poster

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

 • Švédsko

  Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann

 • slovenský

  Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

 • anglický

  The Centenarian Who Climbed Out the Window and Vanished

 • anglický

  The 100-Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared

  (festivalový název)

Dobrodružný / Komedie / Drama

Švédsko, 2013, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rosaviva
  ****

  Já skoro nemám slov. Takhle jsem se už hodně dlouho nezasmála. Začátek mě dohnal až k slzám. Hodně zvláštní a absurdní příběh, který mi stylem trošku připomínal Forresta Gumpa, akorát méně amerického a více absurdního. Za mě hodně slušné 4*(2.11.2014)

 • Arbiter
  ****

  Podobný snímek má dvě možnosti. Buď vás v absurditě utopit a nebo nadpozemskou lehkost bytí tvrdě rozbít bouracím kladivem o betonovou zeď. Kterou z cest se stařík vydal neprozradím. Osobně bych ale asi volil cestu druhou. Jinak výjimečně hravý a důvtipný zážitek mě tak v důsledku úplně neuspokojil. (spoiler->) Asi tvůrcův záměr. Člověk se tak lépe ztotožní s hlavní postavou.(25.9.2014)

 • nunka
  **

  To sa naozaj nikomu nezdá tento film tak trochu preceňovaný? Je severský, absurdný, s čiernym humorom, je svojský, no nemôžem si pomôcť, že mi príde aj dosť lacný a naivný. Maskéri sa s dedkom veľmi nevyhrali a síce nemôžem porovnať s knihou, celý dedkov trip ma nejako obišiel. Nemá núdzu o zábavné nevyspytateľné momenty, šikovné poprepájanie postáv, no nebavil ma, ani nijak špeciálne nenadchol.(17.2.2015)

 • ajuska
  *****

  Nebudu tady vytahovat, že knížka je lepší, protože se tam vejde dvojnásobek děje a je možné si v ní lépe slovně hrát s mluvou vypravěče. Film předlohu přenáší na plátno skvěle, zachovává humor, obě linky se dobře proplétá, zkrátka baví. Kombinace absurdní zápletky a jednoho bláznivého životního příběhu vyprávěného s pořádnou dávkou nadsázky dělá z filmu parádní podívanou.(7.4.2014)

 • charlosina
  ****

  O Allanu Karlssonovi jsem četla, že je to takový švédský Forrest Gump. A tak trochu je, sic vykastrovaný a s úchylkou pro výbuchy, ale stejně okouzlující ve svém vnímání reality. // Aneb pojetí moderních dějin na švédský způsob.(16.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace