Tento dojemný příběh, natočený na motivy stejnojmenného bestselleru z pera Paula Coleha, připomíná, že všichni lidé někdy potřebují v životě druhou šanci. Tváří v tvář svému bezútěšně předvídatelnému životu se krásná a úspěšná Veronika (Sarah Michelle Gellar) rozhodne spáchat sebevraždu. Když se po svém neúspěšném pokusu probudí v nemocnici, lékaři jí sdělí, že předávkování léky jí způsobilo infarkt s nenapravitelnými poškozeními srdce. Veronice zbývá jen pár týdnů života a tak se bez zábran chová a vyjadřuje zcela otevřeně – tak, jak by jí společnost nikdy dříve nedovolila. Veronika ve své otevřenosti nachází úlevu, její mysl se pročišťuje a ona se zamiluje do překvapivě tichého a velmi zajímavého pacienta. Tento mladý muž v ní probudí emoce a touhu po vší kráse, kterou jí může život nabídnout… (oficiální text distributora)

..Lucas..

Velmi zajímavý námět a také dobře natočený. Sarah Michelle je skvělá, spolu s Melissou Leo hrají opravdu skvěle. Celý Veroničin pobyt v blázinci je celkem depresivní, ale dobře se do jejího života dokážete vcítit a možná i pochopit, proč to všechno udělala. A když jí už nezbývá moc času, najde naději a tak jí alespoň přejete tu chvilku štěstí... ()

swed

Touto adaptací jsem si jen potvrdil moji domněnku - Coelhova tvorba se pro film prostě nehodí. Režisérka "Veroniky" si to evidentně nemyslela, proto vznikl snímek, který je naprosto zbytečný. Tam, kde autor knihy popisuje duševní rozpoložení hrdinky, se tvůrci filmu neohrabaně přesouvají z jednoho obrazu ke druhému, bez nějaké snahy vysvětlit to, jak se pacientčin náhled na život postupně vyvíjí - vyprávění tak vyznívá šablonovitě a nepravděpodobně. Režisérka se evidentně bála jakékoliv invence, proto jsem byl svědky neskutečné nudy, v níž většina dialogů působila vyumělkovaně, a co je nejhorší - ideově prázdně (což je u zpracování předlohy, která si zakládá na myšlenkových impulzech, fatální nedostatek). Takhle by se dalo pokračovat donekonečna (hrubě načrtnuté postavy, které jsou v příběhu jen do počtu; neschopnost vytvořit zajímavější okamžik; nevyrovnané herectví SMG…). S výjimkou prvních 15 minut není téměř o co stát. 4/10 ()

togaf

Nápady tenhle film jen srší, ústřední trojice postav (alespoň pro mě to byla trojice) je skvělá. Trochu mě mrzí, že nedostal víc prostoru psychiatr. Co mě ale vážně hodně s*alo byly rádobyexistenciální kecy. Že by pozůstatek z knižní předlohy "filosofa" Coelhoa? ()

dawe04

Knižní předloha se mi zatím nedostala do rukou, přesto se dá docela odhadnout, co filmové Veronice chybí. Veronika se rozhodla umřít. Sere jí totiž celý svět, od rodinných stereotypů až po módní průmysl. Příběh se točí kolem myšlenek hlavní postavy, která pátrá po smyslu a spravedlnosti života. Sarah hraje slušně, leč ony myšlenky a pocity se promítají jen tak zběžně a Veronika se rozhodla zemřít tak nakonec nabízí nepříliš strhující melodrama. ()

hygienik

Mne sa táto adaptácia knihy nepáči. Knihu milujem, pre je pokojnú atmosféru a výroky, ktoré v texte pôsobia ako skutočné pravdy, na ktoré človek doteraz neprišiel. Vo filme občasné doktorove frky pripomínajú skôr poúčanie pani učiteľky. Film pôsobil celý čas skôr nepokojne - dynamicky (možno zbytočne častým strihom, alebo veľkým množstvom záberov vo veľkom detaile). Jeho dej sa na rozdiel od knihy neposúva dialógmi, ale strihom a zábermi kamery. Logicky nám režisérka preto nemohla sprostredkovať toľko potrebných detailov na vcítenie sa do postáv, ako Coelho v knihe. A tak sa niektorých epizód, len povrchne dotkla (prednáška o súfizme, hra na piáne vo dvojici Veronika Eduard a z toho vyplývajúce ich vzájomné ovplyvnenie sa). Film sa aj napriek tejto "povrchnosti" dá dobre pochopiť a sprostredkuje nám rovnako silným spôsobom ako jeho predloha ústrednú autorovu ideu. ()

