Ten večer se malému Kevinovi jeho skříň na šaty nezdála. Ozval se prapodivný rachot a následně z ní vyběhnul kůň, na kterém seděl jezdec v brnění. Když se Kevin probral z leknutí a vystrčil hlavu zpod peřiny, tak byl jezdec pryč a pokoj byl úplně normální. Stejně mu to nedalo a druhý večer si přichystal baterku a foťák. Už téměř spal, když se mu ze skříně vyhrunulo do pokoje šest malých trpaslíků, kteří ukradli Nejvyšší bytosti Mapu, podle níž se dá cestovat v čase. Chtě nechtě se Kevin stává účastníkem jejich výpravy, po jejímž skončení by se ze šesti malých trpaslíků měla stát legendární loupežnická banda. A nebo ne, když by se jim podařilo okrást Napoleona nebo mykénského krále Agamemnona? O mapu však má zájem i samotný představitel Zla, který touží zničit svět a Nejvyšší bytost ji chce taky vrátit zpět. Teď je na Kevinovi a jeho (stejně vysokých) společnících, jak se s nastalou situací dokáží vypořádat. (Isherwood)

JohnSmith

Dětská fantazie nezná mezí. Nicméně já už jsem trochu velký na pohádky. Jako dítěti by se mi to určitě líbilo, ale jako dospělý jsem to již nedokázal ocenit. ()

PollyJean

Gilliamovy procházky fantazií...je jedno, že je to dějově roztříštěné a některé scénky nejsou třeba až tak vtipné, celek je prostě tak hravý a osvobozující, jako jen málo jiných filmů. Docela mě dostala závěrečná likvidace rodičů (ne, že bych jim to nepřála) navíc právě TÍM hasičem...snad to nebylo nijak autobiografické... ()

Fony

Terry Gilliam si natočil svůj dětský sen a já mu ho přeju. Je sice trochu předvídatelný, ale přesto okouzlující. ()

Jello Biafra

Dobrodružná fantasy z dielne Terryho Gilliama je plná skvelých nápadov a navyše hviezdne obsadená. Máme tu česť pri cestovaní časom stretať mnohé osobnosti počínaje Napoleonom Bonaparte (Ian Holm), trollujúcim Robinom Hoodom (John Cleese) až ku královi Agamemnonovi (Sean Connery) a pozrieme sa aj na slávny Titanic. Záporom pre mňa ostáva miestami detinský humor. ()

Hollohlaway

Je to hodně šílené a nekonzistentní, bohužel nádech Monty Pythons je jen v některých drobnostech, např. Robin Hood nebo Napoleon. Jinak je to spíš jízda od ničeho k ničemu s podivným koncem, a ač se tomu zajímavost nedá upřít, je to pro mě jen průměr. Ale aslespoň jsem si doplnil další, pro mě neznámý film téhle partičky. ()

Mr.Jackass

Jedno ze zdařilejších děl v ranné tvorbě Gilliama...Místy silně patrná MP historie Gilliama a je to zdařile ulítlé dílko. ()

Opsha

Terry Giliam z řetězu puštěný a hrající si jako malé dítě. Jako malé, správně škodolibé, dítě. A tak to má být. ()

Arkanoid

Na to, že vo filme hrá pár členov zoskupenia Monty Python, ktorí k tomu ešte aj napísali scenár a dokonca jeden z nich režíruje, je zábavnosť a humor filmu na veľmi nízkej úrovni. Ani cestovanie v čase nie je zaujímavé, je samoúčelné, postavy prechádzajú z jedného sveta do druhého bez toho, aby predchádzajúci svet nejako ovplyvňoval ten nasledujúci. Je neuveriteľné, že to má na svedomí Terry Gilliam, ktorý sa neskôr vyznamenal filmom o cestovaní v čase Twelve Monkeys, plnom časových paradoxov. ()

Benedygtus

Pro me to byl neuveritelne zajimavy film. Nevim jestl bych se u druheho zhlednuti trochu nenudil, ale ted si me Time Bandits ziskali pro svuj neotrely humor, ztvarneni i napad. Stale jsem bojoval s tim, jak se na to divat, jestli jako na pohadku, kterou tento snimek neni a nebo jako na dospely film, kterym je, ale tvari se uplne jinak. To me drasalo po celou dobu, co jsem se na to dival a ve vysledku jsem pak mnohem vic, nez obvykle a nez bych si pral, citil tu zalostnou propast mezi tim, co vidim na monitoru a tim, co se odehravalo ve mne samotnem. ()

iXtr3m3

Žiaľ, nie som asi cieľová skupina Terryho Giliama, pretože jeho Baróna Prášila som prežil len tak tak, ale toto už bolo fakt na hrane. Dve hviezdy ani neviem prečo. Veľký omyl a veľká strata času. Odporúčam len fanúšikom, tí si asi prišli na svoje, ja som si len utvrdil, že jeho diela moc pre mňa nie sú, až na pár výnimiek. A nie, nie je to vekom resp. zubom času, ale spracovaním, námetom, scenárom, myšlienkou, ktorá ma obchádza z kilometrovej diaľky. To si radšej xkrát pozriem super snímky typu House of the Wax 1 a 2, prípadne My Science Project. ()

