1. série Konečně něco co mě hned na začátku zaujalo a až do konce série nepustilo. Žil jsem v představě, že je to seriál z Anglie a ono to BBC America a původem Kanada. Ale angličtina ústřední dvojice mi to vynahradila. Tatiana Maslany tady předvádí úplný herecký koncert a všechny její verze mě vážně baví. Ať už jde o hlavní Sarah, mamku Allison nebo IT girl Cosimu, i když je fakt, že tu jsem si oblíbil asi nejvíc. Ale i ty verze co se objeví jen na chvilku mají všechny něco do sebe a musí být něco neskutečného hrát tolik rolí. Jsem opravdu zvědav na to jak se to bude dál vyvíjet, první série mi totiž utekla neskutečně rychle a já bych chtěl pokračování hned. 90 % *** 2. série Druhá série mi přišla o něco slabší, nevím čím to bylo. Možná se vytratilo počáteční nadšení, které přinesla první řada, možná mě prostě poznávání klonů bavilo mnohem víc než rozplétání jejich osudu. Tak jako tak, druhá série byla slabší, ale rozhodně mě neodradilo o případného pokračování ve sledování. V závěru byla rozhodně přednesena otázka na kterou mě zajímá odpověď. Tatiana Maslany je úžasná a nechápu, proč je její vystoupení opomíjené kritiky. 80 % *** 3. série Ani ve třetí sérii to není o nic horší. Tatiana a jejích pět hlavních verzí je prostě boží. Každou z těch pěti postav si užívám, i když je pravda, že některé mám radši. To mužské klony mě moc nebaví a jsem vcelku rád, že jsou postupně odstraňovány. Kouzlo neznámého z první série je pryč, ale myslím, že kvalitu nastavenou předchozí sérií si to zvládlo udržet. Jsem na další sérii zvědav, ale myslím, že už se polehku blíží finále. Podle mě už není moc kam postupovat. (I když tvůrci prý chtějí 8 sérií, tak se necháme překvapit) 80 % 4. série S odstupem času musím uznat, že třetí série Orphan Black byla vlastně zklamáním a ještě víc to do očí bylo v porovnání s tím, jak dobrá byla série čtvrtá. Není žádné tajemství, že Tatianu a její herecké schopnosti chameleona jsem si dávno zamiloval, ale stejně mě nepřestane udivovat. Ta herečka je úžasná, tolik rozdílných postav, rozdílných přízvuků a vzhledů. Ale potěšen jsem hlavně také tím, že se příběh konečně posunul kupředu (a ke konci). Tvůrci chtějí končit, takže doufám, že se rozloučí pořádným uzavřením a dopřejí nám skvělou sezónu.(25.8.2013)

Tak mám za sebou další seriálovej maraton, ale tentokrát to nebylo úmyslný. U Dextera to byl plánovaný, ale tady jsem nečekal vůbec nic. Prostě jsem se nudil, tak jsem si pouštěl první díly všelijakejch seriálů, které jsem ještě neviděl a pak jsem narazil na Orphan Black a vzpomněl jsem si na Hellstruck, jak mi to doporučovala, tak jsem si dal jeden díl a tak jsem si oblíbil Sarah, že jsem si pustil další díl a tak to šlo až do dílu 10týho. Ve tři hodiny ráno jsem si říkal, že bych už mohl skončit, ale konec 9 dílu mě tak navnadil, že jsem musel zkouknout i poslední díl. Naprosto strhující a skvělej příběh, který je doplněn o úžasnej výkon Tatiany, který hraje božsky a všechny její klon jsem si oblíbil. Teda až na Alison, která byla taková ta klasická kráva, ale nakonec jsem si jí oblíbil taky. Dokonce jsem si oblíbil i vedlejší role, což moc často nedělám. Vic i když byl kretén mi nějak přirostl k srdci a jeho situace v seriálu mě strašně bavili. Konečně zase úžasnej seriál, jediný mínus je, že musim na druhou sérii čekat takovou dobu. Už aby to bylo, páč to skončilo dost blbě. Oblíbené postavy: Sarah, Cosima, Helena, Vic, Fe. Prostě skoro každá postava je boží! Miluju ten seriál.... ...Jak se pozná posranej seriál? Tím že je v každém díle několik vražd a stejně to příšerně nudí. Druhá série stojí za hovno, totálně mě nebaví a dokonce jsem přestal mít rád postavy, co jsem rád měl, takže přestávám druhou sérii sledovat, akorát bych si ještě víc zkazil mínění o tomhle seriálu. A to jsem ho měl po první sérii chvíli v topce, příšerná škoda.(24.10.2013)

Je lehké odsoudit seriál po pilotu s tím, že je to "až příliš podobné Ringeru". Ve skutečnosti je tam ale opravdu málo, co mají tyto dva seriály společného (snad jen vydávání se za někoho jiného). Sci-fi ráda nemám a nevyhledávám ho, ale v tomhle seriálu je ho skutečně málo, je to spíš jen takový "nádech" seriálu. V hlavní roli drama, spletitý děj a především výborná Tatiana Maslany, kterou jsem odsoudila až příliš brzy - to, jak se zhostila hned několika postav je prostě neuvěřitelné. Je to přesně druh seriálu, který vás ze začátku baví, ale nejste z něj nijak nadšení a po několika epizodách zjistíte, že jste naprosto ponoření do děje a nemůžete se dočkat toho, co bude dál. Takže pro mne nové guilty pleasure, které se může chlubit originalitou a neokoukanou hlavní hrdinkou (hrdinkami :) ) a do toho všeho sci-fi, řešení vztahů, vyšetřování a mysteriózní atmosféry zvládá vnášet ještě perfektní humor. EDIT PO DRUHÉ ŘADĚ Nelíbí se mi směr, jakým se seriál vydal. Objevování klonů mě bavilo, ale druhá řada je dost jiná a v ději už se celkem ztrácím. Pravděpodobně to bude tím, že v první řadě jsem byla zvědavá, proč má Sarah klony, bavilo mě je poznávat - ale když už je to hlavní rozmotané, připadá mi, že se do toho sami tvůrci zamotali a už není vůbec o co stát....:) Oblíbené postavy: Sarah, Paul, Felix.(16.6.2013)

• Katullka

Je to hrozne laciny. Cely.(6.8.2014)

• KevSpa

Až příliš podobné Ringer a ta snaha o syrovost tak plochému tématu moc neprospívá. Navíc je to děsná nuda. Pilot - 40%(4.4.2013)

• - Režisér John Fawcett uvedl, že jeho velkou inspirací byl film Memento (2000). (aknamor)

• - Natočit jednu scénu, ve které jsou tři hlavní klony Alison (Tatiana Maslany), Sarah a Cosima, zabralo 17 hodin. (aknamor)

• - Tatiana Maslany v interview uvedla, že má speciální tým, který hlídá, aby se jí "nemotaly" klony. Například ve chvíli, kdy má ve scénáři uvedeno, že hraje za Alison a má obrátit oči v sloup, tým hlídá, aby to bylo Alisinino otočení očí v sloup, a ne třeba Sarah. (aknamor)