Bývalý dětský génius Frank (Clooney), naplněný rozčarováním ze světa, ve kterém žije, a Casey (Britt Robertson), chytrá a optimistická dospívající dívka, plná vědecké zvídavosti, se společně vydávají na nebezpečnou misi s cílem odhalit tajemství záhadného místa, ztraceného kdesi v čase a prostoru, známého pouze pod názvem „Země zítřka". To, co na tomto místo budou muset vykonat, navždy změní celý svět – a také je samotné. (Falcon)

El-Barto

Hodně ambiciózní film, kterej se už od data svýho ohlášení chlubil aurou vyjímečnýho sci-fi. Však nadějně vypadá námět, obsazení i tým za kamerou. Bohužel z toho vylezla nuda pro celou rodinu, která si ne moc dobře pohrává s myšlenkou o zkáze lidstva. Jediným fakt výborným momentem je Laurieho monolog o konci světa, ale jinak to je fakt pro malý fakany. Pořád si ale myslím, že to takhle zamýšlený nebylo a že tam je potenciál, ale holt Disney no... ()

jasanka

Moc pěkný film. Uznávám, že začátek byl trochu nuda, a bála jsem se, jak to bude pokračovat. Pak se to ale rozjelo a čekala nás parádní jízda. Vtipné, dobrodružné i emotivní. Super. 4,5*. ()

warrenur

Dost rozporuplny film. Na jednej strane sa mi paci ta myslienka nejakeho paralelneho super sveta obyvaneho vyvolenymi s celym tym ich high-tech naborom a tiez akcne vychytavky a detska hravost, ktora do rodinneho filmu pasuje. Na strane druhej som casto vnimal dlhsiu stopaz, kvoli prazdnym miestam a nudnym dialogom. Tiez Clooney a House - Laurie ma neohurili. Nehovoriac o 25-rocnej Britt Robertson v roli uvrieskanej teenky, otrava. Herecky a zabavnostou ich urcite prevalcovala mladucka Raffey Cassidy. Tie roboticke ksichtiky, tiky a pohybovka boli uzasne. Urcite velky talent, buducnost ukaze. Najvacsim minusom bol asi kratky priestor venovany tomu "high-tech miestu", skoda. Slabsi priemer. Vnimajuc to ako rodinne sci-fi-cko to urcite neurazi. Dalo sa z toho vsak vytrieskat urcite viac. ()

Matli

Na jednu stanu se mi to hodně líbilo, ale na druhou stranu to je víceméně klišé. Efekty jsou určitě super, takže HD se vyplatí a hlavní hrdinka si svou roli užívá, to je vidět. První polovinu filmu, která mi přišla jako byc h na film koukal deset minut bych dal za pět, ale ten konec je spíše taková tuctovka, měl jsem trošku jiná očekávání. Každopádně žádné zklamání. 79% ()

Corny

Nádherná představá paralelního světa, ta je zde dovedená k dokonalosti, bohužel celý děj za modelem světa pokulhává a cerunu tomu nasadí konec, který nemá moc smysl. ()

Saur.us

Slušivá agytka za budoucnost pro celou rodinu. Trailer sice lákal na mnohem dospělejší mysteriózní sci-fi ale ve výsledku mě to ani nevadí. Příjemný film, který trpí především zdejším nízkým hodnocením. Horší 4* ()

Chundys

Nápad, že ty hnusné věci, jako konec světa a všude smrt, že to přijímáme a vlastně proti tomu nic neděláme byl parádní. Pěkně natočené. Takový hezký rodinný film po dlouhé době :-) ()

Eratashi

Film skutečně pro snílky, které tento snímek akorát motivuje k zamyšlení. Velice akční, zábavný, a pro děti naprosto vhodný. Jestli někoho neuspokojí film pro děti, není chyba ani ve scénáři ani v režii, jen ztratil svoji dětskou duši. Hlavní poselství by však mělo zasáhnout každou věkovou vrstvu. Pro lepší budoucnost něco dělejte a zůstaňte pozitivní. Nikdy se nevzdávejte! PS: herecké obsazení úchvátí. Hlavně maličká Raffey Cassidy, která zaujme nejen obličejíčkem, ale i dětským herectvím. Britt Robertson je také šikovná. ()

Bozvav

Vůbec ne špatný film, jen jakoby tvůrci nevěděli, kam se má ubírat. Sci fi jasně, akční no dejme tomu, rodinný - pokud do rodiny nepočítáte děti do cca9 let budiž. Jaké vysílá poselství by pochopil i debil, ale pointa a proč a jak ( kdo byli ti roboti, kdo je poslal a proč) to tak úplně jasné nebylo. A pak ten lehce kýčovitý konec, mohl to být prostě větší odvaz. Skvěle obsazeno, Clooney a Cassidy to dost táhli, bez nich by to šlo do kopru. Za mne tři hvězdy - tak,tak. ()

ještěžiju

Nejde tak ani o ty až naivně obhroublé komentáře, které patrně sám autor považuje za nějaký druh hodnotného sebevyjádření, ale verbal je lhář a manipulátor. U jiných filmů s podobnou a jednoduchou kostrukcí pochvalně čvachtá .. tady shlédnul celý film a dal odpad ... spíše šlo o nenaplněné očekávání, to mohu potvrdit i já sám ... druhá půle filmu plytkost a scénáristickou nudu nezapře. Těch pár povedených chvilek z první půle mě stejně nedonutí film ještě někdy v budoucnu shlédnout, ani kdyby předabovali s Kanyzou .. no pak možná ještě jednou. :-) .. ()

