Tento dojemný příběh, natočený na motivy stejnojmenného bestselleru z pera Paula Coleha, připomíná, že všichni lidé někdy potřebují v životě druhou šanci. Tváří v tvář svému bezútěšně předvídatelnému životu se krásná a úspěšná Veronika (Sarah Michelle Gellar) rozhodne spáchat sebevraždu. Když se po svém neúspěšném pokusu probudí v nemocnici, lékaři jí sdělí, že předávkování léky jí způsobilo infarkt s nenapravitelnými poškozeními srdce. Veronice zbývá jen pár týdnů života a tak se bez zábran chová a vyjadřuje zcela otevřeně – tak, jak by jí společnost nikdy dříve nedovolila. Veronika ve své otevřenosti nachází úlevu, její mysl se pročišťuje a ona se zamiluje do překvapivě tichého a velmi zajímavého pacienta. Tento mladý muž v ní probudí emoce a touhu po vší kráse, kterou jí může život nabídnout… (oficiální text distributora)

Phoeniyx

Když jsem tohle dneska pustil rodině tak mě málem zastřelily nemají rádi složitější filmy. Mě osobně se to velmi líbilo bylo to smutné ale krásné a je to i příběh který se mě dotýká protože jsem něco osobně pocítil. ()

DrahciiiRe

Nejprve jsem četl knihu, takže u filmu jsem si připadal ochuzen o část děje + už jsem věděl, jak to dopadne. Nicméně mě film bavil, zaujal, zpracování je moc pěkné, Sarah Michelle Gellar zahrála perfektně. A vlastně to není vůbec depresivní film - je to to nejoptimističtější, co vás má nakopnout vpřed. ()

Kubin...

Jeden z mála filmů, co je do značné míry natočený téměř celý podle knížky. Jelikož sem prvně četl knížku, tak sem jako vždy bál že to bude jen stručný výtah, ale film mě pěkně překvapil. Jediné co fakt podělali, ale to je asi prostě tím, že to točily američani je v tom, že původní děj se celý odehrává v bývalé Jugoslávii na území dnešního Slovinska. Z toho tam zbylo poze to, že Veronika má slovinské předky a jinak se celý děj odehrává v americe. Ale jinak zpracování filmu pěkné, a hlavní role Sarah Michelle opravdu přesně sedla. Sem taky rád že se film povedl z důvodu , že Paolo Coelho je podle mě v dnešní době jeden z nejlepších spisovatelů (tedy až na knihy o Bohu, andělích atd.). ()

rossoneri23

"Šialenstvo je neschopnosť vyjadriť vlastné myšlienky. A preto sme všetci menší či väčší blázni." "Buď ovládame myšlienky alebo ovládajú myšlienky nás." (hop alebo trop :) "Uvedomenie si života" (záver) Nie je to "klišé romantika" ani "pozitívne kecy", má to v sebe viac, film o uvedomení si života, čo pri troche šťastia funguje :) ()

qwentin

Po přečtení knihy mistra Coelha jsem se na tenhle film podívat nechtěl jen z jednoho důvodu...jednodušše proto, abych si nezkazil zážitek. Nicméně moje zvědavost mi nedala spát a po několikadenním váhání, jsem se na to s lačností vrhnul. A výsledek? Paráda. Skvělá režie, fantastická hudba a nakonec i ta Michelle, které jsem se fakt bál, zahrála skvěle. To, že kniha byla lepší, říkat nemusím, ale díky Emily Young byl i film lahůdkou... ()

