Čtveřice mladých mužů se vypravila na prázdniny na venkov, aby si tu užila slunce, vody a hlavně příjemného nicnedělání. Nakupovat chodí k obchodníkovi Julesovi do blízké vesničky. Vychytralý majitel obchůdku dokáže využít i toho, že jeho půvabná dcera padla mládencům - zejména Gérardovi - do oka. A tak mladíci - oblíbení Les Charlots - se nejen nechají v obchodě okrádat, zapojí se do výzdoby města, a dokonce obléknou i závodnické dresy. A tak, pro přízeň krásné dívky v zápalu boje zapomenou i na svou vysněnou dovolenou. Ve francouzské komedii Blázni ze stadiónu se znovu přesvědčíme, že mladí muži ze skupiny Les Charlots se jen tak lehce nevzdávají! (oficiální text distributora)

Darth_Jenda

Dokument předávající poznatky o veškerém dění okolo letní olympiády. Dozvíme se vše přes verbování sportovců, přípravy olympijské vesnice, plánování bezpečnostních opatření až po temnější stránky olympiády, jako je například doping, uplácení a další různé podfucky, které ani dnešní HD kamery nedokáží zachytit. Samozřejmě, dnes už byste se do kabin sportovců v Soči nedostali přes těžkooděnce jen s kbelíkem a smetákem, ale i to nastiňuje bezpečnost na stadionech z té doby a to by měl každý divák při sledování dokumentu brát na zřetel. ()

dopitak

Bažanti jdou často ad absurdum, i s tím se musí počítat. Část u řeky je jednoznačně lepší než olympijská, spojení obou polovin jen útěkem Délice a jejího atleta (Patrick Gilles) trochu vázne. Spíš smršť epizod někdy trvajících jen několik vteřin. Zasmál jsem se asi pětkrát, ale pořádně. Výborný dabing ČST. Martine Kelly tu není úplný sexsymbol, hezčí byla dívka, z níž strhnou šaty při prvním příjezdu Les Charlots do městečka. ()

Aluska88

Pro mě jedna z nejlepších francouzských komedií. Je to jedna z těch, které jsou zaprášeny nostalgickým a vzpomínkovým prachem. To už je doba, kdy jsem ji prvně viděla. Bláznivý příběh a jeho zpracování, "retro" atmosféra, nezapomenutelné, totálně odrovnávací scénky a dialogy, úžasné postavy a výborná hudba. Přirozené, osobité, inteligentní. Blázni ze stadiónu obsahují to speciální osobité kouzlo, jehož spousta amerických komedií, i ty nejlepší, nikdy nedosáhnou. ()

Adman

Skvěle praštěný a skvěle šílený příběh čtyř veselých chlapíků co mají něco do sebe. Prožívají příjemný příběh, který by se dal s přehledem nazvat jako oddechovka pro chvíli pohody. Milostný příběh a nějáká ta romantika samozřejmě nesm chybět. Takové ftipy, vychytávky a gegy které jsou tak geniálně použity, jsem opravdu ještě nikde neviděl. Smát se prostě člověk musí, je to zdravé no ne? ()

Nix

Na bažanty jsem narazil úplnou náhodou. A bylo to osudový setkání. To jsou prostě správně bláznivý týpci. Typ humoru mi naprosto sedl a nikde jinde než v jejich filmech neuvidíte tolik správných gegů a různých zajímavých a vtipných nápadů. Nejsem fanda komedií, ale takhle si představuji vtipnou a zábavnou komedii. U toho se opravdu ze srdce zasmějete a takové filmy prostě zvednou náladu, tak se to má dělat. ()

• Film se točil v jihofrancouzském městečku Graveson. Stadión je ve 13 km vzdáleném Avignonu. (hankabar)
  • V původním složení měla skupina 5 členů: Gérard Rinaldi byl hlavní zpěvák, a kromě toho taky hrál na saxofon a akordeon, Jean Sarrus hrál baskytaru, Gérard Filipelli neboli Phil hrál na kytaru, Luis Rego na piano a Jean-Guy na bubny. [Zdroj: max.iprima.cz] (pornogrind)
  • Les Charlots byla skupina francouzských hudebníků a komiků, kteří byli populární hlavně v šedesátých, sedmdesátých a na začátku osmdesátých let. Jejich název v překladu znamená „klauni“ nebo „idioti“. [Zdroj: max.iprima.cz] (pornogrind)