Ninja 2: Pomsta

• USA Ninja: Shadow of a Tear (více)

Těhotná manželka mistra bojových umění Caseyho Bowmana byla zavražděna. Ztrátou zlomený Casey pomalu ztrácí důvod žít, dopředu ho žene jen neuvěřitelně silná touha po pomstě. Bowman se domnívá, že vrahem milované ženy je obávaný mafián Goro. Na pohřbu se setká s bývalým studentem Nakabarou, který mu nabízí trénink ve své škole bojových umění v Thajsku. Zprvu to odmítá, pak se rozhodne, že tam odjede. Při jednom zápase s Nakabarovým studentem Casey ztratí nervy a začne útočit skutečnými údery. Nakabara ho nabádá, že se musí naučit ovládat své emoce. Aby byl Casey schopen vypátrat a porazit svého protivníka, musí povýšit svoje bojové schopnosti na novou úroveň. (Nova Cinema)

Pharlap

Neuvěřitelné, že i v dnešní době je možné stvořit podobný retro paskvil alá Michael Dudikoff, resp.Jean Claude van Damme. Můj táta byl voják, máma japonka, měl jsem senseie, kterej měl naučil proklatě dobře karate a hurá, teď se ze mne všichni pokadíte. Zatraceně nudná, zbytečná béčková jízda. ()

LukeKiller

Klasicky dobré/mizerné béčko so všetkými jeho plusmi a mínusmi. Pričom najväčšie plus je rozhodne Scott Adkins a jeho bojové umenie. A najväčšie mínus je Scott Adkins a jeho pomerne obmedzené herecké rozsahy. ()

Facerr

Jako bych se vrátil v čase a koukal na jeden z mnoha devadesátkovejch ninja filmů s klasickým motivem láska - vražda - pomsta. Jo a někde mezitím se samozřejmě potulujou drogy. Do toho padne občas nějaká ta rána do těla v bojovým baletu, ze kterýho samozřejmě vždycky vyvázne hlavní hrdina až poté, co skoro prohraje. Zpomalený záběry,zvuky křupajících kostí a k smrti zoufalý, ale přitom drsňácký pohledy "z očí do očí obou soupeřů". Kdyby mi bylo 12 let, nosil jsem mrkváče vytáhnutý až k prsům a těsně před sametovou revolucí jsem na tohle koukal na našem prvním videu, snad bych z toho byl i nadšenej:/ ()

t.b.kat

Bojové akce celkem dobré, ale je to spíše pro velké fandy této tematiky, příběh sám o sobě zajímavý není, já tomu říkám film o zlých pohledech a rychlých pohybech, takový nostalgický návrat do 80. a začátku 90. let k filmům jako byl americký ninja. Film rozhodně postrádal nějakou normální zápletku, emoce, natož, že hlavní představitel přišel o ženu se s tímto faktem vypořádal opravdu jednoduše. Proto 2* ()

johnsnow

Ešte lepšie ako prvý diel. Super akcia. príbeh slabší ale u B-čka mi ide hlavne o akciu a tej je tu požehnane. Akurát cca po pol hodine zistíte, že (SPOILER) Garo za nič nemôže. ()

Oxyk

Pokud máte rádi filmy typu "málo mluvení a více vylámaných zubů", tak tohle je film pro Vás! Ninja: Shadow of a Tear je opravdu skvěle natočený akční film. Choreografie je na jedničku. Škoda jen toho slabšího příběhu. I tak dávám 4/5 ()

RomaS

Scott Bojka Adkins je prostě martial arts demon. Hraní mu moc nejde, vlastně v tomto filmu nešlo vůbec nikomu, ale cílovka tady rozhodně nebyla labužník romantických melodramat, takže prominuto. Příběh je čistě tuctový, připomínající klasické zápletky filmů o čtvrt století zpět. Čestný a poctivý trenér bojového umění se prostě mstí za vraždu své vyvolené. Nic víc, nic míň. Důležité je to, že každých pět minut přijde do konfliktu s nějakým tím padouchem, takže film nezačne prudit svým nudným scénářem, ale rozhodně vyniká svou výtečnou choreografií. Oproti své poslední nejlepší roli drsného ruského bijce Bojky, zůstává kvalita na té nejvyšší úrovni, plus přidává bonusy v podobě japonských oddělovačů končetin všeho druhu. Scott si pro mě tímto filmem získal pozici mezi těmi nejlepšími mistry bojových umění filmového plátna a doufám, že se nebude snažit o nic víc než rozdávání kopanců. Každý se držme toho co umíme nejlépe. ()

hlava81

Kdo hledá starou dobrou klasiku, tak si přijde na své. Béčko jako vyšité, ale na nic jiného si ani nehraje. Souboje alá stará dobrá škola, slušná choreografie, dobrý střih, nerušivé zpomalovačky. U mně o hvězdu víc, než první díl. Na víc bohužel nemá, ale na odreagování to ujde. Nějaký hlubší příběh nebo kvalitní herecké výkony tady ale nečekejte, jinak budete zklamáni. ()

