Pravá a levá ruka ďábla

• Itálie

Chiamavano Trinità, Lo

They Call Me Trinity

• Československo

Pravá a ľavá ruka diabla

Komedie / Western

Itálie, 1970, 109 min

naprosto stylová podívaná, žádná ztřeštěná nesmyslná jízda, ale brilantně vystavěný western, všudypřítomný nadhled... a neexiustuje jiný herec, který by dokázal zahrát hromotluka, otráveného neustalými přepady ze zeadu, než Bud Spencer.(13.2.2006)

Klasika ušitá presne pre oboch hercov. Má to skrátka svoj osobitný šarm (tu u mňa boduje hlavne Spencer)...(22.11.2006)

Hudba tomuto filmu dává další rozměr(25.1.2017)

Režisér Enzo Barboni nám představil svůj první komediální western a jde okamžitě o prvotinu jako hrom. Když ne nejlepší tak určitě prvotřídní kousek dua TH + BS.(30.1.2008)

• nascendi

Bol som zvedavý, či môj odmietavý postoj k Bud Spencerovi a Terence Hillovi stále trvá a nesklamal som sa. Trvá. Viem si predstaviť maníka, ktorý vyhlási: " Dajte mi pokoj s vašim umením. Som narobený ako kôň a chcem sa baviť." Pre takého diváka je tento film tým pravým. Ja nie som narobený a nepotrebujem sa nevyhnutne baviť a ak, tak určite nie na choreografických bitkách. Nakoľko si myslím, že ústredná dvojica mala nakrútiť jeden film a potom si nájsť iný spôsob obživy, sú dve hviezdičky spravodlivým hodnotením.(19.7.2014)

• - Natáčalo sa neďaleko malého talianskeho mesta Camerata Nuova, na hranici regiónov Lazio a Abruzzo. (m.a.t.o.)

• - Honorár Buda Spencera (Bambino) bol 25 miliónov lír. (Raccoon.city)

• - Pátá spolupráce dvojice Spencer a Hill. (J.Trinity)