• MoiJe

Do e2: Ringer meets Dollhouse and Life UneXpected a bohvie čo ešte. Línii nového života a záhade by som ešte dala šancu, ale pošuci z pôvodného života sú neznesiteľní a tá línia ma nezaujíma ani za mak. Samotná hlavná hrdinka je tiež silne frackovitá, ale... čo ja viem. Možno ešte zo diel pozriem.(4.4.2013)

Orphan Black mě zaujal hned svým prvním dílem. Možná to bylo nepříliš okoukaným tématem, nebo tím, že se Pilotní epizoda dosti podobala mnou oblíbenému seriálu Ringer, ale nadšení vydrželo po celou sérii. Myšlenka s klony je velmi zajímavá a samotného mě zajímá, k jakému závěru se tvůrci dostanou. Za vyzdvižení zde samozřejmě stojí výkony herců v ústředních rolích. To co v tomto seriálu předvádí Tatiana Maslany je neskutečné. I když jsem věděl, že všechny klony hraje jedna herečka, přišlo mi neuvěřitelné, jak má každý klon svojí vlastní osobnost a mimiku. Všechny jsou stejné a při tom jsou všechny naprosto jiné. Jordan Gavaris zde také podává v roli Felixe skvělý herecký výkon. Seriál mě oslovil na plné čáře. Nevím, zda to je tím tématem, nebo tím, že jsem přesně něco takového v danou chvíli hledal, ale každopádně mě těší, že dostal další sérii a doufám, že ani ta nebude poslední.(26.4.2014)

Smekám klobouk před Tatianou Maslany.(27.5.2014)

Maslany je sympatická tím, jak vůbec sympatická není. A vážně to fantasy postnoir béčko dává hodně tak, aby se o ní vědělo. Hudební doprovod je natolik zajímavej, že se často přistihnu jak zapekám do muziky a příběh kolem mě plyne.... Ono totiž příběh Orpha Black, je Banshee pro 14 letý rebelky a 45 honibrky v tričkách brutální Nikita, ale ten vizuál je skvělej a já k téhle prapodivné etice, která koluje mezi hlavními hrdiny a vůbec celým seriálem, mám zkrátka slabost. Vedlejší postavy my přišli skvělý, nejvíc ten zateplenej teeenyQueeny bráška, což jsem sám překvapenej. Do doby než jsem zjistil o co vlastně pujde, jsem doufal v neukázněnou Bravogirlijádu a nakonec jsem s otevřenou tlamou lapal po dechu. Pilot kurevsky našláplej, nejslepčí atmo béčko, za hodně dlouho...... Takže zatím poctivý tři plnou plný hvězdy. 70%. Často po pilotu nehodnotím, ale tady to asi nešlo jinak.(12.2.2015)

Tatiana Maslany zde hraje asi tisíc rolí a ve všech je dokonalá. Technicky je vše zvládnuto tak mistrně, že to ani na vteřinu neruší. Scénář obsahuje napětí i vtip, ačkoli nedokáže udržet konstantní napětí a po šesté epizodě můj zájem pomalu, ale jistě odpadá. 70%(14.5.2013)