Ledové království

Ľadové kráľovstvo

Animovaný / Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 102 min

• Slasher

Nechci tu nadávat u dětskýho filmu, a upřímně mám rád ledovou, sněživou zimu, pár písniček bylo fajn, ale jinak? Nudnost bez oblíbení si hodných, vtipných postav, sněhulák byl úplnej kok*t a lezl mi krkem od první chvilky. Pochcal bych ho a roztál.(19.1.2016)

• kulyk

Rákosoidi vždy rvou do svých animálů alespoň jednu postavičku, která má odlehčit atmosféru a udržet u přijímačů i ty z nás, kteří jsme mentálně přibrzděnější. To se pak mezi intergalaktickými křižníky či vedle godzillí kloaky pomotává nějaký obrooký degen, blábolí věty typu ,,kdo mi to tu loupe pindíček? To bude přítelovo větříček..." a tváří se rozverně. No, Disney se s tím nekakal, do frouznu nasadil nablblíků celou sadu, respektive prakticky všechny postavy připomínají karikatury. Princezna Dementola, jouda, co dealuje zmrzlým Norům led, obchodní partner - hyperventilující záprtek, pochodující huhuláh, sob anální průzkumník a Krasoň z mnohoděťátkova....všichni odlehčení tak, že až nesnesitelně příliš. Kromě toho potroublý příběh, nesnesitelné songy a absence hepyjendu, který by ukojil mé romantické srdce. Toto pustím dcerce leda při záškrtu. Na doražení. EDIT po roce a půl - třiikrát! Dnes jsem viděl Ledové krávovství třikrát! Povolují mi svěrače. Dcera na to hledí stále dokola s výrazem lobotomizovaného karfiolu, jen jen pustit i slinu, ovšem na jakýkoliv pokus o vypnutí reaguje změnou v multidimenzionálního Satana. Raději tiše pláči v rohu.(18.4.2014)

Typicky rozjuchaná disneyovka, která v první půlhodině není vůbec vtipná. Motivace některých postav (zejména Hanse) je většinu filmu tak nešikovně skryta, že se divák těžko orientuje kdo, s kým, za kolik a proč. Zvlášť pro dětského diváka, pro kterého je film zejména určen (ano, je to opravdu dětské), je to velmi matoucí. Gagů se Svenem (sobem) a Olafem (sněhulákem) je poměrně málo a potenciál jejich postav je pohříchu nevyužit. Oproti jiné (podobné) disneyovce Na vlásku velké zklamání.(31.12.2013)

Mé poměrně nízké hodnocení vyjadřuje fakt že se jedná o ne zrovna upřímnou podívanou, ale spíše bych celé Ledové království považoval za hodně solidní kalkul. Je zde totiž vše co by mělo zaručit úspěch: dojímavý příběh, krásné písničky (Let it go je vskutku vynikající), přitroublá postavička (sněhulák Olaf) a sympatičtí hrdinové. Jenže to celé je takové trošku dělané s kouskem ledu v srdci. Nebo alespoň já tam nevidím něco hřejivého navíc. Přesto bych označil tuhle animovanou záležitost za povedenou, dětem v pohodě přístupnou a pro dospělé hlavně v období Vánoc za zhlédnutelnou. 70% PS: Vyloženě mě ve filmu vadili jen ti trolové.(6.3.2014)

Naši kluci, odkojení Auty, Lego Star Wars, Scooby-Doo a podobnými výtvory seděli u tohoto muzikálu od začátku až do konce, jako kdyby prvně v životě viděli sníh a led (no, je fakt, že letos ho viděli snad jenom 3x). A kupodivu to docela bavilo i mě. Docela dost.(13.4.2014)