Tento dojemný příběh, natočený na motivy stejnojmenného bestselleru z pera Paula Coleha, připomíná, že všichni lidé někdy potřebují v životě druhou šanci. Tváří v tvář svému bezútěšně předvídatelnému životu se krásná a úspěšná Veronika (Sarah Michelle Gellar) rozhodne spáchat sebevraždu. Když se po svém neúspěšném pokusu probudí v nemocnici, lékaři jí sdělí, že předávkování léky jí způsobilo infarkt s nenapravitelnými poškozeními srdce. Veronice zbývá jen pár týdnů života a tak se bez zábran chová a vyjadřuje zcela otevřeně – tak, jak by jí společnost nikdy dříve nedovolila. Veronika ve své otevřenosti nachází úlevu, její mysl se pročišťuje a ona se zamiluje do překvapivě tichého a velmi zajímavého pacienta. Tento mladý muž v ní probudí emoce a touhu po vší kráse, kterou jí může život nabídnout… (oficiální text distributora)

StinkingPooh

Zajímavý námět, ale asi od půlky příběhu začne být jasné kam příběh směřuje a bohužel jsem vytušil i konec. Přeslazený konec filmu dost uškodil. Když už z toho chtěli udělat takovou lovestory, tak proč nezůstal konec otevřený.. ()

ProfChudak

Moja najobľúbenejšia coelhovka. Silný príbeh o tom, čo vlastne znamená život, o tom, že každý deň je novým zázrakom na pozadí boja normálnosti a bláznovstva. S obsadením postáv som bol veľmi spokojný – Sarah M. Gellar i Jonathan Tucker sa výborne zhostili svojich rolí. Čo ma trochu sklamalo (a za čo som dal menej hviezdičiek) sú občasné hluché miesta a nevyužitie celkového potenciálu, ktorý príbeh ponúka. Už to jednoducho nie je to strácanie dychu, ako pri knihe a priznám sa, že som sa niekedy trochu nudil. ()

kolodej1

v tomto případě absolutně nerozumím vysokému hodnocení. Film si mě nedokázal získat, vtáhnout mě jakoby do sebe, Sice měl vzbuzovat velké emoce, ale u mě se to nějak nepovedlo. Nevím, třeba je chyba ve mě. Co mi vadilo konkrétně? Předvídatelnost děje. Už někdy ve třetině filmu jsem tušil, co že se stane s tím nemluvným hochem, kdo se o to postará a jakým způsobem, to bylo velmi průhledné. Dále mi vadily naprosto nevěrohodné dialogy, kdy se dvě pacientky mezi sebou zcela vážně baví jako dvě filozofující básnířky. I když to autor tak jistě nezamýšlel, tak to bylo k smíchu. Docela jsem se musel nutit, abych to vůbec dokoukal. Závěr tedy sice překvapivý byl, ale jen za cenu toho, že rozuzleni bylo zcela nesmyslné a nereálné, což bych v případě, že se nepohybujeme v žánru fantasy, neočekával. Bylo to slaboučké. Za tóny klavíru 30% ()

kamikk

Léta jsem zápasila se svými city, protože jsem měla strach ze smutku, utrpení, samoty. Od počátku jsem věděla, že skutečná láska je nade vše a že je lepší zemřít než přestat milovat. ()

BoKo_CzT

Je príjemným prekvapením, že si filmový tvorcovia povšimli diela Paula Coelha. Dúfam, že je to iba začiatok v celej rade ďalších dramatizácií. Mimochodom začiatok celkom zdarilý. Sarah Michelle Gellar bola v roli Veroniky veľmi charizmatická. ()

Kozlowski8

Veronika se rozhodla zemřít a spolykala prášky. Jenže to nevyšlo. Probudila se v soukromém psychiatrickém zařízení s tím, že má nezvratně poškozené srdce a pár týdnů života... Čekal jsem čistokrevný doják o umírání a užívání si posledních dnů a týdnů. To se vlastně i dělo, ale do toho se přidává ještě další vrstva příběhu, točící se okolo podivného šéfa léčebny a fungování celého zařízení. V tom případě si ale myslím, že se nabízelo pojetí vyhrocenější, komplikovanější, s větším drajvem a razancí a hlavně psychologicky a emotivně vypjatější, což předpokládám předloha Paula Coelha i nabídla. 65%. ()

