Tento dojemný příběh, natočený na motivy stejnojmenného bestselleru z pera Paula Coleha, připomíná, že všichni lidé někdy potřebují v životě druhou šanci. Tváří v tvář svému bezútěšně předvídatelnému životu se krásná a úspěšná Veronika (Sarah Michelle Gellar) rozhodne spáchat sebevraždu. Když se po svém neúspěšném pokusu probudí v nemocnici, lékaři jí sdělí, že předávkování léky jí způsobilo infarkt s nenapravitelnými poškozeními srdce. Veronice zbývá jen pár týdnů života a tak se bez zábran chová a vyjadřuje zcela otevřeně – tak, jak by jí společnost nikdy dříve nedovolila. Veronika ve své otevřenosti nachází úlevu, její mysl se pročišťuje a ona se zamiluje do překvapivě tichého a velmi zajímavého pacienta. Tento mladý muž v ní probudí emoce a touhu po vší kráse, kterou jí může život nabídnout… (oficiální text distributora)

karinakari

Ještě nikdy se mi nestalo, že bych měl husí kůži hned na začátku filmu. Úvodní prolog je naprosto famózní, dech beroucí, upřímný, pravdivý, depresivní. Stejně tak jako výkon Sarah Michelle Gellar v hlavní roli. Nikdy bych do slavné lovkyně upírů neřekla, že jí bůh dal do vínku neuvěřitelně velkou dávku hereckého nadání. Verunka umíračka (jak nazval film můj dobrý přítel) je snímek, od kterého nelze odtrhnout oči a po skončení přehodnotíte svůj život byť jen na chvilku. ()

VerenaLord

Brilantní snímek, velmi mě překvapil herecký výkon Sarah M. Gellar. Úžasný smutný příběh o beznaději a o tom, jak se dá vyléčit nejen pošramocená duše, ale i zlomené srdce a jak navrátit lidskou trosku mezi živé a jak si znovu začít vážit života. Velmi dojemné, poučné a neskutečně krásné - příběhem, herecky i kamerou! ()

denisavary

Deprese ze všech stran...prostředí z psychiatrické léčebny, pokus o sebevraždu..takové filmy nejsou pro mě, přece jen jsem pozitivní člověk...ale tento film měl něco do sebe.. ()

Kingjiri

Naštěstí se nepotvrdily moje obavy, že půjde o filozofickej snímek o hledání smyslu života pro hrstku intelektuálů. Ale jsem trochu zklamanej z toho, že obsah dramatickejch scén a negativní atmosféry nebyl takovej, jak bych si při zvolenym tématu představoval. Nejlepší byla úvodní čtvrtina, která odpovídala mym představám, prostřední část mě občas dokázala pořádně znudit a zajímat mě snímek zase začal až s blížícím se koncem. I když jsem pointu od začátku tušil, stejně se mi závěr i přes svuj přehnanej optimismus líbil. Ještě víc se mi ale líbila pěkná Sarah Michell Gellar a pár hudebních motivů. Lepší průměr na jednu projekci, tři silnější hvězdy. ()

chrispe

Myslela jsem, že už jsem se odnaučila dívat se během filmu na hodiny a dopočítávat minuty, které zbývají do konce. Opět film, který jsem vážně chtěla už delší dobu vidět a od kterého jsem dost očekávala. Pořád jsem si říkala, jestli si předtím nemám přečíst knihu, no... teď už si ji nepřečtu, vůbec mě to neoslovilo. Příběh jako takový je zajímavý, ale v tomto filmu jsem se neztotožnila (ani mě nijak nezaujala) s žádnou postavou a to je pro mě konec. Vše se mi zdálo příliš ploché, do Veroniky jsem neviděla, vlastně ani do Eduarda, nebo do doktora či nejstarší pacientky. Ten film prostě jen prošel kolem mě a nic ve mně nezanechal. ()

Lucas87

Celý film táhla perfektně Sarah Michelle Gellar spolu s jejími názory na konzumní společnost a úžasný byl také David Thewlis v roli psychiatra jenž použil zajímavou metodu jak přinutit někoho si vážit života. ()

