Noční jízda

Ivan Locke (Tom Hardy) je vzorný otec rodiny a úspěšný podnikatel ve stavebnictví. V nejdůležitějším okamžiku své kariéry zvedne zvonící telefon a rozhovor, který následuje, odstartuje sérii událostí, jež pomalu vnesou světlo do dřívějších mužových tajemství. Jeho kariéra, rodina i duše se zmítá v krizi. Vyjde najevo, jak může jediné chybné rozhodnutí vést k úplnému zborcení pečlivě vybudovaného, záviděníhodného života. (AMC Czech)

JohnSmith

Jestli tohle měla být one man show Toma Hardyho, tak se to moc nepovedlo. On bohužel nemá, co by předvedl, krom toho, že telefonuje a řídí auto. Pořád jsem si říkal, že přijde nějaký zvrat, ale ono nic. Nakonec je to prostě příběh ze života. Ne moc originální ani zajímavý. ()

zigíš

.. pevné dramatické základy intenzivního, emocemi plného zážitku, co může stejně autenticky působit na jevišti, tak jako rozhlasová hra ..protože mě divadlo míjí a rádio nemám, jsem rád, že vzniknul film ()

Ichabod

Hardymu věřím všechno a hlavně když dělá složité rozhodnutí, které mu vlastně začne ohrožovat veškeré životní jistoty, stále si neústupně jede svůj záměr. Tahle BMW jízda je prostě dobrá, neotřelá, komorní a přitom jako jednorázovka výborná. ()

Pedross800

"ROZDÍL MEZI JEDNOU A NIKDY JE OBROVSKÝ" komorní "one man show" v které sledujeme v reálném čase 85ti minutovou jízdu hlavního hrdiny do porodnice v Londýně a jeho telefonáty, které mu od základu změní život. Nic víc....a kupodivu to neskutečně funguje.....někdy dostaneme přes držku od života raz dva a můžeme si za to sami a sebevětší snaha to napravit je marná......v jednoduchosti je síla a toto je jeden z důkazů.... a mimochodem je to také krásná ukázka toho, jak rozdílné je uvažování a myšlení mužské od toho ženského :-) ()

FrajerTom

"Život...trest na doživotí.." Tahle věta z úst hlavního hrdiny napovídá, že večer, který s ním můžeme strávit, zrovna nepatří k jeho nejlepším... naopak. Sledujeme životní studii - cestu do hlubin duše a svědomí chlápka prožívajícího nejhorší den svého života, kterému se před očima (nebo spíš u ucha) boří celý jeho dosavadní svět, jen kvůli tomu, že poslechl své svědomí a udělal rozhodnutí. Rozhodnutí, které obrátilo život nejen jemu. Tom Hardy ukazuje, že není jen prázdná hora svalů, ale vynikající charakterní herec.. ()

Mr.KarlAdler

Myslím, že na to, jak vytrženě z kontextu příběhu film působí, zanechává svým dokonale namixovaným arsenálem emocí a celkovou nepřikrášleností silnější dopad, než by se v průběhu projekce mohlo zdát. On tomu pomáhá už třeba jenom ten zvuk, zvuk čehokoliv - pípání, vyzvánění, smrkání, otřesů auta, přídechů v hlase. To je pak čistě tísnivě atmosferická zoufalost, kdy se člověk cítí sám nesvůj za Ivana Lockea a všechny ty osoby, kterým zásadně ovlivňuje život jediným, nezvratným rozhodnutím. Proto je taky škoda, že hlavní postava nemá víc prostoru, aby ukázala svoje schopnosti v praxi a ne jen na sedačce svého auta. Tím, že se tvůrce rozhodl nechat situaci nevyřešenou, udělal z Locke "jenom" výtečnou dramatickou etudu, které chybí rozuzlení, nějaký ten závěrečný pocit - a zážitek by byl kompletní. Co ale rozhodně nechybí, je Hardyho herecký koncert. Klobouček. ()

ghatos

Tlak, neustále stupňující se tlak na psychiku díky okolnostem a vlastním chybám dovede člověka k neodvratné porážce. Teď jde jen o to, zda-li to bude důstojné... . Poloexperimentální monopersonální dialogové drama slušné úrovně. 59%. ()

Autogram

V dnešnej modernej mobilnej dobe je Telefónnou búdkou aj auto, ale tým celá podobnosť končí. Vo filme nie je žiadne napätie, vlastne v žánroch ani nemá uvedený thriller, a tak je to len taká obkecávačka a dokonca aj pôrod je tu nezáživný. Zostáva nakoniec iba ukážka toho, ako sa nemá jazdiť a telefonovať (hoci s voľnými rukami), a riešiť vážne problémy za jazdy sa jednoznačne nevypláca. Koncept filmu je podľa mňa celkom chybný, obraz je v tomto prípade zbytočný a celá jazda aj tvár hlavného (jediného) hrdinu sú len rušivým elementom. ()

vyfuk

Pro mnoho klenot. Já uviděl určitou příležitost toho vidět film, který umím ocenit. Takový ten klasický klaustro-film, který mnohdy u mne dokáže vyvolat nejeden pocit dokonalého filmu. I když ostatní to mohou vidět jinak. Zde vidíme neúplně známý film, ale s v celku známým obsazením, které má co sdělit. Jde o film, kde Hardy si jede svoji vizuální one man show, kde vidíme jeden společenský problém, pracovní problém a i vlastně psychický, když si uvědomíte, že mluví k polstrované židli za sebou. V celku si dokážu představit, proč film nebyl pro někoho to pravé. Docela dost věcí na jednou, že? Porod jednorázové milenky daleko od domova, největší zakázka na beton v historii planety, když nepočítáme armádní a elektrárenský, kde musí být čistě C6. Betonu nerozumím, spíš si z toho dělám srandu. Taky je jasné, že to hlavní hrdina s přehledem zvládne levou zadní. Ale bude to mít následky. To je jasné. Ale vy vlastně ani nevíte jak to dopadlo. Normálně mi otevřené konce nevadí, ale zde to teda bylo docela i pro mne moc. Nehodnotil bych to negativně. Hlavní postava měla den blbec. Zrovna tohle bych nebral jako nějakou katastrofu. I tak nejde o klenot, jak by to někdo mohl prezentovat. Ale podobné filmy cením. ()

