Ledové království

• slovenský

Ľadové kráľovstvo

Animovaný / Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 102 min

Epická lovestory, z které roztaje nejedno srdce cynikovo.(1.3.2014)

Hodně slabá disneyovka, držící se všech zaběhnutých klišé, které ale nefungují jako dobře promazaný stroj, jak tomu bývalo zvykem. Pár dobrých momentů, jedna pěkná písnička a krásné prostředí na dobrý film nestačí. Uvažovala jsem i o dvou hvězdičkách, ale nakonec děti se asi pobaví a Olaf byl prostě fajn.(25.8.2014)

Roztálo srdce ledové. Mnoho to nechtělo, jen dotek lásky v okamžik pravý. .. Jsem naměkko. Úchvatná animace, chytlavé melodie. Monika Absolonová a Tereza Martinková zpívají jako slavice zlaté. A tak si Frozen do topky hned míří.(19.11.2014)

Typicky rozjuchaná disneyovka, která v první půlhodině není vůbec vtipná. Motivace některých postav (zejména Hanse) je většinu filmu tak nešikovně skryta, že se divák těžko orientuje kdo, s kým, za kolik a proč. Zvlášť pro dětského diváka, pro kterého je film zejména určen (ano, je to opravdu dětské), je to velmi matoucí. Gagů se Svenem (sobem) a Olafem (sněhulákem) je poměrně málo a potenciál jejich postav je pohříchu nevyužit. Oproti jiné (podobné) disneyovce Na vlásku velké zklamání.(31.12.2013)

• xxmartinxx

Velmi otravný film (odpudivý popíkovský soundtrack, tady by brzdil i Elton John), kde se dějí věci, aniž by byl byť naznačen jejich smysl, a postavy k sobě cítí extra silné emoce, aniž by bylo lidsky pochopitelné proč. Animace nudná (a sníh působí jako polystyrén, lidem navíc ani nejde pára od pusy a obecně dojem zimy neexistuje). Disneyovské kýče přestaly být zajímavé už hodně dávno. 50 %(30.1.2014)