Tento dojemný příběh, natočený na motivy stejnojmenného bestselleru z pera Paula Coleha, připomíná, že všichni lidé někdy potřebují v životě druhou šanci. Tváří v tvář svému bezútěšně předvídatelnému životu se krásná a úspěšná Veronika (Sarah Michelle Gellar) rozhodne spáchat sebevraždu. Když se po svém neúspěšném pokusu probudí v nemocnici, lékaři jí sdělí, že předávkování léky jí způsobilo infarkt s nenapravitelnými poškozeními srdce. Veronice zbývá jen pár týdnů života a tak se bez zábran chová a vyjadřuje zcela otevřeně – tak, jak by jí společnost nikdy dříve nedovolila. Veronika ve své otevřenosti nachází úlevu, její mysl se pročišťuje a ona se zamiluje do překvapivě tichého a velmi zajímavého pacienta. Tento mladý muž v ní probudí emoce a touhu po vší kráse, kterou jí může život nabídnout… (oficiální text distributora)

Swingie

Čakal som, že aspoň film bude o hviezdičku lepší, než je kniha. Nie, nebol. Dej nie je moc zaujímavý, je to rozvláčené a režisérka si mohla vybrať oveľa zaujímavejšie (a možno že aj podstatnejšie) pasáže z knihy, ale aj tak by to stálo za veľký prd, ako vlastne aj kniha. Jedna hviezdička je za doktora, ktorý je zo všetkých postáv asi najviac sympatický a druhá hviezdička je za chvíle, kedy som sa nenudil pri filme... Určite ho už nikdy nechcem vidieť, tak ako knihu už nikdy nechcem čítať. A ešte som zabudol... veľmi ma vytáčala kamera, ktorá, vlastne ani neviem čo tie pohyby ňou mali vyjadrovať. Mne to skôr pripomínalo ťažké ráno, keď si alkoholik nemôže dať za jeden, za dva, trasú sa mu ruky a nevie poriadne zaostriť. ()

Aquarii

Celkově na mě film působil nudně jak scénářem, tak i hereckým obsazením. Příjemným překvapením byl však závěr se zajímavou myšlenkou. ()

LindaVa

Deprese. Tragedie. Drama. Romantika. Co k tomu říct. Depresivně laděný film, o tom, jak je dnešní svět na hlavu. Knížce nesahá ani po kotníky, přesto musím hodnotit kladně,jelikoz dokud jsem nepoznala knížku, hodnotila jsem pěti hvězdami. ()

baclajean

Fakt, že táto kniha od Coelha nie je až taká bravúrna, ako niektoré iné od tohto spisovateľa, dávala priestor filmovému plátnu, aby dokázal knižnú adaptáciu prekonať - čo sa v drvivej väčšine prípadov napokon nestane. V prípade tohto filmu to bol pokus síce pomerne sympatický, no kniha zostala opäť neprekonaná. ()

hrumsrt

Těžké drama o úvaze nad životem a smrtí. Přestože úvod mi navodil, že bychom snad mohli sledovat osudy věčného sebevraha, tak nakonec jsme dostali daleko světlejší film. Veronika se pokusí zabít, ale přežije vlastně i bez následků, až na to, že se zdravotně odsoudila k jisté smrti, jen neví, kdy přesně to bude. Veronika je pak odsouzena k tomu se s tím vypořádat a postupně se naučit žít naplno. Najde si přítele, který je teda taky případ sám pro sebe, ale společně jim to nějak padne. Když vynechám tu hot sebeuspokojující scénu (ale zároveň hrozný bizár), tak je to snad i příběh o lásce. Finální twist je skvělý v tom, že divák je po celý čas položen v depresi, když tu najednou vlastně z ničeho vyjde světlo. Dokonce i v těch šťastných momentech je pořád tam vzadu ta jistota tragického úmrtí. Parádní závěr! Opět perfektní výkon SMG, která tyhle dramatičtější role zvládá neuvěřitelně! Hodně, fakt hodně, muziky za málo peněz. Nicméně i těch málo peněz se nedokázalo schrastit a snímek celosvětově nevydělal ani 2 miliony $, takže se zastavil na zhruba pětině svého rozpočtu. V tomhle ohledu solidní kolaps... Jako celek obstojné. 60% ()

Gor'seye

Pripomínalo mi to filmy severské filmy (najmä Ingmana Bergmana): blízkosť smrti, psychické problémy, uzavretá komunita. Ale ten záver by Severania takto neurobili :) ()

soltak

Velmi silný příběh s překvapivým koncem. Sarah Michelle i Jonathan předvedli nadprůměrné, uvěřitelné výkony. Knihu jsem sice nečetl, ale po zkončení filmu o tom začínám uvažovat. Poprvé jsem musel film asi po 20 minutách vypnout, ale natolik mě to zaujalo, že jsem si na to udělal druhý večer volno a opravdu to nebyla ztráta času. Opravdu výjimečný film, který doufám půjde do kin?! ()