Koffe

Film o jedné ženě, která už nadále nemohla snést stereotypní a předem předvídatelný život, tak se rozhodla skoncovat s ním, jejím štěstím bylo to, že se jí to nepodařilo a v psychiatrické léčebně postupně poznává, že život dokáže být krásný a nepředvídatelný a že stojí za to žít ho.Hezký film o objevení sama sebe, jehož největší výhodou je Veronika v podání křehké a ztrápené Sarah Michelle Gellar. ()

amaretto

Někdy se člověk zaplete do tenat tohoto světa, pavučiny budoucích depresivních vizí a absurdnosti existence až přetrhne svoji "pupeční šňůru", jenž mu dodávala vůli žít. Veronika však za zvláštních okolností opět nachází význam života. Paradoxně v momentě, kdy se dotkne smrti. Z působivé symfonie hudby, myšlenek a obrazů tak režisérka staví subtilní příběh, který není o bláznech, ale pouze o lidech, kteří hledají svoji přetrženou pupeční šňůru. ()

freywar

uzasny film ja sis cetl knihu od paulo coelho ,takze jsme spis ocekaval tento film ze zatajenym dechem a muzu rict vyborne s filmovana kniha uzasny herci ,jen mala skoda ze zcela opomenuli duchovni stranku ktera je v knize nicmene to je mala vytka ikdyz jsem se tesil jak znazorni astralni cestovani nakonec ho zcela vypustili no nevadi jak rikam uzasne jsem jim to povedlo kloubouk dolu jan tak dal za me deset hvezdicek z peti ()

Jartian

film se snaží o něco, na co ani zdaleka nedosahuje. Pokus o umělecké dílo vyustilo ve velenudnou poetickou sračku (omlouvám měkoušům za poněkud drastický vyjádření) ničím vyjímečnou, ničím zajímavou. ()

Matt2626

Začiatok filmu je doslova dokonalý. Bolo to ako vtiahnutie do inej reality. Neskutočne ma pohltil a vnímal som ho každou bunkou tela (téma a žáner mne veľmi blízka). Mne osobne tam Sarah Michelle zapasovala priam neuveriteľne. Bohužiaľ, stredná pasáž snímku trochu stagnovala, mala lepšie ale i horšie chvíľky. Jonathan Tucker bol pre mňa herecky úplne od veci a degradoval celý film o patro níž. No a záver (nakoľko som nečítal knihu) sa vracia do svetlých koľají famózneho úvodu a opäť berie dych autenticitou a scénickým zrežírovaním. Dobrý soundtrack a krásna klavírna hudba ako bonus. APROPO: Debilné komentáre typu "Veronika mala zomrieť" alebo "Veronika ma nasrala" sú úplne od veci a netreba si ich všímať :) ()

matthew_tv

Celý čas som čakal, kedy prijde ten zvrat, kedy to už prijde, tá scéna, ktorá ma človeka zaujať... Neprišlo nič,a celý film na mňa pôsobil nudne, zaspával som pri ňom, nič sa tam nedialo ... Záver môže byť chápaný ako pekný, no vedel som to už v desiatej minúte, čo sa stane...Veronika chorá nie je, je to len nový spôsob liečby toho doktora... Film ma vôbec nezaujal, ani herci neboli nič moc, no dávam aspoň jednu hviezdičku... ()

Unrealik

Za závěr 2 hvězdičky. Film mi přišel nudný. Tedy až na posledních cca 5 minut. Jinak je fajn, že tu hraje Buffy, horší je, že vypadá staře, aspoň oproti době, kdy zabíjela upíry.:) ()

Dr.dogous

Božská Sarah Michelle Gellar, chlapovi po padesátce se líbí každá mladá dívka. A ona se rozhodla zemřít. Souhlasím, není nutné si prodlužovat mládí, ale nejlepší léta ano. Inu nerozvážné mládí. 75% ()

Neel

Čekala jsem nudnou psychologickou hovadinu, ale skutečná podoba mě hodně překvapila... Konečně film, ve kterém se něco vypráví, který se snaží něco říct... I lehce stárnoucí Sarah dokazuje, že nezůstane jen tou prsatou blondýnou, co prohání příšerky po hřbitovech, ale umí přesvědčivě zahrát i tohle. Tleskám. ()

Simononer77

Veronika by proste nemohla padnúť do mužských rúk. Knížka je dosť filozofická a prakticky nezfilmovatelná (a tiež lepšia, ale o tom pomlčíme) napriek tomu sa film podaril. Jemná, stíšená atmosféra sa podobá atmosfére Trhlín a omamuje tak, že si v podstate nevšimnete, že sa celý film nič podstatné nedeje. Ps: The Velvet Underground- After Hours ()