Ledové království

• slovenský

Ľadové kráľovstvo

Animovaný / Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 102 min

Ach, jak daleko jsme se od dob Sněhurky dostali: od ozdobných nečinných doplňků v hezkých šatech po trojrozměrné chybující protagonistky, od bezúčelné nevěrnosti originálu k chytré promyšlené hře s žánrovými klišé, od nesystematického zapracování hudby k výrazněji muzikálové formě, od panákovitých princů bez charakteru k dvojakým grázlíkům s temnými politickými motivy, od okázalého předvádění animačních schopností k podřízení vizuální stránky příběhu, od spásných romantických hrdinů k obyčejným smradlavým klukům posedlým anální láskou ke zvířatům a tvrdým předmětům a od nepochopitelně rozjuchaných zvířátek k vedlejším postavám, které by směle mohly zaskakovat za Chuckyho (sry, Olafe, ale při pohledu na tebe mi hrůzou mrznou bradavky). Jak tak na těch dvanáct disneyovských princeznovek koukám, říkám si, že ačkoli minulost skutečně nemá nouzi o sračky, vlastně se na budoucí počiny docela těším. Tak jo, Disney, nezklamte mě.(20.8.2014)

Jedna princezna obdařená magickou mocí, jež jí umožňuje vládnout sněhovými silami a kouzly, její sestřička, jeden trůnuchtivý princ a jeden ňouma se srdcem na správném místě, k tomu sob, který svým chováním připomíná spíše psa než soba a jeden oživlý mluvící sněhulák. Zajímavá sestava zajímavých a v kreslených Dineyovkách neokoukaných hrdinů ale bohužel ještě nezaručuje absolutní dokonalost. Film jako takový je to zajímavý, velice dobře koukatelný a dokonce ani nenudí, ale nejednou jsem měl pocit, kdy jsem si říkal sakra, tohle už tu někdy bylo. Bylo to hlavně u písniček, obzvlášť jedna písnička mi připomínala svou melodií písničku z disneyovského Herkula. Ono je asi těžké psát a vymýšlet pro ty Disneyovky pořád nové a nové songy, a tak je jasné, že se sem tam budou nějaké melodie vzájemně podobat, ale přece jen tohle pro mě bylo docela rušivé. Jinak se mi ale tenhle film líbil, a svým tématem mi přišel docela neotřelý, postavy zde byly vesměs sympatické a já nemám důvod film nějak více kritizovat. Mé dětské já, které ve mně stále v menším měřítku přetrvává, je nadšené a film ode mne získává čtyři hvězdy.(31.8.2014)

No zas tak uzasny to teda nebylo. Problem je, ze prvni tretina filmu je vcelku nuda, proste takova pohadka o dvou sestrach. Film chytne dech az v momente, kdy na scenu prijde dodavatel ledu a snehulak, nebejt nich, tak se daj vtipy spocitat na prstech jedny ruky. Snehulak je sice infantilni, ale skvele zabavna postava a doved bych si ho klidne predstavit v samostatnym dobrodruzstvi. Jinak animace je spis prumerna a co se tyce hudby, ta by usla, ale ty neustaly zpivany dialogy zacnou bejt po case krapet otravny. Ale na jedno skouknuti se to da. Lepsi 3*.(4.2.2014)

Mickey Mouse před začátkem filmu byl pecka! Ráda chodím na tyhle disneyovky, vím, že nezklamou mé vnitřní dítě a měla jsem pravdu. Povedená byla postava princezny Anny, upřímná, rozverná a velmi vtipná s rázným direktem. Samozřejmě nejvíc mě rozesmíval sob Sven ... v jeho případě jsem se často bála, že budu nejvíc se smějící "dítě" v sále a rodiče ostatních dětí mě budou pštít ... tak jsem se s velkými obtížemi dusila smíchy až mi tekly slzy. Vysmátý sněhulák Olaf, který nejvíce touží po létě mě dostával do kolen a musím pochválit i hudební složku, krásné písně a povedený dabing, doporučuji :-)(4.1.2014)

Oscar 2 : Nejlepší animovaný film, Píseň - "Let It Go"(21.2.2014)