejlíp fungují ty pasáže, ve kterých se nemluví. I tak ale musím říct, že mě snímek docela dostal. Docela dost. ()

Jolinar

"Dopustila, aby její negativní pocity, dlouhá léta v nitru potlačované, konečně vystoupily na povrch. Teď je procítila a už jí k ničemu nebyly - mohly zmizet. Tiše pak prožívala svůj přítomný okamžik a dovolila, aby prostor uprázdněný nenávistí zaujala láska." [citát z knihy] - - - Obstojné zpracování knihy Paula Coelha, které ale jak to tak bývá, zůstává na půli cesty, a bohatost přelohy nedokáže zpracovat stoprocentně. ()

Narya89

Zajímavé zachycení toho, jak rychle se ze života může vytratit smysl a jak vidina blízké smrti dodá celému tomu přežívání úplně jiný směr, založený na změněném vnímání prožitků a vážení si maličkostí života, o které nechceme přijít. Autentické prostředí psychiatrické léčebny a lidé v ní - způsob komunikace (při hraní na klavír), skvělá Sarah Michelle Gellar a námět zbytečnosti života pro mě dělají z tohoto filmu jedno z nejlepších dramat - plus nesmím opomenout dobře vymyšlený závěr. ()

Mishqo

krásny film...ale miestami tak depresívny...hudba vynikajúca...čo mi vadilo bola nie moc presvedčivá Sarah Michelle Gellar...8/10 ()

Kurikmoon

Ku knihe som sa nedostal a myslím, že to bolo výhodou. Pomalší rozbeh sa prehupol do pútavého príbehu. S pár veľmi peknými myšlienkami. A navyše veľmi zrozumiteľný film. A okrem začiatku (kde by sa nehodila) veľmi príjemná hudba. A herecké obsadenie mi sedelo...... Takže: "Nikdy nie je neskoro začať žiť" (A až potom zistíte koľko krásy okolo Vás číha v maličkostiach...;) ()

Koryntos

Tak se pořád nějak nemohu rozhodnout, jestli se mi tento snímek líbil, nebo nelíbil. Bohužel jsem četla knižní předlohu, ze které jsem byla unešená, ostatně jako vždycky z knih od Coelha, tedy do té doby, než začal chrlit knihy, jak na běžícím pásu. Předně mi tak půl filmu trvalo, než jsem si dokázala zvyknout na Sarah Michelle Gellar, jako představitelku hlavní role. Prostě ji mám vžitou z Velmi nebezpečných známostí a do téhle role mi vůbec neseděla. Taky mi docela vadilo, že ve filmu nebylo moc dobře zachyceno, jak se na psychiatrii dostali ostatní obyvatelé a že tam moc nebyli vykresleny vzájemné vztahy, byly vlastně načrtnuty jen velmi lehce. Některé scény mi přišli moc zdlouhavé, jiné moc krátké a tak nějak nedořešené. Také bych tam docela uvítala, nějaký zajímavý hudební podklad. Ani nemluvě o masturbační scéně, která v knize všechno rozhřeší a tady mi to prostě přišlo hrozně odfláknuté a nezajímavé. Myslím, že film pro mě byl zklamáním právě z důvodu, že jsem znala knižní předlohu a proto jsem od něho očekávala daleko více. ()

Autogram

Ako návod na samovraždu tento film neposlúži, pretože dostať sa do liečebného ústavu, teda luxusnej cvokárne nie je cieľom žiadneho samovraha. Pobyt tam zdeptal po hodine aj mňa a to sa ešte objavoval nehovoriaci emo. Ale koniec dobrý, všetko dobré, film má celkom zaujímajú pointu a veľkú myšlienku, Paulo Coelho ma zatiaľ ako autor predlohy nesklamal. –––– Rozhodl jsem se otestovat jediný lék, jejž skládán jakousi víru: Uvědomění si života. ()