Liam

Tom Hardy mě překvapil, tak civilní a přesvědčivý výkon bych od něj nečekal. Těch 80 minut ubíhajících v jednom autě, obklopených atmosférou noční dálnice, utáhl s jistotou. ()

giovanni3

Hodně specifický film o jednom herci, jednom autě a mnoha telefonátech. Řešení porodu, rozchodu, nevěry, problémů s obří zakázkou betonu a fotbalového zápasu v jednom to se jen tak nevidí (v tomto případě neslyší). Své kouzlo film má a lze ho shltnout velmi dobře, ale není to film na který se s chutí podíváte několikrát. Právě proto dávám jen průměrné 3z5 ()

venca163

Nechci to Tomovi zazlívat, ale pokřivenej morální systém obhajoval už ve Warriorovi. Zatimco tam se utrhoval na svýho bratra, jak mohl opustit matku před smrtí, přestože mu zatajil, že je smrtelně nemocná, tak tady tvrdí, že je správný opustit manželku, děti a spláchnout do hajzlu slušnou kariéru proto, že měl jeden úlet na nějaký ala-námořnický výpravě (tam je to vlastně v podstatě nutnost). Neřikam, že zrovna musí všechno zapřít a změnit si telefonní číslo, ale mohl se s tou hysterkou nějak normálně domluvit. Nápad na zpracování dobrej, ale co naplat, chování hlavní postavy (*troll_face*) mě akorát tak rozčilovalo. #daddyIssues #nevimPročAleNajednouToužimMítBMW (65%) ()

blackkocour odpad!

Hned na začátek musím zdůraznit, že odpad! si neobdržel celkový film. Tam ani nejde, co takového hodnotit. Sledovat 85 minut Hardyho, jak si po telefonování, jednou šťourá holuby v nose, pak to deset sekund zkoumá, následně to radši ochutná, protože takhle se nejlépe vyzkoumá ta pravý rýma. Nebo mám snad hodnotit výkony vedlejších kolemjdoucích? Jak modrá Škodovka podala skvělý akademický výkon, když třikrát zatroubila klaksonem? Bože, nebuďte hned škarohlídi. Z největší části si film, takové podprůměrné hodnocení zaslouží, jen za zhovadilost, kterou nám chce básník předsrát na talíř. Tak za prvé, který chlap by si z minuty na minutu, nechal tak zkurvit život, jen tím, jak chtěl být zodpovědný? Jaký chlap by toho tolik obětoval. Za druhé, moc nesouhlasím s rozhodnutím Hardyho manželky. Dobře, její muž píchal jinou lacinou ženskou, a má dokonce mít s ní pancharta. Okey, pokud bych na první dobrou slyšel to samé, asi bych litoval spíše tu manželku, ale už z hovoru jsme mohli vytušit, že má dobře placenou práci, vztahy mezi syny úplně dokonalé, ve vším jsi jsou oporou pro toho druhého, je to vyscriptovaný, nalajnovaný, dokonalý manžel, a že jednou šlápl vedle, jednou musím ještě zdůraznit, protože jen obšťastnil jednu citově labilní píču, která ho v podstatě svedla svými zbraněma, bych fakt nedělal tyátr. On sám jí ještě utěšoval, že k ní necítí žádnou citovou vazbu, ale nechce ťápat ve šlépejích svého buranského fotříka, tak chce vzít za někoho zodpovědnost. Co místo toho udělá jeho žena, která z afektu to vykvává svoji dokonalý kámošce, která jí do hlavy dá jen šlúšku blbých keců, aby ho po xyz letech opustila, a ještě k tomu po telefonu? Trapný, a fakt ubohý. K tomu, jak se všechno na sebe nahrňuje jak kusy hoven, přes rozvodem, zkurvení pracovní pozici, kterou už jednu dekádu skvěle ovládá, a aby to mělo šťastný konec, přechlastá si motor aby jezdil přes druhý konec států, aby stejně toho malého zmrda neviděl jak se line přes matčinu piču. Je to ten nejhloupější film, který jsem měl ve své poctě vidět. A opravdu nebudu dávat plný počet jen za to, že je tam Tom Hardy. ()

pavcas

Ivan Locke ( Tom Hardy) je chlap, kterej si zakládá na tom, že je na něj spoleh a ke každému problému se vždy postaví čelem. Díky tomuhle přístupu si během několika hodin doslova posere celej život. Celej příběh se odehrává v jedoucím autě a s ostatními účastníky se seznamujeme jen prostřednictvím telefonických hovorů (přesto ani na chvíli nenudí) a pomalu se nám odkrývají střípky z Lockova života. Charismatický Tom Hardy a jeho one man show je zážitkem, jeho hlas je uklidňující i autoritativní zároveň a člověk ho lituje i mu fandí. Píšu si ho na seznam dalších oblíbenců, co dokážou sami utáhnout film a ještě nechat člověka litovat, že to nebylo delší. ()

The Viper

Páni, tak to byla opravdu síla. Naprosto senzační one-man-show. Tom Hardy se jen upevnil v tom, proč je jedním z nejlepších herců své generace. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari