Oculus

Pred desiatimi rokmi zasiahla rodinu Russellovcov obrovská tragédia, ktorá navždy zmenila život dospievajúcich súrodencov Tima a Kaylie. Chlapca odsúdili za brutálnu vraždu svojich rodičov do nápravného ústavu. Teraz, keď ho už ako dvadsaťročného prepustili na slobodu, snaží sa na minulosť zabudnúť a začať normálny život. Kaylie je však stále prenasledovaná tou osudnou nocou, keďže je presvedčená, že smrť ich rodičov zapríčinilo niečo nadprirodzené. Verí, že zlovoľné sily sa k nim dostali cez starožitné zrkadlo v ich rodnom dome. Aby Kaylie dokázala Timovu nevinu, vypátra staré zrkadlo a nájde informácie o záhadných úmrtiach, ktoré sa stali jeho predchádzajúcim majiteľom. Po získaní rôznych nových poznatkov v snahe vyriešiť vraždu rodičov však súrodenci zájdu príliš ďaleko a neuvedomia si, že znova rozpútali nočnú moru svojho detstva. (Steny94)

viperDavid

To prolínání příběhů je naprosto fantastické. Jde o jeden a tentýž děj, ale odehrává se v jiném období za velmi podobných situací. Oculus není jen tak nějaká duchařina. Lekačky tu vlastně vůbec nejsou, ale scénář si s námi psychologicky zahrává. Velmi pěkná podívaná ()

Sfinkter

Pomalý rozjezd, ale dobrá atmosféra a zajímavý příběh. I tak to stačí pouze na dobrý průměr, i když jsem prvně hodnotil pěti hvězdami. Poslední zhlédnutí 2/2021.. ()

kinghome

Malý velký horor. Tady jde vidět že někdy je méně více, žádní extra dobří herci, celkem slušný efekty, ale tady se hraje hlavně na atmosféru a na vyprávění příběhu, který je teda vyprávěn skvěle. Minulost se kříží s přítomností a pořád pořádně nevíte, co se stalo v minulosti a proč vlastně chtějí to něco zastavit. Přišlo mi to jako takové hraní na kočku a na myš, strašně se mi to líbilo. A konec je taky úžasnej, doporučuju, konečně nějaký pořádný horor po dlouhý době. ()

LordSnape

Asi nejnudnější a nejtrapnější horor, co jsem kdy viděl. Přidávám hvězdu za zrzky. Jinak bych snad to ani nedokoukal. :-) ()

Mrkvič

Sice je ve filmu pár věcí čistě jen na efekt, ale i tak jde v dnešní době o netradiční horor, kde lekaček je jen pár a to spíš pro pobavení nebo v místě, kde je to jasné. Ani nechutných brutálností není moc a tak film stojí hlavně na myšlence a příběhu. Takhle pěkně svázané s minulostí nebyly ani první díly Noční můry z Elm street. Čím dál tím častější prolínání skutečnosti s minulostí až po závěr, kdy se to vlastně úplně protne, bylo moc hezké. ()

Tereszka33

Můj první dojem, když jsem si film pustila. To zrcadlo chci domů, i kdyby mi viselo přes celou zeď.Trochu mi připomínalo pohádku o Sněhurce. Jestli měl film působit tak zmateně, tak uspěl na jedničku vůbec jsem nevěděla co je a co není pravda. Každopádně, na to, že se nerada dívám na duchařské horory, protože mívám docela i nahnáno, tady to na mě teda vůbec nepůsobilo. Ani ten ošklivý pán (řekla bych, že spíše paní teda) mě nepřesvědčil. Jinak přehodnocuji situaci, to zrcadlo už nechci. ()

venison

Trailer je na hororu "Oculus" asi to nejzajímavější a nejděsivější.. Začátek filmu se rozehrával s poměrně dobrýma kartama (blázinec, aukce, starodávné zrcadlo), ale kombinace prostředí prázdného domu, moderní elektroniky a vyšinutých herců po zbytek filmu nudila. Retrospektiva byla zajímavější než hlavní příběh. Ale i ta byla natolik neoriginální a obehraná, že mojí pozornost v napětí neudržela.. "Oculus" divákovi způsobí jediné - ztrátu času a ještě větší hlad po dobrém hororu.. ()

hroubek

Hodně působivý film, kterému na ty čtyři hvězdy něco shází. Rozhodně, ale mohu říci, že film má hodně luxusní atmosféru a navíc krásně buduje napětí a má zajímavé postavy. Všechny předchozí věci jsou fajn, ale já měl problém s vyprávěním příběhu. To, že je rozdělen na dvě části by mě vůbec nevadilo, kdyby se z toho vytěžilo trochu více. Mrzelo mě, že ve filmu nefunguje pátrání po tom co se vlastně děje, jako to je u jiných hororů(Sinister, V zajetí démonů) a taky to, že některé věci nedotáhne do konce. Mike Flanagan má talent a jsem zvědavý co předvede příště. Karen Gillan hraje velmi dobře a její jméno si zapamatuji. Brenton Thwaites je trochu nevýrazný, ale rozhodně nepodává špatný výkon. Oculus je zajímavý snímek, které mu podráží nohy, že nejde víc do hloubky. ()

bizz_mjc

Zrcadlo, zrcadlo... mám ti to říct narovinu? Rozhodně jeden z nejlepších hororů posledních let! Kvůli tomu, že jsem o filmu slyšel, jak je neoriginální a blablabla, se k němu furt ne a ne dostat. Jaká to chyba! Zpracováním docela úsporný, ale promyšlený film, v němž často nevíte, kde si zrovna stojíte. Žádná moderní přiblblá duchařina o pár lekačkách, naopak děsivě pohlcující a až do finále budovaná atmosféra. Zlověstné zrcadlo pohlcující veškerý život se totiž ne a ne vzdát a bojuje o své nasycení všemi prostředky, kdy skvěle hrajícím protagonistům už v závěru přejete jen zasloužený odpočinek a vysvobození. Dostane se jim? Podívejte se sami. ()

SamVimes

Oculus má zajímavou premisu a pečlivě propracovaný plán řešení problému hlavními postavami. Škoda, že tím ale nápaditost končí a s přibývající stopáží film čím dál tím víc zapadá do vyjetých kolejí až se uzavře přesně tím nejobyčejnějším možným koncem. ()

Brain-D

Zrcadlo jako předmět hrůzy byl skvělý nápad zakomponovat na filmové plátno. Bylo téměř jisté, že samo o sobě vyvolá hrůzu a neklid. Jistota se během děje mění na naprostou nejistotu a beznaděj. Jemně atypický horor oproti dnešním klasikám či lekačkám. Akorát jsem měl problém s prolínáním přítomnosti a minulosti, kde se ztenčovala hranice, ale zase to podtrhovalo celý vývoj děje a postav. Rozhodně se zpracováním a prvky řadí mezi nadprůměr. 70% ()

Kalidor_

Jestli tohle má být jakože strašidelný tak teda nazdar bazar. Dnešní "horory" mají jeden velký nedostatek - přeplácanost, budovat atmosféru už dnes umí málokdo. Na atmosféru není čas, to se hned servírují nemyté Mařky jak na běžícím pásu, všechny "zaručené" hororové prvky se vrchovatě nakydají jak kečup na hranolky a to by v tom byl čert aby to nefungovalo. Holt nefunguje to takhle, a z těch neustálých flashbacků prolínaných s přítomností mi bylo blivno. Tfuj, takové horory nebrat! ()

kklepkaa

Tak tohle byl obrovskej shit. Trailer navnadil slušně a vyšla z toho tahle sračka. Naprosto o ničem. Zlatý Zrcadla se Sutherlandem... ()

Lukyn007

Lepší než Insidious. Strašidelné to není, ale ta atmosféra a prolínání minulosti a přítomnosti...to bylo fakt dobrý. 70% ()

s.e.p.p

Jasně - duchové, vadnoucí kytky, umírající psi, vraždící otec a zatím vším zrcadlo, jakožto předmět posedlý zlem - to vše už jsme mohli vidět někde jinde. Jenže Oculus všechny tyto motivy velice chytře převrací a spíše než do vod hororových brousí do žánru psycho-thrilleru. Flanagan vlastně za celou dobu jasně nepřizná, zda nám předkládá duchařský horor a nechá tak diváka pochybovat o duševním zdraví hlavních postav a věrohodnosti jejich vzpomínek. Já jsem si to tápání velice užíval a celkově je dost příjemné vidět horor, který se nespoléhá na lekačky, ale hraje především na atmosféru a tísnivé momenty, při kterých se vám dost možná vybaví některé noční můry. ()

Pedross800

Tož nakonec se zrcadlila celkem hustá a tíživá atmosféra postupně se roztahujícího odéru zla a šílenství. A to na to zrzečka šla opravdu pečlivě a takřka bezchybně. Ale co naplat, temné síly zde opět dokázaly svou rafinovanost a to rovnou v dvojité paralelní dávce gradujícího napětí, schízy a tajemna , takže závěr už byl krásně strašidelně atmosférický. Ještě že mám doma jen jedno zrcadlo :-) ()

jefff

Po delší době opravdu strašidelný a originální horor, u kterého se doopravdy bojíte co přijde dál. Líbilo se mi, že základem nebyly stupidní lekačky, ale hutná a děsivá atmosféra. Příběh je spletitý, ale vesměs přehledný. Occulus je hodně povedený žánrový kousek. ()

Almásy

i said it a hundred times- strašidlá, murder houses a takéto mňamky sú moje guilty pleasure, to je jeden z dôvodov prečo mám rád horory. nemám rád filmy, ktoré sa snažia byť hororom a neprinesú jediný originálny nápad a nemám rád filmy, ktoré nectia svoj žáner a hrajú sa na niečo viac než v skutočnosti sú. pseudosračka ktorá je zamotaná sama v sebe, pokus urobiť niečo medzi Insidious a Paranormal Activity. toto fakt nie. ()

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

29.01.2018

Ano, čtete dobře. Hororová klasika Stanleyho Kubricka by měla nafasovat pokračování, a to celých 38 let po premiéře. Koho za něj můžete vinit? Samotného Stephena Kinga! Autor knižní předlohy totiž v… (více)

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (více)