Reklama

Reklama

VOD (1)

V dobách rytířů bojujících za čest žije Raiden (Clive Owen), padlý válečník, který musí povstat proti zkaženému sadistickému vládci, aby pomstil svého zneuctěného mistra Bartoka (Morgan Freeman). (Magic Box)

Videa (2)

Trailer

Recenze (159)

honajz 

všechny recenze uživatele

Je to jednohubka ve starém hávu, kde navíc jsou minuty pro výslednou stopáž přičítány někdy neuvěřitelně pomalými a zpomalenými záběry, dialogy o nesmrtelnosti chrousta a vedlejšími ne vždy důležitými odbočkami. Celkově se však příběh drží jasné revenge linie, a když se smíříme s tím, že nějaká bitka bude tedy holt až na konec, a ještě ke všemu s dost mizernou choreografií a kamerou, můžeme se nechat hýčkat tou depresivní a šedomodrou atmosférou, dlouhými pohledy, sněhovými vločkami... a raději nepřemýšlet, jak tenhle svět vlastně funguje, když mu vládne naprosto pitomý císař, který se musí radit s prvním rádcem div ne při cestě na záchod („mám se jít vyčurat, nebo jít rovnou na velkou, co myslíte?“ - tak na mne celou dobu působil), císař, který nemá vlastní názor a rád si nechá věci přerůst bez hlavu, i když tvrdí, že má plán (tvrdí to asi podobně, jako ten zfetovaný bratr v Kobrách a užovkách). Jedno panství sem, druhé tam, úplatky, moudrý rádce, ale pitomý a nedůvtipný císař. A pak ďábelský ministr, o němž všichni vědí, jaký je, ale nikdo nehne prstem, dokud nepřijde nějaký hej počkej s tvrdým pohledem, a neukáže, zač je toho čest. Pro mne osobně zklamání. Má to zajímavou atmosféru, české reálie jsou pomocí počítačové animace změněny k nepoznání, Clive se snaží, seč může, ale skutečně nic moc to není. Škoda, že Clive nehraje Jamese Bonda. (Jinak, když dvakrát nemrknete, zahlédnete Pavla Kříže - ten dokonce mluví, a anglicky, a Kláru Issovou). ()

SaNcHeZ_cz 

všechny recenze uživatele

Možná je to tím, že jem za poslední dobu viděl možná až příliš špatných fantasy filmů, možná jsem The Last Knights viděl v nějaké svolnější a méně kritičtější náladě. Jedno je však jisté. V své čiré béčkovosti je právě tenhle snímek hodně příjemným zážitkem, který jen podtrhuje to, jak špatná je žánrová tvorba poslední doby. Proto jsem ochoten snímek nadhodnotit moýná už jen proto, že jsem se bavil dobře a dostal jsem přesně to, co jsem čekal. Pokud je tak nenáročné béčkové fantasy jak z osmdesátek a devadesátek přesně tím, po čem vaše srdce touží, směle do toho. ()

Reklama

pilarius 

všechny recenze uživatele

Ne, tohle se mi nelíbilo. Není to ani středověké, ani fantasy. Svět není vůbec vykreslen. Kromě Morgana Freemana a pár hereček tam skoro nikdo nehraje, sám císař je prázdná nádobka. Všelijaké a nanicovaté zároveň - prostě tam není po většinu doby nic, na co by stálo za to se koukat. Aspoň o nějakou tu myšlenku se to ale snažilo (i tím prapodivným koncem) a hudební doprovod se poslouchal fakt dobře. Potěšili taky čeští herci. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Dejme tomu. V rámci žánru celkem uspokojivá jednohubka s nemalou českou stopou, které jsem si během sledování pochopitelně nevšiml. Kdo kdy viděl Čecha s katanou... V podstatě celý snímek je o bojovnické cti postavené nad zákon, křivdě a dlouho (bohužel až moc) plánované a chystané satisfakci, která byla ve výsledku naštěstí celkem příjemná. Zkrátka a dobře, film vás rozhodně nenadchne, ale pravděpodobně přeci jen uspokojí. Něco v sobě má, ale žalostně postrádá cokoli navíc, co by vás ho ve vlastním pomyslném žebříčku přinutilo zařadit o kousek výš. Za mě slabé 3 zářezy. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„ČEST JE NĚCO, S ČÍM SE RODÍ VŠICHNI MUŽI. NIKDO VÁM JI NEMŮŽE VZÍT, ANI UDĚLIT. JENOM NESMÍ BÝT ZTRACENA…“ /// Americko – korejsky (japonsky) – českej mix herců, lokací, kaskadérů a zázemí. Příběh je spíš korejskej. I když bych řekl, že je zasazenej do Evropy. Nebo ne. Ale to je každýmu totálně u řiti. Důležitej je proslov Freemana a pak Owen, kterej se pro středověk narodil. Pro normální – ne pro tenhle digitální. (ale to může bejt každýmu taky tam…) Na pořádnou akci musíte 80 minut počkat. Pak ta dvacetiminutovka stojí za to. Asi takhle – žádnej zázrak. Prostě klasika. Jeden na jednoho, jeden proti přesile, nějaká lukostřelba… ale filmovej kusů ze středověku je jako šafránu. Příběh o věrnosti a pomstě by se zkrátit dal, ale postupně se solidně rozběhne a není nijak debilní. Což bych vlastně dal jako doporučení. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju Owena jako trosku. 2.) Su Čech s korejskejma předkama. (A navíc černej!) 3.) Thx za titule ,,Dsvanda“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

Galerie (12)

Zajímavosti (3)

  • Ačkoliv to tvůrci snímku veřejně nepřiznávají, během tvorby filmového snímku se nechali přímo inspirovat dnes již legendárním a jen těžko překonatelným příběhem japonských róninů, tzn. samurajů bez svých pánů, mstících se na uchvatitelích právě za smrt svého pána, Genroku Akō incident (元禄赤穂事件). Tehdy, v osmnáctém století, byl příběh zaznamenán neznámým učencem, který jej exemplárně interpretoval jako absolutní oddanost samuraje vůči svému pánu, tzn. absolutní znak samurajského kódu Bushidō (武士道). Do této doby se popularizovanému příběhu dostalo velkého množství filmových, televizních, divadelních a dokonce i rádiových zpracování. Mezi nimi vynikají filmová zpracování Shijushichinin no shikaku (1994), Chushingura - Hana no maki yuki no maki (1962), Daichūshingura (1971), The Fall Of Ako Castle (1978), či operetní zpracování Chūshingura autora Shigeaki Saegusa z roku 1997. (Conspi)
  • FIlm se natáčel částečně i v České republice, a to především na Křivoklátě, v Doksanech, Kladrubech, Praze či na hradě Rábí.Celý závěrečný útok na zámek a cesta bludištěm z křoví se natáčel na zámku Dobříš. (Beckett51)

Reklama

Reklama