poster

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

 • Švédsko

  Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann

 • slovenský

  Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

 • anglický

  The Centenarian Who Climbed Out the Window and Vanished

 • anglický

  The 100-Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared

  (festivalový název)

Dobrodružný / Komedie / Drama

Švédsko, 2013, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ***

  Allan Gump: Obsluhoval jsem výbušná zařízení. Motiv prosťáčka, který nenápadnými zásahy o síle motýlích křídel nasměrovává kola dějin, už asi nemůže přijít s ničím extra originálním (i když třeba Reaganova zahradní zeď pobavila). Absurdní dění v reálném čase zase tu a tam donutí k pousmání, ale vzhledem k lacinosti některých scén a teatrálním hereckým výkonům to není něco, po čem by vám museli transplantovat rozervanou bránici. Navíc mám pocit, že ten stařík měl za své činy sedět tam, kde kvůli mřížím nejde z okna vylézt tak snadno..(29.8.2016)

 • S.Quentin QUALE
  ****

  Spíše než k Forrestu Gumpovi, který je zdaleka nejkompaktnější, bych Staříka přirovnal k Bejaminu Buttonovi. Ten koncept je krom mysteriózního nádechu Buttona podobný, bohužel ani jeden z filmů není dotažený k dokonalosti. A je to celkem haluz, protože Button mi přišel šíleně dlouhý a rozvleklý, zato Stařík se na dvouhodinové stopáži zdá být místy příliš zkratkovitý a dané flashbacky do historie vždy vybafne jakoby zpoza rožku. V paralele k současnostní dějové linii je škoda, že si Alan nebere vždy alespoň nějaké ponaučení ze své bohaté životní cesty, takže obě linky ani nepůsobí příliš provázaně. Je třeba ale dodat, že i přes zmíněné drobnosti jde o velmi zábavný film. 75%(29.3.2015)

 • swamp
  ****

  Vzpomínkové části opravdu velmi připomínají Forresta Gumpa, ovšem ve srovnání s ním je to slabší... ale zase je to evropštější, nebo chcete-li švédštější (v dobrém slova smyslu) a nehrají tady takovou roli sentiment a dojímání. Naopak ta zápletka kolem stoletého staříka mi připomněla některé ztřeštěné polské akční komedie plné různých nedorozumění. :D Vlastně bych to tedy shrnul tak, že pokud se v ději nebudete hnidopišsky hrabat, docela se pobavíte. :)(13.8.2014)

 • lebowski
  *****

  Film parádní, neměl moc hluchých míst a dost jsem se nasmál. Jak to šlo, sehnal jsem si knižní předlohu a u té se smál ještě více. V knize je více dobrodružství (v Číně, Korei, Iránu, na Bali) a těch státníků co potká, je asi trojnásobek, k tomu příhody s Herbertem Einsteinem a jeho ženou..., doporučuji oboje.(23.10.2014)

 • liskam
  *****

  Nádherně úsměvná záležitost. Na tenhle film se prostě nedokážete zlobit! Nedokážete mu cokoli pořádně vyčíst. Prostě ho jen pozitivně ohodnotíte, napíšete komentář a budete si ho pamatovat. Zejména dokonalý vypravěčský styl a jeho pohodovou pozitivní atmosféru kterou vyvolává. Skvělá režie a casting! Za mě 84%(11.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace