Současný sci-fi seriál, který by nebyl o teenagerech nebo podle komiksů, mi chybí (loňské Continuum potěšilo). Tohle vypadá zatím koukatelně. Mysteriózní krimi zápletka neurazila, další díl si pustím. Hlavně aby se děj někam posunoval. Dost mi ale vadí afektované chování toho buzíka.(2.4.2013)

Je lehké odsoudit seriál po pilotu s tím, že je to "až příliš podobné Ringeru". Ve skutečnosti je tam ale opravdu málo, co mají tyto dva seriály společného (snad jen vydávání se za někoho jiného). Sci-fi ráda nemám a nevyhledávám ho, ale v tomhle seriálu je ho skutečně málo, je to spíš jen takový "nádech" seriálu. V hlavní roli drama, spletitý děj a především výborná Tatiana Maslany, kterou jsem odsoudila až příliš brzy - to, jak se zhostila hned několika postav je prostě neuvěřitelné. Je to přesně druh seriálu, který vás ze začátku baví, ale nejste z něj nijak nadšení a po několika epizodách zjistíte, že jste naprosto ponoření do děje a nemůžete se dočkat toho, co bude dál. Takže pro mne nové guilty pleasure, které se může chlubit originalitou a neokoukanou hlavní hrdinkou (hrdinkami :) ) a do toho všeho sci-fi, řešení vztahů, vyšetřování a mysteriózní atmosféry zvládá vnášet ještě perfektní humor. EDIT PO DRUHÉ ŘADĚ Nelíbí se mi směr, jakým se seriál vydal. Objevování klonů mě bavilo, ale druhá řada je dost jiná a v ději už se celkem ztrácím. Pravděpodobně to bude tím, že v první řadě jsem byla zvědavá, proč má Sarah klony, bavilo mě je poznávat - ale když už je to hlavní rozmotané, připadá mi, že se do toho sami tvůrci zamotali a už není vůbec o co stát....:) Oblíbené postavy: Sarah, Paul, Felix.(16.6.2013)

Tak mám za sebou další seriálovej maraton, ale tentokrát to nebylo úmyslný. U Dextera to byl plánovaný, ale tady jsem nečekal vůbec nic. Prostě jsem se nudil, tak jsem si pouštěl první díly všelijakejch seriálů, které jsem ještě neviděl a pak jsem narazil na Orphan Black a vzpomněl jsem si na Hellstruck, jak mi to doporučovala, tak jsem si dal jeden díl a tak jsem si oblíbil Sarah, že jsem si pustil další díl a tak to šlo až do dílu 10týho. Ve tři hodiny ráno jsem si říkal, že bych už mohl skončit, ale konec 9 dílu mě tak navnadil, že jsem musel zkouknout i poslední díl. Naprosto strhující a skvělej příběh, který je doplněn o úžasnej výkon Tatiany, který hraje božsky a všechny její klon jsem si oblíbil. Teda až na Alison, která byla taková ta klasická kráva, ale nakonec jsem si jí oblíbil taky. Dokonce jsem si oblíbil i vedlejší role, což moc často nedělám. Vic i když byl kretén mi nějak přirostl k srdci a jeho situace v seriálu mě strašně bavili. Konečně zase úžasnej seriál, jediný mínus je, že musim na druhou sérii čekat takovou dobu. Už aby to bylo, páč to skončilo dost blbě. Oblíbené postavy: Sarah, Cosima, Helena, Vic, Fe. Prostě skoro každá postava je boží! Miluju ten seriál.... ...Jak se pozná posranej seriál? Tím že je v každém díle několik vražd a stejně to příšerně nudí. Druhá série stojí za hovno, totálně mě nebaví a dokonce jsem přestal mít rád postavy, co jsem rád měl, takže přestávám druhou sérii sledovat, akorát bych si ještě víc zkazil mínění o tomhle seriálu. A to jsem ho měl po první sérii chvíli v topce, příšerná škoda.(24.10.2013)

Hrátky s identitou, černý humor, supr charaktery (u mě vede gay brácha Felix a vědátorka Cosima, časem i čím dál tím víc upjatá housewife Alison), naprosto úžasná Tatiana Maslany v životní(ch) roli(ích), na hranu 3 a 4 hvězd to sráží občas slabší scénáře a občas vyšší koncentrace klišé než by mi bylo milé, za nedostatečný prostor pro Teddyho (ve třetí sérii chybí úplně, skandál!) a znatelně slabší druhou sérii Orphan (is the new) Black prozatimně zaokrouhlen dolů.(19.4.2014)

Maslany je sympatická tím, jak vůbec sympatická není. A vážně to fantasy postnoir béčko dává hodně tak, aby se o ní vědělo. Hudební doprovod je natolik zajímavej, že se často přistihnu jak zapekám do muziky a příběh kolem mě plyne.... Ono totiž příběh Orpha Black, je Banshee pro 14 letý rebelky a 45 honibrky v tričkách brutální Nikita, ale ten vizuál je skvělej a já k téhle prapodivné etice, která koluje mezi hlavními hrdiny a vůbec celým seriálem, mám zkrátka slabost. Vedlejší postavy my přišli skvělý, nejvíc ten zateplenej teeenyQueeny bráška, což jsem sám překvapenej. Do doby než jsem zjistil o co vlastně pujde, jsem doufal v neukázněnou Bravogirlijádu a nakonec jsem s otevřenou tlamou lapal po dechu. Pilot kurevsky našláplej, nejslepčí atmo béčko, za hodně dlouho...... Takže zatím poctivý tři plnou plný hvězdy. 70%. Často po pilotu nehodnotím, ale tady to asi nešlo jinak.(12.2.2015)