poster

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

 • Švédsko

  Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann

 • slovenský

  Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

 • anglický

  The Centenarian Who Climbed Out the Window and Vanished

 • anglický

  The 100-Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared

  (festivalový název)

Dobrodružný / Komedie / Drama

Švédsko, 2013, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  *****

  Luxus luxusů, kam se na tenhle film serou hodinky od Cartiera. Když dědek vzpomíná na svůj život, člověk občas vidí Cimrmana, ale bez český poetiky a nebo Forresta Gumpa, ale bez americkýho kýče, zato s pořádnou porcí ryze sevrskou humoru, což je kombinace několika druhů humoru, především humoru černýho, ironickýho a inteligetního, jenže to je pořáad hovno proti tomu, co dědek zažívá v reálným čase, tam už končej slova, tam nastupuje zkrátka výtlem za výtlemem. Příběh je ulítej a geniální současně. Postavy se moc hezky křižujou, dědek, členové gangu, polda a každej dodává svou část humorna, ať už v dialozích nebo jednotlivých scénách. Jak dědek vyprovokoval KGB a CIA aby si vzájemně předávaly informační odpadky to mě složilo, ale to jen jeden příklad z mnoha scén či dialogů, který vás na necelý dvě hodiny promění z člověka na pouhý chechtající maso.(27.3.2014)

 • Cappuccino
  ****

  Mrzí ma, že tvorcovia nesfilmovali ešte mnoho fantastických Allanových zážitkov z knižnej predlohy, ale zároveň ma teší, že tie, ktoré sfilmovali, stáli za to. Aj keď knižná predloha je o kus ľudskejšia a v človeku zanechá viac než filmové spracovanie, ktoré mi prišlo viac menej stavané na čiernom humore, na čom síce stavia i kniha samotná, ale tá ľudskosť a pohladenie na duši mi predsa len akosi chýbali. Navyše k záveru mohli Allanovi dopriať jubilejnej 100ke už aj trochu ženskej rozkoše (čitatelia vedia o čom hovorím).(16.6.2014)

 • kulyk
  ****

  Skutečného Karlovosyna ve filmu nespatříte, scénář totiž stoletému dubu předznamenal natolik složité fyzické kreace, jako chůzi, artikulovanou mluvu, močení se spuštěnými lacláči a žití, takže jej pro sichr v podobně vypjatých momentech dubloval padesátiletý kaskadér Zgustavasyn..... někdy to sedne, takové to severské zastření charakterů, jízda po povrchu a nenásilné čvaňhání v absurditách. Zde to sedlo jako Jonák do cely. Takže: chci slona, míti ufiknuté klenoty a bumpráskřachanda, stejně bude jen tak, jak bude, no ne?(26.8.2014)

 • sheen
  ****

  Takové šílené eskapády a nehody jsem snad ještě neviděl, řezba jako prase :)(8.7.2014)

 • Rominator
  ***

  V porovnání s knihou filmové zpracování dobrodružství stoletého staříka ztrácí, protože chybí tak třetina děje a historických postav potkal Alan Karlsson (Robert Gustafsson) mnohem více. Tím pádem se na scénu nedostaví Bennyho bratr Bosse a dějová linie s policejním vyšetřováním doznala také změn.(28.12.2014)

 • - V čase premiéry išlo o najdrahší film švédskej kinematografie. (kacer4)

 • - Na psaní scénáře se kromě režiséra Felixe Herngrena podílel také autor knižní předlohy Jonas Jonasson. (Kmotr76)

 • - Snímek byl uveden ve speciální sekci na 64. Berlínském mezinárodním filmovém festivalu. (Kmotr76)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace