Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

• Švédsko

Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann

• slovenský

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

The Centenarian Who Climbed Out the Window and Vanished

The 100-Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared

(festivalový název)

Dobrodružný / Komedie / Drama

Švédsko, 2013, 114 min

Takové šílené eskapády a nehody jsem snad ještě neviděl, řezba jako prase :)(8.7.2014)

Nebudu tady vytahovat, že knížka je lepší, protože se tam vejde dvojnásobek děje a je možné si v ní lépe slovně hrát s mluvou vypravěče. Film předlohu přenáší na plátno skvěle, zachovává humor, obě linky se dobře proplétá, zkrátka baví. Kombinace absurdní zápletky a jednoho bláznivého životního příběhu vyprávěného s pořádnou dávkou nadsázky dělá z filmu parádní podívanou.(7.4.2014)

• Madsbender

Prívlastok storočný je tu skutočne na mieste. Ten film trpí sklerózou (a pár ďalšími pridruženými chorobami). A útrpne neinvenčné napĺňanie šablón úspešných západných vzorov, posunuté do absurdity takmer troškovského rázu akosi oceniť neviem.(11.7.2015)

Film parádní, neměl moc hluchých míst a dost jsem se nasmál. Jak to šlo, sehnal jsem si knižní předlohu a u té se smál ještě více. V knize je více dobrodružství (v Číně, Korei, Iránu, na Bali) a těch státníků co potká, je asi trojnásobek, k tomu příhody s Herbertem Einsteinem a jeho ženou..., doporučuji oboje.(23.10.2014)

Ale jo, i když jsem podle recenzí čekal víc(30.1.2015)