Gixian

Očekával jsem víc. Je to natočeno takovou přehnaně neosobní formou, která mi zcela znemožnila sžít se s hrdinkou nebo kýmkoliv jiným kdo se ve filmu objeví. ()

kondor77

Film je natočen podle románu jednoho z nejpřeceňovanějších romanopisců moderního věku. Naštěstí se vyhýbá hospodské filosofii autora a jde si svou příjemnou melodramatickou cestou. A když Vás na té cestě doprovází krásná a dobře hrající Sarah Michelle Gellar, uvědomíte si, že cesta je cíl. A tímto moudrem se s Vámi loučím. Váš Paulo Coelho. ()

lubomir91

Užasný film, až na ten začátek.....chce spáchat sebevraždu,oni ji zachrání a pak ji řeknou že stejně umírá.....celkem ironie...ale jinak ten film stál za to ()

markotter

Kromě úvodní a závěrečné 15-ti minutovky se tam nic zvláštního nedělo - vlastně to bylo takové nanicovaté. Některé postavy tam byly jen jakoby do počtu, aby vyplnily tu bezduchou část točící se kolem života v ústavu (pardon Villetě). Na druhou stranu Sarah M.G. ukázala, že nemusí nutně hrát jenom v hororech a teenagerovských filmech (což už vzhledem k jejímu věku moc nejde) a že se na to dá docela koukat. A David Thewlis se tvářil přesně tak unyle (takhle se asi tváří psychiatři...:-), jako v Nestoudníkovi - až ho začínám podezřívat, že se jinak tvářit neumí. ()

MELODY

Zastihla mě obvyklá bolest kniha kontra film. A je mi líto, před mnoha lety přečtená kniha byla podstatně lepší. ()

filipes.lu

Klenot mezi novějšími filmy. Měl jsem strach, jelikož předloha je dokonalá, že se film zase zmrší a budu jenom naštvanej. Ale...překvapení. Nejenom, že jsem si Veroniku skoro přesně takhle představoval, ale výkon Sarah mě srazil do židle. Jistě, bez znalosti předlohy můžou divákovi utéct jemné nitky, které snad ani bez nápovědy nejdou prokouknout, ale tvůrci se jim tak šikovně vyhnuli, že to filmu neublížilo. Scéna s klavírem je jedna z nejsilnějších vůbec a atmosféra z filmu teče přímo z obrazovky hezky pod vaše nohy...pro mě jednoduše BRAVURNÍ! ()

mira.l

Nóóó..... Knižní předlohu jsem čet někdy v roce 2003, stejně jako další asi 4 knížky od Coelha, a musím říct, že jsem si z něj odnes jeden dojem: jeden z nejpřeceňovanějších spisovatelů současnosti, nevím, proč jsou z něj (skoro) všichni tak vyndaný, na mě ty jeho knížky nějak extra nezapůsobily ani jedna, nepamatuju si z nich vlastně nic. Vlastně jedno jo. Název 11 minut je odvozen od průměrné doby pohlavního styku....nebo tak nějak to bylo. Z čehož vyplývá, že jsem od tohohle filmu nic moc nečekal, k čemuž přispělo i to, že z asi 3 dosavadních filmů se S. M. Gellar mě tak nějak zaujaly jen Velmi nebezpečné známosti, ostatní mi nějak nesedlo (čímž ovšem nechci říct, že bych proti ní něco měl). Dokonce jsem měl jako záložní variantu pro případ, že bych to vypnul, připravený asi hodinový koncert Anety Langerové. No a dopadlo to tak, že Aneta holt počká:). Vyklubal se z toho velice zajímavý příběh s velice dobrým ... ne, vlastně asi skvělým výkonem hlavní představitelky a koneckonců je možná i dobře, že si z tý knížky prd pamatuju, protože tohle se mi líbilo jakože dost. V kontextu příběhu mi jen malinko vadilo to, že vlastně nevíme, kdo ji našel v jejím bytě po neúspěšném pokusu o sebevraždu, pokud jsem si všimnul, s rodiči se zrovna dvakrát nemusela a o nějakém příteli tam taky nepadlo ani slovo. Ale to je jen drobná vada, jinak bylo velice příjemné sledovat tu postupnou proměnu člověka, který je rozhodnutý se zabít, ve člověka, který našel zpřízněnou duši a začíná si vážit života. ()

Jaxx84

Nejlepší lék je vědomí života. Můžete vůbec někomu dát větší dar, než možnost, aby si uvědomil, že každý den je zázrakem?... Působivé, citlivé, dojemné. Pro tyhle filmy stojí za to hledat a hledat, třeba na CSFD. 8/10. ()

TheRay97

Na to, že se jedná o příběh z prostoru léčebny, patří snímek mezi ty slabší co se zajímavosti týče. Ano, má svoje poslání a svoje kouzlo, ale napínavosti bohužel nebylo dodáno. Velmi respektuju Paula Colha jakožto vynikajícího spisovatele s podstatou a darem sdílet to, čeho se lidé snaží dosáhnout, ale nedovedou si to přiznat. Proto si myslím, že filmové zpracování mohlo být natočeno o něco lépe. I tak se jedná o kvalitní film s předáním knižní otázky života a smrti. ()