Nejzářivější hvězda současné francouzské komedie, Omar Sy, se po velkém úspěchu Nedotknutelných představuje v dalším filmu o dvou parťácích jiného původu a barvy pleti, kteří společně překonávají nástrahy osudu, přičemž o přehmaty a humorné situace opět není nouze. Manželka vlivného šéfa Národní unie zaměstnavatelů je nalezena mrtvá na pařížském předměstí Bobigny. Vyšetřování svede dohromady dva policisty z protichůdných světů. François Monge, kapitán slavné pařížské kriminálky, je v tvrdé předměstské realitě stejně nepoužitelný jako jeho předměstský kolega Ousmane Diakité ve vyšší společnosti naleštěných pařížských salónů. Okolnosti je však donutí spolupracovat a vyšetřování politicky ožehavého případu se dává do pohybu. Nepravděpodobná dvojice v baseballové bundě a baloňáku budí svými neohrabanými metodami pozdvižení všude, kde se objeví, triky odkoukané od Belmonda a Eddie Murphyho však zabírají a agenti se dostávají lotrům na zoubek… (oficiální text distributora)

viktor.danek

Vypadá to, jako by produkční společnost chtěla zrecyklovat úspěch Nedotkutelných. Naštěstí se rozhodli opustit sociální citovou vydíračku a zkopírovali všechno ostatní. Omar Sy hraje úplně stejný typ, co posledně. Opět stejný leitmotiv (prostořeký správňák z pařížského předměstí se ocitne ve vybrané společnosti centrální Paříže). Dokonce se zopakuje na chvíli i stejný exteriér (!), což působí mimořádně dementně. Naštěstí si nepamatuju, jestli Omar Sy nosí pořád stejnou vytahanou teplákovku. Rozdíl je v režisérovi, který si se scénářem místy buďto nevěděl rady, nebo byl nucený jít do brutálního střihu. Dějinné posuny v hlavní linii na mě působily strašně nuceně. Některé vedlejší dějinné linie jsou zase rozehrané a neukončené. Což je nakonec ale asi dobře, jinak by to bylo stejně přeslazené jako Nedotkutelní. Naštěstí tam bylo spousta dobrých fórů, skvělá hudba a na začátku docela slušná honička, takže se na to i díky dobrým dialogům a hereckým výkonům dalo docela příjemně dívat. Dobrovolně bych si ten film ale asi nepustil (byl jsem v Oku na slepo). ()

vieriX

Typický případ buddy komedie s jedním nahláškovaným poldou a a jedním uťapnutým co jede podle pravidel. Tentokrát v podáni francouzů. Omar Shy pomalu, ale jistě se stává hvězdou a už si toho všimli i v Hollywoodu. Pro mě to vypadlo víc než dobře byl tu vtip, hlášky pár trapných okamžiku hodně nevýrazný záporak, ale to by šlo odpustit. ()

jafuska

Další film, který mě nic neřekl, nemám ráda filmy, které si hrají na komedie, a přitom je to tak trapný a směšný, herci k sobě absolutně nepasovali, dějově slaboučké, nic víc k tomu není co dodat ()

adamcik.patr

Francouzi a humor? To mnohokrát funguje a zde se jim to opět povedlo. Musím ocenit výkon Omara a dávám plný počet, smál jsem se od začátku do konce. ()

johnsnow

V pohodke francúzska buddy komédia s dobrou dvojicou medzi ktorými funguje chémia i humor, akcie je pomenej ale je celkom slušná, škoda, že záverečná je slabšia. na také tri * to je ale keď vidím tak nízke hodnotenie jednu * prihodím. ()

pollstro

Naprosto parádní komedie, u které jsem se pobavil, spousta akce, zábavy, výborná hudba... prostě parádní dvojka. Omar Sy se mi začíná líbit čím dál tím víc, naprostý talent tohoto chlapíka. ()

blondboss

V tomto prípade ide o priemernú pohodovú komédiu, ktorá síce neponúkne nič nové, ale ani neurazí. Miestami som mal ale pocit, že jediné, kvôli čomu sa oplatí ju vidieť, je Omar Sy, ktorý bol opäť bravúrny. Možno ešte ľahko lepší ako v Nedotknuteľných. Laurent Latiffe mal tiež pár schopných hlášok, ale to bolo tak všetko. Celkový dojem - 65 % ()

Delmondo

Poslední dobou se nemůžu zbavit dojmu že se Francouzi snaží dostat opět na vrchol ale jaksi nevědí jak na to. Nepoužitelní mají dobrý potenciál navíc měli být krimi komedií žánrem dříve tak populárním, ale prostě si s tím nevědí rady. Scénář sice není nikterak originální ale dvojice Sy-Lafitte je pohodová, oba dva jsou totální kokoti který si furt na něco hrajou jeden na Murphyho a druhej na Belmonda s tím že se snaží vtipně hláškovat ale spíš se jen ztrapňujou. Odkaz na Profesionála mě příjemně potěšil stejně jako Sabrina Ouazani moje oko. Nicméně i když frantíci mají dobrý nápady ale jejich provedení pokulhává, mě se ty jejich filmy pořád líbí. ()

unclejack

Veľmi prázdna filmárčina. Tradičný konflikt dvoch odlišných prístupov policajtov, ktorý je podaný mimoriadne klišoidne a fádne - pridajte nezaujímavý a miestami vyslovene otravný scenár a šklebiaceho sa Omara Sy o ktorom sa zrejme vo Francúzsku usúdilo, že zahrá všetko čo mu producenti hodia do schránky. Smola, nie je to totiž pravda. Na druhú stranu, jeho herecký kolega veľa šarmu nepobral a tak je divák ešte rád, akonáhle sa Sy objaví na plátne. ()

BigBugBong

Název chce nalákat na předchozí film Omara, který se s tímto pokusem o komedii nedá srovnávat. Taková dvojice tu již byla mnohokrát. Stojí za to vidět kvůli několika momentům - zasedačka s kravaťáky, odchycení kriminálníka a záveřečná scéna s autobusem. Potěšilo, nenadchlo. ()