Monty Pythonův smysl života

• Česko Smysl života podle Monty Pythona (více)

Komedie strašlivá o prvních, druhých, třetích až posledních věcech člověka... V pořadí třetí a také poslední celovečerní film legendární skupiny Monty Python je sledem skečů volně propojených tématem života a smrti. A ač je především určen rybám, pokrývá veškerou škálu lidské zkušenosti. Od narození zdánlivě bezvýznamného dítěte (zejména z pohledu tresky), přes problém přemnožení katolíků, mužského zrání v hodinách sexuální výchovy, dospívání na bojištích 1. světové a zulské války, po problém ztráty končetin a dárcovství orgánů, až dospěje ke konečné otravě rybou a k tomu co následuje. To vše sepsáno a sehráno šesticí herců – autorů Monty Pythonova Létajícího cirkusu v režii Terryho Jonese a s animací Terryho Gilliama. (Česká televize)

fastum

Vtipnost skečů jde nahoru a dolů, ale naštěstí je víc těch dobrých.. Další pythonovské dílo, u kterého se od srdce zasmějete.. ()

Jorge-Z

Začátek je dokonalý, alias alegorie pirátství. 4 scény jsou skvělé, rozdíly mezi katolickou a protestanskou církví, děkovný chorál Bohu, učení ve škole o sexu a následné rugby a píseň o třetí noze. Zbytek je ale úplně mimo a nějak mi to vůbec nezapadá do sebe. Velké zklamání. ()

Martin_W

"Every sperm is sacred. Every sperm is great. If a sperm is wasted, God gets quite irate. Every sperm is wanted. Every sperm is good. Every sperm is needed In your neighbourhood." Krásně zvrhlý film povedené britské partičky, který mě u některých částí hezky rozesmál. Nezapomenutelná písnička, kterou začíná můj komentář, či "předávání dárků" patří k nejlepším momentům. Začátek se sice nepovedl, a některé vsuvky zrovna nejvtipnější taky nebyly, ale hold se mi film líbil. Uvidíme, jak se mi budou líbit další filmy a následně snad i seriál. :-) 88% ()

AIMÉE

Pro mě pravděpodobně jeden z nejslabších Pythonů. Nebýt mé obliby v této skvadře výtečníků, klesla bych s hodnocením hlouběji, což je má velká škoda, díky níž jsem se tak královsky nebavila jako třeba s Brianem. ()

Nethar

U Monty Pythonů mi to přijde jako na houpačce. Výborný život Briana, děsivý Svatý grál nebo "Now something completely different"... tenhle snímek je něco mezi. Po předchozích zkušenostech jsem čekal zase nějakou trapnost, ale byl jsem potěšen, některé scény opravdu nápadité a vtipné. Ovšem jiné to zase vynahradily, hrůza a děs. Takže to vlastně tak nějak kopíruje celé jejich dílo. Jako na houpačce. Je mi líto, že tímto spíše slabším hodnocením ukončuji své poznávání Monty Pythonů, ale bohužel musím scénky zprůměrovat, ač některé měly možná i na pět hvězd. ()

laepus

Úžasná šílenost. Je vidět, že tam prostě chtěli dát úplně všechno, co je napadlo. Děj v tom samozřejmě nehledejte. Samotná kvalita jednotlivých scének je ale neuvěřitelné vysoká a každý si tady najde, co ho dostane. A v něčem je to nejlepší montypythonovská věc vůbec - v hudební složce - vesmírný song, svaté spermie, závěrečná píseň... ()

Santino7

Sexuálna výchova v praxi, "mierna" obezita, játra, katolíci vs. protestanti a množstvo ďalších vtípkov, ktoré síce boli kdesi na tej pomyselnej hrane znesiteľnosti (a často aj ďaleko za ňou), no predsalen vyčarovali nemalý úsmev na tvári - teda aspoň vo väčšine prípadov. A netvárte sa, že nie... Nevravím, že ide o nejaký absolútny skvost spomedzi ich tvorby, to asi nie - veď predsa Pythoni majú na svojom konte aj lepšie a úspešnejšie kúsky, no tak či tak sa jedná o vskutku zaujímavý a hlavne nezabudnuteľný film, aký asi len tak hocikto nenapodobní, čo sa ostatne vzťahuje asi na celú ich tvorbu. Absurdné, nechutné, na hlavu postavené, svojské, zvrátené, odlišné, prehnané... škatuľkujte si to ako chcete, rozhodne to však má niečo do seba. A úplne najviac ma asi pobavila "vojna v Zulu", to skrátka treba vidieť, opis tu jednoducho nestačí. Ten jeden bodík strhávam za zopár slabších scén, ktoré ma až natoľko nezaujali a taktiež za tú celkovú roztrieštenosť deja, ktorú som ale prekúsol veľmi ľahko. 4/5 ()

kritiklon

Tak nevím, anglický humor mám rád - spoustu skvělých filmů i sitcomů ale Monty Pythoni mi nějak nesedí! Po Brianovi je to má druhá zkušenost s nimi a nemohu říct že bych byl nějak oslněn. Vtipné to je to ano ale nechápu že je to až tak moc přeceňované. Snad to v té době vzniku byl ojedinělý trhák, jinak si nedovedu zdejší popularitu vysvětlit. Nevidím v tom nic až tolik převratného. Je zde pár vyjímečných momentů a originálních skečů ale jako celek to řadím prostě do průměru. A nebo jsem koukal na jiný film než většina co hodnotili a byl jsem v jiným vesmíru :D U mě 3* za 65% ()

Oralfabet

Na zbylé dva Pythoní filmy to sice nemá, ale pořád mi to přijde jako velice nadprůměrná komedie s několika naprosto geniálními momenty a jedním doopravdy hodně zvláštním moment (MIDDLE OF THE FILM). Úvodní film mi přišel trochu zbytečný, ale špátné to nebylo. Every Sperm is Sacred byla docela luxusní. ()

Ollie235

Překvapivě nevtipné. Pár zábavných scén za zhlédnutí stojí, ale jinak je to oproti jiným Monty Pythonům jenom hodně slabý odvar. ()

Illy

Když mám srdce zjihlé, když mám potíže..... vykadím se na těsto a díži a pustím si tenhle FILM!!!!! Vrchol Pythonů který nebude niiiikdy překonán. ()

skunumunu

Po shlédnutí filmu Život Briana jsem podlehla – evidentně mylné – iluzi, že filmy od Monty Python jsou zábavné. Jo, bylo tam pár momentů, kdy jsem se dokonce zasmála, ale ten zbytek? Dvě hvězdičky jsem dala za první dvě scénky. To ostatní mi přišlo jako nepovedený pokus o černý humor. Byl to ten typ filmu, který byste nejraději vypnuli už v polovině (to ovšem neuděláte, protože byste ho pak nemohli ohodnotit na csfd), takže se modlíte, aby byl co nejdřív konec a když ten okamžik konečně přijde, jdete si pustit další film, abyste si spravili náladu. A ještě jedna rada na závěr: U tohoto filmu nejezte a pokud jste slabší povahy - nejezte radši ani před ním a pokud jste úplně ty nejslabší povahy – prostě si ho nepouštějte! ()

LucyW.

Miluju britskou armádu (v jakékoliv podobě a v té červené zvlášť:-D) a potom, Monty Python Boys dobře vědí, jak podstatné jsou ryby. ()

krvavamera

Monty Pythonovské filmy mám opravdu ráda, Smysl života však pokládám za nejslabší. Přestože má snímek své skvělé momenty, jeho síla je oslabena právě těmy momenty - "životními fázemi", které jsou již méně vtipné či rouhačsky řečeno přímo nudné nebo rozvleklé. A to bohužel kazí dojem z filmu jako celku. Herecké výkony brilantní, sebereflexivita na jedničku - a to je důvod, proč si tenhle snímek užívat znovu a znovu - a hlavně jeho Prostředek :-))) ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005