Han22

Zloděje času jsem viděl kdysi dávno a připadali mě takoví divní, což platí i po dnešním shlédnutí. Já mám Gilliamovu fantazii rád a humor Monty Python zbožňuju, ale problém je, že ten humor tady není, jen takové to pohádkové pitvoření a té fantazie je tu přespříliš. Takže šestice trpaslíků bere nedobrovolně malého kluka na cestu časem aby potkávali historické i mytologické postavy a.... kradli. A o tom je půlka filmu. Napoleon, Robin Hood, Agamemmon, obr, Titanic... v druhé půlce se přidá, Zloba, Všemohoucí. Laciné scény se střídají s super (pevnost záporáka), historie s mýty, povedené postavami s pitvořícími se dementy, režisér patlá historický film, fantasy, komedii, ale nechybí tu ani prvky ze sci-fi, westernu, válečného či katastrofického filmu. Asi nejblíž to má opravdu k fantasy, či spíše pohádce, ale takové té lehce dementní a příšerně přeplácané pohádce. Baron Prášil se Gilliamovi povedl určitě líp. ()

cold

Gilliam nikdy nezklame. Z jeho tvorby jsem toto dílko viděl skoro jako poslední (což mě docela mrzí). Už zde je poznat Terryho nezaměnitelný rukopis, který z něho dělá jednoho z nejlepších režiserů. Fantazii, hračičkářství a cestovaní v čase umí skloubit jen On. ()

Teg

Terry mě zatím nezklamal... jen jsem myslel, že po baronu Prášilovi a krajině přílivu, které jsem viděl dřív, mě ničím nemůže překvapit. Celý film Time Bandits na mě působí velice zvláštně, možná je ještě něco pod slupkou, ale něco mi říká že pravděpodobně není. Velká škoda. ()

cab

Obdivuji predstavivost rezisera (Terry Gilliam), ale zde se divak ztraci v nezabavnem slepenci dobrodruzstvi v case, kde je provodcem maly chlapec a nekolik trpaslicich dibliku. 35% ()

F.W.Colqhoun

Filmy Terryho Gilliama jsou ve slabších momentech víc pastvou pro oči než pro mozek. Nepochybuji, že v tom lze nacházet stopy záměru a na obhajobu je třeba uvést, že vyvážit vizuální, hračičkovské obžerství nějakou stejně pádnou myšlénkou není jednoduché... Ta disproporce dráždí. Time Bandits operují obligátními Gilliamovými tématy – cestování časem, dětskou fantazií utrženou ze řetězu a panikou s technologií, až má jeden dojem, zda toho věhlasný animátor nenaložil na bedra svá a snímku příliš - žádné není rozpracováno tak perfektně jako v soustředěnějších příbezích [12 opic, Krajina přílivu] a mělkost zvláštně alegorických [supreme being vs. Zloba] tezí maskuje efektní karneval postaviček [Holm, Cleese, Palin] jen částečně – a to jde o tedy o karneval prvotřídní, to tedy zasejc ano. Nakonec lze trochu smutně konstatovat, že nejlepší jsou pasáže s ex-Monty Pythony [hlavně komunista Robin Hood je jak vystřižený z nějaké zapomenuté scénky] a důmyslné CGI-free animace, z nichž třeba pevnost Zloby překonává co do pompy (both-of-)Two-Towers. ()

Spectre

Aj Mr. Gilliam sa občas sekne. Inak film dobrý, ale pán režisér sa trochu zamotal do svojho typického štýlu a mám taký pocit že aj maestro osobne vo svojom dielku mal tak trochu bordel. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Apple plánuje seriálové Zloděje času

Apple plánuje seriálové Zloděje času

30.07.2018

Apple ve spolupráci s Paramount Television a producentem Terrym Gilliamem (Muž, který zabil Dona Quijota, 12 opic) plánuje seriálovou verzi fantasy snímku Zloději času z roku 1981. Příběh sleduje… (více)

Zemřel Kenny Baker, R2-D2 ze Star Wars

Zemřel Kenny Baker, R2-D2 ze Star Wars

13.08.2016

Dva týdny před svými 82. narozeninami nás opustil představitel jednoho z nejznámějších filmových robotů. Kenny Baker si R2-D2 zahrál v prvních šesti epizodách Star Wars a u sedmé zastával pozici… (více)

Cestujeme v čase... zase?!

Cestujeme v čase... zase?!

31.10.2006

Remake. Slovo, které posledních pár let vyvolává nepříjemné chvění v žaludku a slabší migrénu téměř u každého filmového fanouška. A ještě aby ne! Na tento zhoubný nádor zemřelo již několik dobrých… (více)