Oculus

Pred desiatimi rokmi zasiahla rodinu Russellovcov obrovská tragédia, ktorá navždy zmenila život dospievajúcich súrodencov Tima a Kaylie. Chlapca odsúdili za brutálnu vraždu svojich rodičov do nápravného ústavu. Teraz, keď ho už ako dvadsaťročného prepustili na slobodu, snaží sa na minulosť zabudnúť a začať normálny život. Kaylie je však stále prenasledovaná tou osudnou nocou, keďže je presvedčená, že smrť ich rodičov zapríčinilo niečo nadprirodzené. Verí, že zlovoľné sily sa k nim dostali cez starožitné zrkadlo v ich rodnom dome. Aby Kaylie dokázala Timovu nevinu, vypátra staré zrkadlo a nájde informácie o záhadných úmrtiach, ktoré sa stali jeho predchádzajúcim majiteľom. Po získaní rôznych nových poznatkov v snahe vyriešiť vraždu rodičov však súrodenci zájdu príliš ďaleko a neuvedomia si, že znova rozpútali nočnú moru svojho detstva. (Steny94)

Evee04

Ako milovník horrorov som do tohto išiel s väčším očakávaním i ked som netušil o čom to bude.Na začiatok chcem podotknút,že Karen Gillan bolo pre mna velmi príjemné prekvapenie :).Síce je príbeh zo začiatku chaotický kedže nedal dostatok času na zoznámenie sa s postavami,ale človek sa tu nestratí a po chvíle pochopí ako je to myslené.Atmosféra graduje a od polky filmu,kde to bola zatial len príprava na to čo príde sa "zrkadlo" predstaví,a lakačky,duchovia,zmetené a odporné momenty tu nezaostávajú.Určite si tento film pozrem znova :) 85% ()

90125

Prvá polovica je celkom zožratelná. Pomerne chytro rozohraný príbeh, ktorý má relatívne vzato hlavu a pätu. Mohla by byť aj za tri *. Druhá polovica je totálny chaos a zmätok a je za jednu. Všetky očakávania z prvej polovice klesli úplne na dno, veškeré dovtedajšie rácio šlo "do kytek". Snaha zlepiť minulosť zo súčasnosťou a vyzerať pri tom hororovo zaujmavo, je zúfalo prekombinovaná. Veci sa dejú len tak, bez nejakej logickej príčiny. Výsledok sa nedá označiť inak, ako slovom galimatiaš. Ale ocenujem "pevnú ruku" kameramana, snáď je ona shaky-cam móda definitívne mŕtva. Tiež som rád, že vo filme netečú litre krvi. Škoda už len, že sa tak solídne rozbehnutý príbeh v druhej časti úplne rozsypal. Na konci je totiž značne nejasné prečo, kto, kedy, kde a hlavne ako sú strašidlá strašidelné. 51 % ()

Jarv

V tomto průměrném a ne dvakrát originálním hororovém thrilleru, který vykrádá jiný film Zrcadla, poznáte asi nejvyčůranější zrcadlo na světě. Po jeho zhlédnutí začínám uvažovat o inteligenci zrcadel v naší domácnosti, a obávám se, aby nepředčila vychytralost terminátora. Že je technologie stále vyspělejší? Houby, zrcadla. Přesto se jedná o takovou jednohubku, která na jedno podívání bohatě stačí. 60% ()

Holly_Molly

Skvělá hororová věc! Atmosférická, intenzivní, s minimem lekaček a gore kterýho ač je poskrovnu a neni na něj kladenej důraz, dokáže být dost nepříjemný, páč se to obvykle týká trhání nehtů nebo nechtěnýho pojídání skleněných zářivek (Ňami ňami-fujky fuj) ... Herci a předevšim ty dětský jsou skvělý, záhada okolo zrcadla dokáže (nejen) díky střídání dvou časových os slušně zamotat mozek a mínusem tak zůstává jen slabý finále, který ač hororově temný, prostě nemá ten správnej build-up a tak nějak jen prošumí okolo... ()

Vlad

Natočiť novú, dobrú duchárčinu je ťažké už z podstaty (sub-)žánru. Stále to isté - zlý bubák vstúpi do veci/osoby a potom terorizuje každého naokolo, kým nedostane to čo chce - väčšinou ďalšiu dušičku do hrnečku. Flashbacky, ktoré nám od začiatku do konca po kúskoch vysvetľujú čo sa vlastne stalo sú v každom druhom filme. Poskakovanie medzi skutočnosťou a halucináciami sme tu už tiež neraz mali. Ešte aj samotný námet - zrkadlo, v ktorom onen bubák sídli. No jednoducho nič nové, samé klišé. Ale odhliadnuc od toho je to filmársky zvládnuté dobre. Oceňujem, že film sa aspoň snaží budovať koherentnú atmosféru a neponúka len obligatórne ľakačky (ktoré sú obstojné,ale tiež nič nadpriemerné). Pre nováčika, ktorý toho nemá napozerané to bude určite dobré. Pre ostatných jednohubka, ktorá nenadchne ani neurazí. Ja, keďže mám slabosť na ryšane, pridávam nejaké to percento naviac za Karen Gillan. 60%. ()

baronGrga

Flanagan představuje v hlavní roli zlomyslné zrcadlo s hypnotickými účinky, v jehož akčním rádiu nebudete vědět, čí jste, natož kde jste, proč a jestli náhodou místo jablka nežvýkáte wolframovou žárovku. Jako ne příliš promyšlený tah se vzhledem k téměř nulové hře s odrazy jeví výběr zrcadla jakožto zdroje smrtících lapálií. Nasadit místo něj hypno-radiátor nebo hypno-garnýže, vyšlo by to nastejno. Hlavní mínus ale spočívá v tom, že plán na likvidaci zrcadla, na kterém by měla hlavní dějová linka stát, je od počátku nesmírně slabý. V důsledku jsme tak svědky bezcílného bloumání hrdinů po domě, což není ani děsivé, ani tíživé, ale prostě jen hrozně nezajímavé. 40% ()

LordLaser

Spracovanie je fajn, výkon hercov je dostatočne dôveryhodný, aby vás vtiahli do deja. Je tu nová idea hororu. Malo to atmosféru. Inak bolo to plytké, tým myslím predvídateľné. Škoda, keď sme sa blížili do záveru, to začalo byť také divné, nemuselo to byť také chaotické a nudné zároveň. Ako vždy si predstavím na základe prvých desiatok minút, ako by to mohlo skončiť, takže som len čakal ku koncu, či to tak naozaj bude. Tu som to tak trafil, že neviem, či mám byť nadšený alebo sklamaný. A ešte mi dosť vadila tá zuniaca hudba, keď sa niečo blížilo. Som nevedel, či sú pokazené reproduktory alebo je to naozaj tak a ono bolo. Ale neľutujem. Celkový dojem **** ()

L.u.x

Celkom zaujímavá naťahovačka. Príbeh je zameraný na postavy ich psychiku a prelínanie prítomnosti s minulosťou pôsobí v tomto prípade dosť znepokojujúco. Veľkú rolu samozrejme zohráva masívne diabolské zrkadlo ktoré dá koncu poriadnu šťavu. Podobnosť zo Shining je tu namieste. ()

Terrific

Nedám si pokoj a nedám, obecně duchařinu opravdu nemusím, ale jednou za čas, když něco vyjde, tak se podívám a opět, to byla velká chyba, milionkrát omleté téma a v hlavní roli zrcadlo, chápu, že to může vylekat malé děti. Jedinej klad tohoto, díla, je v ženském obsazení, aspoň se na ně dalo koukat. ()

Evziiik

Na jednu stranu zajímavé, na druhou to mohlo být mnohem zajímavější. Ani mi tak nevadilo neustále prolínání přítomnosti s minulostí a skutečnosti s fikcí, kdyby to nebylo celý film pořád dokola. Některé pasáže byly nedomyšlené, nedotažené do konce, takže celek působí poměrně nudně. Ale snaha byla a je to vcelku koukatelné, takže 2 a půl hvězdy si tenhle horůrek snad zaslouží. ()

Rembrant.F

Tento horor me naprosto dostal. Ikdyz se z pocatku nudne vlekl, postupne nabiral na dramaticnosti a pristihl jsem se, ze obcas nedycham. Doporucuji. ()

Pollini

Docela dobře jsem se bavila, až na ten uhozený konec. Zase se nic nevyřešilo. Takových konců jsem ale už viděla tolik! A u filmů, kde by konec měly mít, nejenom střih a dál nevím, tak titulky. Další potenciál s velkou škodou na konci. ()

ljackierozpa

Perfekní horor hlavně o 2 dějích minulost a přítomnost,efekty zvuky všechno pecka.Ti všichni zemřelí z minulosti-výborné masky místama jsem fakt byla vystrašená.... zrcadlo moc pěkný ale domů bych si ho nepořídila. Jedinný co mi na filmu vadilo,že to nemělo dobrý konec..Kaylie to dostalo taky a Tim zase skončil ve vězení. Jinak pecka...doporučuji. ()

gfrusvk

Luxusný film. Zo začiatku ma štvala kopa zbytočných kecov, ale za tú atmosféru čo prišla hneď potom im to dokážem odpustiť. Film stavia na motívoch súčasnosti aj retrospektívy, ktorá nie je len vo forme útržkov spomienok, ale je značne zastúpená, vytvára akúsi druhú príbehovú líniu, ktorá mi strašne pripomenula Shining. Obidva časy sa navzájom logicky prelínali, pričom to vôbec nebolo otravné. Takisto sa autori snažili vyhnúť klišé, na ktoré som zvyknutý z podobných filmov, avšak hlavne v posledných 10 minútach padli do určitého stereotypu, ktorý si sami vytvorili, nieže by ma to nejako extrémne štvalo, ale mohli si to odpustiť, rovnako ako plytvanie duchmi v niektorých scénach. Inak horor je postavený na postupnom stupňovaní atmosféry, podobne ako v spomínanom Shining, taktiež na ľakačkách, a čo ma potešilo najviac, na konečne kvalitne natočených halucinogénnych scénach. 95% ()

lineker

Tak tu máme po všech možných osobách či předmětech pro změnu zlé zrcadlo. Zrcadlo, které však svým IQ a schopností kombinace překoná nejednoho šachového velmistra. Jak jinak si vysvětlit to množství lidí co zmizelo v jeho útrobách. Určitě ne zlý horor, možná i trochu inovativní ve snaze trochu více se dostat do hlav jednotlivých postav. Můj problém s filmem tkví v tom zásadním co od hororu očekávám a to je atmosféra. Zde jsem měl chvílemi pocit, že Ken a Barbie si hrají ve svém domečku pro panenky, chvíli jsou velcí, pak zase malí, ale v podstatě pořád děti, které hrají hru na strach. Ten se u mně však nedostavil. Kvituji slušně zvládnutý závěr, který sice otvírá dveře dokořán pro Oculus II, ale alespoň ukázal, že ne všichni dobří v ní mají místo zaručeno. ()

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

29.01.2018

Ano, čtete dobře. Hororová klasika Stanleyho Kubricka by měla nafasovat pokračování, a to celých 38 let po premiéře. Koho za něj můžete vinit? Samotného Stephena Kinga! Autor knižní předlohy totiž v… (více)

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (více)