Remsik

Pekný návrat do 80. rokov funguje na výbornú. Oproti prvému dielu je dej logickejší, akčná choreografia výborná a dejový zvrat nečakane prekvapujúci. Pre bežného diváka možno trápne klišé, pre mňa ako fanúšika old school akčných filmov s malým ropočtom výborné. Čisté guilty pleasure. ()

tetraedr

Celkově je to dost temnější než jednička, kde byl adkins sice bomber, ale přesto vždy galantní a úctivý i k protivníkům. Tady se konečně trochu urval ze řetězu. Co se týče příběhu, tak ani nevim, jestli se má u filmů tohoto druhu k němu nějakým způsobem přihlížet. Zápletka je tak stará a ohraná, že když sem viděl prvních 5 minut, byl sem schopen říct jak se to dějově vyvine. Ale kvůli příběhu se tohle určitě netočí. Točí se to proto, že oholenej Boyka furt umí nakopat pár japonsko-thajsko-barmskejch žlutejch zadků a to i zmučenej nebo zfetlej a ještě to má vždycky styl. Scott zkrátka umí, jen je škoda, že dostává prostor jen v takovýhto filmech. ()

Mukade

ako film o nindžoch je to na smiech (toto je postup nindžu, ako nabehol ako veľká voda do barmy, zakladal si ohník v džungli?), ale ako bitkársky film s adkinsom to ujde. A záverečné súboje a atmosféra je za 4* ()

Raziel811

Adkins umí kopat, umí se i tvářit a charisma má na rozdávání. Ale bohužel jeho kariéra měla začít před nějakými 25 lety. To by stihl zlatou éru a mohl být opravdovou hvězdou. Takto točí nízkorozpočtové kousky, které mají cenu jen díky jeho angažmá, ale to je tak vše. Undisputed 3 zústává best of kouskem. Do té doby může doufat jen v levné věci nebo přicmrndávání u slavnějších kolegů (Expendables 2). ()

PatryCzech

Po dlouhé době stará dobrá bojovka jako za starých dobrých časů á la 80. / 90. léta. Tleskám a jdu si dát pár kliků :-) ()

CHYREN

Je to nářez. Ten film každého milovníka bojových umění dostane místy do kolen. Spadne vám čelist a nechcete vidět ty trapné sekvence jako pobíhání kolem myanmarskýho hotelu, základnu vyhozenou do povětří jedním, dvěma granáty, nebo záporáky, kteří čekají jeden po druhém, až se na ně tahle mašina na kopy, chvaty, lámání končetin, pěstní kombajn ...vrhne. Ty souboje jsou skvěle vycizelované. Vypadá to docela reálně. A Adkins je jako nezastavitelná příšera, která semele na hromadu každýho, kdo mu hodí do cesty stín. Nindžucu by si zasloužilo víc prostoru. A ta pasáž o 2 500 ninjů v Barmě za II. světové války? I kdyby to byla pohádka, moc se mi líbila. Scottovi moc jejich oděv nesedí, ale co na tom?! Scéna, kdy ty žluťáky opilej v baru převálcuje jako bezdomáč klavír v Praze ... ta je fakt hustá. Jasně, že by v K1 asi dostal nehezky naplácáno. Ale kdo z nás to má? Pokud chcete vidět někoho, kdo se umí slušně hejbnout a neodfukuje do 4-týho bez výtahu, pomlaskáte si. Musím se přiznat, že mi občas skápla slina a že jsem už něco viděl. Protože když se tohoto tématu nedávno chytili Japončíci..vypadalo to spíš jako balet, než jako řezačka. Adkins do toho opravdu praští a maník odlítne i se stolem. Místy jsou to silově rychlé orgie o tom, jak zramovat kde koho a kde co. Těším se na další kravinku. U týhle jsem si pošušňal. ()

bugfoot

Nevim jestli první půlku filmu točil někdo jinej, nebo jsem si prostě v půlce začal všímat chyb, ale bylo to fakt otřesný..... ()

Filip.Majerc

Príbeh mohol byť trochu nápaditejší, v drvivej väčšine filmov tohoto typu ide o to isté.Hlavný hrdina o niekoho príjde a po zvyšok filmu masakruje všetkých ktorí do toho boli namočení.Avšak každý milovník poriadnej bojovej akcie si príjde na svoje, a Florentine len dokazuje že prepracovanosťou bojových scén vykompenzuje divákovi jednoduchosť a priamočiarosť príbehu.V konečnom dôsledku si teda nedovolím zas tak moc vytýkať tomuto filmu.Možno to Isaac mohol trochu zdramatizovať,hoci viem že u filmov tohoto žánru by to mohlo byť aj na škodu pokiaľ sa to preženie.Za prepracované bojovky teda musím dať 4 hviezdy(aj za ninju ktorý mi pripomenul staré klasiky s Dudikoffom :D v novom prevedení samozrejme) ()