Pravá a levá ruka ďábla

• Itálie

Chiamavano Trinità, Lo

They Call Me Trinity

• Československo

Pravá a ľavá ruka diabla

Komedie / Western

Itálie, 1970, 109 min

Legendárna dvojica Bud Spencer a Terence Hill v nezabudnuteľnej komédií plnej humoru. Film ktorý musím mať v mojom Top 10, pretože všetky filmy, ktoré mám v Top 10 som videl 10 a viac krát. Toto je jeden z mála filmov, ktorý si môžem pustiť každý rok a vždy sa pri ňom zabavím a odpočiniem si.(3.2.2016)

Čistě oddechová legranda se známým duem, ničím zvlášť nevybočující z dlouhé řady pitomostí pánů TH&BC... Místy se člověk opravdu musí smát, naštěstí tyhle taškařice nikdy na nic víc než čistě jednoduše pobavit si nehrály...(13.2.2006)

Tihle dva jsou prostě Pravá a levá ruka ďábla. Nemají chybu a mohl bych se na ně koukat pořád a zase znovu :) I kdyby Terence Hill a Bud Spencer hráli v rodinných poutech tak bych se na to koukal :D(16.10.2007)

Příjemná pomalá oddychovka na italský způsob. Proč ne.(26.12.2007)

Dlouho (pře)dlouho jsem přemýšlel, který film slavné dvojice Spencer a Hill je ten nejlepší, avšak po další projekci tohoto komediálního westernu, už to konečně s jistotou vím. Pět hvězd málo.(6.7.2016)

• - V talianskych kinách bol najnavštevovanejším domácim filmom až do roku 1986. (m.a.t.o.)

• - Natáčalo sa neďaleko malého talianskeho mesta Camerata Nuova, na hranici regiónov Lazio a Abruzzo. (m.a.t.o.)

• - Úvodní melodie filmu se objeví v závěru snímku Nespoutaný Django (2012).  (A.MacGyver)