RoyBatty444

Príbeh o zmysle života, ako to v Coelhových poviedkach býva. Veľmi citlivo stvárnené postavy, natočené a taktiež zafarbené príjemnou hudbou. Napriek počiatočnému depresívnemu tématu sa dej posunie do pozitívneho vnímania okolia. Nie vždy život nadelí rozuzlenie ako je prezentované vo filme, ale celkovému odkazu to veľmi prospelo.Film je ponurý, ale ako všetky Coelhové poviedky veľmi pozitivistický. Aj keď ponúka dosť priestoru na zamyslenie mne nešiel až tak pod kožu. ()

revere

Předlohu jsem nečetl. Coelho mi nepřijde jako dobrý spisovatel. To, co jsem od něj četl, byly pokusy víceméně známá psychologická schémata obalit příběhem živých lidí. Ale ti lidé živí nebyli, příběh nic nepřidával a vyprávění bylo chudé především jazykově, ale i emočně. Ta Coelhova zřejmě upřímná snaha vytvořit něco moudrého a hlubokého vyznívá toporně a naivně. Zatím jediné mně známé filmové zpracování jeho knižní předlohy však autora překonává ve všech směrech. Po všech stránkách dobrý film. ()

robbez

Cítím v tom příliš vykalkulovanou romantiku, což také podtrhuje nečekaný happy end. Myšlenka, že ztracenou touhu po životě lze probudit v bezprostřední blízkosti smrti, je ale zajímavá a má něco do sebe. ()

Kivis

Jako knížka k letnímu relaxování u bazénu může Veronika asi docela dobře fungovat, ale na strhující nebo alespoň neotřelé filmové zpracování tenhle příběh podle mě nemá. Hlavní poselství tohoto díla jsme už slyšeli, viděli, četli nesčetněkrát, a troufnu si říct, že ve většině případů v originálnějším provedení než přináší Veronika. Navíc finální scéna poněkud odporuje logice. Jen velmi lehce nadprůměrný film, a pokud nejste ze S.M. Gellar pokaždé stejně očarovaní jako já, odmyslete si od mého hodnocení jednu hvězdičku. To pro mě vlastně byla nejsillnější linka - S.M. Gellar a skutečnost, že nedostala víc příležitostí v podobných nebo ještě lepších filmech a rolích. Smutnil jsem nad tím prakticky celých 100 minut. ()

SantaCruz

Ooouuuu, tak to byly slušné zimomriavky. Kdysi (2007?) jsem byl na promoci a jedna věc mi utkvěla v paměti. Nic jiného si nepamatuji, ale proslov pana rektora (děkana-nevím) na mě zapůsobil. Vlastně jsem s ním absolutně nesouhlasil a ujistil mě v mém vlastním přesvědčení. Proslov zněl v duchu, že nejlepší náplň člověka v životě je studium vysoké školy a to doslovně! Ve mě to v tu chvíli začlo bublat, asi pan děkan zapomněl kdo mu asi vyváží popelnice. Žít a nechat žít. ()

Pavlo

Televizne spracovanie filmu, ktore vsak neuskodilo a hlavnu pointu krasne a ucelene zobrazilo. Kvalitne nakruteny film na zaklade knihy Paula - bude to dalsia jeho kniha, po ktorej teraz siahnem. ()

Komny

Jedním dechem nemám co dodat,nikdy bych neřekl že Sarah Michelle Gellar dokáže takto zahrát postavu. Jsem ohromen. Vždy jsem ji bral jako dvojkovou herečku, ale tímto filmem mě překvapila a hodně povýšila Filmu dávám 95% ()

demostheia

"If you had a second chance at life.. what would you change?" tuto větu si říkám pořád a mám na ni i neskutečné množství odpovědí.. "Většina lidí, kteří se pokusí o sebevraždu to budou zkoušet do té doby, dokud neuspějí." to je pravda.. hodně krát jsem si říkala, jestli to má vůbec cenu zůstat v tomto světě a trápit se - no a zatím se stále držím a přežívám.. Tento film mě naprosto dostal.. ()

