foto

Isaac Florentine

  • nar. Izrael

Biografie

Isaac Florentine je režisér izraelského původu, žijící a pracující nyní v USA. Isaac se narodil v Izraeli, kde také jako malý kluk často chodil do kin na různé filmy. Když jednoho dne viděl film Sergia Leoneho HODNÝ, ZLÝ A OŠKLIVÝ, rozhodl se, že bude filmařem. Na střední škole dokonce natočil spolu s otcem tři filmy na jejich 8mm kameru. Po střední škole nastoupil na tři roky do armády. Následně vystudoval univerzitu v Tel-Avivu se zaměřením na film a televizi.

V roce 1971 začal Isaac s tréninkem bojových umění. Nejprve se učil judo, poté i karate. V roce 1978 již byl v těchto bojových uměních natolik zdatný, že mohl začít práci instruktora. Nejprve učil v izraelském Tel-Avivu, poté se chtěl ještě sám vylepšit, a tak v roce 1980 odešel do švédského Stockholmu, kde trénoval pod Tamasem Weberem. O pár let později se vrátil zpět do Izraele, kde si založil vlastní dojo a stal se i jedním z předních fukncionářů tamní federace škol bojových umění. Díky tomu se Isaac často objevoval v tamní televizi, časopisech a novinách. To mu pomohlo, neboť následně (roku 1987), mohl pracovat jako technický poradce v redakci časopisu Martial Art Magazine. Poté však již přesídlil do USA, kde chtěl naplnit svůj sen - pracovat u filmu.

Jeho režijním debutem je film FAREWELL, TERMINATOR (1987). Další snímek DESERT KICKBOXER (1992) se mu navzdory extrémně nízkému rozpočtu relativně povedl, a tak ho koupila společnost HBO, která tak dala Isaacovi první větší šanci. Následující roky však Isaac režiroval spíše televizní seriály. Za zmínku stojí hlavně ve své době populární STRÁŽCI VESMÍRU. Z jeho filmů můžeme jmenovat například COLD HARVEST, BRIDGE OF DRAGONS (oba 1999) či SPECIAL FORCES (2003). Žádný z těchto filmů však nedosáhl výrazného úspěchu.

Velký průlom přišel až v roce 2006, kdy Isaac natočil velmi úspěšný film UNDISPUTED II, který byl pokračováním jedničky s Wesley Snipesem. Následoval akční snímek PASTÝŘ (2008) s Jean Claude Van Dammem v hlavní roli. V současné době již Isaac dokončil další film NINJA (2009) a v post-produkci je třetí pokračování UNDISPUTED (2009). Připravuje se také na tři další filmové projekty.

Isaac Florentine má se svojí manželkou Barbarou čtyři děti a žije ve městě North Hills. Práce u filmu ho velmi baví, a tak se v budoucnu můžeme těšit na řadu jeho nových filmů.

ssfan

Režijní filmografie

Producentská filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

1995 Bojovník
1992 Let jestřába

Herecká filmografie

Filmy

2017 Acts of Vengeance
1987 Shalom La-Mechassel

Dokumentární

2015 The Real Miyagi

Střihačská filmografie

Dokumentární

2002 New Gladiators

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(43)