Šošia

Myslím, že je to zatím nejlepší zpracování knihy, které jsem kdy viděla. Knižní předlohy se s filmy porovnávají vždycky a ani já se tomu neubráním. Zprvu jsem se trošku bála, že ta Coelho myšlenka bude zprasena o blond fiflenu, která neví coby, ale nakonec to vyšlo přesně tak, jak měla působit (a působí) kniha. Na druhou stranu - Veronika má snad jako z Coelho čím dál tím kýčovitějších knížek příběh a poentu, kterou není zas tak těžké pochopit (teda, není to těžké u žádné, ale strkejte to do filmu, pokud kniha nemá daný pořádný příběh). Přesto patří k mým oblíbeným i z toho důvodu, že Veronika má být Coelho vzpomínka na skutečný pobyt v blázinci. Avšak chápu, že kdo asi není zvyklý na Coelho srdceryvné výlevy o osudovosti a o tom, že se "celý vesmír spojí, abychom dosáhli našeho snu", tomu to může připadat jako trapná slátanina. K zpracování a obsazení nemám tedy jedinou výtku, ale mrzelo mě, že se filmová Mary nezeptala Veroniky, jestli v životě dostatečně masturbovala. To by pak ten filmový orgastický výkon byl ještě lépe podložen. ()

Davemix

Poslední dobou mě dramata už moc nebavěj, většinou se to táhne a pointa je dost často nejasná nebo s mnoha otazníky. Tento snímek mě naprosto dostal svou hutnou atmosférou, nečekanými zvraty, skvělým hereckým výkonem hlavní hrdinky, úžasnou hudbou, ale hlavně brilantním koncem, kde mě konečně po dlouhé době donutil film k zamyšlení a proto je potřeba si život užít ! Opravdu mě to oslovilo 90% ()

Blacster

Skvělý výkon Sarah Michelle plus téma které se vždy bere vážně. Film zajímavý po všech stránkách. 4 hvězdy ()

david666

zatím hodnotím za tři, ale možná časem, až se to rozleží, bude hodnocení vyšší. Film má od začátku do konce výbornou depresivní atmosféru, kterou ale sem tam probleskne pozitivní jiskra. Dále tady máme skvělou Michelle Gellar, která opět přesvědčila, že není jen kráskou na ozdobu. Mimochodem i zvolená metoda "léčení" (jak se dozvíme na konci filmu) je zajímavá. ()

punka27

Pre mňa dosť sklamanie, mne by viac vyhovovalo, keby sa scenár držal viac knižnej predlohy a keby hlavná hrdinka bola úplne niekto iný. Sarah Michelle Gellar mi tam proste nesadla.. Ed tiež veľmi nie, ale ten by sa dal prehliadnuť. Kúsok to zachránil koniec, ale keďže sa mi knižka páčila, ale toto nie..., nemôžem inak hodnotiť.. okrem výberu postáv ma sklamal aj časť odohrávajúca sa v liečebni.. no škoda.. možno je chyba aj to, že pri čítaní si vytváram svoje predstavy, ktoré len tak niekto nedokáže zreálniť.. plusy za farebnosť obrazu a možno trochu kameru, aj keď miestami mi pripadala čudná, ale prostredie pekné, mínus tie zbytočne dlhé scény, presne také ako môj komentár :) ()

benda02

Knižní předloha se povedla, ale musim uznat, že film se mi líbil daleko více. Už ten začátek mě očaroval, když Veronika začala vyprávět, jak asi pro ní bude celý život vypadat, proč vlastně chce zemřit, proč nemá cenu žít... Následný děj v léčebně, kde si uvědomuje, že život sice není pohádka, ale že chuť žít je přeci silnější a potom už jen konec, který nemohl být lepší a který zřejmě nikdo nečeká. ()

Venceslao90

Jeden z mála filmů, který vás po jeho shlédnutí nutí intenzivně přemýšlet. Závěrečná pointa skvělá, i když já jí trochu předpovídal. Průběh filmu ale bohužel trochu nudnější. Suma sumárum to ve mně nezanechalo takový dojem jaký jsem očekával, ale určitě to je solidní drama. Gellar to zahrála výborně. ()

najby

Doufám, že to byl režisérův záměr hlavní hrdinku nesnášet, smát se jejímu partnerovi a pochybovat nad úlohou ředitele, abyste si nakonec s pohledem na jídlo z fast foodu řekli: "jo, fakt má cenu žít". Na tenhe film může mít člověk pouze dva názory - absolutní kýčovitá blbost nebo oduševnělá uvědomělost ceny života... zvolím kompromis: kýčovitý způsob uvědomění si ceny života. ()

kverula

Knižní zpracování velmi dobré, filmové však nebetyčná nuda. Životní moudra, která Coelho popsal v knížce se režisérce nepodařila dobře vyjádřit. A že by Veronice lidi v psychiatrické léčebně pomáhali uvědomit si, o čem život je nemůže být řeč. Obzvlášť postava Edwarda se hodí spíše do horroru. ()

girasollle

"Řekla, že není šťastná, ani nešťastná, a proto už nemůže dál. Každý člověk zná rozsah vlastního utrpení a pozná i to, když jeho život naprosto postrádá smysl." P. Coelho ()