GOREGASM

Je fajn vidět, že Steven Spielberg má své následovníky, kteří rádi převádějí na plátno náročné (finančně i uchopením) projekty, a kteří jsou stejně jako velký Steven dostatečně hraví, přestože narozdíl od velkého Stevena, nemají vždy štěstí v lásce, respektive jsem chtěl říct u diváku, nebo ještě jinak. Jejich filmy se stanou kasovními propadáky, což je bohužel i případ Tomorrowlandu. Tato rovnice, tedy fascinující a původní námět, žádný sequel, prequel, či remake, plus superštědrý rozpočet, rovná se gigantický kopanec do rozkroku všech producentů, kteří film zastřešili, studio nevyjímaje. Smutná a krutá realita. Nepůvodní, rycyklující se náměty si vydělávají téměř automaticky a... No, tímhle vás nebudu zdržovat. Tomorowwland je prostě báječné dobrodružství, které dle tradičního klišé, probudí to malé dítě v každém z nás, ale ono to opravdu funguje. Brad Bird vybral pikometrově přesně slečnu do hlavní role a Britt Robertson fakticky válí, i ten Clooney se při ní zadýchá. Nápaditost vizuálu také sbírá body a Bird ten monstr rozpočet více než uživí a je vidět, jak se se svým týmem pomazlil doslova s každým detailem. Cítím zde podobnou rozmrzelost jak u Johna Cartera, který také nabídl dobrodružství, v němž bych rád pokračoval, ale režisér míní, divák mění. 85% ()

Gaia.M

Ještě než jsem to pustila, říkala jsem příteli, hraje v tom Clooney, takže to musí být skvělé, on by nehrál v žádné blbosti. Ehm, krapet jsem se spletla. Čekala jsem příjemný fantasy film, ale dostala jsem cosi, kde se mi sice líbilo herecké obsazení, ale tím to bohužel končilo. Chvílemi jsem vůbec nechápala o co tam jde, bylo to takové rychlé, hektické, špatně vysvětlené, špatně udělané a já nevím co ještě. Skoro bych řekla, že tento film je jen pro děti, ale nejsem si jistá, zda by nějaké dítě dokázalo pochytit, o co tam vlastně jde. Takže vážně netuším, pro koho byl tento film natočen. Ale vidím v hodnocení i čtyři, nebo dokonce pět hvězdiček, takže zřejmě to někomu sedlo. Snad třeba někdy v budoucnu si na film najdu ještě čas a třeba mu dám druhou šanci, ale, no, to je ve hvězdách. Takže zatím takhle. Dvě hvězdičky dám za herecké obsazení, protože to se mi fakt líbí. ()

HyneX

První třetina filmu byla docela dobrá, občas i vtipná. Dokud nás napínali a udržovali v nevědomí, šlo to a bavilo. Pak to bylo už dost přitažený za vlasy, přestalo to dávat smysl a stala se z toho pěkná hovadina. ()

Toka

Za mě to má všechno. Epickou hudbu, orgasmický efekty, slušnou akci, silný charismatický postavy (konečně!) a koneckonců ani ten příběh nebyl žádná tragedie. A vlastně jsem se i párkrát zasmál. ()

Anduril

Tento film bol pre mňa naozaj milým prekvapením. Nečakal som taký dobrý dej, super vizuálny dojem (teda s tými robotmi - zabijákmi sa mohli viac pohrať), herecké výkony, hudbu, strih, vtipy ... Proste na mňa vplýval veľmi optimisticky a pozitívne. Niečo na tom pozitívnom myslení a ľuďoch čo vedia mať sny bude. Naozaj ho odporúčam pozrieť s nejakou skupinou mladých a trochu sa o ňom aj porozprávať (najmä o tom pozitívnom prístupe k životu). Podá mňa je vhodný pre všetky vekové kategórie, ale asi na prvý stupeň ZŠ by som s ním už neišiel... Naozaj vám prajem ten pekný pocit po takomto filme. ()

KNTRFKT

Clooney by měl začít točit víc reklam na kafe, jinak bude za chvíli muset prodat i advokátský kufřík té své paničky. Tohle se totiž naprosto minulo účinku. Co na začátku mohlo vypadat zajímavě, skončilo totálním fiaskem. Než shlédnout tohle znovu, to se radši budu dvě hodiny koukat na klání ve slovním fotbale mezi Rainmanem a Forrestem. Už tomu chyběl jen Jack Black v žabkách. Totální kokotina. ()

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Třetí Tron má červenou

Třetí Tron má červenou

31.05.2015

Když se v roce 2010 objevil sequel kultovní sci-fi Tron, mělo jít o první z několika filmů. Tron: Legacy ale investovaných 170 milionů dolarů překlopilo v "pouhých" 400, takže u Disneyho dlouho… (více)

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015