Desperát Bull Schmidt si hraje na němého a prozatím pracuje v hospodě. Dozví se, že kamarád přezdívaný Anglán je na pravdě boží. Setká se s kumpánem Joem, jinak též Kazatelem, a společně se rozhodnou vysvobodit z vězení třetího do party – Opičáka Smithe. Tak budou zase pohromadě, aby se mohli volně prohánět divočinou a sem tam si vydělat nějakou loupeží. Ve vězení vytasí pistole a Opičákovo propuštění je pak už jen otázkou několika minut. Na své si přijde i dozorce, kterého všichni vězni nenávidí. Pak trojice přepadne dostavník. Jsou maskovaní a ani netuší, kdo je mezi cestujícími. Zmocní se nějakých peněz a malého psíka, kterého si Bull hned přivlastní. Mezitím přicestoval na Západ mladý anglický šlechtic, Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore – Anglán, jehož otec mu po smrti zanechal srub uprostřed divočiny. Zatím v něm nikdo není, kouří se ale z komína. Zanedlouho se tu objeví trojice lupičů. Když Tom řekne své jméno, tři drsní kovbojové se málem rozpláčou: jsou šťastní, že mohou přivítat syna svého kamaráda Anglána. Ten se ovšem otci vůbec nepodobá, je příliš uhlazený, stále jen čte básně a romány, hovoří spisovně, podivně se obléká, je vybaven síťkou na motýly, houslemi a zcela nepochopitelnou věcí – bicyklem. Něco takového zálesáci ještě neviděli. Tom jim předá vzkaz od otce s jeho přáním, aby z něj udělali chlapa. Trojice si hned pomyslí, že to nebude snadné. Ale co je opravdu čeká, to si zatím nedovedou představit ani v nejdivočejších snech... (TV Prima)

pasty

Terence Hill v tomto filme hláškuje ako nikdy predtým ani potom. Pre mňa určite jeden z jeho najlepších filmov pri ktorom som sa ani na sekundu nenudil. ()

Enterprise

Westerny sice nejsou vůbec můj šálek čaje, ale všechna čest, tohle byl velice kvalitní ročník. Tři staří protřelí bardi divokého západu dostali do vínku vážně složitý úkol - přeměnit neposkvrněnou romantickou duši Terence Hilla do podmínek divokého západu ("Jako chlap za nic nestojí, ale alespoň to umí s ženskýma. Lepší něco než nic" ). A opravdu to spěchá, neb bláhový mladík se zamiloval do krásné Candidy, která je i v hledáčku drsného honáka Boba. Komentáře nezpomenutelné trojky (opičák Smith, Bull a Holy Joe) jsou naprosto skvělé - „Ujišťuji vás, že odprásknutí půjdou rovnou do nebe“. "Lidičky to je ohromný pocit. Po dlouhé době jsem zas někoho okradl a bez jediný rány". ()

Listyx

Vtipná, svěží, romantická záležitost sTerencem Hillem. Pro mě naprosto nejlepší westernovka s ním a dost možná i vůbec. Některé z hlášek si budu pamatovat už co budu živ. Už jen vzpomínka na vybrané kousky mi vyvolá úsměv na tváři "Šmudlíčku, šmudlíčku... Hele nech si to jo!" ... ;) Na zahnání chmur doporučuje 11 z 10ti lékařů :) Viděl jsem to tak 20x nebudu váhat si to pustit znovu :) ()

mira.l

Jedna z těch "klasických" komedií s T. Hillem ve westernovém stylu, i když bez B. Spencera. Podívaná, která vždycky pobaví. ()

Ceberus

Slabé tři hvězdy, málem dvě. Mimochodem zdálo se mi, že postava prvního lupiče byla snad i připravena na obsazení Budem Spencerem. ()

Luxocculta

Viděl jsem už tolikrát a pokaždé dostanu několik záchvatů agronomie, jako by to bylo poprvé. A stejně tak se během sledování neubráním husí kůži, jako třeba na samém závěru, kdy tři kaubojové dorazí při zapadajícím slunci na konec cesty, před nimi moře, už není kam pokračovat a z dálky za nimi zní přibližující se civilizace. ()

messi@h

Jako malý jsem Podivné dědictví doslova miloval. Bohužel, po dnešním shlédnutí s odstupem desítek let vidím, že už i na tomhle filmu zub času zapracoval. Pořád je to ale příjemná, mírně nadprůměrná westernová komedie s inteligentními hláškami a super sympaťáky v hlavních rolích v čele s Terence Hillem, titulní píseň je pořád zatraceně chytlavá... Ale už tomu něco chybí, nebo spíš přebývá - 90 minut by Podívnému dědictví slušelo víc, zhruba ve 3/4 se film začal už malinko cyklit a já se začal dívat na hodinky... Za mě ale stále lepší než cokoliv od herecké dvojice Terence Hill a Bud Spencer, osobně hodnotím Podivné dědictví někde mezi 65 % a 70 %. (Poznámka k dnes už legendárním původnímu dabingu - je to stará dobrá dabingová práce, hodnotil bych superlativem, až na jednu "maličkost" - už jako dítěti mi k mladému Terencovi vůbec neseděl hlas pana Brabce. I když je to skvělý herec a výborný dabér, přišel mi na Terence moc starý a typově naprosto nevhodný. A ten pocit mám i dnes. Oproti tomu pan Moravec dabující Gregoryho Walcotta je úžasný). ()

RajCZitko

Hill-Spencerovská klasika. Jen bez Buda. Což je trošku škoda. Po všech filmech co jsem s touto dvojkou viděl jsem si na ně tak trochu zvykl. Jinak to není ale nějak výjimečný film. Občas nafoukané hlášky, nesmyslná gesta atd. ()

Rodin

Snad hraje roli i to, že jsem film poprvé viděl někdy tak v patnácti, ovšem od té doby ještě mnohokrát a stále se královsky bavím. Kromě toho, že je to celkově skvěle udělané nemohu zapomenout ani na výborný titulní song doprovázející obraz jedoucího vláčku. Prostě 5*. ()

lenzi

Večne živé a stále vtipné hlášky. Škoda, že na DVD, ktoré som si zakúpil nie je ten pôvodný český dabing. ()

kyLuke

Tímto filmem se Terence Hill vrací ke komediálnímu žánru po mnoho nepovedených pokusech o drama.Myslím že nic v jeho kariéře(ani s Budem Spencerem!) už nikdy nebylo tak lepší jako Podivné dědictví. ()

sWONDER

Obsah filmu by sa dal zhrnúť do jednej vety, ale to absolútne nie je podstatné. Hlavnou devízou tohto pohodového diela je odlahcenost a vtipnosť. Niektoré hlášky sú naozaj skvelé („Mortne, já tě zřídím tak, že tě nepoznají ani po hlase“ :)) fackovacie scény trochu menej, ale pobavia a celé do spríjemňuje pekná hudba. Hill je spočiatku trochu otravný, ostatné postavy to však držia dosť vysoko. Že je to ale 212 najlepší film ma dosť prekvapilo. U mňa, tak maximálne 80% ()

eagles22

Film který jsem viděl viděl již mnohokrát a který mě neomrzí. Nádherná klasika. A vždycky dostanu při jeho sledování hroznou chuť na fazole :D ()

Gromit

První polovina tohoto filmu je takřka geniální. Sledovat, jak se dávají dohromady Holy Joe, Bull a Opičák Smith, je zkrátka nezapomenutelný zážitek, už proto, že je tohle trio tak báječně sehrané. Jeho "ušmudlanost" se navíc znamenitě doplňuje s aristokratickými způsoby hlavního hrdiny, kterého senzačním způsobem ztvárnil Terence Hill. Druhá polovina už sice tak skvělá není, ale pořád je dost zábavná na to, aby si Podivné dědictví těch pět hvězdiček zasloužilo. Je opravdu škoda, že už se dnes tak milé a osvěžující westernové komedie netočí, i když uznávám, že se nemusí líbit každému (někdo dokonce dodnes považuje spaghetti westerny za brak). P.S. Původní český dabing (pánové Brabec, Moravec, Haničinec a další) je jedním slovem úžasný. Stejně jako titulní písnička. ()