Noční jízda

Ivan Locke (Tom Hardy) je vzorný otec rodiny a úspěšný podnikatel ve stavebnictví. V nejdůležitějším okamžiku své kariéry zvedne zvonící telefon a rozhovor, který následuje, odstartuje sérii událostí, jež pomalu vnesou světlo do dřívějších mužových tajemství. Jeho kariéra, rodina i duše se zmítá v krizi. Vyjde najevo, jak může jediné chybné rozhodnutí vést k úplnému zborcení pečlivě vybudovaného, záviděníhodného života. (AMC Czech)

sedm.1

Jedna silnice, jedno auto, jeden řidič a jeho telefonní hovory. Toť kompletní výplň zhruba osmdesátiminutového filmu. Může být něco takového vůbec funkční a zábavné? Může a zatraceně dobře. O zápletce zde nemá tedy cenu diskutovat, tady jde jen o čistě bravurní scénář, jenž byl zpracován fantastickým způsobem. Podán upřímně, lidsky, reálně, emočně neuvěřitelně silně, prostě lahůdka, která svým způsobem strhne a stačí k tomu opravdu jen tak málo. Celé je to pak samozřejmě podpořeno fantastickým výkonem Toma Hardyho, bez čehož by to také určitě nebylo ani zdaleka tak působivé a fungující, a právě Hardy zde dokázal i těm nejposlednějším pochybovačům, o jak skvělého, výrazného a v podstatě i výjimečného herce jde. Já se musím každopádně přiznat, že jsem upřímně pochyboval, že by něco takového vážně mohlo vůbec fungovat, natož pak jako "obyčejné" drama, jsem ale opravdu upřímně rád, jak moc jsem se mýlil, tohle by totiž měl vidět skutečně každý divák, kdo má rád trochu něco jiného, v podstatě ojedinělého a chce zažít vážně originální filmový zážitek. Překvapivě skvělý One Man Show drama! ()

leon_id

Tom Hardy pomalu ale jiste vstupuje do herecke extraligy. Mozna bych tomuhle filmu nedal sanci, kdyby ho nenatocil autor Vychodnich prislibu a byla by to velka skoda. Tohle napadite komorni drama si nepochybne zaslouzi pozornost, ikdyz se trosku obavam, ze zustane velkou casti opomijeno a dalsi mozna nepochopeno. Lvi podil na tom, ze jsem u nej uprostred noci neusnul ma mimo jine vyborna kamera, ktera auto snima ze vsech moznych uhlu a detailu, pres sirokou skalu filtru a kamerovych triku. Steven Knight si v podobe rezie a scenare pustil do velmi odvazne cesty a stejne jako hlavni hrdina obstal temer na 100%. ()

honzii

Silný film o tíze zodpovědnosti a o tom, že možná každá situace nejde vyřešit správně. Není to jen stín našich otců, který nás dohání všude, kde děláme chyby. Je to stín lidskosti jako takové. A je úžasně poutavé a zajímavé sledovat vývoj jednoho rozhodnutí, které tento stín má navždy zahnat. A to vše v jednom prostředí, ve skoro reálném čase a v podání perfektního civilního Hardyho, který naprosto s přehledem utáhl film, který je vlastně jeden dlouhý telefonát. Jen.. jakoby ten scénář ušel jen 95%. I když většina situací byla na konci nějakým způsobem vyřešena a dostavilo se i emocionální finále, konečná katarze hlavní postavy se nikdy nedostavila. Velká škoda, už jsem sahal po pěti hvězdách a i nějakých těch superlativech. ()

Lukoboss

Totální masterpiece, výborně napsanej minimalistickej film, kde exceluje T. Hardy. Tenhle styl filmu mám hodně rád, ovšem není většinou jednoduchý to dobře natočit. Tady se to ale prostě povedlo. Je to smutný, depresivní, skličující, přesně takový jako situace, do které se hlavní hrdina dostal. Těžko se na tom hodnotí něco jinýho, když se to vlastně celý odehrává v jednom autě na dálnici, ale ono nic dalšího asi není potřeba. ()

Seti

Obdivuji lidi jako je Ivan Locke. Takové, kteří dokáží za každých okolností navenek zachovat chladnou hlavu a problémy řešit systematicky a pragmaticky, i když se jim hroutí třeba celý život. Někdo by mohl namítnout, že řešení všech problémů najednou nebylo v Ivanově případě příliš pragmatické, ovšem tam si myslím, že vstoupila do hry druhá, snad ještě obdivuhodnější stránka jeho osobnosti, a tou je ta morální. Jsem toho názoru, že rozhodně ne každý je schopen v případě svého selhání následně upřednostnit morálně správné rozhodnutí před tím účelným, a proto si cením Ivanova charakteru ještě víc. Samozřejmě výtečný Hardy by mě svým klidným hlasem dokázal přesvědčit, že zítra ráno dokážu nalejt beton kamkoliv a v jakémkoliv množství. Jen mě trochu mrzí to zakončení, jež bylo zajisté záměrné, nicméně pro mě zcela neuspokojivé. ()

