Adaptace kontroverzního bestselleru maorského autora Alana Duffa. Děj líčí osudy typické dělnické rodiny s nezaměstnaným otcem, násilníkem a pijanem, a kdysi krásnou matkou neúspěšně usilující o štěstí svých dětí. Snímek ohromuje scénami až zvířecí brutality, ale upoutává též obrazy plnými citu, humoru a naděje. Vizuální naléhavost díla tlumočí barevně a tónově bohatá kamera konstatující smírnou krásu krajiny i odpudivou atmosféru předměstí. Film se stal událostí roku 1994 a získal více než dvacet cen na předních filmových festivalech, kde byli vyzdvihovány především herecké výkony představitelů, vesměs Maorů a míšenců, jakým je sám i režisér. (oficiální text distributora)

Severus007

Mnohokrát jsem si vzpomněl na Walkera, texaského rangera a jeho neutuchající srdnatý boj s hispánskými gangy. A věřte nevěřte, on ten Walker byl o dost zajímavější. ()

vinducha

Nekonečná jízda. Hodně drsná sonda do života původních obyvatel Nového Zélandu .  To mi povězte , čím to je , že tam ti chlapi až na vyjímky jsou takhle od přírody narostlí. Tam na chcípáka fakt nenarazíte. ()

Aina

Tenhle film jsem videla prve a naposled asi tak pred 10ti, 11ti lety. Kazdopadne dojem do ted nevyprchal... ()

P3RS3CUToR

Tak tento příběh mě zasáhl jak kudla do srdce. Zvláštní, že chlapi, co bijí ženský, většinou působí jako největší sympaťáci. Každopádně Temuera Morrison excelentně zahrál svou roli, až k nevíře. Dost depresivní film. Dost drsnej. Dost smutnej. Dost reálnej a dost mě vtáhnul do děje.Doost dobrý ()

polko

Skvely film, len dufam ze si podlaneho ludia nespravia predstavu o Novom Zelande ci Maoroch. To ma daleko aj od South Auckland a to je drsna cast... Tie realie boli naozaj silno pritiahnute za vlasy ;-) ()

mahulenka

Zajímavá sonda do života maorů. v mém dojmu ale převládlo brutální násilí. proslovy mi přijdou chvílemi dost patetické. ale určitě je to zajímavý a silně nabitý film ()

littelfuse

Velmi drsný snímek, zobrazující život maorů na Novém Zélandě. Film uchvátí především svou syrovostí a brutalitou. Některé scény, jako domácí násilí, rvačka v hospodě a další, působí velmi realisticky a mohly by se promítat na seminářích proti alkoholismu. Při každém mém shlédnutí působí stále stejně intenzivně, stejně varovně. ()

Trepak

Hrozné herecké výkony - hlavne Reny Owen, ktorá miestami pripomínala Mikea Tysona. Výnimou je snáď len Temuera Morrison (pravdepodobne krížený z byvolom) - šiel z neho naozaj strach. Patetický preslov k záveru to iba dorazil. ()

El_indiano

Pokud se chcete emotivně rozrušit, tak doporučuji. Násilí, které tento jednoduchý ale velmi silný příběh provází, je totiž velmi reálné a odporné, prostě takové jaké ve skutečnosti je. Tím mi film připomíná Město Bohů. V bojovnících je ale prostředí Nového Zélandu spíše kulisou (tak jako v úvodní scéně), neboť to co se děje ve filmu se odehrává na celém světě. Herci své role zvládli skvěle, vtáhnou vás do děje a už v tom lítáte s nimi. Pak už jenom tiše prosíte..ať to dobře dopadne, hlavně ať to dobře dopadne!!! Moje hodnocení 100 %, ikdyž to není film na který mám odvahu každý den. ()

A.J. Rimmer

film, po kterém budete rádi že dřepíte u bedny ve středu evropy a Vaše největší starost je vyplacení vánočních prémií. Vedle tohohle snímku je kus syrový flákoty jen předvařená žoužel krčící se na dně děravého kastrólu na studený plotně. ()

Kathleena

V tomhle filmu je násilí podané v nejkrutější podobě a není to o jeho množství, ale o realistickém provedení. Věříte každé minutě a cítíte každou ránu. Obdiv hercům, kteří vypadají že ani nehrají. Vztek " hlavy rodiny" je děsivý a nikdy byste se s ním nechtěli potkat. Pocit, který z filmu budete mít přetrvá dlouho a bude vás nutit nad ním přemýšlet a Nový Zéland už nebude zemí pána prstenu, ale alkoholu, násilí a zoufalství lidí, kterým kdysi patřil a kteří kdysi byli bojovníky. ()

CHORCHOJ

v bitkach su zvuky ako Bud Spencer a Terence Hill.Takto sa asi zobrazovalo nasilie v 90tich rokoch,ale teraz to u mna neobstoji.Sklamany som musel film vypnut.Budem si musiet upravit nazor na prilis vysoke percenta niektorych filmov,dost casto to znamena ,ze konkretny film je naivna masova zabava ,resp. pateticka sracka! ()

buryman

Ta úvodní rvačka je nehezčí a nejreálnější co jsem kdy v nejakém filmu viděl. Jinak výborné rodiné drama. ()