Superpolda

• Česko Superčmuchal (více)

Terence Hill tentokrát v roli ochránce zákona, omylem obdařeného nadpřirozenými schopnostmi... Příběh mladého amerického policisty Dava, u něhož se po náhodném radioaktivním ozáření začnou objevovat nadpřirozené schopnosti – vidí za roh, je schopen zabránit dopravním nehodám, pohybovat biliárovými koulemi, posunovat nákladními auty a skákat z horních oken mrakodrapů bez jediného zranění. Tyto netradiční vlohy ho však dostávají spíše do problémů: nikdo jej nechápe a jeho vnuknutím nevěří. Síla jej navíc opouští vždy, když vidí červenou barvu. V takových chvílích se David dostává do vskutku nezáviděníhodných situací, které obvykle přivádějí k nepříčetnosti jeho nadřízeného Willyho Dunlopa... Terence Hill se v bláznivé komedii Sergia Corbucciho představil bez své druhé polovičky, bručouna Buda Spencera. Společně si dvojici policistů zahráli v podobně laděných snímcích Dva výtečníci (1977) či Superpolicajti z Miami (1985). V Superpoldovi byl Hillovým parťákem Ernest Borgnine, známý například z westernu Divoká banda. (Česká televize)

Riker

Tak jako Bud Spencer v některých sólo projektech umí bavit bez svého parťáka, tak v tomto snímku to umí Terence Hill ještě o něco lépe. Na to o jaký se jedná film je zde nadprůměrně dobrý příběh a velmi dobré triky. Vedle Hilla září nedoceněný Ernest Borgnine jako pološílený (z Hilla, jak jinak :-)) policejní oficír. Celkově slušná zábava ke které stojí za to se čas od času vrátit. ()

ariari

toto je lepsi recept, ako ktorykolvek ,ktori ste za poslednych 250 rokov od lekara obdrzali. dajte si nohy hore na luster, oci kardamom proti povale a pohoda. ()

PTuranyi

Dal by som 3 a pol, lebo táto komédia je taká bláznivá, že obsahuje kopec gagov za hranicou uveriteľnosti. Väčšina sa dá kvôli grotesknosti a princípu supersily akceptovať, ale niektoré narážajú na fyzikálne zákony ktoré ani superman nezmení. ()

SedlikCZ

..... srdcovka ..... nemám tomu co vytknout líbilo se mi to jako malýmu a ani v dospělosti to nestrácí grády ..... ()

J. K. Lister

Myslím, že superpolda nepatří mezi nejlepší filmy T. Hilla, možná je tím, že už byl dost okoukanej a bez Buda Spencera už to nebylo ono. ()

Felliniclub

Senza film pro prepubertální kluky. Terence Hill ve variaci na superhrdiny a mírná nostalgie konce 70.let. Dost brzy mi lezlo na nervy, jak se pořád všichni všemu diví a pochybují o superpoldových superschopnostech. Copak nečetli Supermana? ()

Otan

T.Hill nemá problém hrát v béčkových komediích,ale tady to fakt přehnal.Celý film je nesmysl i když je to komedie,já se tedy nesmál.Trapná hudba.28% ()

Stinger78

Po asi milionu let jsme pustili tuhle Hillovskou klasiku. A ani po té dlouhé době, po které jsem to viděl, tomu nemůžu vytknout ani ň. Teda můžu, i když Hillovi vadila červená, tak když letěl na letadle, tak mu červené pruhy nevadily :-D Ale nebudu hnidopich. Dále zaujme zcela jednoduchý soundtrack k filmu - jedna písnička hraje od začátku do konce. ()

malyLibor

Asi nejslabší film s mým oblíbencem Terencem Hillem. Nějak mi ten humor tady nepřipadl vtipný, přestože nápad byl skvělý. Ovšem závěrečná scéna mne pobavila tak, že zvedám na 3* :-) Vícekrát to ale vidět nemusím. ()

Traktorista

Úžasná podívaná a na svou dobu parádní pecka. K tomu hafo naprostých super nápadů, vynikající dabing a ve výsledku je tu maximální filmová lahůdka, která opravdu dokáže pobavit. Dlouhodobá zábava v mých mladých, dětských letech a když jsem to nedávno viděl znova, musel jsem se skoro celej film smát, jak výborně je to celý natočený. K tomu ten super konec, to jsem se smál ještě při titulcích - prostě bombička. ()