Pavlík

24. 09. 2014 (242.); Ivan Locke musel protelefonovat dost peněz při cestě do Londýna (pokud se za telefonování v autě platí) ()

Nassau

You make one mistake, Donal, one little fucking mistake, and the whole world comes crashing down around you. (8/10) ()

YoZo8

Nemám nič proti filmom, kde sa prezentuje jedna hlavná postava bez vedľajších účinkujúcich. No sledovať hodinu a pol na telefonujúceho Toma Hardyho bolo pre mňa ako za trest. Možno som nepochopil pointu, ale som toho názoru, že dôležite veci sa neriešia cez mobil neskoro večer. Toma Hardyho mám rád a v tomto filme podal dobrý výkon. Kedže sa cely dej odohrával v aute, tak som si myslel, že dialógy budu nosne a posunú tento film hore. Ako sa zdá podľa komentárov a hodnotení, tak aj posunuli, no mne frázy typu: "Jo, budu tam brzy, když bude klidnej provoz." Jo, nic se neboj, tu stavbu dokončím z lásky k betonu. "To liti betonu zvladnem, neboj". "O všechno se postarám, len se snažim udelat spravnou vec". Na mňa tie kecy nezabrali, aj keď sa medzi tým objavili vážnejšie a rozumnejšie dialógy. Scenár bol dosť ťažkopádny a plytký. Viem, že režisér chcel ukázať príbeh o tom, ako keď si chlap pokazí život a potom cíti, že to musí dať všetko stoj čo stoj do poriadku, aj keby mal prísť o rodinu a prácu. Celkovo to bol podľa mňa príliš komorný snímok bez emócii. Dúfal som, že zaver filmu sa vystupňuje a mňa to odrovná. Nič také sa, bohužiaľ, nestalo, no aspoň firma BMW môže byť rada za nepriamu, ale celkom peknú filmovú reklamu. ()

divak84

Hardy hraje výborně ale rádoby netypický a monotonní film ve stísněném prostoru prostě nudí... je to individuální, ale opravdu jsem čekal lepší finále.. ()

kery-

Doprava je oukej a všechno je v pořádku.. Jeden vždy správňácký a až příliš upřímný týpek v autě co má díky svému počínání a jediné chybě život ve sračkách. Mistrovské nízkorozpočtové dílo a důkaz, že film nemusí mít stomilionové rozpočty, aby si šáhnul nahoru. Já se s perfektně napsaným charismatickým Hardym nenudil ani minutu ale k té páté hvězdičce mi trošku chyběl jinačí (dotaženější) konec. Doufám že takových filmů bude vím dál tim více, tohle kery- může... ()

Corpsegrinder

Ze začátku jsem si říkal že jestli to fakt zůstane jen takhle v autě půjdu na odpad ALE zhruba po 15 minutách si film získal mojí pozornost a zůstalo to tak až do konce. Hardy je prostě Pan Herec a zde to dokazuje. ()

MaaaR@

Sedni s Hardym na hodinu a půl do auta a rozhodně to nebude nezáživná jízda, tak by se asi dal shrnout Locke. Emocemi nabitý minimalistický snímek, který není určitě pro každého, do mého vkusu se ale trefil. "Donal, don't trust God when it comes to concrete." ()

Merkin

Konečně...Naposledy to byl The Artist, který podal důkaz esenciální hodnoty hereckého výkonu a podobně The Last Enemy připomněl, že u snímků jiných nežli němých je zapotřebí právě a jedině jazykově i hodnotově dbalého scénáře...A nyní obojí spojuje Locke navíc s půvabným dovětkem, že skutečné filmy nemusejí nutně stát neskutečné peníze a natáčet se neskutečně dlouho :) ()

hunterN

Výborné komorní drama o člověku, který dá v sázku svou práci, rodinu a celý svůj osobní život, aby si zachoval tvář, odčinil své selhání a neudělal stejnou chybu jako jeho otec. One man show stále lepšího Toma Hardyho. ()

Tydlidáš

Dneska mě jeden hodnej Švýcar řezal skalpelem do dásně. Potom sem si pustil film, který vypraví o pánovi, kterej má ale mnohem zkaženější den, než byl můj zub... Tydli doporučuje čtyřmi z pěti umrtvujících injekcí. ()

Hanys_

Ivan Locke řeší situace rázně. Během 80 minutové jízdy zvládne promíchat betonovou směs i svůj rodinný život. Zajímavý nápad a dost dobrý Hardy, ale na nějaký větší zážitek to prostě nestačí. 6.5/10 ()

SpaceOdyseus

Prekvapive civilni film cely odehrany na plose interieru jednoho vozu jedouciho po dalnici. Paradoxne tohle omezeni nijak vypraveni neomezuje a jen umocnuje emocionalni dopad. Moralni dilemata doznivala jeste chvili po projekci. (pata hvezda za odvahu) ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari