foto

Isaac Florentine

  • nar. Izrael

Biografie

Isaac Florentine je režisér izraelského původu, žijící a pracující nyní v USA. Isaac se narodil v Izraeli, kde také jako malý kluk často chodil do kin na různé filmy. Když jednoho dne viděl film Sergia Leoneho HODNÝ, ZLÝ A OŠKLIVÝ, rozhodl se, že bude filmařem. Na střední škole dokonce natočil spolu s otcem tři filmy na jejich 8mm kameru. Po střední škole nastoupil na tři roky do armády. Následně vystudoval univerzitu v Tel-Avivu se zaměřením na film a televizi.

V roce 1971 začal Isaac s tréninkem bojových umění. Nejprve se učil judo, poté i karate. V roce 1978 již byl v těchto bojových uměních natolik zdatný, že mohl začít práci instruktora. Nejprve učil v izraelském Tel-Avivu, poté se chtěl ještě sám vylepšit, a tak v roce 1980 odešel do švédského Stockholmu, kde trénoval pod Tamasem Weberem. O pár let později se vrátil zpět do Izraele, kde si založil vlastní dojo a stal se i jedním z předních fukncionářů tamní federace škol bojových umění. Díky tomu se Isaac často objevoval v tamní televizi, časopisech a novinách. To mu pomohlo, neboť následně (roku 1987), mohl pracovat jako technický poradce v redakci časopisu Martial Art Magazine. Poté však již přesídlil do USA, kde chtěl naplnit svůj sen - pracovat u filmu.

Jeho režijním debutem je film FAREWELL, TERMINATOR (1987). Další snímek DESERT KICKBOXER (1992) se mu navzdory extrémně nízkému rozpočtu relativně povedl, a tak ho koupila společnost HBO, která tak dala Isaacovi první větší šanci. Následující roky však Isaac režiroval spíše televizní seriály. Za zmínku stojí hlavně ve své době populární STRÁŽCI VESMÍRU. Z jeho filmů můžeme jmenovat například COLD HARVEST, BRIDGE OF DRAGONS (oba 1999) či SPECIAL FORCES (2003). Žádný z těchto filmů však nedosáhl výrazného úspěchu.

Velký průlom přišel až v roce 2006, kdy Isaac natočil velmi úspěšný film UNDISPUTED II, který byl pokračováním jedničky s Wesley Snipesem. Následoval akční snímek PASTÝŘ (2008) s Jean Claude Van Dammem v hlavní roli. V současné době již Isaac dokončil další film NINJA (2009) a v post-produkci je třetí pokračování UNDISPUTED (2009). Připravuje se také na tři další filmové projekty.

Isaac Florentine má se svojí manželkou Barbarou čtyři děti a žije ve městě North Hills. Práce u filmu ho velmi baví, a tak se v budoucnu můžeme těšit na řadu jeho nových filmů.

ssfan

Režijní filmografie

Producentská filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

1995 Bojovník
1992 Let jestřába

Herecká filmografie

Filmy

2017 Tichá msta
1987 Shalom La-Mechassel

Dokumentární

2015 The Real Miyagi

Střihačská filmografie

Dokumentární

2002 New Gladiators

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(45)