Eldrick

Je chvályhodné, že se S. M. Gellar rekrutovala (narozdíl od svýho starýho) z přiblblých teenage rádoby-romantických komedií do vážnějších dramat, ale tohle je jedním slovem nuda. Postava Sarah Michelle Gellar, Veronica, má život na hovno, tak se pokusí spáchat sebevraždu, ale bohužel se jí to nepovede, skončí v blázinci, kde jí řeknou, že stejně brzo umře, protože si pokusem o sebevraždu zkurvila srdce. Ve cvokárně potká podobně postiženého Jonathana Tuckera, s kterym to dá dohromady... blablabla ()

jhr

Nádherný film z dokonalou Sarah Michelle Gellar, vše je tak strhující a jasně směřující k nezadržitelnému konci, že i v jakékoliv šťastné chvíli nemůžete přestat myslet na to co se blíží, závěr mě jednoznačně šokoval a musím říct, že patří mezi nejkrásnější, které jsem kdy viděl. Neopakovatelně sugestivní zpracování dodává tomuto filmu něco co jiné podobné nemají, a to lidský rozměr který každého alespoň trochu citlivějšího člověka dokonale pohltí. Tím nejdůležitějším je, jak skvělé obsazení tak i vše ostatní, od scénáře po režii. Tento film je jednoznačně naprosto nezapomenutelná záležitost. ()

applause

Velmi silný a dojemný film, který mě zasáhl a přiměl mě se zamyslet, že opravdové tajemství spočívá v uvědomění si života. Uvědomění si toho, že život je zázrak. Je to dar, který nám byl dán a měli bychom si ho vážit. Měli bychom si užívat každého dne, jako by byl tím posledním, protože nevíme, kdy bude pozdě. ()

kombajn

Skoro dokonalý film! Čekal jsem pravda něco daleko drsnějšího nakonec, ale stejně musím pochválit kameru i hudbu. Drsnější verze českých Tajností... ()

Necron

z tematu se dalo vydojit imho mnohem vice (dramaticnost, pribehy vice postav v ustavu atd). primocara, predvitatelna nuda az do konce ...zvrat, ktery kdyby nebyl tak nechutne optimisticky a zivotabudivy, dostalo by to mozna + navic. radiohead na zacatku ost byl idealnim tahem, ovsem overdose scenka uz snad hur udelat nesla. koma script ukradeny. herecke vykony nikterak prekvapive, ikdyz david thewlis se mi libil. vyssi nez prumerne hodnoceni bohuzel neni na miste. ()

HappySmile

Sarah Michelle Gellar zahrála svou roli na jedničku. Bohužel tempo vyprávění příběhu bylo tak vražedně pomalé, že výkon hlavní hrdinky byl nakonec divákovi úplně jedno... ()

Caminzind

Režisérka s hudebním doprovodem se z Veroničina příběhu snaží ukvedlat téměř shakespearovské veledílo. Byť má film svoje kvality, stále jde jen o prvoplánové melodrama pro náctiletá emo-srdíčka. Ocenil jsem pár (asi 2-3) zajímavých mouder z úst ryze románové postavy léčitele duší, ale nemohu se zbavit dojmu, že Coelho snad bere inspiraci pro své knihy z hollywoodské dílny. Prostě jižan. A prostě tak trochu telenovela. 62% Sarah je mírně okouzlující, ale nějak nevím... umí nebo neumí ona hrát? V každém filmu je furt stejně duchem mimo, jakoby se hlavně soustředila na ten svůj výraz. ()

Marqta

Hodně zajímavý film s krásnou melancholickou , ale ne beznadějnou atmosférou. První třetina je skvělá, ale potom se to trochu zasekává- nicméně konec je úžasný. Jen trochu mi vadilo, že celkové pojetí je lehce nadsazené- možná by se dalo říct více poetické/ naivní- než by kdy realita mohla být- ale když si člověk řekne, že to bude brát jako součást filmu ( jako celku) a nebude se "rýpat" v reálnosti- tak myslím není na tomhle filmu nic co by se vysloveně nepodařilo, nebo co by shazovalo celkový dojem. Hudba je další věc, kterou musím rozhodně vyzdvihnout a v neposlední řadě Sarah M.Gellar a Jonathan Tucker. Hodně váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami. Nakonec dám ale 4 za to jednoduché, ale přesto krásné poselství na závěr a připojuji citáty z filmu:----"Naše společnost zastává názor,že se musíme cítit šťastni. A pokud nejsme šťastni, jsme zoufalí a celý život nás bolí.."---- "Nauč se přemýšlet tak, jak přemýšlí lidi kolem tebe a projdeš vším."---- ()

Aljak

Začiatok skvelý, koniec skvelý . Ale tá monotónnosť, ktorá sa tiahla celým filmom bola pre mňa doslova utrpením - a všetko to ešte násobila tá jednotvárna klavírna hudba v pozadí. Ústredná myšlienka bolo krásna, a hlavne to čo bolo povedané na konci. Veronika sa rozhodla zomrieť, ale počas toho umierania si začala ceniť život - aj keď jej život sa už chýlil k rýchlemu koncu. Mám z toho ale zmiešané pocity, lebo kompletné dianie v liečebni bolo ťažkopádne a nevýrazné. Takže keď to tak celkovo zhodnotím, tento film ma tak trošku sklamal - hlavne tým jednotvárnym spracovaním. Ale určite to má aj pozitíva - a to najmä skvelú Sarah Michelle Gellar v hlavnej úlohe a samozrejme to záverečné posolstvo. ()

Martin741

Film o tom, ze clovek si ma uzivat kazdy jeden den a zit tak, aby splnil toto : Vivre si comme vous devez mourir demain et travaileez si comme vou viviez eternellement. 80 % ()