tommyt

Vyborny film - jednoznacne pathviezdickove hodnotenie, skvela Sarah M.Gellar, vyborne doplnena ostatnymi postavami...Putavy pribeh, skvela myslienka a rada do zivota......zi kazdy den svojho zivota tak, akoby ten den bol zazracnym.... Vrelo odporucam vsetkym, ktorí oblubuju filmy s hlbsou myslienkou a odkazom..... Skoda len, ze som necital aj original od Coelha, preto neviem posudit, nakolko sa film lisi od knihy....ale vzhladom k tomu, ze vacsinou kvalitny film vychadza z este kvalitnejsej knihy, urcite si ju zadovazim.... A tento film si pozriem kedykolvek este raz...... ()

calisto

Aj nesplnené sny môžu človeka uväzniť do seba, a prerásť mu často až cez hlavu. Film odrzadľujúci postoj a boj sám so sebou a niekedy aj prehry. Ale je ťažké ísť ďalej a však nie je to nemožné stačí mať dôvod prečo žiť. A mať s kým si život vychutnávať akoby každý deň bol zázrak. Azda zamyslenie nad svetom a ľuďmi, veď každý z nás je blázon či menší alebo väčší. ()

foxxxxy

Zaprvé, Paolo Coelho je jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Zadruhé, jeho kniha ,Veonika se rozhodla zemřít' je pro mě srdeční záležitostí - (my the most precious book) =). Jediné, co musím říct, je, že jeho příběhy se zkrátka nedají filmovat - protože příběh vyzní naprázdno. Je tomu tak i zde. Jako samostatný film to bylo ucházející, ale jako předělaná kniha to byl propadák, fiasko. Hrozně se bojím Alchymisty, protože ten se taky natáčí. Nevím, co to do Coelha vjelo, že prodal autorská práva na film. Nevím, co si o tom myslet. Zklamání... ()

Mybe

Od Veroniky som čakal veľa a preto ma pomerne sklamala. Keď som sa na konci zamyslel nad celým filmom, vyšlo mi z toho, že sa vlastne jedná o zaobalenú romantickú pomádu. Zaobalenú na pohľad! Celá ta Veronikina revolta voči vonkajšiemu systému, či životu samému i prostredie psychiatrickej liečebne sa postupne, ako sa film vyvíja, stávajú až príliš vyumelkované a pofidérne. Takmer ničomu z toho som neveril- až na Eriku Christensen, jediný svetlý moment tohto filmu. Sarah Michelle Gellar sa mi hodí možno tak do Daniely Steelovej, rozhodne nie do serióznej psychologickej drámy. Jej utrpenie ma fakt otravovalo. ()

LittlePrince

Sarah Michelle s fascinujicim charisma tak zranitelne a ztracene divky, se odloucila od trapnych teenagerovskych roli a predvedla emotivni koncert s necekane kvalitne doplnujicim Jonathanem Tuckerem. Uz jen fakt ze v tomto filmu hraje David Thewlis je jistotou kvality.Svetem utopeni Romeo a Julie nachazi svůj vysneny konec, ktery svou neuveritelne jemnou ale pritom tak půlsujici zaverecnou pasazi, strká do kapsy veškeré rádoby strhující finále. Půvabné, jemné, ale o hvezdicku ménně, kvůli někdy zbytečně zdlouhavým pasážím. PODOBNE FILMY: Svet podle Lelanda ()

sioned

Film se mi líbil moc,ale z velké části to bylo tím, že knihu miluji a ve filmu pak vidím to co chci. Běžný divák to tam ale víceméně nemá šanci najít. Sarah se mi jako Veronika moc líbila, ale role Edvarda mohla být podána a zahrána lépe. Jinak dle mého soudu hlavní myšlenka knihy (teda alespoň ta co přišla nejdůležitější mě) tady prostě schází... ()

Lilith-ell

Škoda, pouštěla jsem si tenhle film s rozechvělým srdcem.., ale necítila jsem ani zdaleka tu atmosféru, kterou vyvolává kniha. Možná to na můj vkus bylo moc "poameričtěný". Tři hvězdičky spíše za předlohu. ()