Hlavní zprávy (TV pořad)

Naše zprávy

Publicistický

Česko, 2013, 20 min

• Mr.curry

Nedávno mi prolétlo hlavou, může mít zbytečný program užitečný pořad? A ejhle odpověď, nemůže.(10.7.2013)

• kingik

Zloduchovo impérium vrací úder přes novátorské zpravodajství. Od března předělané, a na "Naše zprávy" přejmenované zpravodajství na tv Barrandov, se nevyznačuje až takovým lovením senzačních zpráv s podmanivými hudebními podkresy, jako má ostrá konkurence. Především klade důraz na moderní formu "akčnosti" smíšeného moderátorského páru spočívající v neotřelém komentování daných příspěvků s významnými "pohledy do očí", úsměvy s pohotovými reakcemi ve studiu, které se jednoznačně chtějí lišit od toho, co je běžně k vidění v jiných zprávařských relacích. To nemám ze sebe, takhle nějak o tom mluvil pan generální ředitel. Nevím, jestli to je tak inovativní, jak o tom básnil Železník, ale je to docela zábavné. Zprávy to nejsou nijak vlezlé, ale lísá se do nich určitý amatérismus, který se zatím nedaří odbourat. Reportáže spíše na (pod)průměrné úrovni, a tam to asi drhne nejvíc, protože jsou někdy zbytečně dlouhé, a někdy zase kusé, a až moc jednoduché i bezobsažné. Jejich atraktivita zpracování je poměrně na nižší a kolísavé úrovni. Nepříliš okoukaní moderátoři ve studiu bojují s poloprofesionálním projevem. Dámy to možná utáhnou časem na vzhled a pánové časem na sympatie. Dorazilo mě astronomické okénko s hvězdářem Baudyšem. Pokud tam tahle hrůzyplnost zůstane, je to opravdu soda. Grafika ničím ozvláštněná. Svoji zkyslou smetanu slízlo počasí, na které už se neanganžoval(a) moderátor(ka) navíc, a na sportovní zpravodajství byste čekali marně. I když to zprávy nejsou vyloženě nesympatické, tak ta fušeřina a nedodělanost, je z nich znát. Po nich jde "Velkolepé století" a mdlý dojem se tím jen podtrhne. Hledání pevné větve a provazu při sledování Barrandova ještě odložte. Přece byste se nechtěli dostat do takto bezvýrazných zpráv před sedmou hodinou večerní. Ačkoliv, na druhé straně se můžete stát televizní hvězdou, a zajistit vysokou sledovanost, která u Barrandova rozhodně není samozřejmostí. Mé hodnocení: 40%(5.3.2014)

• Sevcik

Úplně zbytečné zpravodajství, které má smutnou úroveň. Moderátory i reportéry jako by narychlo sehnali někde na ulici za pár šupů. Nedávno jsem viděl tabulku sledovanosti - Naše zprávy z Barrandova na tom byly nejhůř. Že se na to nevyserou a nebo to nezačnou dělat pořádně...(28.2.2015)

• Paity

Překvapení, alespoň pro mne. Čekal jsem něco naprosto odporného a ono ejhle, Barrandov si dal trochu záležet a bylo to znát.(19.8.2013)

• Yarwen

Zdravíme vás! Přinášíme vám první večerní zprávy v Česku! Máme pro vás ty nejdůležitější zprávy ze světa! Za prvé: paní Sabina nosí tašky s nákupem lidem s rakovinou! Za druhé: syrský klavírista hraje za mír! Za třetí: po D5 jela kolona vojenských vozidel - syn bezejmenné paní se chce stát vojákem...! To je konec - člověk by si řekl, že ho Barrandov již ničím nepřekvapí, a pak narazí na něco, jako je tohle duševní blití.(14.9.2015)