Adaptace kontroverzního bestselleru maorského autora Alana Duffa. Děj líčí osudy typické dělnické rodiny s nezaměstnaným otcem, násilníkem a pijanem, a kdysi krásnou matkou neúspěšně usilující o štěstí svých dětí. Snímek ohromuje scénami až zvířecí brutality, ale upoutává též obrazy plnými citu, humoru a naděje. Vizuální naléhavost díla tlumočí barevně a tónově bohatá kamera konstatující smírnou krásu krajiny i odpudivou atmosféru předměstí. Film se stal událostí roku 1994 a získal více než dvacet cen na předních filmových festivalech, kde byli vyzdvihovány především herecké výkony představitelů, vesměs Maorů a míšenců, jakým je sám i režisér. (oficiální text distributora)

Kingjiri

Silné téma natočeno velmi drsným a uvěřitelným zůsobem. Přesto je to však spíše jenom lehce nadprůměrná podívaná. Stopáž není nijak dlouhá, jenomže i tak tu bylo na můj vkus dost hluchých míst, takže jsem se občas i nudil. Nicméně mě dost zaujal závěr snímku a tak k původně zamýšleným třem hvězdám přidávám ještě jednu a jsem rád za fungující rodinu, ve které žiju. ()

Biopler

Emočne ma to dostalo na kolená, do srdca zapísalo navždy. Fantastické herecké výkony, nad ktorými som sa pozastavoval s otvorenými ústami. Chválim Morrisona, ktorý sa totálne stelesnil a zduchovnil s rolou, Rena Owen je taktiež brilantná a svoju ťažkú rolu zvládla bez chýb. Režijne výborne nakrútená brutálna krása. ()

dandislav1991

Ahoj stará! Tak ty mi neuděláš vajíčka!Bum, prásk, hlava proti zdi! .... Tady máš prachy, jo díky miluji tě! Bože je to hrozné, pokud to je pravda, ale ta ženská byla fakt špatná ... už visí visatec....... ()

mi-ib

Film si nebere servítky a to se mi líbí. Ani nevím proč nedá plné hodnocení. Asi mě ten Jake iritoval natolik, že mi trochu zkazil dojem z filmu. Nebo jsem neměl dost znalostí na plné pochopení toho konfliktu Maorů a "otroků?". Podle mě byl snímek celkem stručnej. Měl přidat ještě klidně půl hoďky a více přiblížit psychologii hlavních postav. Ale kdo ví, zda by se to povedlo a vedlo to k lepšímu výsledku. Rozhodně jde o velmi působivý snímek, především díky poslední cca 3/4 hodině. ()

Pacek

Snímek natočený tak neskutečně reálně, až z toho mrazí dech. Příběh odehravající se na předměstí kamenného pralesa, kde domorodí obyvatelé se snaží zcivilizovat se světem, ale zároveň se snaží udržet si svoje tradice a zvyky. O tom ale Once Were Warriors není. Je o vyobrazení temného světa rodiny, které velí despotický násilník, opilec a tyran, který se nestydí přede všemi zbít svou ženu i děti. Syrový snímek plný takového nasilí, že nemáte problém vcítit se do pečující ustrašené matky, jenž musí strach skrývat a před dětmi i tak vypadat silně. Film k tomu všemu nádherně podtrhuje výstižná kamera a neuvěřitelný soundtrack od Tamy Renaty. A Temuera Morisson se zde opravdu vyřádil a dal volnost své niterní bestii, která v něm nepochybně dřímala již dlouho. Jinak si u toho průměrného herce nedokážu vysvětlit jeho famozní výkon. ()

CliffLee

Velmi krutý až brutální film, který chvílemi až nahání husí kůži, protože působí silně reálně a to zejména díky až heroickému výkonu herců a prostředí kde se odehrává. Sledujeme příběh jedné chudé maurské rodiny. Otec ''Svalouš'' Jake je místní respektovaný bijec a pijan, na což doplácí jeho celá rodina a hlavně manželka a to v podobě týrání a ponižování, ale i ona se jednoho dne rozhodne jednat a Jake začíná zjišťovat že bez rodiny nic nemá... gradace filmu - dopad tvrdého otce na osudy jeho dětí - je vskutku nezapomenutelná a velmi krutá. Rozhodně snímek nelze nedoporučit, ale vzhledem k množství násilí, spíše tvrdším náturám... 10/10 ()

Petulka88

Tak tohle je fakt síla! Film, který Vám dokáže přivodit deprese, noční můry nebo Vám alespoň pokazí dobrou náladu. Za ten zážitek to ovšem stoprocentně stojí... ()

kvardis

Paradni socialni drama, kde fotr vsechny mlati hlava nehlava protoze si neni schopen pripustit ze je neco min nez ti ostatni.Cesta ven neni mozna! je to valka a boj, kery bojovnik nikdy neopusti. ()

