Pravá a levá ruka ďábla

• Itálie

Chiamavano Trinità, Lo

• slovenský

Pravá a ľavá ruka diabla

They Call Me Trinity

Komedie / Western

Itálie, 1970, 109 min

Co naplat, i po letech má tenhle film romantiku jako řemen. Ve své době to byl dozajista brak, ale jeho sentimentální hodnota je nevyčíslitelná.(12.5.2012)

Dnes už je to naprostá klasika s timahle pojídačema fazolí.. Soustu vtipných momentů a hlášek...Čtyři hvězdičky.(29.9.2007)

• Legas

Kde je ta očekávaná narážka na spaghetti-westerny? Kde jsou skvělé hlášky (ok, asi dvě tam byly)? Překvapilo mě, jaká je to oproti volnému pokračování Malý unavený Joe nuda. S příběhem si taky moc nevyhráli (Sedm statečných apod.).(11.10.2006)

Italská westernová komedie se Spencerem a Hillem v roli dvou bratrů s ďábelsky rychlými kolty a pěstmi. Děsivě otrhaný a zaprášený Hill hraje toho zábavnějšího a kupodivu aktivnějšího z nich - v českém překladu sice Líného Joea, v originále Joe Trinita. Ten se stane pomocníkem svého bratříčka falešného šerifa Bambina, který vyniká hlavně silnými údery paží. Dojem udělají i na terorizované quakerské farmáře. Na tuto hereckou dvojici ničím nepřekvapující a nevybočující průměr se spoustou hluchých míst, snad jedině fazolí snědli o trochu více než obvykle... Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=fkZQ5iXSMs8(20.2.2010)

Nerozlučná dvojice v žánru, který jim jde nejlíp.(6.5.2012)