Legendární ruská pohádka o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s mrazivým kouzlem berly mrazilky.  Bylo nebylo, žil kdysi stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru Nastěnku, jenže si vzal za ženu zlou, která je oba týrala stejně jako její rozmazlená dcera Marfuša. A protože Marfuša příliš krásy nepobrala, o to víc macecha nenáviděla půvabnou Nastěnku, a přemýšlela jak se jí zbavit, až ji nakonec jedné kruté zimy do lesa vyhnala a doufala, že tam zmrzne nebo ji vlci sežerou. V lese naštěstí pečoval o zasněžené stromy kouzelný Mrazík, strážce zimního lesa, car metelice a bouře. A ten, protože byl spravedlivý, pomohl Nastěnce a postaral se oni. A ve stejný čas, ovšem na jiném místě zas, vydal se do světa pohledný silák Ivan. Loupežníky přemohl, s ježibabou si poradil, ale dědečka hříbečka urazil, takže se stal medvědem a musel konati dobré skutky, aby znovu získal zpět své lidskou tvář. Však to všechno dobře znáte, vždyť s touhle pohádkou se na televizních obrazovkách setkáváte rok co rok už více než třicet let. (oficiální text distributora)

Chrysopras

Mám celkově ruský pohádky docela rád a Mrazík není výjimkou. Akorát je občas toho přehrávání až moc, ale opakuju: jako pohádka dobrý! ()

kalap

Krehučko krásna Nástenka, dobrota to sama a krajšia ako najkrajší obrázok na nástenke si podmanila všetkých. ()

Sheldra

Je to záhada: po technické stránce úděs, po herecké katastrofa a ani ten příběh není bůh ví co. Přesto je to o Vánocích pro většinu našinců stejná povinnost jako kapr a cukroví. Já sice radši kuřecí řízek, ale to nemění nic na faktu, že si "k lesu čelem, k Ivanovi zády" a "Nastěnku chci za ženu" možná jednou ráda zopáknu. Vím, že poměřovat vánoční pohádky (aspoň ty klasické, což pro nás Mrazík asi je) stejným metrem jako jiné filmy, má asi stejný smysl, jako hodnotit koledy podle kompozice - jsou to povětšinou odrhovačky, ale to na jejich oblibě nic nemění. Jenže se mnou je kříž v tom, že mi to roztomilé nepřijde ani za mák - Mrazík, ani koledy, na obojí jsem si postupně vybudovala averzi. Příliš mnoho opakování škodí! Ale co naděláte, Mrazík je asi jedinej Rusák, kterého jsme odsud po revoluci nehnali svinským krokem - ale měli bychom! Pro mě další důkaz nevkusu českého národa. ()

fmash

„...a kdy nám ty naše klacky spadnou?“ Nebudu předstírat, že jsem se na to za posledních deset let aspoň jednou podíval, ale ani nemám chuť tvrdit, že to není jedna z nejlepších pohádek, které mě v dětství plnily štěstím a v dospívání veselostí (pravda, za to hodně mohla ta lábusovská či jaká pornoparodie). ()

Parlay

U českých diváků narozených do svobodné, demokratické země, tedy po roce 1989, Mrazík nemůže doufat v nostalgické hvězdičkové nadhodnocení. V mém případě tedy také ne. Navíc je možné, že můj názor není plně objektivní – jako malého mě lykantropický motiv Ivánkovy přeměny v medvěda upřímně děsil a nepříjemný pocit přetrvává i nadále :-) Avšak i v případě oproštění se od těchto skutečností a přes fantastický dabing Františka Filipovského a několikero scén, které doslova zlidověly, se tato teatrálně zahraná, nepoetická a uspěchaným dojmem působící ruská pohádková klasika mým vánočním evergreenem zkrátka nikdy nestane. ()

jezurka42

Tato ruská pohádka mě opravdu nebaví a vůůůbec nelíbí. Jednu hvězdičku dávám...vlastně za co ji dávám?! Asi za snahu. ()

SonG

Vidím to takřka každým rokem, o Vánocích, a to jen proto, že se na mrazíka celá naše rodina....Sám bych si ho asi nepustil....Pro ty ze ,,staré školy,, kult, pro mne jen průměrná pohádka.. ()

donvitoso

S českým dabingem je to kult jako prase! A neplánuju si to kazit originálem nebo čímkoli jiným. Tahle klasika prostě k Vánocům neodmyslitelně patří a za pana Filipovského hvězdička navíc. ()

easaque

neodolám, abych neohodnotil tuto nejznámější zahraniční pohádku, která se tu stala kultovní a má možná stejný počet fanoušků jako odpůrců. Ruský naturel byl v době totality hodně nepopulární a je fakt, že v dětství jsem Mrazíka moc nemusel. Ale dnes musím uznat, že své pohádkové kouzlo má. Má fajn výpravu a neodolatelný český dabing, který ten ruský originál jasně převálcuje (vyzkoušel jsem). Jednou za pětiletku si Mrazíka rád zopakuju ;-). [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

HappySmile

Mrazíka jsem poprvé viděla před pár lety, přestože i předtím ho dávali každé vánoce v televizi. A můžu říct, že po tom, co sem ho viděla, je to už taky moje pravidelná vánoční pohádka. Čímž se snažím říct, že je to fakt geniální film se skvělými najivními postavami, skvělým dějem a skvělými písničkami. :o) ()

SallyZen

Jsem už překoukaný z této vánoční pohádky, protože sem se na ní dříve díval pořád..přesto hodnotím pohádku objektivně. 60% ()

Jonash87

Dnes mám na tento film již trochu alergii. Ale o tom, že to je dnes klasika, kterou na Vánoce uvidíme nejspíše ještě za 20 let, nemůže být asi sporu. A některé hlášky se postupem času také staly kultovními a určitě jste je zaslechli i v běžném životě... "Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem...!" ()

Gee.Rocks

Jedna hvězdička za babu jagu a dědečka hříbečka, druhá hvězdička za dabing. Když je člověku Morozko vnucován pořád a pořád dokola - stejně jako Tři oříšky pro Popelku a podobné psycho-pohádky, které člověku kazí Vánoce, poněvadž je vysílají rok co rok a pořád a pořád a furt a znova - tak to jednoduše omrzí. Napřed vás to začne prostě nudit... pak vám začne vadit, že všichni pořád mluví o Mrazíkovi.... a pak přijde moment, kdy vás začne vše, co s Mrazíkem jen decentně souvisí, natolik vytáčet, že zrušíte kabelovku. ()

rakovnik

Dnes již klasika, ale myslím, že poněkud okoukaná, obzvláště pro nás, starší ročníky, kteří lepší program v nabídce předlistopadových dvou programů jednoduše neměli. Nejlepší je stejně pan Filipovský :-) ()