Pravá a levá ruka ďábla

• Itálie

Chiamavano Trinità, Lo

They Call Me Trinity

• Československo

Pravá a ľavá ruka diabla

Komedie / Western

Itálie, 1970, 109 min

Moje nejoblíbenější Spencer-Hillovka. Příběh není ještě ve stylu "lumpárna, kvůli které se S+H zase porvou", je tu příběh, který by se neztratil ve vážnějším westernu (vlastně jsou to obšlehlý Django a Sedm statečných - přičemž oba filmy vycházejí z Kurosawy), ale úplně jinak řešený, takže místo přestřelek je tu obrovská rvačka na konci, která je propracovanější a akčnější, než spousta westernových přestřelek. Spousta hlášek: "Víš, Bambino..." "Neříkej mi Bambino!" "A jak ti mám říkat?" "Neříkej mi nijak! i kdyby ses topil!"Hlavní záporák má celkem dost prostoru a je správně slizký. A ta písnička je úžasná.(29.5.2007)

For ME 86%(24.1.2008)

Dlouho (pře)dlouho jsem přemýšlel, který film slavné dvojice Spencer a Hill je ten nejlepší, avšak po další projekci tohoto komediálního westernu, už to konečně s jistotou vím. Pět hvězd málo.(6.7.2016)

Minimum fackování je vynahrazeno závěrečnou několikaminutovou bitkou.(10.10.2013)

• Dever

// Production Companies: West Film //(14.5.2011)