Dagon

• Španělsko Dagon (více)

Idylické místo dovolené prozářené letním sluncem se rychle mění na temné místo, v němž si radostí života ale moc neužijete. Město mrtvých, v němž je prožít dlouhý a šťastný život zakázáno. Věčný život zde mohou prožít jen mrtví. Město vodních přízraků ovládané temným kultem, jenž kdysi přišel z hlubin moře. Město, z nějž není návratu. Mistři hororu - Stuart Gordon a Brian Yuzna přinášejí šokují a drsný horor z pera klasiky tohoto žánru H.P. Lovecrafta. (Vapet Production)

brasek

Je len na veľkú škodu, že dobré námety sa realizujú v takýchto primitívnych filmoch. Behajúce sardinky a vyhrážanie sa vreckovým nožíkom... fakt skvelé. ()

spawnxp

Velice slušný španělský béčko (a velice pěkná záporná Macarena Gómez). Poctivej, evidentně s chutí natočenej levnej horror, žádný velký vychytávky (maximálně hrdinovo tričko Miskatonický university). ()

Megalomaniac

Ač je to amátérsky natočené, je tam spoustu chyb a viděl jsem to v dabingu, přesto se mi to vcelku líbilo. Bude to asi tím, že jsem od toho moc neočekával, mám velkou slabost pro Lovecrafta, anebo že jsem hrál hru, které se film tak podobá. Masky i triky vypadaly vcelku komicky, ale přesto. Líbilo se mi to. ()

Scaevola

Kdyby se tvůrci drželi jen osvědčené předlohy ještě více využívajíce povedených masek a nepřidávali by si nechutně krvavé - a pro atmosféru i vyznění naprosto zbytečné - scény (háček v ruce a obličejová část), byl by to klenot mezi horrory. Přes amatérské triky uchvacující i znepokojivá podívaná s nezaměnitelnou náladou "hlubinné hrůzy" a spoustou těšivých odkazů (universitní tričko, scéna se západkou, ...). ()

Carnosaurus

Parádní atmosférická záležitost. Brutální a bezvýchodný eurohoror. Lovecraftovi to nesahá ani po malíček, ale náznak tu je a i ten stačí. Boží béčko. ()

vandamator

Příběhy Lovecrafta mám velmi rád a tento příběh, znám již z jeho knižní předlohy. Film se drží knižní předlohy, což je určitě dobře. Díky minimálnímu rozpočtu jsem od filmu vůbec nic nečekal, tudíž jsem byl velmi příjemně překvapen, jedná se o řemeslně výborně, odvyprávěný příběh. ()

Pan.Antonin

Podle povídky Dagon to pochopitelně není. On se špatně tvoří celovečerní film podle tak krátkého příběhu. Předlohou snímku je jiná autorova povídka Stín nad Insmouthem, k níž jsem se ale dosud nedostal, takže ji s filmem nemohu porovnávat. Celkově ale (i přes ne moc vysoký rozpočet) jeden z lepších filmových Lovecraftovských hororů. Líbily se mi jak herecké výkony (hlavně Macarena Gomes), tak příběh, chapadlaté příšerky a mělo to takovou tu typickou spisovatelovu atmosféru. Zasloužené tři hvězdy. ()

Abdera

Na začátku filmu jsem měl pocit že si mistra Lovecrafta někdo dělá pořádnou srandu, ale postupem času začala atmosféra houstnout a lehká parodičnost se mění v poetickou absurditu. Výprava má určitě něco do sebe a z horrorových Stínů nad Innsmounthem se stává spíš krásná a snová ilustrace jež lehce zatíží vaší duši. Jen ten humor tam hapruje a dost celkový dojem kazí. ()

Mrtvobog

Sfilmovať Lovecrafta je dosť ťažké (teda aspoň sa to zatiaľ nedarí). Doteraz som videl len dve podarené adaptácie H. P. Lovecrafta. A Dagon je jednou z nich (hoci film nie je adaptáciou Lovecraftovej poviedky Dagon, ale skôr Stínu nad Innsmouthem, ale čo na tom - film šľape a to je hlavné), druhou je Colour from the Dark. Film Dagon je presiaknutý depresiou, špinou, samotou, ponurosťou a mokrosťou (atribúty výstižné pre Lovecrafta). Efektová stránka je už na horšej úrovni, zachraňujú to však masky, kamera a atmosféra. Film nie je dokonalý, ale asi najdokonalejšie spracovanie Lovecraftových poviedok (preto 5*). Snáď Torovo At the Mountains of Madness bude konečne adaptáciou na úrovni. ()

Reesha

Skvělá atmosféra. Přístavní městečko jakoby vypadlo z mých představ (stejně jako Raquel Meroño) a první půle je imho to nejlepší co lze u Lovecraftovskych adaptací dostat. Pro mě zatím (bohužel) nejlepší film podle oblíbeného spisovatele. ()

UrsusDom

Vlastně to "Djkoma" okomentoval (-a) za mne. Jen bych to krátce zrekapituloval. Velmi dobré "céčko" , protože H.P.Lovecraft. ()

AArrxen

Z tohoto horroru jsem měl docela smíšené pocity. Začala to vše tak strašně nudně, tak divně. Od prvního pohledu je zcela jasné, že se jedná o levný horror, docela mi to připomínalo filmy z počátečních 90. let. Natočeno docela laciným způsobem, hlavní hrdina je trouba (hlavní hrdina by nikdy neměl být trouba), který věčně padá, ztrácí brýle, nebo se hloupě odhalí tak, že ho každý hned najde. Rybí lidé jsou naprosto hrozní v honičkách i soubojích, nevěděl jsem, jestli se těm scénám smát nebo nad nimi plakat. Samozřejmě trochu toho přehrávání a přehnané dramatičnosti v některých scénách, samozřejmě. A to je tak vše, co bych tomu osobně vytkl. Jedná se o naprosto hrozný horror. A to myslím jako kompliment. Hrůzně temná atmosféra, příběh, kterému bych dokázal uvěřit. Rybí lidé jsou děsiví, vše je zkroucené a ošklivé, boha, snad jsem se i párkrát lekl, a to je co říci. Kdyby se přede mnou objevil ten poločlověk na jezdící dřevěné desce, asi bych se pěkně rozeřval. Hudba a ozvučení jsou děsivé samy o sobě a naprosto skvěle dokreslují celý příběh. Chtěl jsem Dagonu dát 3*, protože jsem očekával klasický příšerný konec, kdy hlavní hrdina zabrání všemu a vesele si uteče, ale byl jsem velmi mile překvapen. ()

uprchlice

"Dagon" je horrorová pecka! Režisér Stuart Gordon (Re-animator, Ze záhrobí, Zámecka zrůda) je znám tím, že točí filmy podle povídek H. P. Lovecrafta, jelikož k němu jeví veliký obdiv, což je v pořádku. Na "Dagonovi" tvrdě makal a dal do něho úplně všechno. Film začíná ospale a nudně. Hlavní antihrdina se už na začátku představí jako kretén, který dojem z filmu úplně kazí. I ostatní postavy se nejeví líp. Navíc jejich dialogy jsou hloupé a nesnesitelné. Avšak okolí si divák velice užívá a to nádherné moře také. "Dagon" ale hodně rychle změní směr své jízdy. Ze slabého začátku se vymáčkne za pár minut děsivá podívaná, která začíná deštěm a bouří a do toho všeho musí hrdinové bojovat s faktem, že loď se jim potápí. Atmosféra je zde temná a nepříjemná. Přístavní město diváka pohltí a vtáhne dovnitř. Od herců nečekejte zázraky, jelikož film je béčko a ke všemu ze španělské produkce. Ostatní "věci" jako kamera, či střih nijak nenarušovali kvalitu filmu. Naopak přišli mi vhod. Marky obyvatel městečka byly zajímavé a dobře vymyšlené. Jelikož se režie chopil Gordon divák si užije i trochu té brutality. Pokud jste fanoušky Gordonovi tvorby, nebudete zklamání a přehlídnete i fakt, že film se neobešel bez trapných klišé. To, co režisér tvořil v 80. a 90. letech, doba po roce 2000 sice nenahradí, ale rozhodně se nemusíte bát, že byste se nudili. ()

KmanCZ

Je velice těžké najít film který dobře zpracovává na filmovém plátně tématiku lovecraftovského hororu, a proto jsem rád, že jsem narazil na tento film. Snímek není rozhodně bezchybný a zařadil bych ho spíše do céčkové kategorie. Speciální efekty, které se zde nacházejí jsou naprosto příšerné, ale na druhou stranu kostýmy se vážně povedly. Filmu se též velmi povedlo zachycení atmosféry povídky Stín nad Innsmouthem, kterou se inspiruje. Když to shrknu tak se jedná bezpochyby o jedno z nejlepších zpracování filmu na motivy povídek H. P. Lovecrafta, kterou by nikdo, kdo má aspoň trochu rád dílo tohoto autora, neměl minout. ()

Ruda

Film je docela povedenou adaptací delší povídky H. P. Lovecrafta s poměrně překvapivou pointou. Film bych nezatracoval, má několik zdařilých gore efektů a celkově dobře vystiženou atmosféru bezvýchodnosti a utrpení. ()

omega_SK

Keby sa tam občas neobjavila nejaká tá nahotinka, tak niet na čo pozerať. Jedna hviezdička za to "lúpanie" ksichtu naživo ()

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon