Ledové království

Ľadové kráľovstvo

Animovaný / Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 102 min

• Slasher

Nechci tu nadávat u dětskýho filmu, a upřímně mám rád ledovou, sněživou zimu, pár písniček bylo fajn, ale jinak? Nudnost bez oblíbení si hodných, vtipných postav, sněhulák byl úplnej kok*t a lezl mi krkem od první chvilky. Pochcal bych ho a roztál.(19.1.2016)

Oscar 2 : Nejlepší animovaný film, Píseň - "Let It Go"(21.2.2014)

Nejslabší Disneyovka za hodně let (dlouho jsem přemýšlel o dvou hvězdách) .... Paradoxně nejvýdělečnější (ale tohle měřítko už dávno nemá s kvalitou moc společného).(7.4.2014)

Tak na začátku jsem byl trochu v rozpacích. Na konci jsem věděl, že to bylo dabingem. Některé písničky totiž jaksi postrádaly smysl. Potom jsem si všiml některých podobností s jiným animákem Na vlásku. Zde bylo několik zkopírovaných charakterů postav, či zvířat. Ovšem jakmile přišel na scénu sněhulák, vše se změnilo ve skvělou zábavu a film se otočil o 180 stupňů. Celkově jsem tedy spokojen.(26.4.2014)

• Faidra

Viděná verze byla skutečně 3D - drahá, digitální a debilní.(20.12.2013)