Desperát Bull Schmidt si hraje na němého a prozatím pracuje v hospodě. Dozví se, že kamarád přezdívaný Anglán je na pravdě boží. Setká se s kumpánem Joem, jinak též Kazatelem, a společně se rozhodnou vysvobodit z vězení třetího do party – Opičáka Smithe. Tak budou zase pohromadě, aby se mohli volně prohánět divočinou a sem tam si vydělat nějakou loupeží. Ve vězení vytasí pistole a Opičákovo propuštění je pak už jen otázkou několika minut. Na své si přijde i dozorce, kterého všichni vězni nenávidí. Pak trojice přepadne dostavník. Jsou maskovaní a ani netuší, kdo je mezi cestujícími. Zmocní se nějakých peněz a malého psíka, kterého si Bull hned přivlastní. Mezitím přicestoval na Západ mladý anglický šlechtic, Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore – Anglán, jehož otec mu po smrti zanechal srub uprostřed divočiny. Zatím v něm nikdo není, kouří se ale z komína. Zanedlouho se tu objeví trojice lupičů. Když Tom řekne své jméno, tři drsní kovbojové se málem rozpláčou: jsou šťastní, že mohou přivítat syna svého kamaráda Anglána. Ten se ovšem otci vůbec nepodobá, je příliš uhlazený, stále jen čte básně a romány, hovoří spisovně, podivně se obléká, je vybaven síťkou na motýly, houslemi a zcela nepochopitelnou věcí – bicyklem. Něco takového zálesáci ještě neviděli. Tom jim předá vzkaz od otce s jeho přáním, aby z něj udělali chlapa. Trojice si hned pomyslí, že to nebude snadné. Ale co je opravdu čeká, to si zatím nedovedou představit ani v nejdivočejších snech... (TV Prima)

xaver

Jedna z nejlepších komedií, které jsem viděl a skvělá parodie na Divoký Západ. Souboj vzdělaného, uhlazeného, anglického lorda, s hrubým, nevzdělaným a drsným předákem honáků o krásné devče je nádherně vyšperkován. Je to krásný střet světů, bývalé kolonie s mateřskou zemí. Neskutečné hlášky protagonistů skvěle podbarvují celkovou atmosférů pohody, která ze snímku vyzařuje. Zejména intemezzo, když se tři staří prátelé baví s Tomem, jak se jeho otec zapletl s nějakou courou od bordelmamá Wiky, a proto musel utéct z Anglie, je nesmrtelné. Nicméně pochopení neuvěřitelné lapidárnosti některých těchto hlášek vyžaduje určité znalosti historie. ()

Han22

Přestože westerny píšliš v lásce nemám, tenthle Hillův mě bavil. Trojice drsňáků odmítá brát v potaz pokrok s tím že můžou jít stále na Západ. Jeden je silák, druhý svérázný kněz, třetí kriminálník a dohromady se živí jak se dá. A osud jim do cesty přihodí největšího greenhorna, jakého Divoký západ viděl - anglického lorda, který na západ přijíždí s kolem, mikroskopem, houslemi, kordem a spoustou moderních výdobytků jako je pravidelné mytí a sport. A shodou okolností je to syn jejich bývalého přítele, který si přál, aby z něj udělali chlapa. Než se to povede a Terence Hill se bude moc postavit špinavému pistolníkovi a získat dívku svého srdce, čeká nás spousta skvělých scén a hlášek. Je to něco mezi parodií a poctou Divokého západu, nicméně nikdy to nepřekročí tu čáru aby se to nedalo brát vážně. A Hill je ve své roli geniální. ()

Zagros

Je velmi těžké balancovat na pomezí komedie s vlastními nápady a parodií nápadů někoho jiného a neupadnout při tom. Podivnému dědictví se to docela daří, i když má někdy namále. Pokud si chcete jen vydechnout, trochu se zasmát, máte rádi divoký západ a nevadí vám, si z něj utahovat, je tenhle film pro vás jako stvořený. Pro mě byl příjemným pokoukáním bez nějakých dalších následků - ať už pozitivních či negativních. Poctivé tři hvězdy si ale vysloužil. ()

Davej

Nejlepší Hillův film. Jeho trénink, díky jemuž se z až příliš civilizovaného gentelmana stane dokonalý pistolník, stejně jako závěrečný souboj s Mortonem je téměř geniální. Pak tu máme nějaké to rozbíjení stolu hlavou, skákání do neexistujícího bazénu, "nádherného" bělouše, divokého mopslíka a spoustu dalších velice vtipných záležitostí. Prostě parádní oddechový film s trochu mrazivým a nekomediálním závěrem. ()

Teg

No, já nevím, Hilla mám hodně rád, ale zrovna tohle není můj šálek kávy. Možná to je tím, že se chová tak přitrouble :) ale chybí mi tam humor, který mi skvěle sednul třeba ve filmu Superpolda. ()

wosho

Bud Spencer má Milionového brouka a Terence Hill zase Podivné dědictví. Skvělá westernová komedie pro celou rodinu, kde Hilla totálně převálcovali jeho tři podaření "strýčkové". Komedie do každého počasí a pro celou rodinu ()

eagle-eye

Nesmrtelný a přesto poněkud nedoceněný film. Určitě se jedná o nejlepší TerencoHillovinu vůbec a při některých scénách mívám i poněkolikáte záchvaty něčeho jako smích ("Seržant Ligety Vám nyní předvede skok plavmo do vody... Běžte trošku stranou, ať Vás neošplouchá..."). Možná lehce nadhodnotím, ale v rámci westrenové komedie je to No.1, proto za pět...;-) ()

DocBrown

Beze sporu nejlepsi film samotneho clena slavne dvojky S&H. Spencera tu vice nez zdatne nahrazuje povedena particka kriminalniku. ()

Rssa

Zábava jak se patří, Hill to zvládá i bez Spencera, se třemi "kovboji", kteří ho mají naučit drsným mravům ()

Bohemák

Gemini - velmi výstižný komentář. Včetně těch nováckých záznamů do formátů, které dokážou zkazit i takhle roztomilou a nenáročnou komedii o světě, kde pořád někdo tasí kolty, ničí o lidské lebky nábytek, ale nikdo přesto neumírá. Je tam láska, roztomilý záporák a veliké přátelství. To mám rád! ()

dopita

Na dnešní dobu je film asi vyprávěn poněkud pomaleji, ale tahle výtka bledne vedle famózního humoru, kterým je film doslova protkán a to od začátku až do konce. Některý scény jsou nezapomenutelný: "Kde jste vzali toho psa?" - "Našli jsme ho v lese, tady jsou lesy plný takovejch bestií" - "Vždyť je to čistokrevnej (pozn. deseticentimetrovej) yorkshirskej pudl" - "Vidíš, já ti říkal že to není pes!" ()

Paity

Tohle byla parádní podívaná v podání Terence Hilla, dost tomu pomohl i poměrně inteligentní scénář, který dal prostor hlavním postavám. ()

Stružák

Teď jsem ten film viděl potřetí a opět musím smeknout klobouk. Tohle je jeden z nejroztomilejších spaghetti westernů, co znám. Je v nejlepším slova smyslu úsměvnej (nikoli nutně vtipnej), má strašně dobrej scénář i dialogy, který by zasloužily tesat do kamene. ()

Wishkah

Skvělá komedie se nádhernýma hláškama a výtečným Terencem hillem v hlavní roli. Je vidět, že si herci natáčení užívali, protože z filmu jde cítit krásná pohoda. Jedna z mých nejoblíbenějších komedií ()

Prochy38

Jeden z mých nejoblíbenějších filmu s T. Hillem. Bláznivá komedie z prostředí divokého západu. Viděl jsem ji jako malej kluk, ale Opičák a další dva "kamarádi" měšťáka Toma nemají chybu. "Mejt se? Uprostřed sezóny?" ()

Schuldiner

Tak TAKOVOU VELEnudu jsem opravdu nečekal !!! Absence vtipu byla do očí bijící a to bývá u komedie zásadní problém. Jediné plus vidím v tom, že tento film si opravdu na nic nehraje. Je prostě tím čím je. Nedokoukáno do konce - po shlédnutí asi tří čtvrtin mi došla trpělivost. ()

Hanes88

Jeden z nejlepších filmů s T. Hillem. Pamatuju si když jsem ho viděl poprvé. Opravdu jsem z toho nemohl :). Všechno se mi zde líbilo, proto nemohu jinak než dát 5 hvězd. ()

angloumene

Podivné dědictví je taková hodně lehká, pasivní komedie. Některé z vtípků jsou vydařené, některé méně. Ale nejdůležitější je, že film v divákovi vyvolá celkovou dobrou náladu. Mohu doporučit všem, kteří zrovna chtějí vypnout a nechat se unášet příjemným, jednoduchým příběhem. Celkově 72 %. ()