GodKnows

Ťažký depresívny film. Requiem for a dream je oproti tomuto rozprávka pre malé deti. Vôbec sa mi to nepozeralo dobre. Silný najmä po režisérskej a hereckej stránke. Atmosféra ani nemohla byť reálnejšia a záver mi tiež sadol pretože žiadny zjavný happy end sa našťastie nekonal. ()

junxi91

Tak tento film z druhé strany zeměkoule mě uhodil do hlavy tak silně, jak by to ani hlavní hrdina, ožrala a násilník, svalovec Jake nedokázal. Ze začátku jsem čekal nějakou zápletku s gangem, do kterého se přidal jeho nejstarší syn. Místo toho jsem se však dočkal otřesného rodinného prostředí, prostoupeného bídou, alkoholem a násilím. Otec hlava rodiny je místní "bitkař", který se nebojí komukoliv rozbít hlavu a dokopat ho na zemi, třeba i frajerovi, který předtím zmlátil čtyři týpky. Bohužel si ovšem rád přivede svou veselou partičku domů a uspořádává mejdany, které ovšem občas končí tragicky - manželce rozfláká hubu k nepoznání a nebo úchylný stejda znásilní dceru. Prostě otec roku. Bodejť by nebyl, když se jedná o potomka otroků. Zato jeho žena patří mezi ty správné Maory, kteří kdysi byli bojovníky a měli hrdost a ducha. O to více nechápu, proč si začala s takovým hovadem a ještě s ním zplodila pět dětí. V každém případě mi způsobil tento film nepříjemný návrat do reality s děsivým zjištěním, že tohle se bohužel neděje jen na druhé straně zeměkoule. ()

Lichty

Téměř dokonalé drama, tak trochu jako od Maria Puza, ve kterém se na můj vkus dost věcí několikrát opakuje a nemají potom tu potřebnou morální sílu. Herci však hrají do jednoho na jedničku a Lee Tamahori vybudoval svěží režií a překvapivě hojnými hudebními vložkami neskutečně silnou atmosféru, kterou vygraduje úžasný konec v baru. Jako nejbrutálnější film všech dob bych však Once Were Warriors neomarkoval. ()

crjules

Puvodne jsem dal ctyri hvezdy. Postupem casu , jak tomu nekdy byva , film ve me "dozrava" a tak tedy pridavam jeste jednu a komentar. Z Temuery Morrisona az mrazi a od ted je to v mem pomyslnem zebricku asi nejvic "bad guy" ze vsech me znamych. Krute sceny / jak jsem uz psal....z nichz az mrazi / domaciho nasili, bezutesnosti, konec dcery a nechutna nocni navsteva strycka Bullyho jsou natoceny syrove az to vyrazi dech. Skutecnym hrdinou filmu je Beth Heke /skvela Rena Owen/ kdyz na konci dokaze , ze je pravem hrdym potomkem bojovniku Maoru. A to bojem s zivotem, jenz je pro ni o moc tezsi , nez boj fyzicky. Nenecham si ujit pokracovani http://www.csfd.cz/film/48277-jak-dopadaji-zoufalci-what-becomes-of-the-broken-hearted/ . A trailer tady :) : http://www.youtube.com/watch?v=c5TFQsXElvw ()

Looka

100% Celé to působí až děsivě opravdově a všechny postavy dýchají životností. Skvěle je zobrazen hlavní hrdina bojující s alkoholem, ostaními maorskými troskami po hospodách, vlastní manželkou a především sám se sebou. Závěr odkazující na hrdinné předky - bojovníky, který dal novele i název pak vyznívá jako z jiného světa. ()

karlee

Hustý film. Plný počet jsem chvilku zvažoval, ale nakonec si to asi zaslouží, v rámci žánru liga, nemám výraznější výhrady, jen nějaké maličkosti (např. přizvání mladého bezdomovce do rodiny). ()

Hisnuklusi

Jojoo. Tak tohle já můžu. Syrové drama, co si rozhodně nehodlá na nic hrát, to já můžu. Tajil se mi dech, měl jsem několikrát i husí kůži. Velice dobře taky je, že na začátku ale vůbec nebudete tušit, kam ten film vlastně spěje, což z něj dělá nepředvídatelnou podívanou. Mrazivé. Já vám nehodlám dělat spoilery, takže se prostě úplně vykašleme na nějaké řešení toho, o co tam šlo. Jen bych zdůraznil, že tohle je podle mého názoru film pouze pro HODNĚ silné povahy. Proč ne plná palba ? To je taky docela snadné. Přes to, že ten film je bezprostředně mrazivou kvalitou, v dosti ohledech působí zbytečně moc amatérsky a nízkorozpočtově a to ve věcech, které se určitě daly udělat i s minimem lépe, jako jsou například masky, ale našlo by se toho i víc. Film ale jako jinak parádní. ()

BUBO26

Mohol by som napísať, že tento film má úžasných hercov, skvelú hudbu, réžiu, scenár, kameru... Ale napíšem len, že po skončení filmu som mal zimomriavky a klepalo ma ešte dobrých desať minút. Toto bol tak silný filmový zážitok, aký som už dávno nezažil. Rozhodne sa dostáva do mojej TOPky. ()