Nejzářivější hvězda současné francouzské komedie, Omar Sy, se po velkém úspěchu Nedotknutelných představuje v dalším filmu o dvou parťácích jiného původu a barvy pleti, kteří společně překonávají nástrahy osudu, přičemž o přehmaty a humorné situace opět není nouze. Manželka vlivného šéfa Národní unie zaměstnavatelů je nalezena mrtvá na pařížském předměstí Bobigny. Vyšetřování svede dohromady dva policisty z protichůdných světů. François Monge, kapitán slavné pařížské kriminálky, je v tvrdé předměstské realitě stejně nepoužitelný jako jeho předměstský kolega Ousmane Diakité ve vyšší společnosti naleštěných pařížských salónů. Okolnosti je však donutí spolupracovat a vyšetřování politicky ožehavého případu se dává do pohybu. Nepravděpodobná dvojice v baseballové bundě a baloňáku budí svými neohrabanými metodami pozdvižení všude, kde se objeví, triky odkoukané od Belmonda a Eddie Murphyho však zabírají a agenti se dostávají lotrům na zoubek… (oficiální text distributora)

StanislachKo

Nebola to nuda, ani ma to nijak zásadne nevytáčalo, chvíľami som sa aj celkom smial (odkazy na Profesionála vždy potešia), ale z dôvodov, ktoré ja považujem za objektívne to priemerného bessonovského štandardu nedosahuje ani omylom (i keď snaha tu je citeľná). Omar je štandardne výborný, Lóren bol väčšinu času tiež vtipný, ale zjavne mal problém celý film prísť na to akú postavu má vlastne hrať (či pomýlený komisár kluzó, alebo cynický frajer bond) a chemický potenciál týchto dvoch bol maximálne nevyužitý. Akcia bola tiež nič moc a taký ten silený sociálnopolitický nádych (opäť mi napadá porovnanie s bessonovým Districtom 13) bol celkom zúfalý. ()

chelseaman22

Ty TERVO, tys čurák povolaný! Ve svém populárním commentu zmiňuješ, že snímek nepřinesl nic nového. Tos snad očekával spisovně mluvícího Omara nebo šlapku s pravým ňadrem větším?! Dvojka arogantních policejních vyšetřovatelů je svým způsobem vtipná, naneštěstí produkce vsadila kalhoty na fakt, že Omar je prostě černou obdobou Bolka Polívky ergo nějaký úchvatný scénář není zapotřebí. CHYBA BITCHES! Scénář je tak průhledný, že se raději věnujete nóbl bordelu, než polemizaci nad tím, proč nikdo neskoná násilnou smrtí. Bůh žehnej na české asketické cigoše, dobře živení francouzští lebkouni z předměstí L'Paris poslouchajíc tvrdý rap by bezesporu byli většími kandidáty na pozici "dnes tě oberu o svačinu, zítra o panictví". 55% ()

Narya89

Omar Sy je pan herec, na kterém víceméně stojí toto filmové dílo. Při jeho zhlédnutí jsem nevěděla, na co jdu, ani jaké to bude a celkový dojem byl docela přijatelný, právě hlavně díky humoru Ousmana. Oproti tomu se mi vysloveně nelíbil jeho partner Francois, který byl ztělesněním typického machisty a jediné, co ho zajímalo, bylo jak se vyspat s co největším počtem žen, dělat na ně sexistické poznámky a používat je čistě funkčně jako věci pro uspokojení svých potřeb. Nejhorší na tom asi je, že to mělo působit vtipně a že pro většinu lidí je toto zobrazování žen ve filmech docela normální a přijatelné. Já teda nevím jak jiné ženy, ale osobně bych nechtěla mít sex s někým, kdo mi u toho vypráví o práci (žena se samozřejmě snaží, ještě jsem si nevšimla, že by se tento rádoby humorný stereotyp vyskytoval obráceně, protože přece muž je ten, kdo bere sex nezávazně a nemá potřebu se snažit, když ta žena pro něj nic neznamená - aneb jak jsou udržovány a posilovány genderové stereotypy skrze média). ()

Krustyburg

Lehce nadprůměrná komedie. Pokud bych to zahlédl večer v televizi na nějakém českém kanálu, byl bych unešen. Ale od filmů, na které chodím do kina, očekávám víc než že potěší a neurazí. ()

Autogram

Len podpriemerná kriminálka s dvoma policajtmi, čiernym a bielym. Ukecanosťou sa trochu snaží priblížiť Policajtovi v Beverlly Hills, len je to podstatne menšia zábava. Pár svetlých momentov sa nájde, dokonca aj na zamyslenie, korupcia v najvyšších miestach nejde vykynožiť, ale bojovať sa proti nej musí. ()

Georgex

Pokus o francouzskou Křižovatku smrti, který se snaží na základě známého receptu naservírovat různorodou dvojku detektivů vyšetřující tentokráte zločin z pařížského předměstí. Bohužel tvůrci si asi neuvědomili, že to co zafungovalo jednou, nemusí fungovat pokaždé a už vůbec ne s každými herci. Jinými slovy řečeno Omar Sy není Chris Tucker, aby celý film utáhl na svém vtipném řečnění a příliš mu nepomáhá ani nezáživný Laurent Lefitte. Přidá-li se k tomu poměrně nudný příběh, který spíš řeší problémy na předměstí francouzského hlavního města a jak bílí papalášové utlačují černé přistěhovalce, než aby vás dokázal přitáhnout k obrazovkám nebo rozesmál, tak je potom těžké na filmu hledat nějaká pozitiva. Každopádně pár vtipných scén tam bylo a jednou se to vydržet dá. Moje hodnocení 40%. ()

Firebug

Klasická akční buddy-cop komedie držící se příliš otrocky již nesčetněkrát vyjetých kolejí. Čistší žánrovku snad natočit nešlo a ani detektivní zápletka nehýří originalitou a jestli se ji podáří zamotat vám na chvilku hlavu, bude to hlavně zásluhou stejně znějících francouských jmen. Pár komediálních gagů je fajn, ale na starší krimi-komedie s Jeanem Renem se to kouká z uctivé dálky. Zkrátka a jednoduše, po všech stránkách průměr, který na 3* vytáhli až charismatičtí herci. ()

Rssa

Veskrze podprůměrná akce s ještě horší komedií a nefungující ústřední dvojkou, ve které byl ten černoch tím horším. Něco takového nemůže přece uspět, nemá to nic, čím by člověka mohlo nějak zaujmout. Logika příběhu je skoro nulová, žádné následky se tu neřeší, vše je o stereotypech, se kterýma se tu pracuje tak neobratně, že to někdy i fyzicky bolí. 40 % ()

Junglista

Tak jo... vim, že C6 je takovej křáp, že se utopí v louži. Vim, že parťákovi se maj vždycky krejt záda (pochopitelně na konci a strašně nečekaně). Ale taky vim, že Nepoužitelní (ach, ta snaha přilákat pozornost, že pane distributor) sou co se týče filmovýho zážitku opravdu nepoužitelný. Neni to vyloženej průser, ale jakákoliv epizoda průměrnýho kriminálního seriálu se s timhle filmem může směle měřit. A to neni zrovna pochvala. ()

dormouse

Omar Sy je roztomilý, tedy aspoň v těch chvílích, v nichž jsem nespala, a těch mnoho nebylo. Francouzská komedie je zavádějící termín, někdy tam najdete poklad, ale často úplný blábol. Jako zde. ()

Mouzon

Skvělý komediální typ Omar Sy, tentokrát coby policista. To bych rád předeslal, jelikož jinak vidím NEPOUŽITELNÉ do budoucna spíše nepoužitelně........Ačkoli byl jeho parťák z NEDOTKNUTELNÝCH na vozíčku, stačil Omarovu tempu mnohem lépe než Lafitte, který je pouze nesympatický. Což je škoda, jelikož "nesympatický" není vždy synonymum pro "detektiva z kriminálky, který má vystudováno kdovíco a záda mu hlídá bohatý otec" - postava Francoise mohla být udělána jako protipól Ousmana, a přitom to mohl být člověk, kterému nemáte permanentně chuť přidat k té první jizvě ještě jednu. NEPOUŽITELNÍ jsou pohádkové buddy movie, což jim nikdo nemůže mít za zlé, jelikož pokračují v komediální tradici, která byla nadsazená vždy. Reálným problémem už ovšem je velice špatný scénář, který vyšetřování případu bere dost hákem, hrdinům nepřipravuje žádné výraznější překážky (aby se dostali k výslechu klíčového pohlavára, stačí jim obelstít nepozornou recepční, ale celkově nepřekonávají nijak zásadní problémy), a rezignuje na propracovanější strukturu vztahů mimo ústřední dvojici (jediný obstojněji rozvíjený vztah je náklonnost Ousmana k jeho kolegyni; ale třeba jeho otcovsko-synovské problémy, vztah Francoise a jeho kolegů, nebo SPOILER důvod, proč se Francoise nakonec rozhodne Ousmanemu pomoci KONEC SPOILERU, to vše zůstává nedodělané). Ale když je venku tak ošklivo jako dnes, podobná veselohra zmoklou duši určitě potěší. ()

majec4

Skvela komedia na uvolenenie. Nebyt hluchej 25 minutovky niekde v strede, nemal by som problem s lepsim hodnotenim. Omar Sy je super komik a v tomto filme mu dobre sekunduje smilny beloch Laurent Lafitte. Clovek si pocas filmu vsimne, aky kontrast je medzi hlavnymi postavami. Jeden je uspesny, z dobrych pomerov, no moralne upadnuty a druhy, cernoch, otec syna z ghetta, no pri tom moralne zalozeny - proste spravny typek. Az tomu neverite :). Darmo, vo Francuzsku je asi napata situacia okolo MULTI-KULTI, tak tento film to aspon trosku zachranuje. Aj z ghetta moze vyrast moralny policajt. Ako by hokejista povedal: "Tak urciteeee." ()

Brylin

Víceméně předvídatelná variace na Nedotknutelné a Charhonova snaha si komerčně trochu přilepšit. Odhlédneme-li od autorovi motivace, samotný film je laděný více do crazy komedie a nebabrá se s existenčními otázkami jako hit dua Toleadano/Nakache. Doufám, že se Omar Sy nazaškatulkoval a dokáže nabídnout i úplně jinou polohu. Pár vtípků bylo slušných - hodnotím mezi dvěma a třemi hvězdičkami. ()

petikacka

Velké zklamání...Po Nedotknutelných obrovský sešup...Tady nefungovalo vůbec nic...Jediné co mě potěšilo, byla scéna s televizí kde zrovna běžel film "Profesionál s Belmondem" a okamžitě se mi po něm zastesklo...Zlaté dobré francouzské krimošky z doby za oponou...Za mě 45% ()

jasanka

Kdyby akční komedii na tohle téma natočila jiná země, asi by se mi moc nelíbila. Ale francouzský humor jako v tomto případě mám ráda, takže spokojenost. ()

Bozvav

tato komedie je jen velmi průměrným dílkem. Ne, že by se to nedalo shlédnout, ale má spíše úroveň televizního filmu. Pár dobrých hlášek, pár horších. jako celek průměr. rozhodně ne sračka, jak zde někteří píší, ale podruhé nejdříve tak za 10 let. ()

BOURQUE

Nenáročná Francúzka komédia z policajného prostredia. Omar Shy tak trošku vypadá ako A. Foley (mimochodom jeho vzor vo filme). Samotný scenár však neobsahuje výraznejšie momenty a samotný dej taktiež nie je dostatočne vypracovaný. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Rathalos

Francuzske komedie patria medzi moje najoblubenejsie,lebo ich humor mi sedi najviac a aj ma pobavi i sa zasmejem,no a ak sa v nich objavi k tomu vsetkemu este aj Omar Sy,tak to je uz velka radost,nepoznam herca,ktory by mal vacsiu charizmu ako on a aj tento film s nim sa mi velmi pacil,skoda len,ze som ho nenasiel s dabingom,ale museli postacit aj titulky,nevadi,chvalabohu,ze vieme citat a este pochvalim Laurenta Lafittea,dobre to zahral,posobil dost smiesne a pekny pohlad bol na krasku Sabrinu Ouazani,je to kocka,takze spat k hodnoteniu,medzitym som videl aj pokracovanie z roku 2022 a moj verdikt pre obe zalezitosti su styri silne hviezdy,bola to sranda,aspon pre mna...:-) ()

Darckol

Dosť nevyvážené - boli aj vtipné scény, aj scény, ktoré sa len tak tvárili. Boli ukážky aj z rodinného prostredia, no akosi mi prišli nútené a zbytočné.A to, že tam bolo neskutočne veľa klišé, už spomínať ani netreba. 5,5/10 - sám sa čudujem tomuto hodnoteniu :P ()