Smekám klobouk před Tatianou Maslany.(27.5.2014)

Hrátky s identitou, černý humor, supr charaktery (u mě vede gay brácha Felix a vědátorka Cosima, časem i čím dál tím víc upjatá housewife Alison), naprosto úžasná Tatiana Maslany v životní(ch) roli(ích), na hranu 3 a 4 hvězd to sráží občas slabší scénáře a občas vyšší koncentrace klišé než by mi bylo milé, za nedostatečný prostor pro Teddyho (ve třetí sérii chybí úplně, skandál!) a znatelně slabší druhou sérii Orphan (is the new) Black prozatimně zaokrouhlen dolů.(19.4.2014)

vyloženě průser to není,ale na druhou stranu ani nic co by nadchlo.Podobné téma tu již párkrát bylo a bylo zpracováno lépe.Seriál,který u mě možná dostane šanci,ale až po konci letošní seriálové sezóny...50%(9.4.2013)

A neb jak jedna ženská utáhne celý seriál. Tímto se mně nesmazatelně vryla do paměti neskutečně brilantním výkonem Tatiana Maslany. To je jeden z těch seriálů, který ať ohodnotíte jakkoliv, tak já to pochopím. Osobně jsem si chvílemi rvala vlasy nad některými situacemi a momenty, chvílemi jsem jásala, ale ve výsledku jsem se stala totálně závislou od jedničky až do desítky. Desítku už šili sice hodně horkou jehlou, ale má našlápnuto na další sérii, tak uvidíme. Já se zkrátka báječně bavila a to se cení(4.1.2014)

Originální, jak je u BBC (America) zvykem - aneb ideální příležitost pro herečku v hlavní roli se dokonale "vyřádit" v různorodých rolích - aneb sen každého herce hrát několik postav najednou. Jen více klonů z různých zemí - přízvuky mě baví!:-)(4.8.2014)

• - Spolutvůrce seriálu Graeme Manson řekl, že chce, aby měl seriál  osm sérií a poté následoval jeden film. (aknamor)

• - Pro hlavní roli Sarah byla původně zvažována Ellen Page, ale režisér trval na poctivém castingu, kde Tatiana ohromila a roli získala. (Eržik)

• - Natočit jednu scénu, ve které jsou tři hlavní klony Alison (Tatiana Maslany), Sarah a Cosima, zabralo 17 hodin. (aknamor)