Thriller odehrávající se během jednoho dne a jedné noci v současné Ostravě je příběhem začínající novinářky Isabel, která se ve snaze o senzační reportáž vydává za tajemným mužem. Díky své naivitě a odvaze zároveň se dívka ocitá v pasti děsivé společnosti, ve které musí bojovat o holý život. Jsou však věci takové, jak se na první pohled zdají ? (oficiální text distributora)

cskomando odpad!

Už jsem si říkal, že si přitom marození udělám klid, pohodu a relax... ale to prostě nejde ! Tohle je jeden velký omyl nebo zlý sen ? Začneme tedy.. třeba postavami. Petra alias Isabel, asi nebyla trefa do černého (nesympatická nepohledná brunetka, plochá ako přistávací plocha s hlasem dospívající puberty). V půlce filmu ji zmalují tak, že vypadá na 45 a chystá se opravdu do hrobu (nemyslím zrovna ve filmu, jelikož tam to spáchá na konci tak sesekaným způsobem až by mohla psát příručku jak skákat ze střechy baráků a jak správně dopadnout do jaké polohy). Ten její přítel alias gay či nevim jak už se jmenoval na začátku filmu to je taky hukot. Další osobou úchylná škaredá bába, která z tý pusy nevypustila také nic než bla bla ať už je dotočíno a neustále by tam lesbicky olízávala Isabelu..teda hááárd core neskutečný. Scénář napsán na ,,výbornou,, o tom žádná. Řekněme, že takový dialog co mezi sebou vedly postavy jsem dlouho neviděl. Možná kdybych ale napsal jaký jsem dneska ráno vysral bobek, jak vypadal atd. vyšlo by to úplně nastejně, protože zde se nic než ho*na a sr*čky neřešilo. Klišé, trapnost, nervy drásající chuť vyhodit film s pc z okna. Skvěle napsaný byl i sex v nemocnici, tam měl bejt asi pokus o něco spešl aby nic nebylo vidět, tak asi začal blbnout filmovej pásek (ironie) a tečka na dortu - sex v kalhotách to je dobrý frajer :-)) ! Mysteriózní / Fantasy / Horor / Thriller / Drama - To musí jéct hodně na drogách, když tohle napsali... vidím to na brutální psycho-drogy žánr, protože tohle nemá nic s filmem společnýho a opravdu kromě starých českých komediíí se za produkci/výtvory českých hororů můžeme jen stydět. ()

Johnee

Mamlásci! Chcete vidět strojené dialogy? Podívejte se na "No smoking (2008)".. Chcete vidět děravý příběh? Podívejte se na "Shawshank Redemption" (na csfd nejlépe hodnocený film).. Na pět hvězd to rozhodně není, ale přesto je dávám, jako poctu kdysi objektivnímu portálu csfd. ()

PamelaJJK

Co vyzvednout z této marnosti? Tři věci. 1. je to určitě hudba. 2. Norbert Lichý a Jaromír Nohavica. 3. tričko Malignant Tumour Lukáše Melnika. Tyto tři detaily zachránily Isabel před odpadem. Ruční roztřesená kamera mě snad neiritovala v jediném filmu - Pod zemí, jinak jí nemůžu vystát. Chvílemi mi to evokovalo Twilight ságu, přestože jsem neviděl ani jeden celý díl. Pokusy o thrillerovost i závažnost vyznívají směšně a do ztracena. Ale aspoň to mělo jakýsi děj a byla znát snaha. A i ta se cení. Zápory však zásadně převažují, takže jedna hvězda je tak akorát... ()

dank011

Minikino Ostrava, 30.5.2013: Neřešitelné dilema a zároveň zamyšlení nad tím, jak přistoupit k hodnocení filmu, přiznám se, že s něčím podobným se setkávám poprvé a je to výzva. Tak prvně jsem vyrazil na film s tak mizerným hodnocením, považoval jsem to však za takřka povinné, pro patriota umírajícího ostravského centra a ortodoxního příznivce skvělých ostravských divadel, zejména pak nejvěrnějšího fanouška od Bezručů. S tímhle „apriori“ prostě musíte, byť očekávání byla rozpačitá...tedy k filmu: naprosto příšerné, hlučná a návodná hudba snesitelná snad možná v hudebním klipu, nicméně na velké ploše neustále dokola omílané motivy, prozrazující dopředu pointy... Pointy – závěrečné rozuzlení a vysvětlení „filmu ve snu“ bylo jediným světlým bodem filmu, jediným uvěřitelným okamžikem. Scénář s tunou nelogičností, dominantním prvkem, který film zcela shodil do bahna pak byly dialogy, stupidní, hloupé, jak z pera sjetého středoškoláka, dialogy z publika nejprve potichu přijímané, ke konci již provázené smíchem. Na závěr filmu beseda s tvůrci a další zmatení pojmů : takhle prý upíři mluví.. Tedy mělo jít o parodii ?? Herecké výkony bych vůbec nechtěl hodnotit, protože prostě nebylo z čeho brát, o co se opřít. Takže odsudek ?? Teď se podívejme ze druhého břehu, po sejmutí kritických okulárů. Předem tušené osvětlila následná beseda s tvůrci a uniklé informace z kuloárů mého drahého Radioklubu: film vydupaný prakticky zadarmo a z ničeho, jen z prostého nadšení, z touhy a snahy. Film s ostravskými lokacemi, jojo, tleskám. Film dávající první příležitost opomíjeným ostravským hercům, jehož divadlo již po několik let je špičkou této země. Někteří se role hostí se ctí ( Isabel), jiní na mě působí značně nepřesvědčivým dojmem, leč nechť !! Jde o oceněníhodnou záležitost ?? Ba pravda !! Výsledkem je tedy záslužný počin, ve výsledku – eufemisticky - značně nepřesvědčivý. Podobné bývají besídky zušek apod, plněné v hledišti kamarády, bez jakýchkoliv vyšších ambicí. Ty film mít musí, leč kdo je zde cílovou skupinou ? Stěžejní otázka pro tvůrce: proboha proč zrovna tohle téma ?? A neměl by tenhle počin – kterému z výše uvedených důvodů fandím se školometským „chybami se jeden učí „ - být v tichosti stažen, v tichém mlčení pozapomenut a jako memento být přítomen u dalších realizovaných scénářů ?? ( namísto nabízení na festivaly a obrovské hazardování s možným budoucím kreditem ??). Názor tedy jednak filmový, jednak srdcařský, třeba udělit hvězdy : dávám tedy za dvě ... ()

SkeeveTulp

Tak nějak nevim jak ten film popsat. Za pochvalu určitě stojí hudba, která byla až překvapivě dobrá. Stejně tak kamera měla okamžiky slušné kvality a dobrých nápadů. I některé dějové okamžiky měly dobrý nápad. Jenže všechno to spolehlivě zabil tragický scénář. Ten byl tak stupidní a slabý, že by stěží utáhl desetiminutový skeč na youtube. Zápletka je tisíckrát obnošená, ničím nepřekvapí. Pokus šokovat upírama nevyšel. Proč do toho uvšechvšudy nacpali ochranku v podobě školačky v uniformě? Inspirace Kill Billem? Co tam dělá zjevení v podobě malé holčičky v bílých šatičkách? Posedlost španělskou kinematografií? Občas jsem ale měl pocit, že jim tam někdo propašoval nějaký vtípek, pokus o parodii, který sice pobavil, ale tak nějak do toho nepasoval. No a co nezabil scénář, to zabily herecké výkony. Chvílema to připomínalo výuku herectví (ale na nějaké hodně blbé škole): "Zahrajte scénku, kdy se dívka probouzí. Postupujte podle návodu na str.96.". Přitom ale o chvíli později bylo vidět, že ti herci hrát umí. Ale bohužel jen na divadle, takže příšerně přehrávali, aby je bylo vidět/slyšet i v zadní řadě. ()

BaraKr

Ty dv hvězdy za výkon mlčícího Norberta Lichého a za to, že se tam objevil Jaryn. Herci tak skvělí na divadle už ne tak skvělí ve filmu. Ze začátku mi naprosto chyběla jakákoli motivace postav a pak už se to jen táhlo. A těšila jsem se na to ostravské prostředí, škoda, že se to obehrávalo většinu času pod zemí. Ale přesně jak píše yakoob, každý někde začínal a tak oceňuji aspoň snahu a odvahu se do něčeho pustit a i to, že se v tomto projektu spojili herci ze tří ostravských divadel (NDM, KSA, DPB). ()

stryc.zdend

Dávám nakonec tři hvězdy. Mimo jiné z důvodu, že jsem blázen do českých filmů. Souhlasím ovšem prakticky se vší kritikou. Dialogy místy směšné, pokusy o vtip mají těžký zadek, teatrálnost některých scén pálí do očí. Přesto se mi líbí, že tvůrci měli odvahu do filmu jít a zasadit ho do míst, které dobře znají. Některé sekvence jsou navíc podařené a upírské téma je podle mého názoru v tomto kusu poměrně věrohodné. ()

sitmin

Na tento snímek jsem se díval z čisté dekadence, protože jak Magnusfilm tak i spřátelený Pegasfilm, který stojí za tímto snímkem, jsou pro mě zárukou bizáru a "guilty pleasure". Z tohoto pohledu to úplně nepropadlo, ale ani nenadchlo. V momentě, kdy poprvé paní Ewa (což je dle slov této paní "Jako Eva, jenom s dvojitým W, takže Eva") vyřkla slovo "upír" mě trochu ztratili a zpátky mě získali asi až na úplném konci, který sice na první pohled film zachrání, ale při hlubším zkoumání dospěje divák k tomu, že se zbytkem snímku to provázané není prakticky vůbec a že to klidně mohla být dotáčka, protože studio tvůrcům původní sestřih vrátilo. Postsynchron je celkem profi, ale sráží celkový dojem sráží dolů. Kolem a kolem to byla docela nuda a patosu bylo málo a když, bylo to až příliš slabé na to, aby se člověk smál, ale příliš silné na to, aby uvěřil. Nevim no... ()

VelkyKacko

Na malý rozpočet docela zajímavé, rozhodně dost zvláštní. Konec jsem upřímně předvídal, bylo jasné, jak to dopadne. Hudba navozovala kvalitní atmosféru. Rozhodně ale musím říct, že film na zábavu v kině to asi není. Pokud nejdete s filmovými milovníky, tak "laiky" rozhodně nezaujmete a nebudou spokojení. To se přesně stalo mi, ještě dlouho budu poslouchat, že 165 korun by v hospodě utratili mnohem lépe. Jelikož tento typ filmů mě baví, dám 3 hvězdičky. Dalo se ovšem z filmu dostat více. ()

iggy_pop

Škoda premrhaného potenciálu, pretože námet bol slušný a z Isabel mohol byť zaujímavý príspevok do (stojatých) hororových vôd česko-slovenských. To by ale film potreboval poriadny scenár a nie len nezmyselne pozliepanú sériu scénok s otrasnými dialógmi, ktoré občas pôsobia akoby ani nereflektovali dianie na plátne. Snímku dosť podráža nohy aj zlý strih a rozpačitá réžia. Palec hore aspoň za tvorcovskú snahu a výber žánru. ()